Медики порушили питання профілактики та зміцнення здоров’я в Україні на обласній нараді

25 квітня 2018р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 25 квітня, відбулась обласна нарада в межах проекту «Неінфекційні захворювання(НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». Захід відбувся за участі представників обласних закладів охорони здоров’я, медичних навчальних закладів, провідних фахівців, які працюють у сфері НІЗ, асоціації медичних сестер Львівщини та обласних неурядових організацій.

Про обласні ініціативи з НІЗ: прогрес виконання та досягнення розповіла в.о.начальника відділу надання медичної допомоги дорослому населенню департаменту охорони здоров’я Оксана Парфенюк. «Виконання проекту заплановано на 2015-2019 роки. Проект впроваджується у 7 пілотних регіонах -  Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській і Харківській областях та місті Києві. Безпосередня реалізація Проекту НІЗ на Львівщині започаткована у березні 2016 року. Пріоритетний  компонент Проекту НІЗ, який реалізується на даному етапі є «Посилення заходів з профілактики та боротьби з НІЗ в клінічних умовах та на рівні громад». Він передбачає підготовку працівників ПМД щодо основних інтервенцій, які допоможуть здійснювати профілактику, діагностування і лікування НІЗ у рамках дводенного тренінгу щодо інтегрованого ведення випадків гіпертензії та діабету».

«Загалом упродовж 2017 року у Львівській області пройшли навчання у межах дводенного тренінгу щодо інтегрованого ведення випадків гіпертензії та діабету і отримали відповідні сертифікати 1437 медичних працівників ПМД, що становить 40,5% від їхньої загальної чисельності за даними ЛОМІАЦ на 01.01.2017р.», - наголошує обласний координатор Проекту Юрій Островерха.

Учасники мали змогу переглянути чималу кількість презентацій, зокрема: «Посилення законодавства щодо зниження споживання алкоголю в Україні» Роберто Гнезотто (Бюро ВООЗ в України), «Законодавчі ініціативи щодо зниження доступності алкогольної продукції в Україні» Юлія Солоха (громадська організація «Центр адвокації громадського здоров’я»), «Ініціативи зі створення середовища здорового харчування» Олег Швець та Ольга Муштрук (Асоціація дієтологів України), «Комунікації у сфері попередження НІЗ, роль обласних центрів громадського здоров’я та міжгалузева співпраця» Мар’яна Служинська (директор Львівського обласного центру громадського здоров’я),  «Комунікаційна стратегія з НІЗ та презентація розроблених комунікаційних матеріалів з НІЗ» Владислав Збанацький (центр громадського здоров’я МОЗ України) та Анна Борщевська (Бюро ВООЗ в Україні), «Комунікація, що направлена на зміну поведінки та приклад міста Нью Йорк як лідера у галузі громадського здоров’я» Роберто Гнезотто (Бюро ВООЗ в Україні).

Були обговорені важливі кроки щодо дії Проекту у регіоні, а також учасники взяли учать у дискусіях, щодо основних аспектів функціонування заходів у протидії НІЗ.

Нагадаємо, у Львівській області Проект «НІЗ (неінфекційні захворювання): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» стартував у 2016 році. Львівщина є однією з семи пілотних областей, обраних Бюро ВООЗ в Україні і Швейцарською Агенцією розвитку для реалізації довготермінового просвітницького міжвідомчого проекту. Метою Проекту є покращення здоров’я та благополуччя населення України через зниження показників смертності та захворюваності, спричинених НІЗ. Цілі: Укріплення управлінського, політичного та міжгалузевого партнерства; Зміцнення профілактики НІЗ на медичному та соціальному рівні; Зменшення впливу поведінкових факторів ризику на захворюваність та смертність від НІЗ; Посилення спостереження, моніторингу та оцінки розповсюдження НІЗ.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook