"В області активно проводиться реалізація плану заходів з питань детінізації економіки",- Роман Филипів
Районні комісії з питань легалізації виплати заробітної плати проводять системну роботу із суб’єктами господарювання щодо дотримання чинного законодавста про працю.
Як розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів у всіх районах Львівської області регулярно проводять засідання районних комісій з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких обговорюють питання підвищення заробітної плати та офіційного працевлаштування найманих працівників.
Також Роман Филипів наголосив, що за кожного працівника з яким не укладено трудовий договір або порушено умови оплати праці роботодавець сплачує штраф у розмірі 96 тис гривень.
Ключові слова:
детінізаціяНовини за темою
«Мінімізатори створюють недобросовісну конкуренцію щодо сумлінних суб’єктів господарювання», - Андрій Годик
20 серпня 2021
Сьогодні, 20 серпня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулось чергове засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Так, заслухали керівників підприємств, установ, організацій Дрогобицького району, які допустили порушення трудового законодавства щодо нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче або на рівні законодавчо встановленого мінімального розміру. Андрій Годик звернувся до суб’єктів господарювання та наголосив на необхідності дотримання умов чинного законодавства про працю. Зокрема, в частині належної реєстрації підприємницької діяльності, оформлення трудових відносин, дотримання соціальних гарантій з виплати заробітної плати. Адже саме ці чинники впливають на соціально-економічний розвиток територій та добробут громадян. В межах заходу зазначили, що незадекларована праця не лише обмежує можливості проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, але й створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Відтак, за результатами засідання комісії суб’єктам господарювання Дрогобицького району надали пропозиції щодо шляхів, механізмів та способів вирішення питань з легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. Робота комісії триватиме і надалі. Матеріали комісійних обстежень, де вбачатимуть ознаки неоформлених трудових відносин, відсутність документів щодо державної реєстрації як суб’єкта господарювання та інших порушень законодавства про працю скеровуватимуть у правоохоронні та контролюючі органи.
На Львівщині активізували інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо детінізації зайнятості
24 січня 2020
На виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості, на Львівщині проведуть масштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Про це домовились під час наради під головуванням начальника Головного управлінні Держпраці у Львівській області Ольги Вільхової. Інформаційна кампанія проводитиметься спільно з органами місцевого самоврядування, обласними управліннями ДПС, Пенсійного фонду, Служби зайнятості, Служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також державних адміністрацій. Заходи проводитимуть для суб’єктів господарювання сфери торгівлі товарами та послугами. В межах інформаційної кампанії заплановано проведення семінарів, нарад, лекцій, відвідування суб’єктів господарювання тощо. Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує: незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.
На Львівщині з початку року податківцями виявлено 323 неоформлених найманих працівники
21 листопада 2019
На виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р ,,Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” працівниками Головного управління ДПС у Львівській області на постійній основі здійснюється моніторинг інформації, яка надходить з різноманітних джерел щодо порушень роботодавцями законодавства про працю, а також вживаються заходи податкового контролю, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. За результатами вжитих заходів протягом січня-жовтня 2019 року працівниками Головного управління ДПС у Львівській області виявлено та задокументовано факти використання 56 роботодавцями праці 323 неоформлених належним чином найманих працівників. Матеріали таких перевірок передано на адресу Головного управління Держпраці у Львівській області для вирішення питання про притягнення до фінансової та адміністративної відповідальності роботодавців відповідно до чинного законодавства про працю. Головне управління ДПС у Львівській області нагадує роботодавцям про те, що чинним законодавством передбачено значні суми штрафних санкцій за кожного виявленого неоформленого належним чином найманого працівника (30-ть мінімальних зарплат, або 125 190 гривень). Натомість, на ці кошти можна, наприклад, офіційно впродовж цілого року виплачувати працівнику зарплату у розмірі, не нижчому ніж середня по області. Головне управління ДПС у Львівській області наголошує роботодавцям на необхідності легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДПС. Лише офіційне працевлаштування забезпечує гідні умови праці, достойну заробітну плату, соціальні гарантії для працівників, належне пенсійне забезпечення в майбутньому, а також розбудову економіки та добробут країни.
В області триває робота з детінізації виплати заробітної плати
8 липня 2019
В області триває робота із детінізації виплати заробітної плати. Про це йшлося сьогодні, 8 липня, під час апаратної наради під головуванням голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського. «Було проведено 642 робочі групи, з них 474 семінари пов’язані із застосуванням роз’яснень законодавства про працю, зайнятість, загальнообов’язкове соціальне страхування на базі суб’єктів господарювання. Це також інформаційні заходи – публікації, виступи на телебаченні, в ефірах радіо, розміщення інформації в транспорті. В результаті ми бачимо, що основні показники виглядають наступним чином. Якщо брати інформацію від січня 2019 року, то кількість суб’єктів господарювання, які знаходяться, як в групі ризику, так і суб’єктів, яких ми визначаємо, як мінімізатори, зменшується. Також присутня динаміка не лише зменшення суб’єктів в групі ризику і суб’єктів мінімізаторів, але й присутня відчутна динаміка росту середньомісячної заробітної плати в розрізі районів і міст області. Окрім того, ці заходи призвели до того, що на сьогодні ми можемо спостерігати темпи зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб. Абсолютно всі райони області демонструють позитивну динаміку, а також її демонструють міста обласного значення», - розповів начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис. Як поінформували у Головному управлінні держпраці у Львівській області серед сфер господарювання з найвищими факторами ризиків неформальної зайнятості: торгівля, тимчасове розміщення та організація харчування, сільське господарство, мисливство, лісове господарство, рибальство, рибництво, будівництво, транспортні перевезення. Відтак, управлінням у I-му півріччі проведені 491 захід контролю належного оформлення трудових відносин та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці в 446 суб’єктів господарювання, виявлено порушення у 320 роботодавців, виконано 310 приписів, складено та передано до суду 67 протоколів за ст.41 КУпАП, накладено 209 фінансових санкцій за ст.265 КЗпП України на суму 16 млн 830 тис грн, з них за неналежне оформлення трудових відносин – 37 на суму 11 млн 812 тис грн, недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – 28 на суму 3 млн 925 тис грн. Детальніше про проведену роботу Головним управлінням Держпраці у Львівській області за І півріччя 2019 року в частині детінізації виплати заробітної плати за посиланням.
На Львівщині триває робота із детінізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
10 грудня 2018
На Львівщині проводять роботу із детінізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Відтак, суб’єктам підприємницької діяльності наголошують на недопущенню порушення законодавства про працю, використання праці неоформлених працівників, сплати податкових зобов'язань до бюджетів усіх рівнів, а також мінімізації виплати заробітної плати або ж виплати із порушенням мінімальних гарантій, гарантованих законами України. За підсумком звітних даних за результатами жовтня спостерігається суттєве зменшення суб'єктів підприємницької діяльності -"мінімізаторів" Нагадаємо, що робочі групи щодо детінізації економіки в частині легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створені та діють у районах та містах обласного значення Львівської області та проводять превентивну роботу, шляхом індивідуального інформування суб’єктів господарювання, які допустили виплату заробітної плати нижче законодавством встановленого мінімуму, а також здійснюють інформаційні заходи щодо дотримання законодавчо встановлених мінімальних гарантій. Додамо, що у всіх районах Львівської області регулярно проводять засідання районних комісій з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких обговорюють питання підвищення заробітної плати та офіційного працевлаштування найманих працівників.
Легальний бізнес повинен бути зацікавлений у детінізації зарплати: засідання Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва
9 листопада 2018
Сьогодні, 9 листопада, відбулось засідання Координаційно-дорадчої ради з питань підприємництва при Львівській ОДА. В межах наради розглянули питання стану реалізації розпорядження Кабінету Міністрів щодо застосування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення. «Легальний бізнес повинен бути зацікавлений у процесі детінізації, адже реалізація цього розпорядження дозволить збільшити кількість працівників. Окрім того, всі розуміють, що сплачені податки спрямовують на розвиток інфраструктури, якою кожен із мешканців Львівщини щодня користується. Водночас, для держави позитиви детінізації полягає у збільшенні розміру сплачених податків, що дозволить грамотно розподілити соціальну допомогу тим, хто її потребує. Однак ми усі мусимо скоординувати зусилля у питанні унеможливлення корупційних ризиків», - наголосив під час засідання голова Львівської ОДА Олег Синютка. Під час зустрічі сторони зійшлися на думці у потребі скоординованої роботи усіх залучених до процесу структур та визначені пріоритетів на користь не накладення штрафних санкцій, а проведенні превентивних заходів. Окрім того, підприємці висловили пропозицію щодо спільного напрацювання пропозицій до порядку надання субсидій.
Головне управління ДФС у Львівській області нагадує про необхідність легалізації трудових відносин з найманими працівниками
23 жовтня 2018
На виконання вимог розпорядження Кабінету міністрів України від 05.09.2018 № 649-р ,,Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, працівники Головного управління ДФС у Львівській області спільно з працівниками Головного управління Держпраці у Львівській області в період з 10 по 19 жовтня провели ряд спільних перевірок, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення. За результатами проведених заходів працівниками ГУ ДФС у Львівській області виявлено та задокументовано факти використання роботодавцями праці 19-ти неоформлених належним чином найманих працівників. Копії матеріалів таких перевірок буде скеровано на адресу Головного управління Держпраці у Львівській області для відповідного реагування та прийняття рішення, згідно з вимогами чинного законодавства про працю. Нагадуємо про те, що чинним законодавством передбачено застосування значних сум штрафних санкцій за кожного виявленого неоформленого належним чином найманого працівника (30-ть мінімальних зарплат, або 111 690 гривень). Натомість, на ці кошти можна офіційно протягом цілого року виплачувати працівнику зарплату у розмірі, не нижчому ніж середня по області. Головне управління ДФС у Львівській області наголошує роботодавцям про необхідність легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДФС. Лише офіційне працевлаштування забезпечує гідні умови праці, достойну заробітну плату, соціальні гарантії для працівників, належне пенсійне забезпечення в майбутньому, а також розбудову економіки та добробут країни.
На Львівщині триває робота із детінізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
17 жовтня 2018
На Львівщині продовжує діяльність Обласна робоча група з питань реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. В межах роботи групи підприємцям області наголошують на вважливості дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та відповідальності за їх порушення. Такі превентивні заходи вже провели із підприємцями Жидачівського, Дрогобицького, Городоцького, Старосамбірського, Мостиського, Яворівського, Золочівського та Сокальського районів області. Відтак, за період з 1 жовтня до Головного управління ДФС У Львівській області 641 суб’єкт господарювання подав повідомлення про прийняття 1356 найманих працівників на роботу, при цьому дані суб’єкти упродовж 9-ти місяців не звітували про використання найманої сили. Також здійснюється загальна координація силових та контролюючих органів області з метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Додамо, що за 9 місяців 2018 року в порівнянні з відповідним періодом 2017 року відбувся приріст майже по усіх бюджетоформуючих платежах, зокрема по податку на додану вартість – на 46,1 %, податку на доходи з фізичних осіб (з врахуванням військового збору) – на 21,3 %, акцизному податку з вироблених в Україні товарів – у 2,2 рази.
На Львівщині зросло відношення середньої заробітної плати до мінімальної
16 жовтня 2018
Якщо у 2017 році середня заробітня плата по області була удвічі вища за мінімальну, то цього року цей показник зріс і становить 2,2. Про це сьогодні, 16 жовтня, під час апаратної наради повідом директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів. «За результатами досліджень середня зарплата по області становить 8194 грн. Проте в області триває робота із детінізації заробітної плати. За перших десять днів жовтня уже 641 підприємства задекларувало більше 1300 додатково найманих працівників», - зазначив Роман Филипів. Детінізація економіки в частині легалізації виплати заробітної плати – це додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів, а відтак це прямі кошти на розвиток інфраструктури громад.
Державна фіскальна служба продовжує роботу із легалізації найманої праці
10 жовтня 2018
Головне управління ДФС у Львівській області на виконання розпорядження КМУ № 649-р від 05.09.18 „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” провело ряд інформаційно-роз’яснювальних заходів з питань легалізації найманої праці та належного оформлення трудових відносин. За період з 01.10.2018-05.10.2018 до Головного управління ДФС у Львівській області 641 суб’єкт господарювання подав повідомлення про прийняття 1 356 найманих працівників на роботу, при цьому дані суб’єкти господарювання протягом 9-ти місяців 2018 року не звітували про використання найманої праці.
У Львівській ОДА відбулось засідання обласної комісії з питань легалізації та виплати заробітної плати
20 липня 2018
Сьогодні, 20 липня, у Львівській ОДА відбулось чергове засідання обласної комісії з питань легалізації та виплати заробітної плати. Відтак підприємцям Золочівського району наголосили на недопущенню порушення законодавства про працю, використання праці неоформлених працівників, а також мінімізації заробітної плати та виплати її нижче мінімальної. «Детінізація економіки, в тому числі у частині легалізації виплати заробітної плати – це додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів, а відтак це прямі кошти на розвиток інфраструктури громад»,- зазначив під час засідання перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Нагадаємо, що робочі групи щодо детінізації економіки в частині легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створені та діють у районах та містах обласного значення Львівської області та проводять зустрічі з суб’єктами господарювання, які допустили виплату заробітної плати нижче законодавством встановленого мінімуму, а також здійснюють роз’яснювальні заходи щодо необхідності виплати заробітної плати відповідно до норм трудового законодавства. Додамо, що у всіх районах Львівської області регулярно проводять засідання районних комісій з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких обговорюють питання підвищення заробітної плати та офіційного працевлаштування найманих працівників.
Львівська ОДА спільно з Мінюстом посилено працюватимуть над ліквідацію заборгованості із виплати заробітної плати
11 Червня 2018
Сьогодні, 11 червня, у Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області, під головуванням Міністра юстиції Павла Петренка, відбулось засідання регіонального штабу з питань ліквідації заборгованостей з виплат по заробітній платі. У межах засідання узгодили спільні дії регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби Львівської області рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Відтак, як йшлося під час засідання, представники структурних підрозділів Львівської ОДА, керівники районів області спільно із працівниками юстиції проведуть аналіз підприємств, які мають заборгованість із заробітної плати та по яких немає виконавчих впроваджень. За підсумками відбудуться робочі зустрічі із керівниками підприємств на яких наголосять на важливості виплати заробітної плати та відповідальності за її невиплату. Як зазначив Міністр юстиції Павло Петренко, роз’яснення проводитимуть не лише для керівників підприємств, але й для працівників. «Важливим є питання щодо роз’яснювальної роботи серед працівників даних підприємств. Всі охочі працівники можуть звернутися. І саме працівникам роз’яснити їхні можливості щодо максимально швидкого стягнення в примусовому порядку даних коштів. Є необхідність провести умовно кажучи медіацію – ми поспілкуємось із керівниками даних підприємств, проведемо з ними роз’яснювальну роботу та з самими трудовими колективами. Дамо інструмент в першу чергу працівникам, за бажанням або звернутися за отриманням виконавчого документу, тоді органи юстиції зможуть виконати його в примусовому порядку, або ж керівники підприємств погасять частково або повністю заборгованість по заробітній платі», - наголосив Павло Петренко. Як розповів перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський дана робота стане продовженням діяльності районних та міськ груп з детінізаціїї економіки та заробітної плати, які діють на Львівщині. «Ми заробітну плату розглядаємо більш в ширшому контексті: це і її легалізація, і детінізація економіки, а також виплата заборгованості по заробітній платі. За розпорядженням голови Львівської ОДА створені так звані робочі групи по детінізації економіки та легалізації виплати заробітної плати. І якщо на початку року таких субєктів господарської діяльності було майже 2,5 тисячі, на сьогоднішній день їх 1800. Це ті, які платять менше 3700 грн. Ми бачимо позитивну динаміку. Ми постійно в різних районах області збираємо комісії. І також добре було б долучити до цієї роботи працівників юстиції», - зазначив Ростислав Замлинський. Також перший заступник голови Львівської ОДА означив ті підприємства Львівщини, які мають заборгованість по заробітній платі та потребують нагального вирішення. Відтак, сторони погодили вирішувати питання по даних підприємствах на загальнодержавному рівні.