На колегії Держгеокадастру розглянули забезпечення земельними ділянками учасників АТО
У п’ятницю, 20 квітня, в приміщенні Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.
Участь у засіданні колегії взяв в. о. голови Держгеокадастру Олександр Колотілін, який представив колективу та громадськості новопризначеного начальника Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрія Петришина. З 2015 року до цього часу Андрій Петришин працював на посаді начальника управління землеустрою та охорони земель Головного управління.
Під час засідання колегії учасники розглянули питання про підсумки роботи Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за 2017 рік, зокрема особливу увагу приділили питанням забезпечення військовослужбовців - учасників АТО земельними ділянками, резервування нових масивів для подальшої передачі захисникам державної незалежності у власність. Також розглянули питання роботи Управління з контролю за використанням та охороною земель та передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) територіальним громадам Львівщини.
Окрім того, присутні порушили питання основних завдань служби на найближчий період. Зокрема, щодо передачі земель територіальним громадам для сприяння проведенню децентралізації, здійснення ефективного контролю за використанням та охороною земель, побудови бази геопросторових даних, надання сервісів онлайн.
По кожному з розглянутих питань учасники колегії ухвалили рішення, спрямовані на виконання поставлених державою завдань.
Новини за темою
«Слухайте свою молодь та йдіть їй на зустріч!», - Роман Хім’як на засіданні колегії управління молоді та спорту
17 грудня 2021
Роботу обласних закладів, підсумки реалізації молодіжних і національно-патріотичних проєктів на Львівщині обговорили сьогодні на колегії управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації. До колегії долучилися керівники територіальних громад Львівщини. Як зазначив начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, станом на сьогодні у парламенті перебуває на розгляді проєкт закону «Про утвердження української національної та громадянської ідентичності», покликаний розвивати національну свідомість дітей та молоді. «Проєкти, які реалізуються на загальнодержавному та обласному рівні, спрямовані як на дітей шкільного віку, так і на підлітків і молодь. Вже у трьох громадах створені молодіжні центри, функціонує багато молодіжних просторів, низка національно-патріотичних заходів відбулася цього року на Львівщині. Тому закликаю керівників громад слухати свою молодь та йти їй на зустріч! Наступного року ставимо собі завдання, щоб в області вже у половини громад області діяли молодіжні центри», - зазначив Роман Хім’як. Так, у 2021 році вперше в Україні прийняли Цільову соціальну програму Всеукраїнського рівня національно-патріотичного виховання, яка передбачає вже з січня 2022 року створення координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання у громадах і при ЛОДА, і до діяльності яких рекомендовано залучати військових, учасників бойових дій, представників громадських організацій. Зокрема, на Львівщині у 2021 році провели національно-патріотичний фестиваль «Зашків», який цього року зібрав понад 2000 відвідувачів, та спільно з Державним кінологічним центром та Державною прикордонною службою - всеукраїнський вишкіл «Джура. Прикордонник», у якому взяли участь 330 учасників зі усіх областей України (в тому числі, з тимчасово окупованих територій). Загалом провели 16 заходів. Окрім того, цього року створено Львівський обласний пластовий центр та затверджено програму підтримки і розвитку «Пласту» на Львівщині на 2021-2025 рр. Львівський обласний молодіжний центр цього року організував три масштабні проєкти: мовний табір та екологічний табори, а також «Молодіжні простори спільними зусиллями» - проєкт, у межах якого представники громад могли реалізувати власні молодіжні ініціативи за підтримки обласного молодіжного центру. Також мобільний молодіжний центр «Імпактбус» здійснив 22 виїзди до громад, в межах яких досліджували потреби молоді в області. Серед найбільш нагальних потреб - створення гуртків та молодіжних просторів для спілкування та проведення дозвілля.
Бюджети Львівщини отримали майже 6 мільйонів гривень на землеустрій, охорону та поліпшення земель
23 липня 2020
Цього року до бюджетів місцевих рад Львівщини надійшло 5,92 млн. грн. у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. З них до обласного бюджету надійшло 2 млн.грн., на рахунки місцевих рад – 3,92 млн.грн. У 2020 році використано 3,1 млн.грн. на проведення робіт із землеустрою та охорони земель. «Ці кошти громади можуть використати на власний розсуд, але в межах заходів на здійснення землеустрою, охорони та поліпшення земель. Працівники Держгеокадастру завжди готові надати консультативну допомогу місцевим радам. Зокрема, фахівцями Держгеокадастру розробляються та передбачаються такі заходи при формуванні місцевих програм. Реалізація цих програм та землевпорядних робіт забезпечать в подальшому додаткові надходження коштів до місцевих бюджетів, що сприятиме загальному розвитку територій», - відзначив Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області. Найбільше коштів витрачено на впровадження заходів з охорони земель (2,8 млн.грн.), проведення інвентаризації земель (6 тис.грн.), розроблення документації із землеустрою (28 тис.грн.), 284 тис.грн. - на інші заходи. Загалом на спеціальних рахунках місцевих рад Львівської області акумульовано 23,8 млн.грн., що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Довідково: У Львівській області здійснення заходів із землеустрою, охорони та поліпшення земель передбачено в межах «Програми комплексного розвитку території Львівської області на 2016-2020 роки» затвердженої Львівською обласною радою. На здійснення цих заходів у цьому році передбачено 2,3 млн.грн., які надійшли у порядку відшкодування втрат. За ці кошти попередньо заплановано провести нормативну грошову оцінку земель 40 населених пунктів та провести інвентаризацію інвестиційно-привабливих територій 10-ти об’єктів. Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільсько- та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.
Держгеокадастр у Львівській області надав більше 178 тисяч адміністративних послуг цього року
10 липня 2020
Цього року працівниками головного управління Держгеокадастру у Львівській області надано більше 178 тисяч адміністративних послуг з ведення Державного земельного кадастру громадянам та юридичним особам. Майже всі заяви (95%) надійшли за допомогою онлайн сервісів Держгеокадастру. Найчастіше громадяни звертались щодо надання адмінпослуг з: державної реєстрації земельної ділянки (опрацьовано 62744 заяви); видачі витягу на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки (видано 57747 витягів); внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку (внесено відомості про 6236 земельних ділянок); надання відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (державні кадастрові реєстратори опрацювали 18715 таких запитів). Крім реєстрації земельних ділянок, фахівцями Держгеокадастру здійснюється робота з наповнення баз даних земельного кадастру, зокрема перенесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки зареєстрованих до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель. Зокрема, у I-му півріччі 2020 року до Державного земельного кадастру перенесено відомості про 15 343 земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні, що зареєстровані до 1 січня 2013 року у Державному реєстрі земель. Максимальне наповнення бази даних сприятиме якісному та оперативному наданню запитуваної інформації громадянами, мінімізує кількість контактів з чиновниками, сприятиме реалізації масштабного проекту, який зараз реалізовується в Україні, з функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, а через це встановленню прозорих земельних відносин відкритих для громадськості, ефективному управлінню земельними ресурсами громадами та державою. На безоплатній основі громадянам було надано більше 157 тисяч адміністративних послуг Держгеокадастру. Довідково: Відомості про земельні ділянки, що містяться в Державному земельному кадастрі України є відкритими та опубліковані в мережі інтернет «Публічна кадастрова карта». Пошук земельної ділянки здійснюється за кадастровим номером або за її місцезнаходженням. З адресами ЦНАПів можна ознайомитись на офіційному сайті Держгеокадастру.
З травня Держгеокадастр буде погоджувати проекти землеустрою по-новому
6 березня 2020
З 1 травня Держгеокадастр змінить принцип погодження проектів землеустрою. Уряд прийняв нову Постанову, відповідно до якої від 1 травня 2020 року діятиме екстериторіальний принцип погодження усіх видів документації із землеустрою. Повідомляє news.dtkt. Також функціонуватиме лише електронна форма (із застосуванням кваліфікованого електронного підпису) подання на погодження до територіальних органів Держгеокадастру документації із землеустрою (отримання висновку про розгляд також відбуватиметься онлайн). До проектів відведення буде додано 7 видів документації із землеустрою (зокрема по інвентаризації та рекультивації земель, необхідної для зняття та перенесення родючого шару ґрунту). Вищевказаний принцип неодноразово доводив свою ефективність. Для прикладу, із запровадженням екстериторіального погодження проектів відведення, відсоток негативних висновків скоротився від 40 до 15%. Тепер, коли усі документації розроблятимуться відповідно до вимог законодавства, а не до «регіональних особливостей» та «традицій», очікується ліквідація будь-яких проявів суб’єктивного фактору та зменшення кількості відмов по решті документацій до 15%.
Стан виконання місцевих бюджетів області та завдання на 2020 рік розглянули в межах колегії
13 лютого 2020
У департаменті фінансів відбулося засідання колегії, в межах якої розглянули стан виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2019 рік та основні завдання на 2020 рік. З учасниками засідання колегії – керівниками місцевих фінансових органів, у тому числі об’єднаних територіальних громад, провели аналіз виконання місцевих бюджетів області, експертизи рішень про затвердження місцевих бюджетів на 2020 рік та зробили наголос на виявлених порушеннях. Під час колегії також акцентували увагу на фінансових ризиках, що очікуються цього року. Окремо наголошено на підвищенні ефективності використання наявних фінансових ресурсів, усуненні дефіциту на заробітну плату та необхідності дотримання фінансової дисципліни.
Загальний обсяг відтворення лісів на Львівщині складає 1364,5 га
29 листопада 2019
Днями відбулося чергове засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Анатолій Дейнека. У межах заходу розглянули стан господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств управління. Відтак, державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ забезпечили виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів. З початку 2019 року загальні обсяги відтворення лісів склали 1364,5 га. Зокрема, створено 952,5 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 412 га, що становить 30% від всього обсягу лісовідновлення. Проведено 7289 га доглядів за лісовими культурами при плані 7108 га, що становить 102,5 %. Доповнення лісових культур проведено на площі 1621,1 га при плані 1292, або 125 %. Проведено сприяння природному поновленню на площі 412 га. Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 10,8 тис. га., в ході яких заготовлено 269,1 тис. кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 2,1 тис. га. при завданні 1,9 тис. га, що становить 110,5 %. За 9 місяців 2019 року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 225 випадків незаконних рубок, загальною кубомасою 616 кбм деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 3520,7тис.грн., в тому числі виявлено державною лісовою охороною 225 випадків (100%). Об’єм незаконних рубок зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 241 кбм, що становить 28,1%. За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 625,7 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 353,7 тис. кбм. В круглому вигляді було реалізовано 491,7 тис.кбм. деревини. На власних виробничих потужностях за 9 місяців 2019 року перероблено 141,1 тис.кбм. деревини. Обсяг реалізації продукції склав 741,2 млн.грн., або 90,1% до відповідного періоду минулого року. Спад обсягів реалізації відбувся через ряд негативних факторів, які склалися на ринку деревини з початку поточного року. Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 10 520 гривень, або 103,3% до рівня відповідного періоду минулого року. Обсяг реалізації продукції на 1-го працівника склав 236,7 тис.грн, що складає 92,2% до відповідного періоду минулого року. Витрати на ведення лісового господарства (зі спеціальним використанням лісових ресурсів) склали 589,1 млн.грн, або 80,3% від загального обсягу реалізації та зросли до відповідного періоду минулого року на 2,6%. Протягом 9 місяців 2019 року суттєво зросло податкове навантаження на підприємства. Зокрема, нарахування податків склало 283,6 млн.грн (33,3% від реалізації), що на 17,0 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 9 місяців 2019 року сплатили до бюджетів усіх рівнів 282,4 млн гривень податків та зборів (обов’язкових платежів). Зокрема, до державного бюджету України сплачено майже 139,4 млн. грн. та 70,0 млн. грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів до місцевого бюджету. Єдиного соціального внеску сплачено 63,3 млн.грн.
Стан виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2019 рік розглянули під час Колегії
19 вересня 2019
18 вересня у департаменті фінансів відбулося засідання Колегії, на якому розглянули стан виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2019 рік та основні завдання на 2020 рік. З учасниками засідання Колегії – керівниками місцевих фінансових органів, у тому числі об’єднаних територіальних громад, обговорили проблеми збалансування місцевих бюджетів області. Зокрема, шляхом виявлення резервів зі збільшення надходжень податків і зборів, упорядкування мережі бюджетних установ, забезпечення виконання планових завдань щодо власних надходжень бюджетних установ. Окремо наголосили на особливостях формування проекту місцевих бюджетів на 2020 рік. Вчергове акцентували увагу присутніх на необхідності дотримання суворої фінансової дисципліни.
На колегії управління спорту порушили питання підготовки резерву спортсменів Львівщини до збірних команд України
25 Червня 2019
У вівторок, 25 червня, у конференц-залі готелю Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України відбулось засідання колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації. Під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Романа Хім’яка розглянули низку питань розвитку фізкультурно-спортивного руху Львівщини. Відповідно до порядку денного, директор Львівського училища фізичної культури Степан Родак, доповів про роботу навчального закладу. «Підготовка перспективних спортсменів – резерву до збірних команд України з олімпійських видів спорту – одне з головних завдань в діяльності нашого закладу», - зауважує Степан Родак. Зі свого боку, начальник відділу спорту та проведення заходів управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Уляна Штангрет, розповіла про підготовку спортсменів Львівщини до участі в ІІ Європейських іграх 2019, що відбудуться 21-30 червня у столиці Білорусі Мінську. Важливість розвитку фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах підкреслив начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Анатолій Ігнатович. Під час засідання начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, вручив посвідчення майстра спорту таким спортсменам: Вероніці Нанівській, Марті Черненко, Софії Ковалик – художня гімнастика та Степану Дем‘янчуку (легка атлетика). Також Роман Хім’як висловив подяку полковнику, начальнику Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України Руслану Сенику, за надану підтримку в проведенні засідання.
Актуальні питання галузі тваринництва розглянули під час засідання колегії Держпродспоживслужби
27 травня 2019
У п’ятницю, 24 травня, відбулось засідання Колегії головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. Участь у засіданні взяла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, яка закцентувала увагу на ролі Держпродспоживслужби в агропромисловому розвитку Львівщини. В межах Колегії порушили актуальні питання щодо стану проведення ідентифікації поголів’я великої рогатої худоби в господарствах населення області, безпечного застосування хімічних засобів захисту рослин та оперативного реагування на звернення громадян. Як йшлося під час засідання оскільки саме власники проідентифікованих тварин мають змогу скористатися державними програмами підтримки галузі тваринництва. Також розглянули алгоритм спільних дій між пасічниками, агровиробниками, органами державної влади щодо недопущення отруєння бджіл для своєчасного реагування і надання допомоги. «Аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного. Бджоли дають не лише мед чи пилок, а й збільшують врожайність сільгоспкультур, запилюючи їх. А пасічники матимуть кращий медозбір, якщо поля захищені від шкідників», - зазначила Людмила Гончаренко.
Стан виконання місцевих бюджетів розглянули на колегії
20 лютого 2019
Сьогодні, 20 лютого, у департаменті фінансів відбулося засідання Колегії, на якому було розглянуто стан виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2018 рік та основні завдання на 2019 рік. З учасниками Колегії – керівниками місцевих фінансових органів, у тому числі об’єднаних територіальних громад, обговорено проблеми збалансування місцевих бюджетів області шляхом виявлення резервів зі збільшення надходжень податків і зборів, упорядкування мережі бюджетних установ, усунення дефіциту на заробітну плату, підвищення ефективності використання наявних фінансових ресурсів. Також у роботі Колегії взяли участь представники Західного офісу Державної аудиторської служби. Наголошено увагу на основних порушеннях бюджетного законодавства, втратах бюджету, виявлених резервах за результатами проведення аудитів місцевих бюджетів.
В області підбили підсумки роботи Держпродспоживслужби у 2018-му році
18 лютого 2019
14 лютого у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області відбулась засідання колегії під час якої підвели підсумки роботи служби у 2018 році та перспективи на 2019 рік. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Львівської облаcної державної адміністрації Роман Филипів, який зазначив що основне завдання Держпродспоживслужби полягає як в контролі суб’єктів господарювання, так і в тому щоб бути партнером для бізнесу на території області та підтримувати його в межах чинного законодавчого поля, створювати умови для розвитку підприємництва. "Необхідно також налагодити зворотний зв'язок із бізнес-спільнотою та споживачами, щоб виробити чіткі, прозорі та зрозумілі правила гри: всіляко підтримувати легальних підприємців та боротися з тіньовим бізнесом, це дозволить не тільки підвищити результативність роботи, а й зміцнити рівень довіри до Держпродспоживслужби", - додав Роман Филипів. Під час колегії заслухали та порушили наступні питання: роль Держпродспоживслужби у розвитку агропромислового комплексу Львівської області; аналіз виконання заходів щодо дотримання суб'єктами господарювання законодавства про безпечність та якість харчові продукти, та Закону України "Про ветеринарну медицину" впродовж 2018 року та завдання на 2019 рік; аналіз роботи Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини та Пустомитівської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби за 2018 рік; аналіз проведеної діяльності у сфері дотримання законодавства державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, фітосанітарної безпеки, захисту прав споживачів, державної дисципліни цін, реєстрації сільськогосподарської техніки у 2018році; дотримання документального оформлення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»; стан ведення діловодства та аналіз розгляду звернень громадян у 2018 році.
В межах засідання Колегії Львівської ОДА розглянули питання просторового розвитку області
5 лютого 2019
Сьогодні, 5 лютого, відбулось засідання Колегії Львівської обласної державної адміністрації. В межах засідання розглянули питання політики просторового розвитку області. «Нам дуже потрібно чітко підійти до правильності розташування і інвестування в соціальні, освітні заклади, заклади охорони здоров’я, . Щоб було зрозуміло, де і що першочергово треба будувати, і ці всі речі повинні бути синхронізовані з економічним розвитком»,- зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Політика просторового розвитку – надзвичайно важливий напрям, який стосується формування правильного стратегічного плану просторового розвитку області. Ми повинні зрозуміти в розрізі кожного населеного пункту , де є відповідні території для промислового розвитку, для індустріальних парків, технологічних парків , де є території житлової забудови для того, аби по-перше забезпечити відповідний інвестиційний фон області, а по-друге, щоб уникнути непорозумінь, які трапляються в контексті розвитку промисловості і розвитку житлового сектору»,- розповів заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. Також Роман Филипів зупинився політиці розвитку ЖКГ та дорожньо-транспортної інфраструктури та зв’язку. «Очевидно, що Львівщина тут передує серед інших регіонів по вартості і обсягах тих робіт, які були проведені на дорогах загального користування державного та місцевого значення і подальша політики буде спрямовуватися на те, щоб ми продовжували роботу вже на дорогах місцевого значення. Це також якісне експлуатаційне утримання доріг, а також ми повинні говорити про концепцію пасажирських перевезень. Сьогодні в області є добра ситуація стосовно порозуміння між різними органами влади, перевізниками, асоціацією перевізників, профспілками, але є ще ті питання в межах яких ми повинні обговорювати маршрути, графіки, транспортні засоби, які використовують для здійснення пасажирських перевезень », - зазначив Роман Филипів. «Ми вже традиційно говоримо про ті програми, які реалізуються в області: «Питна вода», «Програма газифікації населених пунктів», «Програма зовнішнього освітлення населених пунктів», але повинні також переходити до більш глобальних речей, які стосуються діяльності комунальних підприємств, це понад пів сотні комунальних підприємств, які по своїй суті можуть бути прибуткові, але дуже часто показують збитки. Це завдання районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, які є засновниками таких підприємств, для того, аби під правильною координацією обласної державної адміністрації вивести на відповідний рентабельний період діяльності такі комунальні підприємства. Схеми оптимізації мереж, ефективні системи управління житловим фондом, роздільне вивезення ТПВ та сміттєпереробка - основні задачі на середньострокову перспективу», - додав Роман Филипів.