На Кам’янеччині реалізують план заходів з питань детінізації економіки
18 квітня відбулось засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участі першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ростислава Замлинського провів та першого заступника голови Кам’янка-Бузької райдержадміністрації Андрія Вашківського.
«Відрахування із заробітної плати йдуть у місцеві бюджети. Люди хочуть, щоб були зроблені дороги, працювали школи, садочки, хочуть отримувати якісні медичні послуги. Від суми податків залежить можливість інвестування коштів у інфраструктуру, якою користуються самі ж мешканці, тими ж самими дорогами, освітленням, тротуарами, садочками, школами. Це соціальна відповідальність бізнесу – сплачувати податки. Ми просимо, щоб ви вели легальний бізнес, зі своєї сторони органи влади сприятимуть розвитку бізнесу, – звернувся до підприємців Ростислав Замлинський.
Відтак, на засідання заслухали 9 представників підприємств-суб’єктів підприємницької діяльності, які, за інформацією Кам’янка-Бузького відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, у лютому виплатили заробітну плату найманим працівникам у розмірі менше встановленого мінімуму.
«Питання роботи робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення постійно моніториться. Хочу наголосити, що в нас є два способи роботи робочої групи. Перший – це заслуховування господарюючих суб’єктів, які за даними податкової інспекції потрапили в перелік мінімізаторів. І ще один спосіб, який ми використовували минулого року, – виїзд на підприємства для виявлення неоформлених працівників”, - зазначив Андрій Вашківський.
Новини за темою
«Мінімізатори створюють недобросовісну конкуренцію щодо сумлінних суб’єктів господарювання», - Андрій Годик
20 серпня 2021
Сьогодні, 20 серпня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулось чергове засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Так, заслухали керівників підприємств, установ, організацій Дрогобицького району, які допустили порушення трудового законодавства щодо нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче або на рівні законодавчо встановленого мінімального розміру. Андрій Годик звернувся до суб’єктів господарювання та наголосив на необхідності дотримання умов чинного законодавства про працю. Зокрема, в частині належної реєстрації підприємницької діяльності, оформлення трудових відносин, дотримання соціальних гарантій з виплати заробітної плати. Адже саме ці чинники впливають на соціально-економічний розвиток територій та добробут громадян. В межах заходу зазначили, що незадекларована праця не лише обмежує можливості проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, але й створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Відтак, за результатами засідання комісії суб’єктам господарювання Дрогобицького району надали пропозиції щодо шляхів, механізмів та способів вирішення питань з легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. Робота комісії триватиме і надалі. Матеріали комісійних обстежень, де вбачатимуть ознаки неоформлених трудових відносин, відсутність документів щодо державної реєстрації як суб’єкта господарювання та інших порушень законодавства про працю скеровуватимуть у правоохоронні та контролюючі органи.
Вирішення проблемних питань із зупинення реєстрації податкових накладних для с/г виробників розглянули в межах робочої групи
25 Червня 2021
Сьогодні, 25 червня, відбулось чергове засідання обласної робочої групи з оперативного вирішення проблемних питань, пов’язаних із реєстрацією податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, зупиненням, відмовою в їх реєстрації сільськогосподарським товаровиробникам. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Під час засідання розглянули звернення двох суб’єктів господарювання Львівської області про зупинення реєстрації податкових накладних та звернення сімейних фермерських господарств Львівської області про зняття їх з реєстрації платниками єдиного податку четвертої групи та позбавлення їх доплати єдиного соціального внеску. Голова робочої групи, заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний зазначив, що з метою уникнення проблем із зупинкою реєстрації податкових накладних необхідно активізувати Головному управлінню ДПС у Львівській області інформування сільськогосподарських товаровиробників про посилання на нормативні акти щодо реєстрації податкових накладних та напрацювати покроковий алгоритм заповнення таблиць даних. За результатами проведеного засідання виробникам надали консультацію щодо правильності заповнення таблиць даних та щодо сплати ЄСВ для сімейних фермерських господарств, які перебувають на 4 групі єдиного податку. Крім цього, для СФГ запланували провести семінар-навчання щодо оподаткування та форм звітності.
В області погодили план заходів з недопущення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу та повені
23 лютого 2021
Обласна комісія з питань ТЕБ та НС погодила заходи щодо безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків на території Львівської області в 2021 році. Нараду провів перший заступник голови обласної державної адміністрації, перший заступник голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Андрій Годик. План розроблено для забезпечення готовності та оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків. Зокрема, передбачається: з урахуванням попередніх оцінок коригування карт-схем зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Визначення об’єктів життєзабезпечення населення, транспорту, енергетики, зв’язку та інші об’єкти господарювання, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ, та розробити заходи щодо забезпечення їх сталого функціонування під час пропуску льодоходу, повені та паводків; уточнення порядку взаємодії, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій; уточнення порядку доведення попереджень і оповіщень до населення, робочого персоналу про можливу загрозу паводка і повені та їх орієнтовні масштаби; проведення комплексної перевірки стану мостів та підмостових русел автомобільних і залізничних мостів щодо їх спроможності до пропуску паводкових вод; приведення в готовність гідрометричні споруди, спецавтотранспорт, плавзасоби; організацію перевірки стану гідроспоруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем тощо. Крім того, планом передбачені і заходи, які здійснюватимуться на етапі проходження льодоходу, повені і паводків. За результатами засідання усім дотичним структурам доручено забезпечити безумовне виконання заходів, передбачених планом.
Оголошення про проведення засідання регіональної комісії
12 січня 2021
15.01.2021 у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Винниченка, 18, к. 203) заплановано засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у Львівській області, початок о 13.00 Питання для розгляду: 1. Про внесення змін до переліку інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку Онлайн трансляція засідання відбуватиметься на сторінці департаменту економічної облдержадміністрації https://www.facebook.com/deploda
На Львівщині відбулися перші засідання територіальних виборчих комісій
13 серпня 2020
12 серпня в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбулося перше засідання Львівської обласної територіальної виборчої комісії. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. Вона зауважила, що обласну ТВК було утворено та сформовано її склад постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня, відтак, згідно із вимогами абзацу третього частини першої і частини третьої статті 36 Виборчого кодексу України, перше засідання необхідно було скликати не пізніш як на другий день після дня формування її складу, тобто не пізніше 12 серпня. За словами посадовиці, участь у роботі засідання обласної ТВК взяли 15 із 18-ти її членів. Присутні заслухали голову обласної ТВК Андрія Лозинського, який поінформував про рішення ЦВК створити територіальні виборчі комісії, ознайомив членів комісії зі змістом статті 38 Виборчого кодексу України і запропонував прийняти присягу члена комісії. Присягу прийняли всі 15 присутніх членів комісії. Комісія розпочала свою роботу. Також цього дня, 12 серпня, відбулися перші засідання районних та міських територіальних виборчих комісій на території області. Члени цих комісій теж прийняли присяги. Нагадаємо, що 15 липня Верховна Рада України призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25 жовтня. Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».
Засідання НКРЕКП схвалило план розвитку систем розподілу на 2020-2024 роки ПрАТ «Львівобленерго»
11 лютого 2020
Сьогодні, 11 лютого, у формі відкритого слухання, відбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на якому схвалили план розвитку систем розподілу на 2020-2024 роки ПрАТ «Львівобленерго». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. План розвитку електричних мереж системи розподілу ПрАТ «Львівобленерго» на 2020-2024 роки спрямований на забезпечення прозорості при виконанні реконструкції та будівництві об’єктів електричних мереж системи розподілу, формування цілісного й актуального уявлення про розвиток енергетичної системи ПрАТ «Львівобленерго» в цілому, а також спрямований на подальше підвищення надійності передачі і постачання якісної електричної енергії споживачам. Загальна орієнтовна сума коштів плану розвитку електричних мереж системи розподілу ПрАТ «Львівобленерго» на 2020-2024 роки становитиме приблизно 2,6 млрд грн. Зазначимо, що схвалений план розвитку у майбутньому має зменшити кількість знеструмлень внаслідок несприятливих погодних умов. Додатково інформуємо, що станом на 16:00 год 11 лютого електропостачання відновлено у приблизно 150 населених пунктів Львівщини. Роботи із відновлення електропостачання надалі тривають ще в 13 селах області.
На Львівщині активізували інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо детінізації зайнятості
24 січня 2020
На виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості, на Львівщині проведуть масштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Про це домовились під час наради під головуванням начальника Головного управлінні Держпраці у Львівській області Ольги Вільхової. Інформаційна кампанія проводитиметься спільно з органами місцевого самоврядування, обласними управліннями ДПС, Пенсійного фонду, Служби зайнятості, Служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також державних адміністрацій. Заходи проводитимуть для суб’єктів господарювання сфери торгівлі товарами та послугами. В межах інформаційної кампанії заплановано проведення семінарів, нарад, лекцій, відвідування суб’єктів господарювання тощо. Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує: незадекларована праця має негативні наслідки як для працівників, так і для роботодавців. Повністю задекларована праця у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.
Збереження букових пралісів у Карпатах розглянули на Національної комісії у справах ЮНЕСКО
19 грудня 2019
Сьогодні, 19 грудня 2019 року, відбулося засідання Сектору природної спадщини Національної комісії України у справах ЮНЕСКО на 2020 рік. Участь у роботі сектору взяв Руслан Гречаник – директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністації. На засіданні розглядали питання виконання Плану заходів щодо збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та сталого розвитку прилеглих до нього територій; організації урочистої церемонії вручення сертифікату ЮНЕСКО транскордонному біосферному резервату «Розточчя» та інші. Нагадуємо, що на 31-й сесії Міжнародної координаційної ради Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» 19 червня 2019 року ухвалили рішення про включення Міжнародного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя» до світової мережі біосферних резерватів. Загальна площа транскордонного українсько-польського резервату становить 371902 га, в тому числі ділянки площею 74887 га в межах Жовківського та Яворівського районів Львівської області. Отримання статусу транскордонного біосферного резервату є визнанням на міжнародній арені визначних природних, ландшафтних і культурних цінностей регіону Розточчя. «Ми переконані, що при об’єднанні зусиль усіх зацікавлених сторін, біосферний резерват «Розточчя» може виступити каталізатором в питаннях реалізації спільних (з польською стороною) проєктів щодо вирішення у прикордонній зоні екологічних проблем, розвитку екотуризму і культурного спілкування населення, розвитку місцевих громад, відродження традиційних ремесел» - зазначив Руслан Гречаник Також варто зазначити, що Україна володіє унікальним природним об’єктом, який входить до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО – це «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», до складу якої входить цінна ділянка старовікових букових лісів площею 384,81 га природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині
На Львівщині з початку року податківцями виявлено 323 неоформлених найманих працівники
21 листопада 2019
На виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р ,,Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” працівниками Головного управління ДПС у Львівській області на постійній основі здійснюється моніторинг інформації, яка надходить з різноманітних джерел щодо порушень роботодавцями законодавства про працю, а також вживаються заходи податкового контролю, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. За результатами вжитих заходів протягом січня-жовтня 2019 року працівниками Головного управління ДПС у Львівській області виявлено та задокументовано факти використання 56 роботодавцями праці 323 неоформлених належним чином найманих працівників. Матеріали таких перевірок передано на адресу Головного управління Держпраці у Львівській області для вирішення питання про притягнення до фінансової та адміністративної відповідальності роботодавців відповідно до чинного законодавства про працю. Головне управління ДПС у Львівській області нагадує роботодавцям про те, що чинним законодавством передбачено значні суми штрафних санкцій за кожного виявленого неоформленого належним чином найманого працівника (30-ть мінімальних зарплат, або 125 190 гривень). Натомість, на ці кошти можна, наприклад, офіційно впродовж цілого року виплачувати працівнику зарплату у розмірі, не нижчому ніж середня по області. Головне управління ДПС у Львівській області наголошує роботодавцям на необхідності легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДПС. Лише офіційне працевлаштування забезпечує гідні умови праці, достойну заробітну плату, соціальні гарантії для працівників, належне пенсійне забезпечення в майбутньому, а також розбудову економіки та добробут країни.
«Ми повинні продемонструвати результат», - Юрій Холод у межах наради щодо розбудови митних пунктів пропуску
20 листопада 2019
Під егідою заступників голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода та Тараса Греня 19 листопада відбулась розширена нарада щодо розбудови митних пунктів пропуску, які розташовані на території Львівської області. Зазначимо, що проекти будівництва (реконструкції) трьох пунктів пропуску Львівської митниці ДФС, а саме: «Краковець», «Рава-Руська» та «Шегині» фінансуватимуться коштом польського кредиту. «Ми маємо максимально включитися у процес, щоб продемонструвати результат. Основне завдання, яке сьогодні перед нами стоїть – у максимально короткі терміни виконати ці проекти. Відтак, уже до кінця цього року повинні запустити усі процедури, які стосуються підготовки проектно-кошторисної документації тощо», - наголосив Юрій Холод. Зокрема, на пункті пропуску «Рава-Руська» мають збудувати новий пішохідний перехід через кордон із Польщею. Нагадаємо, Державна митна служба у 2020 році планує почати ремонт 16 пунктів пропуску в Україні. Відтак, модернізація вище згаданих пунктів пришвидшить перетин кордону з Польщею, у межах реконструкції пунктів пропуску їх планують обладнати відеокамерами та швидкісними каналами зв’язку. Довідково: На території Львівської області функціонують 6 пунктів пропуску для автомобільного сполучення – «Рава-Руська – Гребенне», «Шегині – Медика», «Краковець – Корчова», «Смільниця – Кросценко» (функціонує на території РП), «Грушів – Будомєж» (відкрито 02 грудня 2013 року та функціонує на території РП), «Угринів – Долгобичув» (пропускні операції розпочато з 26.06.2014, функціонує на території РП) та діє один повітряний пункт перетину кордону – аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького.
У Луцьку відбулося засідання басейнової ради річки Прип’ять
1 листопада 2019
У четвер, 31 жовтня, у м. Луцьк відбулось засідання басейнової ради річки Прип’ять. У межах заходу фахівці порушили питання стану водних ресурсів річки Прип’ять, шляхів та перспектив їх вирішення. Також учасники поспілкувалися про проблеми при перерозподілі стоку річки Прип’ять у Білозерську водоживильну систему Дніпро-Бузького каналу. Участь у заході взяв начальник відділу регулювання використання водних ресурсів та надр департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Роман Туцький. Довідково: 26 жовтня 2018 року у м. Новоград-Волинський Житомирської області, було сформовано басейнову раду річки Прип'ять. До складу басейнової ради увійшли представники водокористувачів, науковців, органів виконавчої влади, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну Прип'яті, зокрема, представники Житомирщини, Рівненщини, Волині, Київщини, Львівщини, Тернопільщини та Хмельниччини.
28 жовтня стартує прийом заявок на участь у Конкурсі проєктів місцевих ініціатив - 2020
7 жовтня 2019
Cьогодні, 7 жовтня, у малій сесійній залі Львівської облради під головуванням заступника голови облдержадміністрації Івана Собка відбулось засідання Конкурсної ради з реалізації Програми проведення обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив у Львівській області на 2020 – 2025 роки. Радник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та ЗЕЗ Наталія Серкіз ознайомила присутніх із реалізацією Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку станом на 1 жовтня. “Цьогоріч триває реалізація 1136 проєктів, на 653 об’єктах роботи завершено повністю, на понад 400 роботи тривають, але інформація змінюється щоденно. Не розпочато на 69 об’єктах, але це стосується придбання обладнання або вуличного освітлення. Загалом стан виконання Програми – понад 58 %”, – зазначила Наталія Серкіз. Відтак, заступник голови облдержадміністрації Іван Собко доручив директорам департаментів охорони здоров’я, культури та освіти вжити управлінських заходів, щоб пришвидшити реалізацію проектів по галузях. Під час засідання, Конкурсна рада затвердила пріоритети із внесеними правками обласного конкурсу проєктів місцевих ініціатив у Львівській області на 2020 рік. Серед пріоритетів: “Освіта” – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання обладнання та інвентарю та предметів дострокового користування. “Охорона здоров’я” – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання спецавтотранспорту, обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування (у т.ч. автотранспорту). “Культура” – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування. “Спорт” – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування. “Безпека” – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція реставрація, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування. “Вуличне освітлення” – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція. “Інші пріоритети” (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної( за винятком ОСББ)), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, облаштування об’єктів ПЗФ, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування). “Обласні заклади та установи, некомерційні підприємства обласної ради” – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, благоустрій територій, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування). Також Конкурсна рада затвердила дату прийняття заявок на участь у Конкурсі проєктів місцевих ініціатив - 2020. Відтак, прийом заявок стартує 28 жовтня і триватиме до 29 листопада. З 15 жовтня до 25 жовтня проводитимуть семінари для охочих взяти участь у Конкурсі. Ознайомитись із графіком можна тут. Зазначимо, гранична вартість проекту становить 500 тис гривень, а гранична сума субвенції з обласного бюджету – 200 тис гривень.