Львівщина співпрацюватиме із ОБСЄ в питанні протидії торгівлі людьми
Сьогодні, 30 травня, голова облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся зі Спеціальним представником і координатором з питань боротьби з торгівлею людьми Організації з безпеки та співробітництва в Європі Мадіною Джарбуссиновою.
В межах зустрічі сторони порушили питання щодо шляхів співпраці української влади з ОБСЄ в питаннях боротьби з торгівлею людьми.
«Питання запобігання торгівлі людьми – важлива складова діяльності української влади. Те, що відбувається на окупованій території, має бути засуджено усім цивілізованим співтовариством. Інший ракурс проблематики – трудова експлуатація. Це питання перебуває в постійному полі зору тут, на Львівщині. Тож розуміння проблеми та спільна робота із місією ОБСЄ обов’язково дасть позитивні результати», - наголосив Олег Синютка.
Під час розмови Мадіна Джарбуссинова ознайомила очільника області із векторами роботи спостерігачів та наголосила на необхідності підвищувати обізнаність громадян та фахівців у протидії торгівлі людьми у будь-яких проявах.
«Протидія торгівлі людьми – це глобальна справа. У цьому контексті важливо збільшити кількість та якість тренінгів, навчання та обміну досвідом між фахівцями, а також якомога більше поширювати інформацію серед населення щодо можливих ризиків», - наголосила Мадіна Джарбуссинова.
Окрім того, сторони обмінялися думками щодо відповідальності бізнесу у протидії торгівлі людьми та спільного моніторингу діяльності кадрових агентств, які пропонують громадянам Львівщини роботу за кордоном.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії
6 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із головами парламентських груп дружби України та Чехії. Зі сторони Чехії був присутній голова комітету безпеки та оборони Павел Жачек, зі сторони України – член бюджетного комітету Ростислав Тістик. Також участь у зустрічі взяв Почесний консул Чехії в Україні Давид Нови. В межах зустрічі погодили проведення восени Економічного форуму за участі Президента Сенату Мілоша Вистрчіла та інших поважних гостей. Також порушили питання щодо додаткової вузькоколійки та возз‘єднання європейських держав одним залізничним шляхом. «Чехи – наші побратими, які підставляють українцям дружнє плече на всіх фронтах! Дякуємо Чехії за щоденну підтримку нашої армії та співгромадян! Разом переможемо!», – зазначив Максим Козицький. Як ми уже раніше зазначали, Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. Станом на кінець квітня, за словами Давіда Нови, у Чехію переїхали приблизно пів мільйона українців.
Естонія надає освітні можливості дітям та молоді з України
11 березня 2022
Під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Естонія підтримує нашу країну, надаючи освітні можливості для дітей та молоді. Про це повідомляє Кабінет Міністрів. Громадян України, які виїхали до Естонії під час війни, приймають такі заклади освіти: дитячі садки та ясла для дітей віком від 1,5 до 7 років; загальноосвітні школи з обов'язковим навчанням для здобувачів освіти віком від 7 до 17 років; старші середні школи, професійно-технічні училища, університети; заклади позашкільної освіти: школи хобі та відкриті молодіжні центри (для дітей з 7 років). Робота з молоддю також проводиться у молодіжних центрах та організаціях. Батьки можуть ознайомитися з інформацією щодо подачі документів на отримання місця в дитячому садку та школі, а також завантажити бланки заяв естонською, англійською та українською мовами за посиланням. Українським вихователям та вчителям, які прибули до Естонії, надають можливість долучатися до навчального процесу. Для отримання детальної інформації освітяни можуть звернутися на електронну адресу viktoria.melnyk@hotmail.com . Естонія робить все можливе, щоб українські діти частково продовжували навчання українською мовою. Для цього Міністерство освіти і досліджень Республіки Естонія надало можливість здобувачам освіти та педагогам користуватися українськими навчальними матеріалами, з-поміж яких: естонський розмовник українською мовою; навчальні матеріали на платформі EdTech; онлайн-ресурси для дошкільного та шкільного навчання; платформа ELIIS для організації роботи дитячих садків; платформа Triumf Health для підтримки благополуччя дітей та захисту їхнього психічного здоров'я; школа Edumus для дистанційного навчання, доступна для біженців з України; платформа Schoolaby для управління навчальним процесом у школі. На допомогу учням працює репетиторська платформа Mentornaut, яка об’єднує українських студентів і вчителів. Для подання заявок на навчання у естонських університетах українські студенти можуть скористатися системою Dream Apply. Додатково: Важливі контакти української громади в Естонії Конгрес естонських українців ukr.est.congress@gmail.com +372 5232275 Український Культурний Центр +372 56502572 labora.tallinn@gmail.com Асоціація українських організацій в Естонії info@ukraine.ee ukrainaoae@gmail.com +372 55659763
На Львівщині ініціювали розробку комплексної профілактичної програми щодо протидії торгівлі людьми
28 жовтня 2021
Львівський державний університет внутрішніх справ, департамент міграційної поліції Національної поліції України та департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації уклали договір про співпрацю щодо протидії торгівлі людьми. Основна мета цього документу - підготовка комплексної профілактичної програми міжвідомчої взаємодії підрозділів Національної поліції, науковців, освітян, соціальних працівників та громадськості щодо подолання ризиків та небезпек потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а також протидії цьому явищу. У департаменті соцзахисту населення наголошують, що ця програма буде спрямована на підвищення рівня професійної підготовки поліцейських міграційної поліції та їх взаємодії з іншими суб'єктами протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції. Важливим напрямком співпраці є розширення доступу потерпілих від цього виду протиправних діянь до правової допомоги з урахуванням їхніх інтересів та отриманих психологічних травм. Крім цього, передбачено запровадження ефективної превентивної політики щодо ідентифікації, підтвердження статусу та захисту потерпілих і жертв таких кримінальних правопорушень, а також створення для них безпечного життєвого середовища. Т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Роман Андрес висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в напрямі протидії торгівлі людьми, адже департамент є координуючим органом у даній сфері у Львівській області. Відтак, департамент соціального захисту населення надаватиме консультаційну та інформаційну допомогу щодо вищезазначених питань та братиме участь в освітніх та науково-практичних заходах.
Для державних службовців організували тренінг з кібергігієни
21 жовтня 2021
Упродовж двох днів держслужбовці категорій «Б» та «В» навчались основ кібергігєни від фахівців з організації інформаційної безпеки та тренерів Української школи урядування. Курс охоплює низку тем щодо найпоширеніших загроз кіберпростору, таких як злам, фішинг, а також висвітлює способи їх уникнення. «Ми живемо у світі, де грань між реальністю і віртуальним простором, приватним і публічним розмита. Тому надзвичайно важливою є освіта і критичне мислення, адже вони стоять на передовій світоглядного протистояння між захищеними інформаційними продуктами й вірусами, фактами й фейками. З іншого боку кібербезпека та кібергігієна – це знання, якими користуємося не лише в приватному житті, а й безпеки нашої держави. Особливо актуальним це питання стало в умовах гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави», - наголосила заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська. Під час навчання презентували загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації державних службовців з питань кібергігієни, розроблену координатором проектів ОБСЄ. «Сучасні інформаційні технології створюють багато переваг і можливостей. Однак робота в мережі передбачає велику кількість ризиків, адже додаткові можливості з’являються й у шахраїв, хакерів та мисливців за персональними даними. Аби їх уникати, треба перш за все про них знати. Дотримання базових правила кібергігієни допоможе захиститися від кіберзлочинців», - наголосив під час тренінгу заступник начальника відділу технічного нагляду та коп’ютерного забезпечення департаменту освіти Мирон Пацай. За допомогою сталих практик кібергігієни держустанови зможуть краще забезпечувати безпеку своїх інформаційних систем, оскільки це дає кожному можливість зробити внесок у захист мережі та ресурсів від зловмисників. «Кібербезпека організації розпочинається з безпечної поведінки кожного співробітника. Для урядових установ ризики можуть бути зменшені, якщо держслужбовці керуються певними принципами, як виявити кіберзагрози та уникнути зламів. Українська школа урядування включила програму до обов'язкової щорічної системи підвищення кваліфікації державних службовців, сприяючи таким чином цифровій обізнаності та практичному застосуванню кібергігієни», - акцентувала національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ольга Войтович. Трененіг реалізований Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби та Українською школою урядування в рамках проекту «Посилення спроможностей українських державних органів у сфері кібергігієни та кібербезпеки» за фінансової підтримки Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії та Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччини. До слова, Координатор проектів ОБСЄ разом з партнерами розпочинає кампанію з популяризації правил кібергігієни серед працівників державних інституцій України. В рамках кампанії можна переглянути серію відеороликів, які роз’яснюють потребу створювати безпечніше кіберсередовище в державному секторі.
«Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння», - Максим Козицький
12 жовтня 2021
Сьогодні стартує засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. Учасників засідання привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. “В межах прикордонних регіонів ми крок за кроком продовжуємо нарощувати співпрацю в економічній, освітній, культурній, екологічній та інших сферах, а також маємо унікальну можливість приміряти Європейський досвід на себе і взяти з нього найкраще. Цьогоріч спільними зусиллями на території Польщі було закладено наріжний камінь, що дав старт початку будівництва нового пункту пропуску «Нижанковичі-Мальховичі», що в котрий раз продемонструвало, що Республіка Польща – наш надійний партнер. За кошти польського кредиту модернізуємо три пункти пропуску: «Шегині-Медика», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне», а також під’їзну інфраструктуру до існуючих пунктів пропуску, що в свою чергу не тільки розширить пропускну спроможність, але й суттєво покращить умови для всіх подорожувальників. Для України дуже важливо швидко і якісно модернізувати українсько-польське прикордоння”, – зазначив очільник області. Також він додав, що засідання Комісії з питань транскордонного співробітництва – це свого роду підвалини,за допомогою яких ми зможемо і надалі розвивати ефективну співпрацю та відстоювати спільні традиції разом з європейськими країнами, зокрема, у прикордонних регіонах. "Дозвольте висловити подяку Вельмишановній пані Воєводі та польським колегам за ті прагнення та цілеспрямованість у неухильних позиціях Польщі щодо українського народу. Позиції Польщі підтверджують її відданість єдності, територіальної цілісності та суверенітету України. Глибоко переконаний, що сьогоднішня зустріч буде плідною та конструктивною та виведе наші двосторонні взаємини на якісно новий рівень", - зазначив Максим Козицький. Під час комісії відбудеться низка секцій, під час яких говоритимуть про стан функціонування існуючих міжнародних автомобільних пунктів пропуску та під’їзної інфраструктури до них, розвиток нового проєкту транснаціонального транспортного коридору «Гданськ – Одеса». Окрема панель буде присвячена Перспективам розвитку мережі залізничних сполучень, зокрема: Хирів – Загуж та Нижанковичі - Перемишль. Як зазначила співголова комісії воєвода Підкарпатський Ева Леніарт на транскордонне співробітництво потрібно дивитись з різних аспектів, ключовий з яких - безпека. Важливо налагоджувати співпрацю у сфері безпеки мешканців обох країн. Воєвода Підкарпатський подякувала Україні та зокрема Львівщині за співпрацю. «Я бачу великі можливості для багатосторонньої співпраці між нашими країнами, зі свого боку ми робитимемо усе, щоб ці проекти, про які говоритимемо сьогодні, спільно реалізували», - наголосила Ева Леніарт. Також присутні обговорять співпрацю санітарно - епідеміологічних служб, зокрема в умовах пандемії та співробітництво дипломатичних установ у форс мажорних обставинах в наданні підтримки громадянам обох країн. Серед учасників засідання Комісії - заступники голови Львівської ОДА Андрій Годик та Юрій Бучко. Вони візьмуть участь у тематичиних обговореннях.
Сьогодні - Всесвітній день протидії торгівлі людьми: який захист пропонує держава
30 липня 2021
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних ще 2013 року проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми. Також цей день має на меті привернути увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років. Дохідність цієї індустрії у світі середньорічно перевищує 150 млрд доларів США (за даними Міжнародної організації праці). Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки. Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право отримати відповідний статус, що дає їй змогу на одноразову матеріальну допомогу, а також повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги. Станом на сьогодні вже 40 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 27 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 23 випадки – трудова; 11 – сексуальна; 2 – продаж дитини; 4 – втягнення осіб у злочинну діяльність. Довідково: Згідно з приміткою до ст. 149 ККУ під експлуатацією людини слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо. Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь структурного підрозділу з питань соцзахисту населення, а також телефонуйте за вказаними телефонами: 527; 0 800 505 501 - Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів; 112 - гаряча лінія Львівської області; (032) 255 47 96 - відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА. Поради щодо безпечного працевлаштування, історії постраждалих осіб та корисні контакти можна знайти у соціальних мережах: Facebook - @work.safe.ua; Instagram - @work_safe_ua
Кабінет Міністрів схвалив проєкт угоди з урядом Угорщини щодо взаємного визнання документів про освіту та наукові ступені
22 липня 2021
Уряд схвалив проєкт Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені. Відповідне рішення було ухвалено під час засідання Уряду 21 липня 2021 року. Рішення створює правові підстави для подальшого підписання угоди та забезпечення її практичної реалізації. Взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені сприятиме продовженню освіти або професійній діяльності громадян України в Угорщині та громадян Угорщини – в Україні. Нагадаємо, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на чолі делегації ректорів українських закладів вищої освіти розпочав робочий візит до м. Тбілісі (Грузія).
Розвиток ІТ-сфери, туризму, інвестиції в індустріальні парки: Максим Козицький зустрівся із турецькими бізнесменами
28 травня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками Міжнародної асоціації українських та турецьких бізнесменів (TUID). Очільник області привітав гостей і наголосив, що Львівщина відкрита для співпраці у різних галузях. “Досвід співпраці області з турецькими компаніями має досить позитивні результати. Турецькі компанії розбудовують дорожню інфраструктуру в області, а завдяки турецьким авіалініям розвивається сфера туризму”, - зазначив Максим Козицький. Сторони обговорили співпрацю у розвитку ІТ-сфері на Львівщині. “Наш регіон славиться стрімкими темпами розвитку ІТ-сектору. Станом на сьогодні в ІТ індустрії зайнято близько 20 тисяч працівників, 90% з яких надають аутсорсингові послуги. Щорічно ВНЗ Львівщини випускають в середньому 4 тисячі спеціалістів відповідної галузі. Щорічно зайнятість у ІТ індустрії збільшується на 25-30%”, - підкреслив очільник Львівщини. Турецькі партнери висловили зацікавлення в тому, щоб сфера процвітала. З цією метою планують організувати у Львові турецько-український ІТ-форум. Наступний етап співпраці - розвиток індустріальних парків. За словами Максима Козицького, зараз у Львівській області їх налічується 8 та ще 3 є на етапі формування. Турецькі бізнесмени розглядають наш регіон як платформу для інвестування в ці об’єкти. Щодо розвитку освітньої галузі, турецькі бізнесмени зазначили, що Львівщина славиться провідними вищими навчальними закладами, які випускають кваліфікованих фахівців. Під час зустрічі висловили ідею організувати в майбутньому програму обміну студентами між Україною та Туреччиною. “Безумовно, Львівська область має великий потенціал для економічного розвитку. Ми відкриті та готові до співпраці у різноманітних галузях. Дякую шановним гостям за зустріч і бажаю нам успішно реалізувати усі плани”, - наголосив голова Львівської ОДА. Максим Козицьккий запросив партнерів відвідати вересневий Форум медичного туризму у Львові та Міжнародний економічний форум, що відбудеться у кінці жовтня. Ілона Орнат
Львівщина співпрацюватиме із Чернігівщиною у галузях туризму, культури, АПК
22 травня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький із очільницею Чернігівської облдержадміністрації Анною Коваленко підписали Меморандум про співпрацю між областями у різних галузях. Під час зустрічі Анна Коваленко відзначила високий рівень розвитку туристичної галузі на Львівщині, зокрема щодо промоції малих міст. Вона наголосила, що Чернігівщина хоче перейняти досвід у цьому напрямі. “Львівській туристичний кластер – це модель для всіх інших областей України. Наша мета у туристичній сфері – стати другим Львовом як напрямок туризму вихідного дня для киян та мешканців інших міст України. Це має стати стимулом для розвитку малого бізнесу та розвитку туристичної інфраструктури в нашій області”, - зазначила голова Чернігівської ОДА. Максим Козицький зазначив, що Львівська область славиться відомими курортними центрами – Моршин, Трускавець, Східниця. “Ми готові приймати на реабілітацію та оздоровлення до санаторно-курортних закладів регіону відпочивальників із Чернігівщини”, - зазначив Максим Козицький. Сторони домовились співпрацювати у агропромисловому секторі. Зокрема, запланували візити бізнес - делегацій в області для обміну кращими практиками. Також запланували організацію спільних виставкових проєктів, які б популяризували регіони України.
У департаменті фінансів продовжать серію навчальних семінарів за участі районних фінансових управлінь
23 квітня 2021
У департаменті фінансів відбулась заключна зустріч у форматі online-спілкування з територіальними громадами. На першому етапі такі навчальні зустрічі відбувалися в режимі офлайн у лютому-березні, де з представниками фінорганів обговорювалися зауваження і пропозиції роботи, результати експертизи рішень. Другий етап - це була серія семінарів, активний діалог із громадами, де увага зосереджували на нормативно-правовій базі та змінах до неї, обговорювали особливості планування та використання коштів місцевих бюджетів у різних галузях, часто зупинялися на проблемних питаннях щодо виконання бюджетів громад, ліквідації дефіциту та інших організаційних моментів роботи. Паралельно розпочато третій цикл - це виїзні зустрічі у громади для ознайомлення з бюджетним процесом на місцях та надання практичних консультацій. Зокрема, цього тижня спеціалісти департаменту фінансів Львівської ОДА відвідали Старосамбірську, Добромильську громади Самбірського району та Сокальську і Белзьку Червоноградського району. На даний час планується серія семінарів вже на територіях за участі районних фінансових управлінь для обміну досвідом, підвищення кваліфікації працівників та забезпечення ефективного бюджетного процесу.
Львівщина та грузинський регіон Кахетія налагоджують співпрацю в індустрії гостинності
17 березня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації за ініціативи Почесного консула Грузії у Львові Ярослава Музичка організувало зустріч бізнесу індустрії гостинності Львівщини з грузинськими колегами із регіону Кахетія. Представникам HoReCa області співпрацю запропонувала виноробня, яка виготовляє класичні грузинські вина, «квеврі» (вино у спеціальних глеках, закопаних у землі), ігристі вина, а також бренді й чачу. Її виробничі потужності розташовані в селі Велісцихе. З 2020 року компанія збудувала новий завод, який буде відкритий для туристів, там проводитимуть винні тури. Нагадаємо, що HoReCa (з англійської «hotel», «restaurant», «catering») – поняття у туристичному бізнесі на означення індустрії гостинності. Так, керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака окреслила плідну співпрацю Львівщини з Грузією. «У травні 2018 року Львівщина представляла туристичні пропозиції регіону на міжнародній виставці «Expo Batumi Travel». Грузія є постійним учасником Львівського міжнародного форуму індустрії та гостинності, у 2019-му до Львова приїжджала делегація з Верхньої Сванетії. А цього разу – винороби із Кахетії. Приємно бачити зацікавлення грузинського виробника у співпраці з індустрією гостинності нашого регіону, – зауважила Наталя Табака. – Обидві сторони мають змогу обмінятись досвідом, налагодити партнерство, а також укласти взаємовигідні контракти». Почесний консул Ярослав Музичко відзначив, що цей захід став першим після затяжної паузи, пов’язаної зі світовою пандемією вірусу. «Грузія – це давня виноробна країна, традиції якої сягають 8 000 років і навіть більше. Це підтверджено археологічними знахідками глеків «квеврі». Чим ця традиція відрізняється від європейської? Якраз тим, що замість бочки грузинське вино дозріває і зберігається у тих самих глиняних ємкостях», - додав Ярослав Музичко. Додамо, що партнерами презентаційного заходу у Львові стали кав'ярня «Домініканес» та Львівська свічкова мануфактура.
Трудова експлуатація: найбільше потерпають чоловіки
26 січня 2021
За даними Міністерства соціальної політики, в Україні статус особи, яка постраждала внаслідок торгівлі людьми в 2020 році, встановлено 134 особам. Це явище є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. На жаль, пандемія та карантинні обмеження лише «посприяли» збільшенню кількості наших співгромадян, які опинились в ситуації торгівлі людьми та експлуатації. Роботу в цьому напрямку по Львівській області в межах компетенції здійснює департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. Так, за інформацією департаменту, минулого року 8 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Всі особи - чоловіки. Загалом, станом на 01.01.2021, за поданням обласної державної адміністрації Міністерством соціальної політики України статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, надано 39 громадянам Львівської області. З них: 10 - жінки, 26 - чоловіки, 3 - діти ( 2 дівчинки, 1 хлопець). За формою експлуатації: 22 - трудова, 11 - сексуальна, 2 - продаж дитини, 4 - втягнення у злочинну діяльність. «Сьогодні торгівля людьми перестала сприйматися виключно у контексті сексуальної експлуатації жінок. Щороку виявлено все більше жертв саме трудової експлуатації. При цьому, як бачимо у статистиці, серед постраждалих переважають чоловіки», - зазначає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк. Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата, яка станом на сьогодні становить 3 прожиткових мінімуми (для працездатних осіб - 6 810 грн.). У департаменті нагадують, консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись до громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» за телефоном: (032) 295-50-60; на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та 527 (з мобільних телефонів); гарячу лінію Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.