ІІ Етно-фестиваль гостинності: мистецькі колективи Брідщини презентували свою творчість у Буську та Дрогобицькому районі
Днями на Львівщині стартував ІІ Етно-фестиваль гостинності. З мистецькими програмами в Дрогобицький район завітали творчі колективи з Турківського району, культуру Брідщини презентували в Буському районі, аби показати все найкраще, що є на сьогодні в мистецькому арсеналі аматорських колективів і виконавців.
А це - неперевершені вокалісти, хореографічні композиції, які викликали овації та щирі оплески глядачів своїм майстерним виконанням, яскраві костюми і творчі задуми.
Окрасою мистецьких звітів стали виставки різножанрових робіт пейзажів, ікон, портретів, вишивки, кераміки і т.д.
Зазначимо, другий рік поспіль за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації на Львівщині проводиться етно-фестиваль гостинності, під час якого мешканці районів області мають хорошу нагоду ознайомитися з автентичним фольклором, сучасними піснями та танцями, багатими звичаями, талановитими людьми, які є у кожному куточку Львівщини.
Новини за темою
Майже 50 номінантів зможуть поборотися за Обласну премію 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури
6 грудня 2021
Члени журі Обласної премії 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури вирішили допустити до конкурсу на здобуття премії майже 50 номінантів у 16-ти номінаціях. Як розповів співголова журі, профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, цьогоріч до конкурсу допустили майже всі подані заявки. Лише одна заявка не відповідала вимогам Положення про обласну премію в галузі культури , літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, затвердженого рішенням сесії Львівської обласної ради від 19.11.2020 року. «Дякую членам журі за якісно проведену роботу! Львівська обласна державна адміністрація завжди підтримувала і підтримуватиме галузь культури в усіх її напрямках і діячів культури безпосередньо. Ця обласна премія – це чудова нагода відзначити людей, котрі зробили свій внесок у розвиток культури нашої області та дати їм поштовх для подальшого зростання. Другий тур засідання журі, де визначать здобувачів премії, відбудеться через тиждень. Грошовий фонд премії, який розподілять між здобувачами, складає 400 тис грн», - зазначив Іван Собко. Також під час засідання Іван Собко вручив грамоту від голови Львівської ОДА Максима Козицького відомому львівському скульптору, члену журі Василю Яричу - з нагоди 70-річчя від дня народження. Василь Ярич є автором пам’ятника «Просвіті» на вул. Лисенка та пам’ятника героям ЗУНР та УГА на вул. Огієнка у Львові, співавтором пам’ятнику князю Данилу Галицькому на пл. Соборній. Номінації, в яких присуджують обласну премію: «Мистецтвознавство і культурологія» – імені Святослава Гординського. «Музейна справа» – імені Іларіона і Віри Свенціцьких. «Збереження культурної спадщини» – імені Бориса Возницького. «Поезія» – імені Маркіяна Шашкевича. «Проза» – імені Богдана Лепкого. «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» – імені Михайла Возняка. «Драматургія, театральне мистецтво» – імені Бориса Романицького. «Журналістика та публіцистика» – імені В’ячеслава Чорновола. «Музичне мистецтво» – імені Станіслава Людкевича. «Образотворче мистецтво» – імені Івана Труша. «Декоративно-ужиткове мистецтво» – імені Зеновія Флінти. «Народна творчість» – імені Анатолія Вахнянина. «Дизайн» – імені Олени Кульчицької. «Фотомистецтво» – імені Василя Пилип'юка. «Архітектура» – імені Івана Левинського. «Скульптура» – імені Іван Севери. Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури присуджують щорічно. До складу конкурсного журі входять керівники закладів, голови творчих спілок,відомі діячі мистецтва Львівщини, освітяни. Від імені департаменту з питань культури, національностей та релігій у заході взяла участь заступниця директорки департаменту Тетяна Плугатор.
У Львівському музеї історії релігії презентують виставку із циклу «Різдвяні зустрічі»
23 грудня 2019
24 грудня о 16 год у Львівському музеї історії релігії презентують виставку із циклу «Різдвяні зустрічі». Свій живопис презентує відомий ужгородський художник Юрій Боднар. Митець представить полотна на релігійну тематику: «До храму», "Вічне", «Ісус. Я – світло світу», «Різдво» та ін. Перед глядачем відкриється незбагненна глибина погляду Христа, тиха велич закарпатських храмів, інші образи, здатні прокинути людяність, покаяння, умиротворення. Довідково: Юрій Боднар працює у станковому і монументальному живописі, проявив себе в пейзажному і портретному жанрах, сюжетно-тематичній композиції. Твори виконує переважно темперою й олійними фарбами. З 1989 року постійний учасник місцевих, регіональних, республіканських, всеукраїнських виставок, міжнародних експозицій і пленерів, симпозіумів і фестивалів (Польща, Словаччина, Хорватія). Митець нагороджений Першою премією «Matica Slovenska» на IV Бієнале Іконопису та Сакрального мистецтва Карпатського Єврорегіону (2011). Роботи Юрія Боднара поповнили постійно діючі експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею, національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», фонди Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая (Ужгород). Його полотна знаходяться в приватних збірках багатьох країн світу: Франції, США, Ізраїлі, Німеччині, Тунісі, Італії, Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії.
На Львівщині втретє відбувається Етно-Фестиваль гостинності
15 липня 2019
У межах ІІI Етно-Фестивалю гостинності відбувся вже 21 мистецький обмін, до яких залучено більше 1000 учасників мистецьких колективів. 20 районів представляють творчість своїх колективів художньої самодіяльності та виставки майстрів. Зокрема, 14 липня у м. Миколаєві відбувся етнофестиваль "Великогорожанківське літо", у якому особливими гостями стали колективи з Золочівського та Кам’янка-Бузького районів. За українським звичаєм учасники обмінювалися короваями. Зі сцен лунали пісні відомих українських митців. Нагадаємо, "Етнофестиваль гостинності" – це унікальний культурний проект, який базується на темі взаємодії та культурного зв'язку між регіонами області, яких з'єднує їхні мистецькі, духовні та культурні надбання.
На Львівщині триває ІІI «Етно-фестиваль гостинності»
10 Червня 2019
У межах ІІI Етно-Фестивалю гостинності вже відбулося 11 мистецьких обмінів, до яких залучили більше 1000 учасників мистецьких колективів. Зокрема цими вихідними творчістю та досвідом обмінювалися колективи з різних районів Львівщини. Так, 2 червня, біля родинного маєтку – палацу графа Казимира Фелікса Бадені, що знаходиться в центрі Буська, відбувся І фестиваль «Badenі fest» у якому особливими гостями – стали колективи з Жовківського та Кам’янка-Бузького районів. А 9 червня Миколаївщина презентувала участь у фестивалі духовної пісні «Моя душа звеличить Бога» у с. Полоничі Буського району. «Кожен з районів області, кожен з творчих заходів по особливому яскравий, цікавий та неординарний. Фестиваль покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції, дивувати мешканців нашими талантами. Але найважливіше – утвердження багатої унікальної давньої української культурної традиції» - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Зазначимо, що у межах ІІI Етно-фестивалю гостинності до листопада місяця на Львівщині відбудеться ще 69 мистецьких презентацій.
На Львівщині триває Етнофестиваль гостинності
3 Червня 2019
У неділю, 2 червня у межах Етнофестивалю гостинності у Дрогобицькому районному Народному домі відбувся концерт за участі кращих колективів художньої самодіяльності Турківського району. Жовківщина відвідала з культурною програмою Бущину. В Народному домі Радехова презентувала мистецтво Самбірщина. В Буську відбувся мистецький виступ колективів Камянка-Бузького району. «Фестиваль не лише ознайомлює глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дає змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно-мистецьке життя краю», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Понад 600 учасників творчих колективів підготували для глядачів свої програми. Зі сцен лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика. Також до уваги гостей свята представили виставки мистецьких робіт народних умільців, а саме: українську вишивку, кераміку та малярство.
На Львівщині стартував ІІІ Етнофестиваль гостинності
12 травня 2019
Сьогодні, 12 травня, на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбулось відкриття фестивалю інструментальної музики – «ІІІ Етнофестиваль гостинності». Фестиваль не лише ознайомить глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дасть змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно-мистецьке життя краю. «Я б дуже хотів, щоб уже третій рік поспіль шість сотень колективів Львівщини завітали у кожне село, кожне містечко для того, щоб нагадати нашим людям, що ми – українці. Що наша земля подарувала нам неймовірні таланти. Пам’ятаймо слова Кобзаря «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине... От де, люде, наша слава, Слава України!» Ми повинні відстоювати свою мову, свою віру, нашу пісню», - наголосив під час вітального слова голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Окрім того, очільник області вручив державні нагороди видатним мешканцям Львівщини. Зокрема, звання «Заслужений вчитель України» присвоєно вчителеві математики Радехівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 Галині Калиті, «Заслужений діяч мистецтв України» голові Львівського товариства Ріхарда Вагнера, членові Національної спілки художників України та Національної спілки журналістів України Лесі Котюк, «Заслужений працівник промисловості України» головному технологові ТОВ «Українська панчішна компанія» Любові Скворцовій. Нагадаємо, що Етнофестиваль гостинності започаткований у 2017 році, а цього року обіцяє бути ще більш яскравим та насиченим. Впродовж дев’ятнадцяти тижнів щонеділі він даруватиме мешканцям різних районів неповторні враження, гарний настрій, можливість поспілкуватися, насолодитися мистецькими барвами української пісні. І уже сьогодні, 12 травня, відбудеться 5 виїздів у райони, зокрема: Мостиський район у РНД м. Золочів; Перемишлянський район у РНД м. Радехів; Дрогобицький район у РНД м. Броди; Самбірський район у РНД м. Пустомити; Стрийський район у РНД м. Турка.
Етнофестиваль гостинності: творчі колективи Львівщини презентують свою творчість у районах
25 березня 2019
З 12 травня по 24 листопада в області втретє стартує «Етнофестиваль гостинності», де кращі аматорські колективи презентуватимуть мистецьку програму, виставку та презентацію свого району. «Найкращі колективи районів із унікальними мистецькими програмами презентуватимуть оригінальні традиції, виставки та сучасні мистецькі здобутки своїх районів. Фестиваль покликаний популяризувати українську музику, поезію, традиції українського мистецтва», - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало. У мистецьких програмах - виконання танцювальних номерів, читання віршів та гуморесок, патріотичні пісні, хорові та сольні виступи, а також інструментальна музика. Зазначимо, фестиваль проводять задля відродження, збереження і розвитку національної культури, знайомства з кращими районними солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обміну досвідом роботи, створення умов для підтримки та розвитку дитячої і юнацької творчості.
На Яворівщині відкрили 7 закладів культури
18 березня 2019
У Яворівському районі відкрили 7 оновлених установ культури, це народні доми й бібліотеки у с.Завадів, с.Старий Яр, с.Віжомля, бібліотека у с.Чолгині, ще у 23 проведено капітальні й поточні ремонти. Про це прозвітував сьогодні голова Яворівської РДА Ігор Самардак. “На черзі відкриття оновленого Народного дому та бібліотеки у с.Терновиця та завершення будівництва у с.Кожичі й с.Жорниська”, - зазначив очільник району. За його словами, щорічно у липні Яворівщина гостинно приймає учасників Міжнародного фестивалю «Молода Галичина». Започатковано 15 фестивалів районного рівня. Серед яких вже традиційний фестиваль у с.Завадів на вотчині Вербицького «У молитві – музика! У музиці – молитва!», нові – «Великодні гаївки», «Мандруємо Яворівщиною», патріотичної пісні у Краківці. Мистецькі колективи Народних домів Яворівщини є постійними учасниками заходів та концертів у військових частинах, міжнародному миротворчому центрі.
Охочих запрошують на конференцію «Мистецьке і культурне життя Львова у міжвоєнний період»
25 січня 2019
За організації Департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації 4 лютого об 11:00 год. у Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської національної філармонії відбудеться Конференція «Мистецьке і культурне життя Львова у міжвоєнний період (1918 – 1939)». У програмі: Тетяна Воробкевич «Композитори Львівської Празької школи» Роксолана Гавалюк «Контакти професійних музикантів із галицькими спортивними товариствами» Роман Яців - доктор філософії «Мандрівки мистецьким Львовом Антоничівських весен» Данило Ільницький кандидат філологічних наук «Богдан Ігор Антонич - творець великої гармонії» У мистецькій частині – поезія, твори В.Барвінського, Н. Нижанківського, С. Людкевича. Виконавці – заслужені артисти України Оксана Рапіта (фортепіано), Мирослав Драган (фортепіано), Наталія Дитюк (сопрано), лауреати міжнародних конкурсів, Мар’яна Самотос (фортепіано), Модест Менцінський (віолончель), Чоловічий вокальний ансамбль LaVIVo.
Творчі колективи Жовківського району з мистецькою програмою завітали на Яворівщину
24 жовтня 2018
У межах Етнофестивалю гостинності творчі колективи Жовківського району з мистецькою програмою «Пісня лине із Розточчя» завітали на Яворівщину. Понад 60 учасників творчих колективів презентували свої мистецькі програми, також представили книжкову експозицію про літературну та туристичну Жовківщину. «Найкращі колективи районів із унікальними мистецькими програмами презентували оригінальні традиції, виставки та сучасні мистецькі здобутки своїх районів. Фестиваль покликаний популяризувати українську музику, поезію, традиції українського мистецтва», - наголосила директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало. Талановиті вокалісти (Наталія Полоцька, дует у склалі Галини Дорош та Юлії Кудрик), хореографічні композиції народного ансамблю танцю ЛНАУ «Первоцвіт» (кер. Побєда Харісов), музичні твори у виконанні викладачів та вихованців Дублянської ДШМ, гумористична сценка у складі працівників РНД м. Жовква Тараса Мудрого та Наталі Парамонової викликали овації та щирі оплески глядачів своєю майстерністю.
На Львівщині триває Етнофестиваль Гостинності
8 жовтня 2018
Цими вихідними у межах ІІ-го Етнофестивалю Гостинності кращі Народні колективи художньої самодіяльності та молодь районів представляли мистецьку програму. Відтак, Перемишляни презентували своє мистецтво у Буську, Старий Самбір - в Сколе, колективи Сокальського району виступили в Радехові, Миколаївський район фестивалив у Стрию. «Найкращі колективи районів із унікальними мистецькими програмами презентували оригінальні традиції, виставки та сучасні мистецькі здобутки своїх районів. Фестиваль покликаний популяризувати українську музику, поезію, традиції українського мистецтва», - наголосила директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало. Зазначимо, фестиваль проводять задля відродження, збереження і розвитку національної культури, знайомства з кращими районними солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обміну досвідом роботи, створення умов для підтримки та розвитку дитячої і юнацької творчості.
У Городку стартував Міжрегіональний фестиваль-конкурс "Пісні незабутого краю"
7 жовтня 2018
У неділю, 7 жовтня, у Районному Народному домі м. Городок стартував традиційний XIV Міжрегіональний фестиваль-конкурс мистецтва Закерзоння "Пісні незабутого краю". У заході беруть участь артисти з різних областей України, а також Польщі. Привітав учасників та організаторів голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Пригадуючи ті події, ми мусимо робити висновки із нашої історії. Ми сьогодні крок за кроком повертаємо самі себе, наша держава стає на ноги. І цим ми завдячуємо українському солдатові, які за тисячу кілометрів від нас боронять нашу землю і нашу свободу», - наголосив Олег Синютка. Зазначимо, «Пісні незабутого краю» започаткували у 2001 році. Від року заснування головою журі фестивалю-конкурсу є Народна артистка України, лауреат Шевченківської премії, професор Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка Марія Байко. Гімном поетично-пісенного конкурсу упродовж всіх років святкування є пісня на вірші Василя Хомика, музика Лесі Гуріної «Фестивальна». Організатори фестивалю - Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Львівський державний обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи, Городоцька районна рада, Городоцька райдержадміністрація, Городоцька міська рада, Об'єднання товариства депортованих українців «Закерзоння», Всеукраїнське товариство «Лемківщина», Городоцькі районні суспільно-культурні товариства «Лемківщина», «Надсяння», «Холмщина».