«Живи серцем»: мешканці області взяли участь у соціальному проекті

21 травня 2018р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

20 травня у парку імені Б. Хмельницького завдяки соціальній програмі Philips «Живи серцем» та за підтримки депараменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації львів’яни пройшли обстеження серця.

Кардіомобіль з діагностичним обладнанням відвідав п’ять міст України: Київ, Харків, Запоріжжя Одесу та Львів. Жителі мали змогу безкоштовно пройти обстеження у кардіолога і здати аналіз крові.

У спеціальному мобільному кабінеті - кардіомобілі працювали фахівці Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України - дорослого та дитячого відділень. Поруч із кардіомобілем кожен охочий міг безкоштовно здати аналіз крові для виявлення ризиків переддіабету і діабету, а також отримати сертифікат на пакет аналізів для виявлення ризиків серцево-судинних захворювань у медичній лабораторії «Сінево».

Всього в інформаційній зоні «Живи серцем» побувало близько 5000 людей. Було видано близько 1500 пам'яток про профілактику серцево-судинних захворювань, а також 1500 сертифікатів зі знижкою 70% на кардіопакет аналізів. У мобільній лабораторії безкоштовно здали кров 193 людини. Обстеження у кардіомобілі пройшло 56 осіб, з них - 20 дітей. У двох дітей виявлено вроджену ваду серця, що потребує додаткового спостереження. Серед обстежених дорослих найпоширенішою проблемою була гіпертонічна хвороба, в одного виявлено постінфарктний кардіосклероз, двом пацієнтам було призначено лікування станів після АКШ та стентування.

Напередодні, 19 травня, завдяки підтримці благодійного фонду «Клуб Добродіїв», що спеціалізується на допомозі дитячим будинкам по всій Україні, було організовано візит в Дитячий дошкільний будинок №1. Там було обстежено 36 маленьких мешканців, серед яких виявлено троє із вродженою вадою серця, що потребує спостереження. Також обстежено одну дитину після проведеної операції на серці. Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України готовий безкоштовно забезпечити повний комплекс лікування для цих дітей.

Довідково:

Щороку в Україні фіксують близько 50 тисяч випадків інфаркту і понад 100 тисяч випадків інсульту. Для поліпшення кардіоздоров’я українців у квітні і травні 2018р. пройшли інформаційно-профілактичні заходи в рамках соціальної програми Philips «Живи серцем».

Ключові слова:

проектсерцеЛьвівщина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook