Львівщина співпрацюватиме з Кореєю у агросфері
Під час візиту на Львівщину делегація з Кореї ознайомилась з діяльністю компанії «Євро-Інвест-Холдинг» «Яблуневий дар».
Спілкуючись із представниками аграрного бізнесу, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу запропонував реалізувати спільний пілотний проект з вирощування корейського сорту зимової цибулі, як органічної продукції із застосуванням інноваційних технологій крапельного зрошення.
А також представники від корейського бізнесу запропонували ознайомитись із їх технологіями у будівництві теплиць, так званих «GreenHouse».
Відтак, за результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці та залучення інвестицій в аграрний сектор.
Новини за темою
Розвиток агропромисловості та сільських територій: у Львові триває Міжнародний науково-практичний форум
7 жовтня 2021
Упродовж 5-7 жовтня, у Львівському національному аграрному університеті відбувається XXІІ Міжнародний науково-практичний форум «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій». У роботі форуму взяли участь представники близько 80 установ та організацій науки і освіти, в тому числі 30 зарубіжних. Участь у відкритті заходу прийняли заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний та директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. «Розвиток аграрного сектору економіки взаємопов’язаний з розвитком сільських територій. В агропромисловому комплексі створюється майже 20% внутрішнього регіонального продукту, аграрний комплекс гарантує продовольчу безпеку та формує значний експортний потенціал. В цьому процесі важлива роль відводиться науці, яка сприяє інноваційному та ефективному розвитку аграрного сектору Львівщини в нових умовах, зокрема в умовах децентралізації та запровадження ринку землі, - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. У межах форуму відбудеться 10 науково-практичних конференцій на яких підійматимуться питання органічного виробництва, розвитку плодово-ягідництва, земельних відносин тощо. За результатами виступу науковців опубліковано видання, яке містить шляхи розв’язання актуальних проблем в агропромисловому комплексі.
Оподаткування в аграрному секторі обговорили під час онлайн конференції
2 березня 2021
1 березня члени робочої групи взяли участь у zoom конференції спільно з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України та представниками аграрних асоціацій та громадських організацій щодо оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Заступник Міністра Тарас Висоцький анонсував, що з 1 березня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції», який передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур. «Нам важливо знати, з якими проблемами у сфері оподаткування, ліцензування стикаються аграрії та в експертному колі напрацювати відповідні рішення, які покращать функціонування бізнесу» - зазначив Тарас Висоцький. За інформацією Міністерства фінансів України розроблено проект наказу про затвердження нових форм податкових декларації з урахуванням 14% ставки податку на додану вартість аграріям. Крім цього, під час наради обговорили помилки під час реєстрації податкових накладних, що призводять до їх блокування, а також питання дотримання сільськогосподарськими товаровиробниками норм законодавства з ліцензування місць зберігання пального. Також в межах онлайн конференції ініційовано зміни до законодавства з метою диференційованого підходу зберігання та використання пального та штрафних санкцій за відсутність ліцензій та порушення умов зберігання пального.
Сучасні напрями розвитку агропромислового виробництва обговорили під час круглого столу
19 вересня 2019
Сьогодні у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбувся круглий стіл «Сучасні напрями розвитку агропромислового виробництва: виклики та перспективи в системі насінництва та захисту рослин». Захід відбувся в межах проведення ХХ Міжнародного науково – практично форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій». В обговоренні взяли участь представники департаменту агропромислового розвитку, головного управління Дежпродспоживслужби у Львівській області, науковці і представники Воєводського інспекторату охорони рослин і насінництва в Любліні Республіки Польща. Учасники дискусії обговорили актуальні питання щодо використання нових високоефективних сортів рослин та засобів захисту рослин, які спроможні істотно підвищити врожаї сільськогосподарських культур. Цілеспрямоване впровадження сучасних технологій виробництва рослинницької продукції дозволить фермерам одержати додаткові переваги від підвищення урожайності і якості, що позитивно вплине на економічну ефективність їх діяльності. Представники української і польської сторін домовились продовжувати подальшу співпрацю задля запровадження досвіду і кращих практик у сільськогосподарському виробництві.
Розвиток сучасних технологій в аграрному секторі розглянули під час круглого столу у Києві
5 березня 2019
Напередодні офіційного відкриття АГРОПОРТ Захід Львів 2019 у Києві у прес-центрі компанії AgroGeneration відбувся круглий стіл «Гармонізація національних та регіональних політик з Цілями сталого розвитку ООН». Львівщину на круглому столі представив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Павло Дигдало. Під час зустрічі експерти обговорили можливі шляхи подальшого впровадження та досягнення цілей сталого розвитку, враховуючи українські реалії. Досягнення цілей сталого розвитку потребує трансформації регіональних та загальнонаціональних політик. Покращення продовольчої безпеки та розвиток агропромислового комплексу України не обмежуються питаннями виробництва та охоплюють значно ширше коло: від регіонального розвитку та розбудови сільських територій до покращення системи охорони здоров’я, харчування в дитячих закладах тощо. «Розвиток сучасних технологій в аграрному секторі, розширення програм підтримки малого та середнього сільськогосподарського виробника та інвестицій в сільське господарство - одне зі ключових завдань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку сільських територій», - зазначив у своєму виступі Павло Дигдало. Зазначимо, що АГРОПОРТ Захід Львів 2019 відбудеться 21-23 березня 2019 року на території Міжнародного аеропорту ім. Данила Галицького.
У 2018 році на Львівщині ввели в дію понад десяток нових підприємств агропромислового напрямку
31 січня 2019
Торік в області ввели в дію 15 нових об’єктів агропромислового напрямку. Про це розповіли сьогодні, 31 січня, в межах звіту департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. Серед них: ПП «Західний Буг» Сокальського району, де ввели в дію 2 елеватори потужністю 20 тис тонн зерна кожен, ТзОВ «РЕНОМА» Жовківського району - завод з переробки меду потужністю 500-1000 тонн/рік, ТзОВ «Лемберг Міт» Кам’янка-Бузького району - м'ясо-переробний цех із добудовою холодильних камер потужністю зберігання 3,5 тис тон, ТзОВ «Велд оф спайзіс» Стрийського району - цех з виробництва спецій та приправ, харчових концентратів до м’ясних, молочних та рибних продуктів, ПП «Оліяр» Пустомитівського району - переобладнали цех з виготовлення рафінованої олії 300 тонн/добу, ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» Самбірського району - елеватор потужністю 6 тис тонн. Також провели модернізацію та запуск заводу з виробництва запашних спиртовмісних речовин та оцту потужністю 1,5 тис дал/добу МПД ДП «Великолюбінське» Городоцького району, відкрили нові потужності з виробництва кормів для домашніх тварин ТзОВ «Кормотех» Яворівського району, ввели в дію третю виробничу лінію потужністю 1 900 тон продукції в місяць ТОВ «КФ «Ярич» с. Старий Яричів Кам’янка-Бузького району. Загалом на супроводі у Львівській ОДА перебуває 53 інвестиційні об’єкти агропромислового напрямку.
На Львівщині порушили питання розширення співпраці в агроторгівлі
11 липня 2018
Сьогодні, 11 липня, на ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» у Львові відбулася робоча зустріч з представником проекту «Агрітрейд Україна» Андре Піллінгом та закордонними підприємцями, які прагнуть розширити двосторонню торгівлю аграрною продукцією зі Львівською областю. Агровиробничий потенціал підприємств області на зустрічі представив т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Павло Дигдало. «На Львівщині створені найбільш сприятливі передумови для розвитку виробництва та розширення взаємовигідної торгівлі плодоовочевою продукцією з країнами світу. Це створює сприятливі конкурентні переваги для розвитку підприємницької діяльності у Львівській області», - наголосив Павло Дигдало. Учасники зустрічі також ознайомилися з інфраструктурою оптового ринку ТОВ «РСП «Шувар» і обговорили питання розширення співпраці.
Програми підтримки аграрного сектора: на що розраховувати селянським господарствам Львівщини
18 Червня 2018
В області розпочали реалізацію державних програм підтримки агропромислового розвитку. Програма підтримки галузі тваринництва: селянським господарствам нарахували дотації за утримання молодняка ВРХ в сумі 306,6 тис. грн. та дотації для сільськогосподарських підприємств за утримання корів в сумі 4,2 млн грн. Відтак, дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі: за досягненням віку 4 місяці - 300 гривень за голову, 8 місяців – 700 гривень, 12 місяців - 1 500 гривень. Загалом при досягненні молодняком 12 місячного віку кожен власник тварини може отримати 2500 гривень. Зазначимо, що копії документів подаються до сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ. ля отримання дотації власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування наступні документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини. Ще одним спектром підтримки аграріїв є програма часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Кожне підприємство, яке придбає техніку українського виробника зможе отримати відшкодування у розмірі 25 % для сільськогосподарських підприємств та 40 % для фермерських господарств. Станом на сьогодні сільськогосподарські підприємства отримали компенсацію 1,6 млн грн за придбання 15 одиниць техніки. Щодо програми фінансової підтримки шляхом здешевлення кредитів надали право на фінансову підтримку сімом підприємствам на суму 1,5 млн грн, що складає 100 % до розподілу бюджетних призначень. Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, загалом станом на сьогодні на розвиток аграрного сектору економіки Львівщини залучено з державного бюджету 7,6 млн грн. Крім того, на фінансову підтримку аграріїв Львівщини передбачено кошти в обласному бюджеті в сумі 19,6 млн грн. З районних бюджетів - 5, 3 млн гривень. Найбільший фінансовий ресурс на підтримку аграріїв виділили у Пустомитівському (770 тис грн.) Яворівському (700,0 тис грн.) та Жовківському (600,0 тис грн.) у районах.
Американські науковці з Університету Пенсильванії ознайомились з аграрним сектором промисловості Львівщини
1 Червня 2018
Із візитом на Львівщині перебувають американські науковці з Університету Пенсильванії. У програмі перебування вчених - знайомство з роботою департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, зустріч з ректором Львівського національного аграрного університету Володимиром Снітинським, круглий стіл в ЛНАУ, ознайомчі візити на сільськогосподарські господарства Львівської області (ТзОВ «Агропобутсервіс», молочна ферма Лелика, ТзОВ «Агрофрутіка», ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед», ФГ «Грін Гарден»). Під час візиту сторони домовились щодо подальших консультацій науковців Пенсильванського аграрного університету щодо технологій та специфіки виробництва яблучного сидру. Також розглянули питання можливої співпраці між Університетом Пенсильванії і фермерськими господарствами Львівської області. Однією з тем дослідження став вплив земельної реформи на фермерські господарства Львівщини.