«Слава Україні! Героям Слава!» - в області триває відзначення Свята Героїв (+відео)
27 травня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА
У День Героїв на Львівщині вшановують пам'ять всіх українців, що пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та Незалежність України.
Відтак, в межах урочистих заходів поклали квіти до пам’ятника головному командирові УПА генерал-хорунжому Романові Шухевичу у Білогорщі, а також вшанували Героїв на Личаківському кладовищі.
Опісля, відбулася молитва за Україну та урочисте покладання квітів до пам’ятника провідникові Степанові Бандері, звідки усі присутні вирушать урочистою колоною до пам`ятника Тарасові Шевченку.
Новини за темою
Іван Собко відзначив лауреатів премії імені Героя України Степани Бандери
1 січня 2022
Сьогодні дипломами відзначили лауреатів премії імені ідеолога українського націоналізму, провідника ОУН, борця за волю України Степана Бандери. Окрім того, лауреати отримують грошові винагороди. Дипломи вручили заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та заступник голови Львівської облради Євгеній Гірник під час урочистих заходів з нагоди 113-ї річниці з дня народження одного з найвідоміших українських політичних діячів. Премію присуджують в галузі національного державотворення за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання в царині державотворення. Заснували премію у 2012 році. Її присуджують у трьох номінаціях — «Політична діяльність», «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» та «Громадська діяльність». Нагадаємо, до цього року розмір грошової винагороди на одну номінацію становив 20 тисяч гривень, а вже з наступного року його збільшать удвічі. У 2021 році лауреатами премії стали: у номінації «Громадська діяльність» - Уляна Кульчицька - заступниця першого проректора Українського католицького університету, пластунка-сеньйорка, голова Станичної пластової ради у станиці Львів, членкиня Наглядової ради при Львівській освітній фундації; також у номінації «Громадська діяльність» - комунальний заклад Сколівської міської ради «Історико-краєзнавчий музей Сколівщина»; у номінації «Політична діяльність» - Олег Кристиняк - письменник, автор історичних романів, волонтер; у номінації «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» - отець Михайло Греділь - парох храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, Військовий капелан, засновник та голова громадської організації «Апостольська Чота», режисер фільму «Незламні».
На Львівщині відбулися урочисті заходи до 113-ї річниці від дня народження Степана Бандери
1 січня 2022
Біля пам’ятника Степану Бандері у Львові відбулися урочисті заходи з нагоди 113-ї річниці з дня народження голови проводу ОУН. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, Степан Бандера - це людина, яка своїм життям довела, що таке любити Батьківщину та прагнути справжньої свободи для неї. “Цьогоріч ми відзначили 30 років незалежності України. Наш народ, як мало які інші, розуміє, що свобода - не та річ, яку здобувають чи обирають раз і назавжди. Усі ці три десятиріччя щодня, часто ціною життя наших захисників, ми обираємо і здобуваємо волю і незалежність України! Пам’ятаймо про цей щоденний ціннісний вибір! І не вагаймося у ньому ніколи! Як не вагався Бандера. Слава Україні! Героям слава!”, - сказав Максим Козицький. Участь у заходах взяв заступник голови Львівської ОДА з питань культури, молоді та спорту, освіти, охорони здоров’я та бюджету Іван Собко. «113 років тому народився той, хто бажав, надіявся, вірив і робив все для того, щоб була Україна. Україна для нього була понад усе! І словом, і думкою, і діями він робив все для того, щоб сьогодні ми стояли на українській землі, розмовляли українською мовою, любили і сіяли зерно українське. Я гордий з того, що мої маленькі донечки знають, хто такий Степан Бандера. Я горджуся тим, що для мене це - Герой України. Я сьогодні тут, щоб віддати шану цій Великій Людині. Тішуся, що сьогодні є багато дітей. Це означає, що всі справи і старання Степана Бандери не були марні. Незалежно від того, скільки тобі років і яка твоя посада, кожен українець повинен знати і поважати честь, старання, і все те, що дав нам провідник ОУН. Я бажаю, щоб у кожному з нас жив і творив Степан Бандера. Слава Україні!», - зазначив Іван Собко. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері, долучилися до спільної молитви за Україну, читали вірші, співали українські патріотичні пісні. Опісля провели громадське віче. До вшанування долучилися народні депутати України, представники обласної, районної та місцевої влади, ветерани УПА, мешканці та гості Львівщини. Окрім того, під час заходу Іван Собко та заступник голови Львівської облради Євгеній Гірник відзначили лауреатів премії імені Героя України Степана Бандери. Нагадаємо, що у с. Воля Задеревацька Стрийського району розташований музей-садиба родини Бандери. Довідково: Степан Андрійович Бандера (1909 – 1959) - один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття, голова проводу ОУН-Б - одного з підрозділів Організації Українських націоналістів після її розколу. Разом з Ярославом Стецьком став автором і проголосив Акт відновлення Української держави від 30 червня 1941 року, за що їх відправили до концтабору. ОУН-Б, яку очолював Бандера, стала засновницею Української Повстанської Армії. Після розпаду СРСР для багатьох українців ім'я Степана Бандери стало символом боротьби за незалежність України.
“Героїзм українських воїнів - приклад для майбутніх поколінь”: Львівщина відзначає Свято Героїв
23 травня 2021
Cьогодні на Львівщині відбувається низка заходів з нагоди відзначення Свята Героїв. Представники влади, духовенство та громадськість вшанували пам’ять Євгена Коновальця у Зашкові. Опісля на Личаківському кладовищі відбулись пам’ятні заходи. Присутні поклали квіти й лампадки до могил Героїв. Священники відслужили чин панахиди на Полях почесних поховань № 67 і 76. Також усі спільно виконали Державний Гімн України. “Ми вшановуємо усіх тих, хто упродовж століть боровся за незалежну, суверенну, демократичну державу. Схиляємо голови перед рідними загиблих Героїв. Дякуємо нашим воїнам, які відстоюють територіальну цілісність України впродовж останніх семи років. Свято Героїв – це наша нагода висловити свою щиру вдячність та пошану тим, хто присвятив своє життя боротьбі за Україну. Їх героїзм та самовідданість стали прикладом для майбутніх поколінь. Тому, запрошую жителів та гостей Львівщини долучитись до урочистих заходів. Слава Україні! Героям слава!”, - зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. О 13.30 розпочнеться урочиста хода, що стартуватиме від площі біля пам'ятника Степанові Бандері. Звідти святкова колона з учасників АТО(ООС) та Революції Гідності, ветеранських, волонтерських, патріотичних організацій та студентів пройде центральними вулицями міста. Далі пам’ятні заходи продовжаться на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченкові, де всі учасники святкового дійства спільно виконають Національний Гімн України.
«Євген Коновалець вплинув на увесь подальший процес здобуття української державності», - Максим Козицький
23 травня 2021
Сьогодні, у Свято Героїв, вшанували пам’ять полковника Армії УНР, голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Представники влади, громадськість поклали квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю у Зашкові та спільно виконали Державний Гімн України. «Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців», - ці слова Євгена Коновальця, саме сьогодні, у день, коли Львівщина урочисто відзначає Свято Героїв є символічними та знаковими. Євген Коновалець у нескінченному ряді борців за волю та незалежність українського народу посідає особливе місце. Його постать стала однією з визначальних у національно-визвольних змаганнях 20-го століття та вплинула на увесь подальший процес здобуття української державності», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також він наголосив, що 2021 рік на Львівщині проголошено Роком Євгена Коновальця. «Усе своє життя Коновалець присвятив ідеї незалежної України та став прикладом самовідданої боротьби і патріотизму для сучасників. Тому наш обов’язок сьогодні - гідно вшанувати пам’ять великого сина українського народу та зробити все для того, щоб пам’ять про його відчайдушну боротьбу передавалась з покоління в покоління, гартуючи дух наших майбутніх захисників», - наголосив очільник області. У межах заходу народні колективи виконали патріотичні пісні.
Львівщина відзначить Свято Героїв: програма заходів
21 травня 2021
Упродовж 22-23 травня Львівщина відзначатиме Свято Героїв. Так, 22 травня, відбудеться урочисте перепоховання віднайдених останків 3-ох невідомих вояків Української Повстанської Армії на сільському кладовищі с. Стрілки Бібрської міської ради. Початок заходу об 11:00 год. 23 травня: - заходи у с. Зашків. Тут покладуть квіти та лампадки до пам’ятника Євгену Коновальцю, проведуть чин екуменічної панахиди. Початок о 10:00 год. Заходи на Личаківському кладовищі 11.30 – 11.40 год - Покладання квітів та лампадок до могил на полі почесних поховань № 67. Проведення молитви. 11.45 – 12.10 год - Покладання квітів і запалення лампадок до могил учасників АТО/ООС на полі почесних поховань №76. Проведення екуменічної панахиди. Захід супроводжуватиме Оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Хода від пам’ятника Степану Бандері до пам’ятника Тарасу Шевченку 13.30 – 14.00 год - Формування єдиної колони з представників учасників АТО, ветеранських, волонтерських та патріотичних організацій, учасників Революції Гідності та медиків майдану, молодіжних громадських організацій та студентської молоді біля пам’ятника С. Бандері. На чолі колони – оркестр Західного територіального управління Національної гвардії України. 14.00 – 15.00 год - Рух колони учасників заходу за маршрутом: пам’ятник С. Бандері - вул. Коперника - просп. Свободи – пам’ятник Т. Шевченку. Передбачені зупинки колони для покладання квітів (покладають ліцеїсти Ліцею з посиленою фізичною підготовкою ім. Героїв Крут) до пам’ятника С. Бандері, таблиці Р. Шухевича (вул. Т.Чупринки); пам’ятника М. Вербицькому (вул. Т.Чупринки); пам’ятника Жертв комуністичних злочинів (пл. М. Шашкевича); таблиці жертвам спецслужб тоталітарних режимів (вул. С.Бандери); пам’ятника отцю М. Шашкевичу (вул. Коперника); таблиці патріарху Й. Сліпому (вул. Коперника); таблиці О. Гасину (вул. Коперника); таблиці Р. Дашкевичу (вул. Коперника). Заходи на просп. Свободи 15.00 – 15.10 год - Урочисте проходження учасників АТО/ООС, представників ветеранських, волонтерських та патріотичних організацій, учасників Революції Гідності та медиків майдану, молодіжних громадських організацій та студентської молоді по просп. Свободи з подальшим розташуванням на площі перед пам’ятником Т. Шевченку. 15.10– 15.25 год - Виступ оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Урочистою ходою Львівщина відзначить Свято Героїв
21 травня 2021
У неділю, 23 травня, Львівщина відзначатиме Свято Героїв. В межах відзначення запланована урочиста хода від пам’ятника Степану Бандері до пам’ятника Тарасу Шевченку. Захід розпочнеться о 13:30 год з формування єдиної колони з представників учасників АТО, ветеранських, волонтерських та патріотичних організацій, учасників Революції Гідності та медиків майдану, молодіжних громадських організацій та студентської молоді біля пам’ятника С. Бандері. Очолить колону - оркестр Західного територіального управління Національної гвардії України. Урочиста хода рухатиметься за маршрутом: пам’ятник С. Бандері - вул. Коперника - просп. Свободи – пам’ятник Т. Шевченку. Передбачені зупинки колони для покладання квітів (покладають ліцеїсти Ліцею з посиленою фізичною підготовкою ім. Героїв Крут) до пам’ятника С. Бандері, таблиці Р. Шухевича (вул. Т.Чупринки); пам’ятника М. Вербицькому (вул. Т.Чупринки); пам’ятника Жертв комуністичних злочинів (пл. М. Шашкевича); таблиці жертвам спецслужб тоталітарних режимів (вул. С.Бандери); пам’ятника отцю М. Шашкевичу (вул. Коперника); таблиці патріарху Й. Сліпому (вул. Коперника); таблиці О. Гасину (вул. Коперника); таблиці Р. Дашкевичу (вул. Коперника). Біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбудеться виступ оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
У неділю на Личаківському кладовищі вшанують полеглих Героїв
21 травня 2021
У неділю, 23 травня, Львівщина відзначатиме Свято Героїв. З цієї нагоди на Личаківському кладовищі відбудуться пам’ятні заходи. Присутні покладуть квіти й лампадки до могил Героїв. Священники відслужать чин панахиди на Полях почесних поховань № 67 і 76. Також усі спільно виконають Державний Гімн України. Супроводжуватиме захід оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Початок заходу о 11:30 год. Окрім того, у Зашкові покладуть квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю. Проведуть чин екуменічної панахиди. Детальніше щодо програми заходів з відзначення Свята Героїв за посиланням.
Львівщина відзначить Свято Героїв: що заплановано
14 травня 2021
Львівська облдержадміністрація підготувала низку заходів до відзначення Свята Героїв, яке цього року планують провести 23 травня. Сьогодні з цієї нагоди відбулась організаційна нарада. Так, згідно з попереднім планом, заходи розпочнуться о 10:00 годині з вшанування пам’яті Євгена Коновальця у с. Зашків Львівського району біля родинної садиби родини Коновальців. Об 11:30 год відбудуться заходи на Личаківському кладовищі, де вшанують полеглих Героїв України. Локації: поле почесних поховань № 67, де спочивають Герої Небесної Сотні, а також поле почесних поховань № 76 біля могил учасників АТО/ООС. О 14:00 год розпочнеться Урочиста хода від пам’ятника Степана Бандері до пам’ятника Тарасу Шевченку. Заходи в центральній частині міста завершаться на площі навпроти пам’ятника Тарасові Шевченку виступом військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Також, в межах святкування Свята Героїв, 22 травня перепоховають останки воїнів УПА. Довідково: День Героїв або Свято Героїв – це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів – борців за волю України. Воно охоплює всі історичні епохи та спрямоване на патріотичне виховання молоді, вшанування українських героїв минулого та сьогодення. Львівська обласна рада прийняла рішення про відзначення свята в четверту неділю травня. Історія відзначення Свята Героїв сягає далекого 1941 року, коли на Другому Великому Зборі Організації Українських Націоналістів було постановлено щороку, 23 травня, святкувати День Героїв.
Триває прийом матеріалів на здобуття Обласної премії імені Героя України Степана Бандери
19 квітня 2021
Обласною премією імені Героя України Степана Бандери відзначають громадських і політичних діячів, державницькі та громадські інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення. Премія передбачає три номінації: громадська, політична та науково-навчальна національна державотворча діяльність. Відповідно до програми «Відновлення, збереження національної пам'яті та протокольних заходів на 2021-2025 роки», розробником якої є департамент комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, грошова винагорода кожного з лауреатів премії становить 20000 гривень. Прийом заявок триває до 31 серпня 2021 року. Умови конкурсу за посиланням.
Максим Козицький засудив акт вандалізму щодо пам’ятника Бандері
5 лютого 2021
Сьогодні вночі, з 4 на 5 лютого, невідомі облили фарбою пам'ятник провіднику української нації Степанові Бандері. Голова Львівської ОДА різко засудив такий акт вандалізму. «Ідейні вороги України боялися його ще за життя. Їхні нащадки бояться Степана Бандеру після смерті», - зазначив очільник області. Максим Козицький уже звернувся до правоохоронців щодо невідкладного встановлення зловмисників та обставин події. «Звертаюся до правоохоронних органів невідкладно вжити заходів, встановити винних осіб та притягнути до відповідальності», - наголосив голова облдержадміністрації.
У Львові відзначили 112-річчя від дня народження Степана Бандери
1 січня 2021
Сьогодні, 1 січня, на Львівщині вшанували пам'ять голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери. Захід відбувся з нагоди 112-ї річниці від дня народження провідника. Керівництво області та міста поклало квіти до підніжжя пам’ятника Степану Бандері. «Степан Бандера казав: «Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний». Наша боротьба триває. Тисячі молодих хлопців і дівчат сьогодні продовжують справу Степана Бандери, творячи наше майбутнє та відновлюючи історичну справедливість. Наші воїни відстоюють на Сході нашої держави найважливіші для кожного українця цінності – свободу, незалежність та право бути господарями на своїй землі», – зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. Очільник Львівщини додав, що наша перемога – це перемога спільної ідеї цілого Українського народу. І кожен на своєму місці може докластись до нашої спільної мети. Опісля, відбулась спільна молитва та громадське віче. «Степан Бандера був провідником, який вів за собою людей. Тому перед нами мають бути чіткі завдання і цілі. Бандера завжди говорив, що віра без чину є мертвою. Тому нам потрібно діяти. Нам потрібно об’єднуватися заради конкретних справ на благо нашого народу та країни», – наголосив громадсько-політичний діяч, кандидат історичних наук Микола Посівнич. Довідково: Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився. Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року. Христина Дмитрик
Привітання голови Львівської ОДА Максима Козицького з нагоди Свята Героїв
23 травня 2020
Щорічно на Львівщині ми відзначаємо Свято Героїв, встановлене на честь борців за волю України, які протягом не одного століття захищали свою землю: козаків, Українських січових стрільців, вояків армії УНР, УГА та УПА, діячів ОУН. Сьогодні ми маємо нових героїв, які своїм прикладом показують як варто любити рідну землю. Це Герої Майдану та воїни, які зараз на Сході України тримають оборону, багато з них віддали найдорожче - своє життя. Здавна Львівщина є колискою Героїв. Прикладом для сучасного покоління є Степан Бандера, Роман Шухевич, Євген Коновалець, Євген Петрушевич, Олена Степанівна та Ольга Басараб. Приємно усвідомлювати, що наша молодь знає та рівняється на них. Саме молоді люди Львівщини одні з перших пішли на Майдан та взяли участь в Революції Гідності, а сьогодні багато з них на Сході України захищають від ворога державу. Завдяки нашим Героям ми можемо вільно жити у себе вдома, говорити українською, ходити в церкву, співати українську пісню та жити в суверенній, незалежній державі. Кожен з нас повинен пам'ятати, як і декілька століть назад, Україна має ворога, який зазіхає на наші землі, але ми продовжуємо боротьбу проти зовнішньої російської агресії. Ми віддаємо шану не тільки героям минулого, але і сучасним героям. Україна заплатила надто велику ціну за свою цінність та незалежність, і наш обов'язок сьогодні, зробити так, щоб ця втрата не була даремною. Ми повинні зробити все, що залежить від кожного з нас для процвітання нашої держави. Я низько схиляю голову перед кожним українським героєм. Хочу подякувати кожній матері за дітей, яких Ви виховали, які віддали своє життя та які продовжують боротьбу за Україну, адже саме на таких людей всім нам вартує рівнятись. Герої не вмирають. Слава Україні! Героям Слава!