Актуальні питання галузі тваринництва розглянули під час засідання колегії Держпродспоживслужби
У п’ятницю, 24 травня, відбулось засідання Колегії головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. Участь у засіданні взяла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, яка закцентувала увагу на ролі Держпродспоживслужби в агропромисловому розвитку Львівщини.
В межах Колегії порушили актуальні питання щодо стану проведення ідентифікації поголів’я великої рогатої худоби в господарствах населення області, безпечного застосування хімічних засобів захисту рослин та оперативного реагування на звернення громадян. Як йшлося під час засідання оскільки саме власники проідентифікованих тварин мають змогу скористатися державними програмами підтримки галузі тваринництва.
Також розглянули алгоритм спільних дій між пасічниками, агровиробниками, органами державної влади щодо недопущення отруєння бджіл для своєчасного реагування і надання допомоги.
«Аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного. Бджоли дають не лише мед чи пилок, а й збільшують врожайність сільгоспкультур, запилюючи їх. А пасічники матимуть кращий медозбір, якщо поля захищені від шкідників», - зазначила Людмила Гончаренко.
Новини за темою
«Слухайте свою молодь та йдіть їй на зустріч!», - Роман Хім’як на засіданні колегії управління молоді та спорту
17 грудня 2021
Роботу обласних закладів, підсумки реалізації молодіжних і національно-патріотичних проєктів на Львівщині обговорили сьогодні на колегії управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації. До колегії долучилися керівники територіальних громад Львівщини. Як зазначив начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, станом на сьогодні у парламенті перебуває на розгляді проєкт закону «Про утвердження української національної та громадянської ідентичності», покликаний розвивати національну свідомість дітей та молоді. «Проєкти, які реалізуються на загальнодержавному та обласному рівні, спрямовані як на дітей шкільного віку, так і на підлітків і молодь. Вже у трьох громадах створені молодіжні центри, функціонує багато молодіжних просторів, низка національно-патріотичних заходів відбулася цього року на Львівщині. Тому закликаю керівників громад слухати свою молодь та йти їй на зустріч! Наступного року ставимо собі завдання, щоб в області вже у половини громад області діяли молодіжні центри», - зазначив Роман Хім’як. Так, у 2021 році вперше в Україні прийняли Цільову соціальну програму Всеукраїнського рівня національно-патріотичного виховання, яка передбачає вже з січня 2022 року створення координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання у громадах і при ЛОДА, і до діяльності яких рекомендовано залучати військових, учасників бойових дій, представників громадських організацій. Зокрема, на Львівщині у 2021 році провели національно-патріотичний фестиваль «Зашків», який цього року зібрав понад 2000 відвідувачів, та спільно з Державним кінологічним центром та Державною прикордонною службою - всеукраїнський вишкіл «Джура. Прикордонник», у якому взяли участь 330 учасників зі усіх областей України (в тому числі, з тимчасово окупованих територій). Загалом провели 16 заходів. Окрім того, цього року створено Львівський обласний пластовий центр та затверджено програму підтримки і розвитку «Пласту» на Львівщині на 2021-2025 рр. Львівський обласний молодіжний центр цього року організував три масштабні проєкти: мовний табір та екологічний табори, а також «Молодіжні простори спільними зусиллями» - проєкт, у межах якого представники громад могли реалізувати власні молодіжні ініціативи за підтримки обласного молодіжного центру. Також мобільний молодіжний центр «Імпактбус» здійснив 22 виїзди до громад, в межах яких досліджували потреби молоді в області. Серед найбільш нагальних потреб - створення гуртків та молодіжних просторів для спілкування та проведення дозвілля.
Держпродспоживслужба погодила 15,6 тисяч меню для використання у навчальних закладах
13 грудня 2021
З початку року Держпродспоживслужба розглянула майже 18 тисяч шкільних меню, з них 15,6 тисячі примірних меню було погоджено. Інші меню були повернуті на доопрацювання. «Реформа шкільного харчування, ініційована першою леді України Оленою Зеленською, є дуже важливою й стосується кожного з нас через здоров’я наших дітей. Для успішного впровадження цієї реформи потрібен ефективний контроль на місцях. Перш за все, цю функцію виконує Держпродспоживслужба. Окрім здійснення функцій контролю, наші фахівці погоджують меню, які використовуються у навчальних закладах», - зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. Нагадаємо, примірне чотиритижневе сезонне меню та асортимент буфету у навчальних закладах дозволено використовувати після погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби. Без такого погодження дозволено використовувати меню, яке затверджено наказом МОЗ України. На розгляд для погодження меню, крім самого проекту меню, спеціалістам Держпродспоживслужби надається накопичувальна відомість, за результатами експертизи якої оцінюється виконання норм харчування. У разі невиконання норм харчування оцінюється хімічний склад та енергетична цінність страв кожного прийому їжі та добового раціону в цілому та надаються відповідні пропозиції щодо необхідності корегування даного меню. Визначається також відсутність заборонених страв, оцінюється чергування страв в меню, їх епідемічна небезпечність. Окрім того, вивчаються технологічні картки приготування кожної страви. За результатами розгляду меню надаються пропозиції з усунення невідповідностей (за умови їх виявлення) з подальшим повторним погодженням. Держпродспоживслужба виступає надійним партнером у сфері реформування шкільного харчування. Фахівці служби здійснюють контроль безпечності харчових продуктів та відповідності санітарним нормам, проводять перевірки та моніторинг постачальників послуг.
Держпродспоживслужба затвердила більше 80% шкільних меню у західних областях
12 листопада 2021
Держпродспоживслужба затвердила більше 80% шкільних меню у західних областях, ще 20% були повернуті на доопрацювання. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час регіонального форуму, присвяченого реформуванню шкільного харчування, що наразі проходить у Львові. «Держпродспоживслужба повертає на доопрацювання незначну кількість меню, що надходять нам на затвердження. Помилки, звісно, допускаються, однак ми їх виявляємо й завдяки системній спільній роботі на результат нам вдається вирішити проблеми. Це свідчить про те, що реформа шкільного харчування, ініційована першою леді України Оленою Зеленською, просувається у вірному напрямку», - зазначила Владислава Магалецька. Найбільший показник затверджених меню серед областей, представники яких присутні на форумі, має Закарпатська область (97%). Майже такий самий показник має Вінницька область (96,6% затверджених меню). У Львівській та Рівненській областях затверджено по 81,5% шкільних меню. У Волинській області затверджено 63% поданих на розгляд меню, ще 37% меню повернуті фахівцями Держпродспоживслужби на доопрацювання. Серед найпоширеніших помилок, які допускаються при складанні меню – невиконання затверджених норм харчування, нераціональність меню по хімічному складу по співвідношенню білків/жирів/вуглеводів, недостатня або завищена енергетична цінність страв. Також серед помилок – одноманітність страв та нераціональність їх чергування. Нагадаємо, Держпродспоживслужба виступає надійним партнером у сфері реформування шкільного харчування. Фахівці служби здійснюють контроль безпечності харчових продуктів та відповідності санітарним нормам, проводять перевірки та моніторинг постачальників послуг.
Внаслідок харчової інтоксикації до Самбірської лікарні потрапили 17 дітей: фахівці з’ясовують причини отруєння
18 серпня 2021
Внаслідок отруєння, яке сталось у спортивно-оздоровчому комплексі «Layar Palace», що на Львівщині, до лікарні потрапили 17 дітей. Усі вони родом з різних областей України. Зараз діти перебувають у стані середнього ступеня важкості. Лікарі надають потерпілим повну лікувально-діагностичну допомогу. «Станом на зараз у Самбірській центральній районній лікарні з діагнозом харчова інтоксикація перебуває 17 дітей, віком від 8 до 15 років. Потерпілі скаржаться на нудоту, блювоту, біль в животі, загальну слабкість та пронос. Переважно, це діти з Кривого Рогу та Києва, а саме хлопці та дівчата, які відвідують різні спортивні секції», - повідомила експерт департаменту охорони здоров’я ЛОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики, в.о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко. Зараз на місці працюють фахівці Держпродспоживслужби та Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ. Для того, щоб з’ясувати, що саме могло спричинити отруєння для аналізу відберуть зразки матеріалу від хворих та з усіх поверхонь. Також перевірятимуть харчові продукти, питну воду та воду з басейну. Комплекс розташований у місті Хирів, Самбірського району. Відомо, що загалом у спортивно-оздоровчому комплексі перебуває близько 800 дітей.
Ще одна лабораторія на Львівщині розпочала тестування методом ПЛР
3 Червня 2020
Роботу Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України підсилять ще однією лабораторією. Тестування методом полімеразної ланцюгової реакції розпочали робити у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області. «Держпродспоживслужба має підписаний договір із Лабораторним центром, тож зможе частково розвантажити їхніх фахівців. Збільшення кількості тестувань допоможе нашим медикам швидше ставити діагнози та точніше призначати лікування. Якщо підсумувати, то ЛОДА в повному обсязі виконала одне з останніх рішень ЛОР 1028 "Про інформацію Львівської обласної державної адміністрації щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Львівщини та врегулювання ситуації, яка склалася у зв'язку з епідемією коронавірусу», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. За словами керівника Головного управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області Євгена Баркита, сьогодні розпочали тестовий режим роботи. «Ми почали роботу із перевіреними Лабораторним центром зразками, аби розуміти чи наші висновки збігаються. Якщо похибок не буде, то почнемо роботу у повному обсязі. Ми зможемо робити 30 тестів на добу. Більшої кількості опрацювати не зможемо, адже покладені на нас обов’язки все одно мусимо виконувати, - наголосив Євген Баркит. Фахівці Управління кілька днів переймали досвід у Лабораторному центрі. Лабцентр також забезпечить Дерпродспоживслужбу захисними костюмами та витратними матеріалом для тестування.
Стан виконання місцевих бюджетів області та завдання на 2020 рік розглянули в межах колегії
13 лютого 2020
У департаменті фінансів відбулося засідання колегії, в межах якої розглянули стан виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2019 рік та основні завдання на 2020 рік. З учасниками засідання колегії – керівниками місцевих фінансових органів, у тому числі об’єднаних територіальних громад, провели аналіз виконання місцевих бюджетів області, експертизи рішень про затвердження місцевих бюджетів на 2020 рік та зробили наголос на виявлених порушеннях. Під час колегії також акцентували увагу на фінансових ризиках, що очікуються цього року. Окремо наголошено на підвищенні ефективності використання наявних фінансових ресурсів, усуненні дефіциту на заробітну плату та необхідності дотримання фінансової дисципліни.
Загальний обсяг відтворення лісів на Львівщині складає 1364,5 га
29 листопада 2019
Днями відбулося чергове засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Анатолій Дейнека. У межах заходу розглянули стан господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств управління. Відтак, державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ забезпечили виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів. З початку 2019 року загальні обсяги відтворення лісів склали 1364,5 га. Зокрема, створено 952,5 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 412 га, що становить 30% від всього обсягу лісовідновлення. Проведено 7289 га доглядів за лісовими культурами при плані 7108 га, що становить 102,5 %. Доповнення лісових культур проведено на площі 1621,1 га при плані 1292, або 125 %. Проведено сприяння природному поновленню на площі 412 га. Рубки формування та оздоровлення лісів проведено на площі 10,8 тис. га., в ході яких заготовлено 269,1 тис. кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі 2,1 тис. га. при завданні 1,9 тис. га, що становить 110,5 %. За 9 місяців 2019 року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 225 випадків незаконних рубок, загальною кубомасою 616 кбм деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 3520,7тис.грн., в тому числі виявлено державною лісовою охороною 225 випадків (100%). Об’єм незаконних рубок зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 241 кбм, що становить 28,1%. За період з початку року підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 625,7 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 353,7 тис. кбм. В круглому вигляді було реалізовано 491,7 тис.кбм. деревини. На власних виробничих потужностях за 9 місяців 2019 року перероблено 141,1 тис.кбм. деревини. Обсяг реалізації продукції склав 741,2 млн.грн., або 90,1% до відповідного періоду минулого року. Спад обсягів реалізації відбувся через ряд негативних факторів, які склалися на ринку деревини з початку поточного року. Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 10 520 гривень, або 103,3% до рівня відповідного періоду минулого року. Обсяг реалізації продукції на 1-го працівника склав 236,7 тис.грн, що складає 92,2% до відповідного періоду минулого року. Витрати на ведення лісового господарства (зі спеціальним використанням лісових ресурсів) склали 589,1 млн.грн, або 80,3% від загального обсягу реалізації та зросли до відповідного періоду минулого року на 2,6%. Протягом 9 місяців 2019 року суттєво зросло податкове навантаження на підприємства. Зокрема, нарахування податків склало 283,6 млн.грн (33,3% від реалізації), що на 17,0 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 9 місяців 2019 року сплатили до бюджетів усіх рівнів 282,4 млн гривень податків та зборів (обов’язкових платежів). Зокрема, до державного бюджету України сплачено майже 139,4 млн. грн. та 70,0 млн. грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів до місцевого бюджету. Єдиного соціального внеску сплачено 63,3 млн.грн.
Контроль за дотриманням санітарних норм у закладах харчування під час Різдвяних свят посилять
19 листопада 2019
Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський доручив посилити діяльність контролю та нагляду за дотриманням санітарних норм і безпечності харчування у закладах громадського харчування по всій області протягом усіх зимових свят. Перевірки закладів планують здійснювати спільно з громадськістю. У зв’язку з великою кількістю спалахів отруєння, із червня 2019 року провели 123 комісійні перевірки закладів харчування, у 121 з яких виявили порушення. «Протягом 2019 року у Львівській області зафіксовано 20 випадків спалахів гострих кишкових інфекцій. Відтак,за результатами обстежень зробили також 12 позапланових перевірок, іще 10 таких перевірок планують здійснити впродовж двох наступних тижнів», - розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Євгеній Баркит. Окрім того, в межах позапланових комісійних обстежень, обстежили харчоблоки закладів освіти, де забезпечено харчування дітей. Обстеженням було охоплено 486 харчоблоків шкіл, з яких у 55% виявлено порушення. Відповідальність за здоров’я дітей та належне виконання санітарних приписів покладена на органи місцевого самоврядування. «В області функціонує 872 дошкільних закладів, де навчаються 79 тисяч дітей, а також 1194 закладів середньої загальної освіти, де освітою охоплено 282 тисячі дітей. У цих закладах організовано харчування. Згідно із законом, відповідальність за організацію та забезпечення харчування несуть засновники цих навчальних закладів, тобто органи місцевого самоврядування», - зазначив т.в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Гайдук. Очільник області доручив до 1 лютого провести комісійні огляди харчоблоків закладів освіти.
Держпродспоживслужба у Львівській області підбила підсумки роботи за 9 місяців
24 жовтня 2019
Сьогодні, 24 жовтня, відбулася колегія «Про підсумки роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за 9 місяців 2019 року та завдання на IV квартал 2019 року». Серед учасників засідання - начальник управління сталого розвитку сільськогосподарського виробництва, інфраструктури та земельних відносин Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, начальник головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, представники лабораторій, керівники районних підрозділів Держпродспоживслужби та ветеринарних лікарень. Під час колегії підсумували роботу Держпродспоживслужби за низкою напрямків. Зокрема, розглянули результати діяльності за звітний період у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, проаналізували проблемні питання та виконання плану заходів державного контролю (нагляду) у галузі карантину рослин та фітосанітарного контролю, безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та шляхи удосконалення роботи в частині виявлення та вилучення з обігу небезпечних та фальсифікованих харчових продуктів. Особливу увагу приділили стану впровадження на території України Єдиного державного реєстру ветеринарних документів та проведенню ідентифікації та реєстрації тварин.
Стан виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2019 рік розглянули під час Колегії
19 вересня 2019
18 вересня у департаменті фінансів відбулося засідання Колегії, на якому розглянули стан виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2019 рік та основні завдання на 2020 рік. З учасниками засідання Колегії – керівниками місцевих фінансових органів, у тому числі об’єднаних територіальних громад, обговорили проблеми збалансування місцевих бюджетів області. Зокрема, шляхом виявлення резервів зі збільшення надходжень податків і зборів, упорядкування мережі бюджетних установ, забезпечення виконання планових завдань щодо власних надходжень бюджетних установ. Окремо наголосили на особливостях формування проекту місцевих бюджетів на 2020 рік. Вчергове акцентували увагу присутніх на необхідності дотримання суворої фінансової дисципліни.
На колегії управління спорту порушили питання підготовки резерву спортсменів Львівщини до збірних команд України
25 Червня 2019
У вівторок, 25 червня, у конференц-залі готелю Навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України відбулось засідання колегії управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації. Під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Романа Хім’яка розглянули низку питань розвитку фізкультурно-спортивного руху Львівщини. Відповідно до порядку денного, директор Львівського училища фізичної культури Степан Родак, доповів про роботу навчального закладу. «Підготовка перспективних спортсменів – резерву до збірних команд України з олімпійських видів спорту – одне з головних завдань в діяльності нашого закладу», - зауважує Степан Родак. Зі свого боку, начальник відділу спорту та проведення заходів управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Уляна Штангрет, розповіла про підготовку спортсменів Львівщини до участі в ІІ Європейських іграх 2019, що відбудуться 21-30 червня у столиці Білорусі Мінську. Важливість розвитку фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах підкреслив начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Анатолій Ігнатович. Під час засідання начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, вручив посвідчення майстра спорту таким спортсменам: Вероніці Нанівській, Марті Черненко, Софії Ковалик – художня гімнастика та Степану Дем‘янчуку (легка атлетика). Також Роман Хім’як висловив подяку полковнику, начальнику Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України Руслану Сенику, за надану підтримку в проведенні засідання.
Стан виконання місцевих бюджетів розглянули на колегії
20 лютого 2019
Сьогодні, 20 лютого, у департаменті фінансів відбулося засідання Колегії, на якому було розглянуто стан виконання місцевих бюджетів Львівської області за 2018 рік та основні завдання на 2019 рік. З учасниками Колегії – керівниками місцевих фінансових органів, у тому числі об’єднаних територіальних громад, обговорено проблеми збалансування місцевих бюджетів області шляхом виявлення резервів зі збільшення надходжень податків і зборів, упорядкування мережі бюджетних установ, усунення дефіциту на заробітну плату, підвищення ефективності використання наявних фінансових ресурсів. Також у роботі Колегії взяли участь представники Західного офісу Державної аудиторської служби. Наголошено увагу на основних порушеннях бюджетного законодавства, втратах бюджету, виявлених резервах за результатами проведення аудитів місцевих бюджетів.