Комунальна дитяча клінічна лікарня святкує 25-річчя
Сьогодні, 1 червня, у Національному Драматичному Театрі ім. М. Заньковецької відбулися урочистості з нагоди 25-тиріччя Львівської міської дитячої клінічної лікарні.
У межах святкування відбулася презентація документального фільму «Лікарня, що примножує життя».
Зі святом працівників лікарні привітав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.
«Назвичайно талановитих, людяних та щирих фахівців, що працюють у дитячій лікарні хочеться привітати та сказати кілька важливих слів: коли ми сьогодні на переломному етапі приймаємо кардинальні рішення, беріть активну участь, адже ви найкраще з усіх знаєте, як має бути і якою має бути медицина в Україні. Ваша праця і ваша заслуга є в кожній перемозі нашої держави та нашого війська. Дякую за вашу людяність та професійність», - зазначив Олег Синютка.
Окрім того, за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 25-річчя лікарні почесною грамотою облдержадміністрації нагородили п'ятьох медиків закладу.
Новини за темою
У Стебницькій міській лікарні відремонтували інфекційне відділення
18 лютого 2022
Сьогодні у Стебницькій міській лікарні, де лікують хворих на Covid-19, відкрили оновлене інфекційне відділення, яке капітально відремонтували. Тут обладнали окремі боксові палати із санвузлом та роздатковим вікном. Усі палати, які розташовані на першому поверсі, мають окремий вхід на вулицю. До кожного ліжка підвели централізований кисень. Загалом в інфекційному відділенні розгорнули 42 ліжка. Участь у відкритті інфекційного відділення після капітального ремонту взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Такі проєкти – це можливість об’єднатися заради корисної суспільної мети – надання мешканцям якісної медичної допомоги та забезпеченням медичним працівникам можливості працювати в хороших умовах і рятувати життя. Залучення коштів з різних бюджетів для втілення цього проєкту є ознакою єдності влади різного рівня. Величезна подяка міському голові Дрогобича за активну працю! Дякую всім за те, що робимо спільні добрі справи для людей і їхнього здоров’я», - зазначив Максим Козицький. Вартість ремонту склала майже 29,4 млн грн, з яких 11,6 млн грн – кошти місцевого бюджету, 10,8 млн грн – кошти від Національної служби здоров’я, 4,5 млн грн – з державного бюджету, 2,5 млн грн - спонсорська допомога від ДП «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ». Ремонт також включав встановлення обладнання для безперебійного постачання кисню (киснегенеруюча станція та кріогенна ємкість), капітальний ремонт системи безперебійного енергопостачання та закупівлю дизель-генератора, заміну вікон на енергозберігаючі, заміну електропроводки, встановлення сучасних електричних щитків, сантехнічної системи, придбання ліфта тощо. «Розвиток медицини на Дрогобиччині вкрай важливий, бо тут є всі для цього умови та матеріально технічна база, і, найголовніше – розуміння влади в галузі розвитку медичної галузі», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Комунальний некомерційний заклад «Стебницька міська лікарня» Дрогобицької міської ради є другою за величиною і потужністю ліжкового фонду (110 ліжок) установою Дрогобицького регіону, у якій надають амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу. У зв’язку з епідемію ковіду всі ліжкомісця лікарні можуть бути використані для ковідних хворих. У пік захворюваності лікарня прийняти до 150 осіб. Лікарня обслуговує як жителів м. Стебника (близько 20 тис. осіб), так і населення Дрогобицького району (близько 200 тис. осіб) та включає кілька відділень: оториноларингологічне, психоневрологічне, інфекційне та пульмонологічне відділення, а також хірургічне відділення, відділення інтенсивної терапії, відділення ЗПСМ, загально-поліклінічне. Нагадаємо, сьогодні Червоноградська міська лікарня отримала ангіограф, який дозволить надавати невідкладну медичну допомогу пацієнтам з інфарктом. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
«Велике будівництво»: більше 4 тисяч операцій провели минулоріч в оновленій Самбірській районній лікарні
4 лютого 2022
У травні минулого року відкрили після реконструкції приймальне відділення Самбірської центральної районної лікарні. Ремонтні роботи проводили у межах президентської програми «Велике будівництво». Лікарня обслуговує та надає невідкладну медичну допомогу в межах Самбірського району, де проживає понад 225 925 людей. За минулий рік тут провели 4664 оперативні втручання, понад 10 тисяч госпіталізацій та майже 25 тисяч таких життєво необхідних обстежень, як ЕКГ, рентгенографія, УЗД, ендоскопія. Ремонт приймального відділення включав: загальнобудівельні та внутрішні оздоблювальні роботи, вентиляцію, заміну каналізаційної мережі, систему водопостачання, влаштування критого навісу. Для проведення ремонтних робіт з державного бюджету виділили 5,9 млн грн, проєктно-кошторисну документацію розробили за кошти з бюджету Самбірської громади – 158,1 тис грн. Окрім того, за кошти держбюджету в сумі 17,9 млн грн закупили комп’ютерний томограф, ультразвукову діагностичну систему та рентгенівську діагностичну систему. За власні кошти, отримані від НСЗУ, лікарня придбала дрібне медичне обладнання: дефібрилятори, тонометри, глюкометри, пульсоксиметри, монітори пацієнта, функціональні ліжка тощо. За словами головного лікаря Самбірської ЦРЛ Богдана Марчука, оновлене відділення та нове обладнання дають можливість швидко встановлювати діагноз та допомагає лікарям оперативно, не втрачаючи час, надавати невідкладну допомогу для порятунку пацієнта. «Для нас важливо, що всі проєкти Великого будівництва є такими, котрих потребують люди. Оновлення приймальних чи інших відділень лікарень, закупівля необхідного сучасного обладнання, побудова і реконструкція сільських медамбулаторій - це реальна допомога громадам та конкретно кожному жителю області. А період пандемії показав, наскільки важливо є підтримувати та розвивати медицину. Тому і в обласному бюджеті на 2022 рік ми передбачили для цієї галузі понад 800 мільйонів гривень. Більше - лише для освіти», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, у межах «Великого будівництва» реконструкцію провели вже у дев’яти лікарнях Львівщини: Самбірській, Дрогобицькій, Стрийській, Червоноградській, Новояворівській, Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, Львівській обласній клінічній лікарні та 8-ій клінічній лікарні м. Львова.
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування
17 грудня 2021
Сьогодні у Львівському палаці мистецтв відбулася Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Учасників заходу привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Ірина Шурпяк. Також вона зачитала привітання від імені Президента України Володимира Зеленського. «Приємно, що у закладі впроваджуються дієві сучасні підходи підготовки студентів, втілюється амбітні освітні проекти. Високо ціную зусилля академії пов’язані з інтеграцією України у європейський та світовий культурний простір. Хай здійснюються усі ваші творчі задуми, нехай свобода творчості і дух натхнення панують надалі. Бажаю колективу та студентам нових мистецьких перемог на благо України. Славетній академії – процвітання і розвитку”, - йдеться у привітанні Глави держави. Ірина Шурпяк відзначила подяками Міністерства культури та інформаційної політики, а також облдержадміністрації працівників Львівської національної академії мистецтв. Зазначимо, сьогодні о 17 год відбудеться «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького. Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ.
Союз Українок відзначить 100-річний ювілей
16 грудня 2021
17 грудня у приміщенні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (м. Львів, вулиця Івана Пулюя, 36) святково відзначать 100-річний ювілей Союзу Українок (СУ). СУ є громадською організацією культурно-просвітницького спрямування, яка об’єднує жінок у демократичному русі, з метою поєднання зусиль для здійснення та захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Львівський відділ Союзу Українок налічує 1580 членкинь організації у 38 осередках області. Головою Львівської міської організації є Ксенія Базилюк, а обласного відділу - Лідія Бойчишин. Старт заходу о 16:00 год. Довідково: Перший з’їзд союзанок відбувся 21 грудня 1921 року, на якому були присутні представниці з різних жіночих організацій Галичини, Волині, Буковини та закордону. Під час першого з’їзду Союзу Українок прийняли статут «Союзу українок», згідно з яким його основною метою стала активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування: програма заходів
15 грудня 2021
16-17 грудня у Львові відбудуться заходи з нагоди відзначення 75-ти річчя Львівської національної академії мистецтв. В програмі – виставки, пов’язані з історією та сучасністю, офіційні урочистості, тематичні та студентські проєкти. Комплекс заходів, приурочених до ювілею, має на меті показати актуальний зріз життя Академії як лідера мистецької освіти та підкреслити її роль у вихованні творчої молоді. Програма святкувань: 16 грудня: 10:00 - відкриття виставки «Там, де співають птахи». Виставка естампів студентів кафедри графічного дизайну. Галерея «Пори Року». Львів (вул. Вірменська, 23). 14:00 - відкриття виставки «Сторінки історії: час «відлиги». Твори випускників Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва середини 1960-х рр. Музей ЛНАМ (вул. Кубійовича, 38). 17:00 - відкриття студентського мистецького проєкту «ЩОЯКНАЙ». Музей-галерея сучасного мистецтва (10-го корпусу) на території !FESTrepublic. (вул. Старознесенська, 24-26). 17 грудня: 14:00 Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Львівський палац мистецтв, актова зала. ( вул. М. Коперника, 17). 17:00 «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв. Національний музей у Львові ім. А. Шептицького. (пр. Свободи, 20). Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ. Вхід на всі події вільний. Контакти: office@lnam.edu, info@lnam.edu.uaб тел. (032) 276-14-82, +38096 001 05 50 Довідково: Львівська національна академія мистецтв є одним з провідних закладів вищої освіти в Україні, де формуються творчі особистості. Офіційно заснована 1946 року на основі Львівської художньо-промислової школи. До 1994 року заклад функціонував як Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, згодом ‒ Львівська академія мистецтв, відтак 2004 року Указом Президента України закладу надано статус національного. Сьогодні Академія є активним творчим і дослідницьким середовищем, пропонує здобуття вищої спеціалізованої освіти на трьох рівнях – бакалавр, магістр, доктор філософії та доктор мистецтва. Тут активно розвиваються різні напрями декоративного мистецтва (художня кераміка, художнє скло, художнє дерево, художній метал, художній текстиль), образотворчого мистецтва (монументально-декоративна скульптура, монументальний живопис, сакральне мистецтво, актуальні мистецькі практики), дизайну (дизайн середовища, дизайн одягу, графічний дизайн), реставрації творів мистецтва, культурології, історії і теорії мистецтва, менеджменту мистецтва.
Максим Козицький привітав спільноту Франкового університету із 360-річчям з дня заснування закладу
21 жовтня 2021
Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький взяв участь в урочистостях з нагоди 360-річчя з дня заснування Львівського національного університету імені Івана Франка. “За ці 360 років Львівський національний університет імені Івана Франка багато чого досяг. Він є одним із найстаріших навчальних закладів України та Східної Європи і одним з найпрестижніших в Україні. Цьогоріч він увійшов у трійку найпопулярніших в Україні за кількістю поданих заяв на бакалаврат, поступившись місцем лише Київському національному університету імені Тараса Шевченка. На фасаді головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка розташовані наступні слова елементом герба «Patriae decori civibus educandis» («Освічені громадяни – окраса Батьківщини»). І вони чи не найкраще відображають головну ідею Університету. Багато працівників органів влади, зокрема працівники нашої Львівської обласної державної адміністрації - це випускники ЛНУ Івана Франка”, - зазначив Максим Козицький. Також голова Львівської ОДА наголосив, що в часі війни з Росією університет імені Івана Франка не залишається осторонь в далекому тилу. Навпаки - на передовій. “Студенти, викладачі та випускники Львівського університету поклали свої життя на вівтар свободи і демократії. Пам’ятаючи подвиг наших Героїв, ми будуємо сильну й незалежну Україну, зміцнюємо віру в те, що наше майбутнє буде мирним. На завершення хочу сказати, що Університет - це не лише академічні знання, освіта, спільнота, але також й інфраструктура. Мені приємно, що державний бюджет не стоїть осторонь і за останній час ми бачимо майже оновлені спортивні майданчики на Черемшини, відреставровані фасади головного корпусу, будівництво гуртожитку на Пасічній”, - додав Максим Козицький. Очільник області зачитав привітання освітянам та студентам від імені Президента України. Також вручив грамоти Міністерства освіти і науки України та облдержадміністрації викладачам цього закладу.
Клінічна лікарня Львівської залізниці готується приймати пацієнтів з коронавірусом
20 жовтня 2021
Відповідно до розпорядження керівника робіт, Міністерства охорони здоров’я, від вчорашнього дня клінічна лікарня Львівської залізниці внесена до переліку закладів охорони здоров’я, які приймають хворих на коронавірусну інфекцію. Про це інформують у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА. Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, ця лікарня має необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус, адже активно долучалась до роботи під час весняної хвилі пандемії. Зараз тут планується розгорнути 100 ліжок. Наразі заклад контрактується та формує команди. «Список лікарень, які приймають пацієнтів з коронавірусом в області збільшується у зв’язку з необхідністю. Адже, зараз наповненість лікарень становить 57.25%. У стаціонарі перебуває 2806 осіб. За добу в області захворіло 943 особи, з них госпіталізовано 261 пацієнт. Всі «ковідні» лікарні повинні відповідати певним вимогам та мати в наявності обладнання, аби госпіталізовані пацієнти з коронавірусом отримували всі необхідні медичні послуги. До цих закладів від 19 жовтня долучається і клінічна лікарня Львівської залізниці», - зазначив Орест Чемерис. Нагадаємо, в області до переліку ковідних включено 24 заклади охорони здоров’я (включно з клінічною лікарнею Львівської залізниці). Зокрема, вчора повідомили, що до переліку "ковідних" додали Золочівську центральну районну лікарню та повернули з резерву Львівську обласну клінічну лікарню. Окрім того, кількість "ковідних" ліжкомісць збільшують і в дитячій лікарні "ОХМАТДИТ".
Мешканців області запрошують на святковий концерт до 30-річчя Незалежності (ВІДЕО)
3 серпня 2021
За ініціативи голови Львівської ОДА Максима Козицького 24 серпня до 30-ї річниці Незалежності України у Львові проведуть великий святковий концерт. На сцені виступатимуть Аркадій Войтюк, NAVKA, PATSYKI Z FRANEKA, KALUSH, ALYONA ALYONA. Захід відбудеться на площі біля Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Стрийській. Вхід – вільний. Долучитись до святкувань запрошують кожного. Початок о 18:00 год. «Цьогоріч виповнюється 30 років з того часу, коли 24 серпня Верховна Рада проголосила незалежність. Тоді це рішення під парламентом вітали майже 50 тисяч людей. Дух демократичного піднесення панував і у Львові. На святкування ухвалення Акта про державну незалежність України наступного дня на вулиці міста вийшли сотні тисяч львів’ян. Наша область завжди відігравала вагому роль у здобутті української незалежності, була і продовжує залишатись осередком духовності, культури та національної ідентичності. І ювілейну річницю разом з усією Україною Львівщина відзначить масштабно. Запрошую відсвяткувати разом 30-річчя нашої Незалежності», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Детальну програму заходів до Дня Незалежності опублікують ближче до дати святкування.
Іван Собко привітав науковців з нагоди 50-річчя Західного наукового центру
17 Червня 2021
В Університеті імені Івана Франка сьогодні відбулось урочисте засідання наукової ради та виконкому Західного наукового центру НАН та МОЗ України. З нагоди 50-річчя утворення центру науковцям вручили державні нагороди. У заході взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступник голови ЛОДА Іван Собко. «Розвиток України без належної освіти та науки неможливий. За ці 50 років шановне товариство науковців зробило великий внесок у розбудову нашої держави, адже інновації, що з’явились упродовж цього часу значно покращили рівень науки. Зараз важливо зберегти наукову еліту, втримати її на рідній землі та дати можливість творити в Україні. Щиро дякую за Вашу титанічну наукову працю!», - наголосив Іван Собко. За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток науки почесною грамотою облдержадміністрації нагородили: Заячківську Оксану Станіславівну – доктора медичних наук, завідувача кафедри нормальної фізіології медичного факультету №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького; Кіндрацького Богдана Ілліча – професора, завідувача кафедри автомобільного транспорту Інституту механічної інженерії та транспорту НУ «Львівська політехніка». Також під час святкування ювілею Указом президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, науково-технічний розвиток Української Держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагородили (посмертно) професора, старшого наукового співробітника Національного лісотехнічного університету України Стойка Степана Михайловича. Почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки» надали завідувачеві відділу Інституту біології клітин Національної академії наук України, доктору біологічних наук Стойку Ростиславу Степановичу. Довідково: Західний науковий центр об’єднує науковців восьми областей, зокрема й Львівську. ЗНЦ постійно працює над проблемою ресурсу та забезпечення надійної роботи стратегічних об’єктів регіону, у тому числі нафтогазотранспортної системи України, сприяє розвитку виробництва високотехнологічної продукції. Ілона Орнат
Триває реконструкція Червоноградської міської лікарні в межах Великого будівництва (ВІДЕО)
11 березня 2021
У Червоноградській центральній міській лікарні проводять внутрішні оздоблювальні роботи приймального відділення в межах проєкту "Велике будівництво". Станом на сьогодні виконано робіт на 9 млн 350 тис грн. Проведено демонтаж внутрішніх перегородок, поштукатурено стіни, замінено внутрішні двері, вентиляційну систему. На даний момент проводять внутрішні оздоблювальні роботи. Споруджено естакади на два автомобілі. Також на території закладу збудований адміністративний корпус, замінено каналізаційну та пожежну системи.
Сторіччя Петра Яцика планують відзначити не лише на Львівщині, а й поза її межами
16 лютого 2021
Цього року виповнюється сто років від дня народження канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Днями директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся із автором фільму «Візія Петра Яцика» Едуардом Занюком, аби обговорити плани щодо відзначення ювілею великого українця. «Однією з найбільших подій у цьому році буде відзначення 100-літнього ювілею з Дня народження великого освітнього мецената, уродженця Львівщини Петра Яцика. Наша команда департаменту освіти і науки готує низку важливих заходів для реалізації цього задуму. Для цього ми запрошуємо експертів. Переконаний, що рішення, які ми ухвалили, будуть сприяти належному пошануванню постаті Петра Яцика», - наголосив Олег Паска. Святкування сторіччя має бути пов’язані із місцем його народження – Верхнім Синьовидним. Окрім того, заходи із відзначення ювілею планують організувати у три етапи. «Розпочнуть святкування у липні, саме тоді народився Петро Яцик. Другий блок святкувань хочемо приурочити до початку навчального року. А завершальний - має припасти на День української писемності, 9 листопада. Тоді ж коли починається конкурс знавців української мови імені Петра Яцика», - зазначила керівник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Під час зустрічі Едуард Занюк розповів про свій фільм та висловив впевненість, що постать Петра Яцика є цікава сучасній молоді. «Внесок Перта Яцика у розвиток історичної науки, його популяризація україністики, мови та літератури мало з ким може зрівнятись. Гадаю, це буде цікаво сучасним дітям, сучасній молоді. Мені, як автору фільму, хотілось б щоб українці знали про свого видатного земляка. Говорити сьогодні, в умовах війни, про таких людей надзвичайно важливо. Такого калібру люди дають нам можливість бачити більше світла, звертати увагу на добро. Такі люди як Яцик неймовірної висоти і масштабу особистості, і їх треба популяризувати, щоб у нас було більше надії, утвердження, поваги до праці та своєї землі», - акцентував під час зустрічі Едуард Занюк. Директор департаменту освіти також запропонував приурочити перший урок в День знань постаті Петра Яцика. Відтак, планують розробити методичні рекомендації, враховуючи вікові особливості дітей, щодо проведення такого уроку із показом окремих фрагментів фільму Едуарда Занюка «Візія Петра Яцика». До відзначення сторіччя від дня народження Петра Яцика залучать також недільні школи, у яких за кордоном навчаються українці. Довідково: Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить три мільйоновий фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тисяч доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 млн доларів. Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро, надано його ім'я.
Перша збудована у цьому тисячолітті школа святкує ювілей
26 січня 2021
Мурованська загальноосвітня школа у середу, 27 січня, відзначить 20-річчя із дня відкриття. Заклад будували майже два десятиліття. У той час діти навчались у три зміни, тому постала потреба у нові, просторій школі. «Фундамент заклали ще за Радянського Союзу, але він так довго стояв без діла, що там почали пастись кози. У мешканців села тоді був вибір: будувати нову церкву чи школу. Коли громада вирішила будувати ще одну церкву у селі, я переконав їх, що нова школа потрібна більше. Для всіх було дивно, що священик сказав будувати не церкву», - розповів настоятель церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці отець Тарас. Будівництво закладу відбувалось спільними зусиллями. До неї долучились усі: і посадовці, і громада, і церква. Мешканці села своїми силами робили внутрішні роботи, облаштовували кабінети та навіть приносили дверні ручки. «Клямки на дверях у школі були всі різні: хто які мав – такі приніс. Шифер зняли з колгоспу та накрили ним будівлю. Будівництво цієї школи яскравий приклад того, як громада може впливати на розвиток свого села, своєї інфраструктури, свого добробуту. Люди взяли під опіку цей проект, і тому він вдався», - розповів екс-керівник головного управління освіти і науки Львівщини, який зараз очолює Львівський автодорожній коледж НУ «Львівська політехніка» Михайло Брегін. Зараз у школі працюють більше як 40 вчителів та навчаються понад півтисячі учнів із Мурованого, Малехова та навіть зі Львова. Школа є опорною як заклад нового типу «Школа сприяння здоров’ю дітей» і включена у всеукраїнську мережу таких навчальних закладів. За словами директора школи Андрія Юзича, школа розвивається і вдосконалюється: у ній випускають власну газету, наповнюють сайт, а учні є переможцями олімпіад. «Ми повністю переробили їдальню, змінили харчування, маємо чотири різних меню. Працює багато гуртків: танцювальний, баскетбольний, волейбольний. У відділі мистецтв, для якого ми придбали нові музичні інструменти, діти освоюють музичну грамоту. Нещодавно відремонтували повністю актовий зал, облаштували нову сцену», - акцентував Андрій Юзич. Для організації дистанційного навчання для кожного класу закупили нові вебкамери, навушники, покращили швидкість інтернету. У планах дирекції вдосконалити систему безпеки у школі, автоматизувати сповіщення для батьків про відсутність чи присутність дитини у школі, встановити огорожу. За останніх кілька років у школу вклали понад 15 мільйонів гривень. Заклад бере участь у конкурсі мікропроектів, різних обласних програмах тощо. За словами Михайла Брегіна прикладом мурованської громади тоді надихнулось не одне село. «Услід за Мурованим свої проекти із будівництва нових шкіл почали втілювати Старий Кропивник, Містки та інші села. Активність місцевих громад дала поштовх до розвитку програми мікропроектів, де елемент співфінансування відіграє важливу роль. Уже тоді ми побачили як має працювати децентралізація і яку роль у цьому відіграє громада», - наголосив Михайло Брегін. Зазначимо, упродовж останніх п’яти років дії Програми вдалось реалізувати майже чотири з половиною тисячі місцевих ініціатив у різних галузях. Зокрема, за цей період в освіті реалізували 1820 проєктів на загальну суму понад 437,7 млн грн, з яких 200,9 млн грн це кошти обласного бюджету; 152,8 млн грн – місцеві бюджети та 84 млн грн небюджетних коштів.