3 травня – Міжнародний день Сонця

3 травня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

Щорічно в світі 3 травня відзначають Міжнародний день Сонця.

Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії, європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує відзначення Дня Сонця.

Метою проведення заходу є привернення уваги до можливостей використання енергії сонця як поновлюваного джерела енергії та підвищення енергонезалежності і чистоти нашої планети.

З цієї нагоди сьогодні на  Львівщині відкривається чергова дахова сонячна станція потужністю 500 кВт у смт.Запитів Кам’янко-Бузького району спільний проект ВАТ «Львівська товарно-сировинна фірма «Львівресурси» та ПП«Арт-Енерго», а також більше 100 учнів загальноосвітніх шкіл області відвідають з екскурсіями сонячні станції : ТОВ «Синтез Солар» м.Борислав, ТОВ «Самбірська сонячна станція» с.Ралівка Самбірського району та ТОВ«Ліг-Агро» с.Цетуля Яворівського району.

Зазначимо, на Львівщині вже працює 7 сонячних електростанції (СЕС), загальною потужністю 26,5 МВт, у що інвестовано більше 30 млн євро. У цьому році очікується введення в експлуатацію ще 5 СЕС, загальною потужністю 48,3 МВт (інвестиції складуть 58 млн євро).

Активно долучаються до розвитку сонячної енергетики і мешканці Львівщини - вже більше 200 приватних домогосподарств області встановили сонячні електростанції. Також для розвитку відновлювальної енергетики на Львівщини починаючи з 2018 року за рахунок коштів обласного бюджету в межах «Програми енергозбереження для населення Львівщини» здійснюється відшкодування 10% тіла кредиту для мешканців на встановлення приватних сонячних електростанцій. На ці цілі в обласному бюджеті передбачено 2 млн гривень.

Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження вітає всіх причетних до розвитку сонячної енергетики з Міжнародним днем Сонця та бажає більше світлих сонячних днів!

Ключові слова:

День Сонця

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook