У навчальних закладах та народних домах Львівщини розпочались творчі зустрічі з письменниками, поетами, літературознавцями
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації разом з головою журі щорічної Всеукраїнської обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди Олесем Дяком започаткували творчі виступи письменників, поетів, літературознавців, бардів у народних домах, бібліотеках, навчальних закладах Львівщини.
Як зазначила директор департаменту Мирослава Туркало метою зустрічей є літературно-патріотичне виховання читацької аудиторії, презентації Всеукраїнського конкурсу патріотичної поезії імені Катерини Мандрик – Куйбіди та антологій громадянської лірики і патріотичної поезії.
До творчої групи входять: модератор та автор проекту письменник Олесь Дяк, член журі конкурсу, письменник, доктор історичних наук, лауреат престижних літературних премій Петро Шкраб’юк, поетеса, лауреат літературної премії імені В. Симоненка Любов Проць.
Такі зустрічі вже відбулась у містах Трускавець та Самбір. Також літературні зустрічі заплановані у Жовківському, Золочівському та Яворівському районах області.
Ключові слова:
зустрічіНовини за темою
Департамент фінансів провів зустріч по бюджетах громад із фінансистами Червоноградського району
10 Червня 2021
Цього тижня департамент фінансів Львівської ОДА розпочав третій етап комунікації з громадами області – виїзні районні зустрічі з обміну досвідом. Перший такий професійний діалог за сприяння департаменту фінансів організували Червоноградська РДА та Червоноградська і Добротвірська територіальні громади. Учасниками наради були фінансисти громад новоутвореного Червоноградського району (Червоноградська, Белзька, Великомостівська, Добротвірська, Лопатинська, Радехівська, Сокальська). Під час зустрічі презентували та обговорили виконання показників дохідної частини бюджетів громад Червоноградського району, проблематику середньострокового планування. Присутнім наголосили на вагомості контрольно-економічної роботи фінансових органів на місцях. В межах діалогу також порушили цілу низку проблемних питань. «Зокрема, щодо необхідності удосконалення системи бюджетного вирівнювання, ефективної співпраці з депутатським корпусом, комісіями відповідної ради та державною фіскальною службою без якої суттєво ускладнюється організація роботи щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів та залучення нових платників»,- зазначили у департаменті фінансів.
Державна та регіональна підтримка: відбулась зустріч із бізнесом Львівського та Червоноградського районів
28 травня 2021
Представники громад Львівського та Червоноградського району взяли участь в обговоренні реалізації програм регіональної та державної підтримки бізнесу. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Заступник директора департаменту-начальник управління промисловості, підприємництва та інвестиційної політики Орест Гринів детально ознайомив бізнес районів з Програмою підвищення конкурентоспроможності Львівської області. Її завданням є забезпечення високого рівня економічного розвитку та конкурентоспроможності Львівської області. Під час зустрічі наголосили щодо конкурсів, які тривають в межах Програми, зокрема, щодо здешевлення кредитів для суб’єктів малого підприємництва Львівської області. Підприємці можуть отримати відшкодування відсотків за кредитами, які вони беруть для придбання устаткування, обладнання, модернізацію технологічного процесу виробництва, розробку нових видів продукції тощо. Також Програма передбачає і підтримку підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС). Тут підприємці, які мають статус учасника АТО (ООС), можуть отримати компенсацію частини відсотків за кредитами, а також разову грошову виплату на реалізацію стартап-проєкту на придбання устаткування, обладнання, інших засобів виробничого призначення. Одним із нових завдань Програми є підтримка інноваційних проєктів підприємців-початківців. Інновації – ключовий пункт для економічного зростання та збільшення продуктивності, тому підтримуємо інновації молодих підприємців на всіх етапах реалізації стартап-проєктів: від розробки ідеї до її комерціалізації. Також на зустрічі з громадами детально обговорили механізми реалізації державної кредитної програми «Доступні кредити 5-7-9%», державної програми надання допомоги по частковому безробіттю та одноразової допомоги ФОПам та найманим працівникам. Зазначимо, що з метою різносторонньої підтримки громад, особливо в час карантинних обмежень, розроблений сайт «Львівщина. Люди дії». Для отримання актуальної й вичерпної інформації можна звертатись за посиланням.
У Перемишлянах відбулась зустріч з жінками, які постраждали від домашнього насильства
8 жовтня 2020
7 жовтня у Перемишлянській райдержадміністрації в межах проєкту «#ДІЙмо_разом_проти_насильства» відбулась інформаційна зустріч з жінками, які постраждали від домашнього насильства на тему "Що треба знати про домашнє насильство, щоб себе захистити?" Представниця громадської організації «Центр «Жіночі перспективи», адвокатка Галина Федькович та працівники департаменту соціального захисту населення ОДА провели для присутніх лікбез «Особливості вирішення справ про домашнє насильство», після чого кожна учасниця змогла отримати безкоштовну особисту консультацію адвоката. Жінки активно брали участь в обговоренні проблемних питань вирішення справ про домашнє насильство, зокрема щодо взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Перемишлянському районі. Кожна учасниця зустрічі отримала інформацію про можливості отримання допомоги. Загалом участь у заході взяли близько 20 жінок з Перемишлянського району. Нагадаємо, що в області триває проєкт «#ДІЙмо_разом_проти_насильства», в межах якого передбачається проведення в окремих районах області інформаційних зустрічей з постраждалими особами на тему: «Що треба знати про домашнє насильство, щоб себе захистити?». Такі зустрічі вже пройшли у Яворівському районі та м. Львові. Довідково: за 9 місяців 2020 року до уповноважених органів Перемишлянського району надійшло 277 звернень щодо домашнього насильства, з них: 264 – від жінок, 11 – від чоловіків, 2 – від дітей.
В області триває виїзна робота із суб’єктами підприємницької діяльності
27 лютого 2019
Служба експортера та Служба інвестора департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації продовжують виїзну роботу у районах області з суб’єктами підприємницької діяльності. Відтак, зустрічі із підприємцями вже провели у 5-ти районах та 2-х містах обласного значення. Як інформують у департаменті економічної політики під час зустрічей підприємцям розповідають про можливості участі у торгових місіях, про те, як вийти на нові ринки збуту, як працює супровід експортера. Нагадаємо, що метою роботи служби експортера є допомога суб’єктам господарювання у налагодженні нових контактів, виходу на зовнішні ринки, врегулювання різноманітних технічних питань і бар'єрів. У свою чергу, робота служби інвестора направлена на вирішення поточних проблемних питань наявних та потенційних інвесторів у процесі здійснення ними господарської діяльності на території області.
Супровід експорту та інвестицій: підприємців Львівщини запрошують на зустрічі
11 лютого 2019
Упродовж лютого – березня відбудуться зустрічі з підприємствами-експортерами та підприємствами, що знаходяться на супроводі інвестиційних проектів у районах та містах Львівської області. “В області діє Служба інвестора, відтак на інвестиційному супроводі 692 проекти. З них 143 – на обласному рівні, а також 549 – на районних та міських рівнях. Служба підтримки експортера є наслідуванням тої моделі, яку ми запровадили ще у 2016 році, пов’язаної із службою інвестора та супроводом інвестиційних проектів. Зокрема сьогодні на супроводі в Львівській ОДА перебуває 75 суб’єкти господарювання-експортери, які звернулися із різноманітними питаннями", - зазначила заступник директора департаменту економічної політики облдержадміністрації Марта Бухтіярова. За її словами, під час зустрічей обговорюватимуть такі ключові питання як реалізація проектів та їх подальший супровід, а також підприємці матимуть змогу поставити актуальні питання та обговорити проблеми експортно–імпортних операцій.
На Львівщині завершилась Школа молодіжної активності
14 грудня 2018
500 учасників, 10 тренінгів, 10 населених пунктів Львівщини, 3 організатори, 6 місяців спільної роботи партнерів, більше ніж 40 навчальних годин та понад 2 000 км в дорозі тренерів. Такий шлях був пройдений, щоб 10-11 грудня з нагоди Всеукраїнського тижня права та ювілейного 70-річчя Загальної декларації прав людини в м. Львів відбувся Форум школи молодіжної активності, який проходив у Молодіжному навчальному центрі імені св. Івана Боско. Форум – фінальна частина проекту, участь у якому взяли 25 учнів 9-11 класів з усієї Львівської області, які були найактивнішими під час локальних тренінгів. Організатори проекту - Львівська обласна державна адміністрація, Управління забезпечення прав людини НПУ та Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП. Перша частина Форуму була насичена тренінгами від провідних спеціалістів у сфері прав людини. Зокрема, Христина Ковцун – менеджер Школи права УКУ, розповіла учасникам основоположні практичні методи захисту своїх прав та відповідальності за поширення особистої інформації. Маркус - радник з питань верховенства права EUAM Ukraine, попрацював з учасниками Форуму на важливі теми довіри до держави, свободу слова та міжнародних стандартів у сфері дотримання прав людини. А Станісла Безушко - координатор проекту Київський Діалог у м. Львові, поділився досвідом реалізованих проектів та окреслив зміни які відбулись в країні у сфері забезпечення прав людини. Наголосив на тому, що бути відповідальним перед суспільством за власні дії – запорука безпеки в країні. Протягом двох днів учасники працювали над практичними проблемами та питаннями захисту прав людини, підвищення рівня особистої відповідальності та обізнаності у питаннях права. Програма форуму передбачала також інтелектуальні групові змагання - Pravoquiz, які для молоді провела Ліга студентів Асоціації правників України. Під час вечірнього завдання учасники проводили соціологічне дослідження на тему правової свідомості громадян. До слова, за результатами дослідження, більше ніж 80% опитаних вважають відповідальними за забезпечення прав людини в країні Президента, а не громадян; понад 60% - чітко окреслили що таке «боулінг», більше ніж 40% назвали найважливішим видом права – право на життя та освіту і 90% респондентів не знали що 10 грудня – це перший день всеукраїнського тижня права. Другого дня для учасників Школи інспектори Управління патрульної поліції провели інтерактивну екскурсію, де молодь ознайомилась з роботою та технічними засобами поліцейських. Також учасники пройшли тренінг з першої домедичної допомоги та основ самооборони. Результат проекту - багато позитивних емоцій, насичене обговорення прав людини та їхніх цінностей у сучасному світі, нові знайомства, досвід, бажання навчати та навчатись, 25 свідомих та активних громадян, які готові поширювати набутий досвід у своїх громадах та змінювати своє середовище на основі особистої відповідальності за принципами дотримання та поваги прав кожного з нас. Всі задоволені результатом: учасники отриманими знаннями, організатори - бажанням продовжувати свою роботу в цьому напрямку. Нагадаємо, що під час виїзних тренінгів, спікери роздавали учасникам вхідні анкети, на основі яких виявляли основні проблеми місцевості у сфері порушення прав людини. Загалом, за результатами анкетування, 83% вважає, що права людини – це те, що дозволено громадянам, 17% не могли дати відповіді на поставлене запитання; 91% не назвав жодного нормативного акту, який захищає права людини; понад 80% за стереотипом вважає, що смертна кара існує тільки в Саудівській Аравії; більше ніж 70% на запитання яка була перша Конституція відповіли – Пилипа Орлика; 87% респондентів знають що таке булінг та 88% ствердно відповіли що він присутній у їх школі; зокрема 56% запевнили, що основною причиною булінгу є завоювання авторитету, близько 40% - нудьга і 64% причиною булінгу вважає копіювання моделі жорстокої поведінки. На основі цих даних, організатори проекту розробляли програму форуму та аплікаційні форми, результати яких підтвердили підвищення знань та обізнаності молоді у порушених питаннях у сфері правової свідомості учасників.
Сьогодні ми можемо бути гордими за нашу державу, - Ольга Березюк
2 серпня 2018
Сьогодні, 2 серпня, у Львівському будинку вчених відбулась зустріч з істориками та громадськістю Львівщини. У межах зустрічі, присутні поспілкувались на тему: «27 років боротьби за Незалежність України: шлях до перемоги, успіхи та перспективи». Зазначимо, що основною метою заходу є розгляд основних державотворчих подій становлення незалежної України та роль громадськості в них. «Багато з нас, хто любить історію, вивчав історичні факти, аналізуючи те, що було у нас колись, може з впевненістю сказати, що ми вже не лише країна хліборобів, ми – країна воїнів. І ми сьогодні можемо бути гордими за нашу державу. Гордими за те, що ми – українці. Ми повинні зберегти це у власному серці та передати наступним поколінням», - зазначила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Ольга Березюк. Під час зустрічі порушувались питання основних державотворчих подій становлення незалежної України та роль громадськості в них. Відтак, присутні згадували найвидатніші віхи української історії та згадали нелегкий шлях становлення незалежності нашої країни. «Учасники двох революцій, Української повстанської армії – це колосальний пласт нашої історії. Адже це ті люди, які, аби побороти Радянський Союз, жертвували своїм життям задля ідеї. Задля того, щоб їхні діти, внуки, нащадки усвідомлювали цю жертву на вівтар української держави», - наголосив дійсний член НТШ, директор Львівської обласної універсальна наукової бібліотеки Іван Сварник. Окрім того він додав, що сьогодні ми, сучасні українці не маємо права ні на хвилину забувати про це, адже, на жаль, наша боротьба і досі триває. Серед доповідачів на зустрічі також були: Іван Хома – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та етнокомунікацій, Інститут гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка», Тарас Кузь – директор Музею визвольної боротьби України, Петро Когут – кандидат історичних наук, доцент кафедри європейської інтеграції та права у Львівському регіональному інституті державного управління при Президентові України. Нагадаємо, що захід організував департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.
В обласних бібліотеках відбуваються творчі зустрічі з відомими людьми
19 лютого 2018
У читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (Бібліотека на Ринку – площа Ринок, 9) відбудеться зустріч з Янушем Юхницьким. Зустріч в межах проекту «Театр в бібліотеці» запланована на 20 лютого о 14:30 год. 21 лютого о 13:00 год. до Львівської обласної бібліотеки для дітей завітає Оксана Муха. Довідково: Януш Юхницький — український театральний актор. Актор Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької у Львові. Народний артист України (2009). Оксана Муха — українська співачка і скрипалька, лауреат Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик. За її плечима — співпраця з провідними українськими та зарубіжними композиторами, хоровими капелами «Дударик», «Трембіта», симфонічними оркестрами, рок-гуртами, солістами.