Львівщина співпрацюватиме із Норвегією у сфері гідроенергетики

23 квітня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Cьогодні, 23 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся представниками директорату водних ресурсів та енергетики Королівства Норвегія.

Очільник області подякував гостям за візит та ознайомив їх із розвитком альтернативної енергетики в регіоні, зокрема, із напрацюваннями Львівщини щодо відкриття ще кількох вітрових та сонячних електростанцій на території області.

У межах зустрічі сторони ознайомились з Програмою Міжвідомчого співробітництва між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Директоратом водних ресурсів та енергетики Королівства Норвегія.

«Ми зацікавлені у співпраці із Норвегією, оскільки цей досвід та технології можна впровадити в Україні. Проекти у галузі енергетики важливі не лише для Львівщини, а й для всієї України, оскільки це крок до енергетичної незалежності. Дуже часто ті проекти, які вперше втілюють на території Львівської області, потім поширюється на інші області та знаходять своє практичне застосування», - зазначив Олег Синютка.

Гості ознайомили очільника області із діяльністю Директорату водних ресурсів та енергетики Королівства Норвегія, а також внесли пропозиції щодо співробітництва у сфері малої гідроенергетики  у Львівській області, зокрема, запропонували створити карту гідроенергетичного потенціалу регіону.

«Енергетика - це одна з тих сфер, в якій ми можемо співпрацювати та передвати свій досвід, аби ви могли розвивати свій сектор енергетики. Норвегія має великий досвід у сфері енергетики. Ми також маємо намір провести перегляд законодавста в частині ліцензування, щоб мати розуміння, як оптимізувати цей процес та зробити його більш прозорим», - наголосив Джонас Сандгрен.

В межах візиту на Львівщину делегації Директорату водних ресурсів та енергетики Королівства Норвегія відбудеться засідання круглого столу «Перспективи розвитку малої гідроенергетики на Львівщині» з представниками компаній у сфері будівництва малої гідро генерації у Львівській області.

Довідково:

Директорат водних ресурсів та енергетики Норвегії (NVE) є структурним підрозділом Міністерства нафтової та енергетичної промисловості Королівства Норвегії (OED), який відповідальний за управління водними та енергетичними ресурсами в тому числі ліцензування на будівництво гідроелектростанцій. Метою ліцензування є забезпечення того, щоб переваги запропонованого проекту перевищували недоліки, які випливають з цього з особливим акцентом на збереженні навколишнього середовища.

NVE займається міжнародною співпрацею в галузі розвитку гідроенергетики більше 60 років. Міжнародні проекти реалізовувались в країнах Африки, Азії та Європи. В Європі зокрема реалізовувались проекти в Болгарії, Румунії, Словаччині та Грузії.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook