«Хореографічна феєрія»: сьогодні у Львові зібрались найкращі танцівники області
У неділю, 22 квітня у центрі міста Львова біля пам’ятника Тарасові Шевченку вперше з нагоди відкриття «Етнофестивалю гостинності-2018» відбулась масштабна «Хореографічна феєрія».
Привітав учасників фестивалю голова Львівської облдержадмінстрації Олег Синютка.
У заході взяли участь понад дві сотні учасників, серед яких кращі колективи Львівщини: «Первоцвіт» Золочівського районного народного дому, «Арніка» Буського районного народного дому, «Звенигород» Пустомитівського району, «Молодість» Червоноградського міського народного дому та багато інших.
За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, разом з цим хореографічним заходом стартує «Етнофест гостинності-2018», де кожен з районів презентуватиме мистецьку програму у інший район. Відтак, продовж 3 місяців кожен куточок області матиме можливість презентувати своє мистецтво та ознайомити усіх зі своєю творчістю.
Із повною програмою проведення "Етнофестивалю гостинності" можна познайомитись тут.
Новини за темою
Давид Комарницький та Ангеліна Черковська - чемпіони України в європейській програмі
17 лютого 2020
Цими днями у спортивному клубі «Грація» триває «Ukrainian Open Cup 2020» - Чемпіонат України зі спортивних танців серед молодших вікових груп з європейської програми та Чемпіонат Європи серед професіоналів з європейської та латиноамериканської програми. Юні танцюристи зі Стрия Давид Комарницький та Ангеліна Черковська вчергове стали найкращими в Україні в європейській програмі серед юніорів. Тренує спортсменів Ірина Марюк у Клубі спортивного бального танцю «Пролісок». Нагадаємо, що у грудні минулого року Давид та Ангеліна перемогли на чемпіонаті світу з бальних танців у категорії “Ювенали до 12 років”. Зазначимо, що у змаганнях взяли участь понад 1000 танцюристів з найрізноманітніших регіонів України, а також з країн Європи. Під час відкриття змагань заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив подяку від ЛОДА обласному осередку Асоціації спортивного танцю України за високий професіоналізм та активну промоцію Львівщини на міжнародній спортивній арені.
Маркіян Мальський відзначив переможців міжнародних змагань із спортивних танців
13 серпня 2019
Cьогодні, 13 серпня, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський зустрівся з переможцями міжнародних змагань із спортивних танців Давидом Комарницьким та Ангеліною Черковською. “Ми пишаємось вами, ви великі молодці. Тішить, що у своєму юному віці ви показуєте такі гарні приклади у своєму класі і я впевнений, що батьки вами гордяться. У всіх справах, які ви робите, несіть пам'ять про те, що ви вже є чемпіонами, але на цьому не зупиняйтесь. Нових вам досягнень, побільше нагород. Залишаючись собою, не забувайте мотивувати інших людей досягати вершин”, - зазначив очільник області. За високу професійну майстерність голова Львівської ОДА відзначив переможців міжнародних змагань із спортивних танців грошовими сертифікатами. Зазначимо, Давид Комарницький та Ангеліна Черковська – кандидати в майстри спорту України, абсолютні чемпіони України 2018 року серед юваналів І, переможці міжнародних змагань з спортивних танців у Парижі (Франція), володарі 5 кубків фестивалю спортивних танців у Великобританії, переможці відкритих міжнародних командних змагань у Китаї в обох видах програми (європейська та латино-американська програми). На цих же змагання у Китаї збірна команда України у складі: 1. Путілін Микола – Жагліна Анастасія (стандартна програма) 2. Костенко Олександр – Синенко Олена (стандартна програма) 3. Комарницький Давид – Черковська Ангеліна (латино-американська програма) 4. Бєлєвцов Степан – Паньченко Мар‘яна (латино-американська програма) виборола перемогу у всіх танцях з найвищими балами і величезним відривом від інших команд, обійшовши представників Росії, Молдови, Китаю, Італії та Англії. Тренер - Ірина Марюк (м.Стрий).
Ми повинні пам’ятати послів України у світі, адже вони демонструють багатство нашого народу, - Маркіян Мальський
12 серпня 2019
З 9 до 12 серпня у Львові відбувається четвертий Міжнародний фестиваль Українського танцю та культури (International Ukrainian Dance & Culture Festival). Відтак, сьогодні у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся гала-концерт. Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. «Музика, танець – це ті елементи культури, які поєднують певним зв’язком. Вони роблять нас ближчими з іншими культурами, народами, цивілізаціями. Вони завжди супроводжують нас у житті: у сумних і радісних моментах. Я радий, що колектив «Барвінок», який буде перед вами виступати, несе частинку нашої держави далеко за її межі. Ми повинні завжди пам’ятати тих послів України у світі, адже вони демонструють іншим, який багатий є наш народ», - наголосив очільник Львівщини. Окрім того, Маркіян Мальський подякував організаторам заходу та наголосив, що Львів є культурною столицею України і культурною столицею Європи. Головною метою фестивалю є презентація українського танцю, музики й пісні з усіх куточків, де проживають українці. Участь у Фестивалі взяли близько 420 учасників зі всього світу. Захід об’єднує українських народних танцюристів зі США, Бразилії, Аргентини та Великобританії. За високу професійну майстерність, багаторічну творчу діяльність, вагомий внесок у розвиток і популяризацію українського танцювального мистецтва Маркіян Мальський оголосив Подяку облдержадміністрації Українському ансамблю пісні та танцю «Барвінок» (м. Куритиба, Федеративна Республіка Бразилія). Зазначимо, що колектив засновано у 1930 році, він є найстаршим у Бразилії українським фольклорним колективом. Керівник – Феліпе Орестен.
Танцювальна пара зі Стрия виборола перемогу на світових змаганнях у Китаї
1 серпня 2019
Нещодавно у м. Шеньчжень завершились змагання THE 17th China Open World Cup 2019 INTERNATIONAL JUVENILE TEAM MUCH. Збірну команду України на змаганнях представляли пари спортсменів: Микола Путілін - Анастасія Жагліна, Олександр Костенко - Олена Синенко, стрияни Давид Комарницький - Ангеліна Черковська, Степан Бєлєвцов - Мар‘яна Паньченко. Національна збірна впевнено виборола перемогу серед команд Росії, Молдови, Китаю, Італії та Англії. Зазначимо, що пара зі Львівщини Давид Комарницький та Ангеліна Черковська вибороли дві перемоги в Європейській та Латино-американській програмі. Нагадаємо, що Давид Комарницький та Ангеліна Черковська минулоріч стали абсолютними чемпіонами світу в Європейській та Латино-американській програмі (грудень 2018 р.,Париж),вибороли 5 кубків в м. Блекпул (Великобританія 2019 р., квітень). Тренер – суддя міжнародної категорії Ірина Марюк.
На Львівщині втретє відбувається Етно-Фестиваль гостинності
15 липня 2019
У межах ІІI Етно-Фестивалю гостинності відбувся вже 21 мистецький обмін, до яких залучено більше 1000 учасників мистецьких колективів. 20 районів представляють творчість своїх колективів художньої самодіяльності та виставки майстрів. Зокрема, 14 липня у м. Миколаєві відбувся етнофестиваль "Великогорожанківське літо", у якому особливими гостями стали колективи з Золочівського та Кам’янка-Бузького районів. За українським звичаєм учасники обмінювалися короваями. Зі сцен лунали пісні відомих українських митців. Нагадаємо, "Етнофестиваль гостинності" – це унікальний культурний проект, який базується на темі взаємодії та культурного зв'язку між регіонами області, яких з'єднує їхні мистецькі, духовні та культурні надбання.
На Львівщині триває ІІI «Етно-фестиваль гостинності»
10 Червня 2019
У межах ІІI Етно-Фестивалю гостинності вже відбулося 11 мистецьких обмінів, до яких залучили більше 1000 учасників мистецьких колективів. Зокрема цими вихідними творчістю та досвідом обмінювалися колективи з різних районів Львівщини. Так, 2 червня, біля родинного маєтку – палацу графа Казимира Фелікса Бадені, що знаходиться в центрі Буська, відбувся І фестиваль «Badenі fest» у якому особливими гостями – стали колективи з Жовківського та Кам’янка-Бузького районів. А 9 червня Миколаївщина презентувала участь у фестивалі духовної пісні «Моя душа звеличить Бога» у с. Полоничі Буського району. «Кожен з районів області, кожен з творчих заходів по особливому яскравий, цікавий та неординарний. Фестиваль покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції, дивувати мешканців нашими талантами. Але найважливіше – утвердження багатої унікальної давньої української культурної традиції» - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Зазначимо, що у межах ІІI Етно-фестивалю гостинності до листопада місяця на Львівщині відбудеться ще 69 мистецьких презентацій.
На Львівщині триває Етнофестиваль гостинності
3 Червня 2019
У неділю, 2 червня у межах Етнофестивалю гостинності у Дрогобицькому районному Народному домі відбувся концерт за участі кращих колективів художньої самодіяльності Турківського району. Жовківщина відвідала з культурною програмою Бущину. В Народному домі Радехова презентувала мистецтво Самбірщина. В Буську відбувся мистецький виступ колективів Камянка-Бузького району. «Фестиваль не лише ознайомлює глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дає змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно-мистецьке життя краю», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Понад 600 учасників творчих колективів підготували для глядачів свої програми. Зі сцен лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика. Також до уваги гостей свята представили виставки мистецьких робіт народних умільців, а саме: українську вишивку, кераміку та малярство.
На Львівщині стартував ІІІ Етнофестиваль гостинності
12 травня 2019
Сьогодні, 12 травня, на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбулось відкриття фестивалю інструментальної музики – «ІІІ Етнофестиваль гостинності». Фестиваль не лише ознайомить глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дасть змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно-мистецьке життя краю. «Я б дуже хотів, щоб уже третій рік поспіль шість сотень колективів Львівщини завітали у кожне село, кожне містечко для того, щоб нагадати нашим людям, що ми – українці. Що наша земля подарувала нам неймовірні таланти. Пам’ятаймо слова Кобзаря «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине... От де, люде, наша слава, Слава України!» Ми повинні відстоювати свою мову, свою віру, нашу пісню», - наголосив під час вітального слова голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Окрім того, очільник області вручив державні нагороди видатним мешканцям Львівщини. Зокрема, звання «Заслужений вчитель України» присвоєно вчителеві математики Радехівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 Галині Калиті, «Заслужений діяч мистецтв України» голові Львівського товариства Ріхарда Вагнера, членові Національної спілки художників України та Національної спілки журналістів України Лесі Котюк, «Заслужений працівник промисловості України» головному технологові ТОВ «Українська панчішна компанія» Любові Скворцовій. Нагадаємо, що Етнофестиваль гостинності започаткований у 2017 році, а цього року обіцяє бути ще більш яскравим та насиченим. Впродовж дев’ятнадцяти тижнів щонеділі він даруватиме мешканцям різних районів неповторні враження, гарний настрій, можливість поспілкуватися, насолодитися мистецькими барвами української пісні. І уже сьогодні, 12 травня, відбудеться 5 виїздів у райони, зокрема: Мостиський район у РНД м. Золочів; Перемишлянський район у РНД м. Радехів; Дрогобицький район у РНД м. Броди; Самбірський район у РНД м. Пустомити; Стрийський район у РНД м. Турка.
Львівщину відвідає легендарний американський танцювальний колектив "StepAfrika!"
23 квітня 2019
24-26 квітня місто Львів вперше відвідає легендарний американський танцювальний колектив "StepAfrika!". Цей візит відбудеться в межах гастрольного туру по Україні американських зірок та охопить три міста - Ужгород, Івано-Франківськ та Львів. Зазначимо, що гастролі "StepAfrica!" відбудуться за програмою культурних заходів Посольства Сполучених Штатів Америки. Нагадаємо, "StepAfrika!" - це перший професійний танцювальний колектив в світі, який знайомить глядача з унікальною афро-американською традицією степінгу. Кожен їх виступ - це вибухова динаміка, характер, темперамент і колорит. Їхня команда входить в першу десятку кращих афро-американських танцювальних колективів США. Організатори гастролей відзначають, що головне завдання такої міжнародної програми, яку продемонструють зіркові гості - познайомити глядачів з американським танцювальним мистецтвом, а головне - поглибити зв'язки і взаєморозуміння між народами України і США. В межах свого візиту на Львівщину "StepAfrika!" не тільки виступить на сцені, учасники колективу проведуть безкоштовні інклюзивні майстер-класи, відвідають дитячі будинки. Також вони планують взяти участь в танцювальному джемі з місцевими музикантами і влаштувати флеш-моби на центральних площах міста. Із детальною програмою можна ознайомитися тут.
Етнофестиваль гостинності: творчі колективи Львівщини презентують свою творчість у районах
25 березня 2019
З 12 травня по 24 листопада в області втретє стартує «Етнофестиваль гостинності», де кращі аматорські колективи презентуватимуть мистецьку програму, виставку та презентацію свого району. «Найкращі колективи районів із унікальними мистецькими програмами презентуватимуть оригінальні традиції, виставки та сучасні мистецькі здобутки своїх районів. Фестиваль покликаний популяризувати українську музику, поезію, традиції українського мистецтва», - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало. У мистецьких програмах - виконання танцювальних номерів, читання віршів та гуморесок, патріотичні пісні, хорові та сольні виступи, а також інструментальна музика. Зазначимо, фестиваль проводять задля відродження, збереження і розвитку національної культури, знайомства з кращими районними солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обміну досвідом роботи, створення умов для підтримки та розвитку дитячої і юнацької творчості.
Танцювальний ансамбль «Юність» організовує концерт до 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
27 лютого 2019
У неділю, 10 березня, о 17:00 год, у Палаці естетичного виховання учнівської молоді (пл. Петрушевича, 2) відбудеться тематичний концерт, присвячений 205-річниці від дня народження Тараса Шевченка за участі Заслуженого ансамблю танцю України «Юність» «І день іде, і ніч іде. І голову схопивши в руки, дивуєшся, чому не йде Апостол правди і науки!» у 2019 році Заслужений ансамбль танцю України «Юність» святкує свій ювілей – 55 років. Засновником і першим керівником колективу в 1964 році був нині Герой України академік Мирослав Вантух. До складу Заслуженого ансамблю танцю України «Юність» входять: народний ансамбль танцю «Карпати», зразковий ансамбль народного танцю «Вирій», дитяча школа народного танцю, які є надійною базою для його поповнення та оновлення. З 1980 року колективом керує Михайло Ванівський, нині Народний артист України. Колектив «Юність» визнаний кращим танцювальним ансамблем нашої держави. Підтвердженням цього є мистецькі перемоги на міжнародних та всеукраїнських конкурсах, фестивалях, концертні виступи у 54 країнах Європи, Америки, Азії, Африки, а також в Австралії, присвоєння почесного звання «Заслужений», а також Нран-прі на ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі з народної хореографії ім. Павла Вірського.
Хореографічні колективи запрошують на фестиваль "Ритми Прикарпаття"
21 лютого 2019
Протягом 22-23 лютого у Палаці культури м. Моршина відбудеться Регіональний фестиваль-конкурс народної та сучасної хореографії "Ритми Прикарпаття - 2019". У фестивалі-конкурсі візьмуть участь понад 1500 тисяч осіб, а саме аматорські хореографічні колективи народного, сучасного та бального танцю Львівщини, Івано-Франківська, Тернопільської, Закарпатської, Київської та Волинської областей. Завдання фестивалю - підтримка та розвиток дитячого хореографічного мистецтва в Україні, відкриття нових талантів, розширення репертуару аматорських колективів, обмін творчим досвідом, зміцнення творчих зв’язків, підвищення професійної майстерності педагогів та юних танцюристів, їх підтримка у реалізації творчого потенціалу.