Іван Собко привітав науковців з нагоди 50-річчя Західного наукового центру
17 Червня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА, Відділ кадрової роботи та нагород апарату ОДА
В Університеті імені Івана Франка сьогодні відбулось урочисте засідання наукової ради та виконкому Західного наукового центру НАН та МОЗ України. З нагоди 50-річчя утворення центру науковцям вручили державні нагороди.
У заході взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та заступник голови ЛОДА Іван Собко.
«Розвиток України без належної освіти та науки неможливий. За ці 50 років шановне товариство науковців зробило великий внесок у розбудову нашої держави, адже інновації, що з’явились упродовж цього часу значно покращили рівень науки. Зараз важливо зберегти наукову еліту, втримати її на рідній землі та дати можливість творити в Україні. Щиро дякую за Вашу титанічну наукову працю!», - наголосив Іван Собко.
За сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток науки почесною грамотою облдержадміністрації нагородили:
- Заячківську Оксану Станіславівну – доктора медичних наук, завідувача кафедри нормальної фізіології медичного факультету №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького;
- Кіндрацького Богдана Ілліча – професора, завідувача кафедри автомобільного транспорту Інституту механічної інженерії та транспорту НУ «Львівська політехніка».
Також під час святкування ювілею Указом президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, науково-технічний розвиток Української Держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагородили (посмертно) професора, старшого наукового співробітника Національного лісотехнічного університету України Стойка Степана Михайловича.
Почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки» надали завідувачеві відділу Інституту біології клітин Національної академії наук України, доктору біологічних наук Стойку Ростиславу Степановичу.
Довідково:
Західний науковий центр об’єднує науковців восьми областей, зокрема й Львівську. ЗНЦ постійно працює над проблемою ресурсу та забезпечення надійної роботи стратегічних об’єктів регіону, у тому числі нафтогазотранспортної системи України, сприяє розвитку виробництва високотехнологічної продукції.
Ілона Орнат
Новини за темою
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування
17 грудня 2021
Сьогодні у Львівському палаці мистецтв відбулася Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Учасників заходу привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Ірина Шурпяк. Також вона зачитала привітання від імені Президента України Володимира Зеленського. «Приємно, що у закладі впроваджуються дієві сучасні підходи підготовки студентів, втілюється амбітні освітні проекти. Високо ціную зусилля академії пов’язані з інтеграцією України у європейський та світовий культурний простір. Хай здійснюються усі ваші творчі задуми, нехай свобода творчості і дух натхнення панують надалі. Бажаю колективу та студентам нових мистецьких перемог на благо України. Славетній академії – процвітання і розвитку”, - йдеться у привітанні Глави держави. Ірина Шурпяк відзначила подяками Міністерства культури та інформаційної політики, а також облдержадміністрації працівників Львівської національної академії мистецтв. Зазначимо, сьогодні о 17 год відбудеться «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького. Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ.
Союз Українок відзначить 100-річний ювілей
16 грудня 2021
17 грудня у приміщенні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (м. Львів, вулиця Івана Пулюя, 36) святково відзначать 100-річний ювілей Союзу Українок (СУ). СУ є громадською організацією культурно-просвітницького спрямування, яка об’єднує жінок у демократичному русі, з метою поєднання зусиль для здійснення та захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Львівський відділ Союзу Українок налічує 1580 членкинь організації у 38 осередках області. Головою Львівської міської організації є Ксенія Базилюк, а обласного відділу - Лідія Бойчишин. Старт заходу о 16:00 год. Довідково: Перший з’їзд союзанок відбувся 21 грудня 1921 року, на якому були присутні представниці з різних жіночих організацій Галичини, Волині, Буковини та закордону. Під час першого з’їзду Союзу Українок прийняли статут «Союзу українок», згідно з яким його основною метою стала активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
Максим Козицький привітав спільноту Франкового університету із 360-річчям з дня заснування закладу
21 жовтня 2021
Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький взяв участь в урочистостях з нагоди 360-річчя з дня заснування Львівського національного університету імені Івана Франка. “За ці 360 років Львівський національний університет імені Івана Франка багато чого досяг. Він є одним із найстаріших навчальних закладів України та Східної Європи і одним з найпрестижніших в Україні. Цьогоріч він увійшов у трійку найпопулярніших в Україні за кількістю поданих заяв на бакалаврат, поступившись місцем лише Київському національному університету імені Тараса Шевченка. На фасаді головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка розташовані наступні слова елементом герба «Patriae decori civibus educandis» («Освічені громадяни – окраса Батьківщини»). І вони чи не найкраще відображають головну ідею Університету. Багато працівників органів влади, зокрема працівники нашої Львівської обласної державної адміністрації - це випускники ЛНУ Івана Франка”, - зазначив Максим Козицький. Також голова Львівської ОДА наголосив, що в часі війни з Росією університет імені Івана Франка не залишається осторонь в далекому тилу. Навпаки - на передовій. “Студенти, викладачі та випускники Львівського університету поклали свої життя на вівтар свободи і демократії. Пам’ятаючи подвиг наших Героїв, ми будуємо сильну й незалежну Україну, зміцнюємо віру в те, що наше майбутнє буде мирним. На завершення хочу сказати, що Університет - це не лише академічні знання, освіта, спільнота, але також й інфраструктура. Мені приємно, що державний бюджет не стоїть осторонь і за останній час ми бачимо майже оновлені спортивні майданчики на Черемшини, відреставровані фасади головного корпусу, будівництво гуртожитку на Пасічній”, - додав Максим Козицький. Очільник області зачитав привітання освітянам та студентам від імені Президента України. Також вручив грамоти Міністерства освіти і науки України та облдержадміністрації викладачам цього закладу.
Сторіччя Петра Яцика планують відзначити не лише на Львівщині, а й поза її межами
16 лютого 2021
Цього року виповнюється сто років від дня народження канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Днями директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся із автором фільму «Візія Петра Яцика» Едуардом Занюком, аби обговорити плани щодо відзначення ювілею великого українця. «Однією з найбільших подій у цьому році буде відзначення 100-літнього ювілею з Дня народження великого освітнього мецената, уродженця Львівщини Петра Яцика. Наша команда департаменту освіти і науки готує низку важливих заходів для реалізації цього задуму. Для цього ми запрошуємо експертів. Переконаний, що рішення, які ми ухвалили, будуть сприяти належному пошануванню постаті Петра Яцика», - наголосив Олег Паска. Святкування сторіччя має бути пов’язані із місцем його народження – Верхнім Синьовидним. Окрім того, заходи із відзначення ювілею планують організувати у три етапи. «Розпочнуть святкування у липні, саме тоді народився Петро Яцик. Другий блок святкувань хочемо приурочити до початку навчального року. А завершальний - має припасти на День української писемності, 9 листопада. Тоді ж коли починається конкурс знавців української мови імені Петра Яцика», - зазначила керівник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Під час зустрічі Едуард Занюк розповів про свій фільм та висловив впевненість, що постать Петра Яцика є цікава сучасній молоді. «Внесок Перта Яцика у розвиток історичної науки, його популяризація україністики, мови та літератури мало з ким може зрівнятись. Гадаю, це буде цікаво сучасним дітям, сучасній молоді. Мені, як автору фільму, хотілось б щоб українці знали про свого видатного земляка. Говорити сьогодні, в умовах війни, про таких людей надзвичайно важливо. Такого калібру люди дають нам можливість бачити більше світла, звертати увагу на добро. Такі люди як Яцик неймовірної висоти і масштабу особистості, і їх треба популяризувати, щоб у нас було більше надії, утвердження, поваги до праці та своєї землі», - акцентував під час зустрічі Едуард Занюк. Директор департаменту освіти також запропонував приурочити перший урок в День знань постаті Петра Яцика. Відтак, планують розробити методичні рекомендації, враховуючи вікові особливості дітей, щодо проведення такого уроку із показом окремих фрагментів фільму Едуарда Занюка «Візія Петра Яцика». До відзначення сторіччя від дня народження Петра Яцика залучать також недільні школи, у яких за кордоном навчаються українці. Довідково: Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить три мільйоновий фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тисяч доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 млн доларів. Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро, надано його ім'я.
Перша збудована у цьому тисячолітті школа святкує ювілей
26 січня 2021
Мурованська загальноосвітня школа у середу, 27 січня, відзначить 20-річчя із дня відкриття. Заклад будували майже два десятиліття. У той час діти навчались у три зміни, тому постала потреба у нові, просторій школі. «Фундамент заклали ще за Радянського Союзу, але він так довго стояв без діла, що там почали пастись кози. У мешканців села тоді був вибір: будувати нову церкву чи школу. Коли громада вирішила будувати ще одну церкву у селі, я переконав їх, що нова школа потрібна більше. Для всіх було дивно, що священик сказав будувати не церкву», - розповів настоятель церкви Введення в храм Пресвятої Богородиці отець Тарас. Будівництво закладу відбувалось спільними зусиллями. До неї долучились усі: і посадовці, і громада, і церква. Мешканці села своїми силами робили внутрішні роботи, облаштовували кабінети та навіть приносили дверні ручки. «Клямки на дверях у школі були всі різні: хто які мав – такі приніс. Шифер зняли з колгоспу та накрили ним будівлю. Будівництво цієї школи яскравий приклад того, як громада може впливати на розвиток свого села, своєї інфраструктури, свого добробуту. Люди взяли під опіку цей проект, і тому він вдався», - розповів екс-керівник головного управління освіти і науки Львівщини, який зараз очолює Львівський автодорожній коледж НУ «Львівська політехніка» Михайло Брегін. Зараз у школі працюють більше як 40 вчителів та навчаються понад півтисячі учнів із Мурованого, Малехова та навіть зі Львова. Школа є опорною як заклад нового типу «Школа сприяння здоров’ю дітей» і включена у всеукраїнську мережу таких навчальних закладів. За словами директора школи Андрія Юзича, школа розвивається і вдосконалюється: у ній випускають власну газету, наповнюють сайт, а учні є переможцями олімпіад. «Ми повністю переробили їдальню, змінили харчування, маємо чотири різних меню. Працює багато гуртків: танцювальний, баскетбольний, волейбольний. У відділі мистецтв, для якого ми придбали нові музичні інструменти, діти освоюють музичну грамоту. Нещодавно відремонтували повністю актовий зал, облаштували нову сцену», - акцентував Андрій Юзич. Для організації дистанційного навчання для кожного класу закупили нові вебкамери, навушники, покращили швидкість інтернету. У планах дирекції вдосконалити систему безпеки у школі, автоматизувати сповіщення для батьків про відсутність чи присутність дитини у школі, встановити огорожу. За останніх кілька років у школу вклали понад 15 мільйонів гривень. Заклад бере участь у конкурсі мікропроектів, різних обласних програмах тощо. За словами Михайла Брегіна прикладом мурованської громади тоді надихнулось не одне село. «Услід за Мурованим свої проекти із будівництва нових шкіл почали втілювати Старий Кропивник, Містки та інші села. Активність місцевих громад дала поштовх до розвитку програми мікропроектів, де елемент співфінансування відіграє важливу роль. Уже тоді ми побачили як має працювати децентралізація і яку роль у цьому відіграє громада», - наголосив Михайло Брегін. Зазначимо, упродовж останніх п’яти років дії Програми вдалось реалізувати майже чотири з половиною тисячі місцевих ініціатив у різних галузях. Зокрема, за цей період в освіті реалізували 1820 проєктів на загальну суму понад 437,7 млн грн, з яких 200,9 млн грн це кошти обласного бюджету; 152,8 млн грн – місцеві бюджети та 84 млн грн небюджетних коштів.
Отця Василя Луцишина привітали із 70-річним ювілеєм
7 грудня 2020
Ректор Львівської духовної семінарії ПЦУ, священик церкви Успіння Пресятої Богородиці у Львові Василь Луцишин відсвякував свій 70-й день народження. Із цієї нагоди сьогодні у храмі відбувся подячний молебень. Зі святом отця Василя Луцишина привітав голова Львівської ОДА Максми Козицький. «Вже 22 роки Вам доручено відповідальну місію - виховувати майбутнє церкви. Дякую Вам за вашу невтомну працю, за жертовне служіння Богові та людям. За те, що опікуєтеся нашими воїнами на Сході України, даєте їм надію і віру. Бажаю вам міцного здоров’я, духовної наснаги. Нехай добро і світло, яке ви даруєте людям, повертаються до вас сторицею. Нехай Господь обдаровує Вас і вашу родину усіма ласками і щедротами. І попереду будуть тільки радісні дні», - привітав ювіляра очільник області. Отець Василь Луцишин народився 5 грудня 1950 року в селі Вишнівчик Перемишлянського району. Упродовж 1982-1993 років був настоятелем церкви св. апп. Петра і Павла в селі Липник Жовківського району. Із 1998 - ректор Львівської духовної семінарії УАПЦ. На V Помісному Соборі УАПЦ о. Василію доручили працю також і в комісії в справах духовності, освіти та катехизації.
Народного артиста України Богдана Козака привітали з ювілеєм
27 листопада 2020
На Великій сцені Національного театру ім. Марії Заньковецької сьогодні відбулось урочисте відзначення ювілею народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Богдана Козака. Під час урочистостей заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив ювіляру «Орден князя Ярослава Мудрого» IV ступеня. «Велика приємність для мене бути сьогодні гостем на вашому святі. Водночас бути глядачем і свідком вашого таланту, який вже не один десяток років підкорює сцену. Що більше ви використовуєте свій талант, то кращим він стає. Знаю, що ваша обдарованість поєднується зі шляхетним серцем, гострим розумом та великою працелюбністю. І дуже цінним є те, що протягом багатьох років ви так щедро ділитеся своїми знаннями та досвідом зі студентами. Знаю, що ваші випускники - це успішні актори театрів Львова, Києва, Івано-Франківська, Дрогобича. Дякуємо вам за ваш талант, за вашу працю і за вагомий внесок у розвиток українського театрознавства. Прийміть щирі вітання з нагоди вашого ювілею. Бажаю вам міцного здоров’я та сил, творчої енергії та наснаги. Нехай кожен Ваш день буде сповнений гарним настроєм, душевними зустрічами та плідною працею! На многії і благії літа!», - звернувся до іменинника заступник голови. В межах відзначення ювілею, доктор мистецтвознавства Майя Гарбузюк презентувала альбом «Богдан Козак – актор, педагог, науковець», виданий ЛНУ ім. І. Франка. Богдан Козак – актор Львівського національного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької, академік Національної академії мистецтв України, професор, декан факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка, дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка. У творчому доробку заньківчанина – близько 150 ролей. Прес-служба ОДА
Літературно-меморіальний музей Івана Франка у Львові відзначає 80-річчя
7 жовтня 2020
10 жовтня Музей Івана Франка у Львові (Дім Франка) відзначатиме ювілей – 80 років від часу його створення. Як відомо, перших відвідувачів музей прийняв 10 жовтня 1940 року, а першим його директором був наймолодший син Івана Франка – Петро Франко. Сьогодні ж Дім Франка – це не тільки літературно-меморіальний музей, це сучасний культурно-освітній простір, осередок наукових та публічних дискусій, майданчик для культурно-мистецьких подій. З нагоди ювілею Дім Франка приготував широку програму заходів: урочистості, концерти, артпроєкти, виставки, відеоінсталяції, наукові семінари, презентації книжок, майстеркласи для дітей, відкриття нової експозиції. Програма заходів 9 жовтня, 16:00 год – Відкриття артпроєкту «Frankolaboratorium 2.0. Відродження». Куратор: Василь Одрехівський. (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 10 жовтня, 09:00 год – Мураларт-перформанс «Повернення (з) легенди» від Святослава Владики (до 130-літнього ювілею Петра Франка, першого директора Музею Івана Франка) 10 жовтня, 15:00 год – Урочистості до 80-річчя Музею Івана Франка - привітання з нагоди 80-річчя від часу заснування Музею Франка у Львові - ексклюзивний музичний дарунок від етногурту Kurbasy «Пісні для Франка» - ювілейні дари для Музею - допрем'єрний показ оновленої літературної експозиції «Світи малого Мирона» 11 жовтня, 15:00 год– «І ти Франко». Авторська екскурсія від правнука Івана Франка – Петра Галущака (за попередньою реєстрацією) 15 жовтня, 15:00 год – Науковий семінар «Пророк чи єретик? Релігійний світогляд Івана Франка» (обговорення монографії Ігоря Медведя, к.і.н., заступника директора Дому Франка з наукової роботи) 16 жовтня, 16:00 год – Відкриття виставки абстрактного живопису «Ой, у полі жито». Проєкт «У пошуках ідентичності». Куратор: Галина Новоженець 18 жовтня, 14:00 год – Майстерклас із розпису по дереву від Галини Мазур «Мій Лис Микита» 23 жовтня, 17:00 год , 24 жовтня, 15:00 год – Авторська екскурсія Богдана Тихолоза «Франко зблизька» (за попередньою реєстрацією) 29 жовтня, 15:00 год – Науковий семінар «Петро Франко. Формула долі» (обговорення монографії Наталії Тихолоз, к.ф.н., доцента ЛНУ). Пролог до симпозіону «Петро Франко: повернення (з) легенди» (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 3 листопада, 15:00 год – Презентація багатофункціонального інтерактивного екопростору «Галявина Лиса Микити» (за результатами реалізації проєкту коштом бюджету ЛОР) 6 листопада, 15:00 год– Відкриття меморіальної експозиції «Пивниця Дому Франка» 11 листопада, 15:00 год – Лекція-екскурсія Наталії Дзьомби «Професор без кафедри: як Іван Франко творив альтернативну освіту» 20 листопада, 20:00 год – «Чим пісня жива». Поетично-співоче дійство за віршами і фольклорними знадобами Івана Франка (музично-театральний проєкт етногурту Kurbasy) (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 20 листопада, 21:30 год – «Живі вікна». Презентація відеоінсталяції від Kurbas Production (У рамках проєкту «Музей людей. Дім. Храм. Форум») 26 листопада, 15:00 год – Презентація видання «Франко на кожен день» (видавництво «Фоліо» у співпраці з Домом Франка)
Львівській опері – 120: театральних діячів відзначили державними нагородами
5 жовтня 2020
Сьогодні Львівська національна опера святкує своє 120-річчя. З нагоди річниці відкриття театру відбулась урочиста академія. Театральних діячів привітали заступник Міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко та голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. “Львівська Опера – візитівка та перлина нашого міста, мистецька окраса не тільки Львова, а й усієї Європи. Поряд з Віденською оперою входить до числа найкрасивіших оперних театрів Європи. Це єдиний театр України, який належить до престижної міжнародної організації «Opera Europe». Окрім зовнішньої краси цієї споруди, найбільшою гордістю є творчі здобутки театру, які отримали всесвітнє визнання. Дякую колективу театру – всім, хто продовжує його славні традиції, презентуєте українське мистецтво у світі. Хочу особливо відзначити важливі здобутки та всесвітнє визнання нашої Львівської опери, сучасна творчість якої є справжнім українським проривом. Яскравим свідченням цього стали останні гучні прем’єри, серед яких: «Створення світу», «Коли цвіте папороть», «Дон Жуан», «Лис Микита» та інші. Вони вражають нас несподіваними, модерними, інтелектуальними мистецькими підходами. Львівська національна опера – це не тільки високопрофесійні актори, співаки, режисери, музиканти. Це й фахове керівництво, потужні адміністративна група, виробничі цехи та допоміжний персонал. Дякую вам за всі зусилля, які докладаєте, щоб Львівська опера була найкращою з найкращих”, - зазначив Максим Козицький. Також очільник області зачитав вітання від Президента України Володимира Зеленського та відзначив працівників театру державними нагородами. Відтак, звання “Народний артист України” присвоїли: Оресту Ярославовичу Сидору – солістові опери, Наталії Стефанівні Дацько – солістці опери, провідному майстрові сцени, Любові Василівні Качалі – солістці опери, Мирону Івановичу Юсиповичу – диригентові вищої категорії Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Звання “Заслужений артист України” присвоїли: Людмилі Ярославівні Осташ – солістці опери, Ірині Іванівні Стасишин – диригентові-постановнику Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької . Звання “Заслужений працівник культури України” присвоїли: Ігорю-Ярославу Гнатовичу Огренді – завідувачеві художньо-постановною частиною Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, Андрію Миколайовичу Митрогану – директорові -розпоряднику. У межах урочистої академії прозвучали найвідоміші фрагменти світової класики та української музики під супровід вражаючих 3D проєкцій. Зазначимо, цьогоріч вперше з обласного бюджету виділили кошти у сумі 500 тисяч гривень для підтримки ювілейних заходів в Оперному театрі.
Юрія Чекова привітали із ювілеєм
30 вересня 2020
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко привітав сьогодні із 50-річним ювілеєм актора театру імені Марії Заньковецької Юрія Чекова. З нагоди свята ювіляру оголосили Подяку голови Львівської ОДА. «Вітаю Вас із цим ювілеєм, перша половина життя уже позаду. Бажаю, аби наступних 50 років Вам усе вдавалось, аби творчі здобутки Вас тішили, а праця приносила задоволення», - наголосив Іван Собко. Юрій Чеков є активним учасником заходів та проєктів, які організовуються департаментом культури. Бере активну участь у громадській діяльності, зокрема щорічно очолює журі конкурсу обласного фестивалю «І слово, і пісня матусю Тобі» та є режисером-постановником гала концерту переможців конкурсу, який приурочений Дню Матері.
Артистів Львівської опери відзначили з нагоди 120-річчя театру
28 вересня 2020
До 120-річчя Львівської національної опери Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся із колективом театру. 25 вересня Львівська опера зустріла Прем’єр-міністра та делегацію у складі голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина мистецьким подарунком – виконанням фіналу балету «Створення світу» Андрія Петрова. Прем’єра цього балету, у сценографічному оформленні художника Євгена Лисика (1930-1991), декорації якого належать до Золотого фонду театру, відбулася минулого тижня. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль привітав театр із прийдешнім ювілеєм успішної діяльності. В межах візиту відбулось відзначення артистів та працівників театру за вагомий особистий внесок у забезпеченні розвитку театрального мистецтва, творчу працю та високу професійну майстерність. Подяками були нагороджені головна режисерка театру Галина Воловецька, керівник музичної частини Іван Чередніченко, солістка балету Ярина Котис-Омельченко, концертмейстер оркестру Андрій Чайковський, солісти опери Роман Коренцвіт і Роман Трохимук, начальник юридичного відділу Ярослав Єндик та заступник генерального директора-художнього керівника з комерційних питань Степан Стасюк. Цінними пам’ятними подарунками Прем’єр-міністр України нагородив солістів балету Євгенія Свєтліцу, Олександра Омельченка, солістів опери Тетяну Оленич, Юрія Шевчука, Василя Садовського.
Дитяча лікарня Охматдит відсвяткувала 70-річчя
26 вересня 2020
Львівській обласній дитячій клінічній лікарні “Охматдит” виповнилось 70 років. Урочистості з нагоди ювілею учора відбулись у Палаці мистецтв. У межах заходу працівники та гості ознайомилися із унікальним фотопроектом “Лікарі-супергерої”, що має на меті популяризацію професії лікаря. Присутнім також презентували оновлений бренд лікарні. Привітав зі святом медиків лікарні заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. "Щодня ці люди, рятуючи дітей, - роблять щасливими і їх батьків, адже серце мами і тата належить лише найціннішому - їхнім дітям! Думаю, ці маленькі пацієнти теж колись захочуть бути лікарями - такими ж супергероями як в унікальному фотопроекті, який був сьогодні представлений на святі. Дякую генеральному директору Олександрі Бурді, заступникам та всьому фаховому колективу за мудрість та добре серце, за те, що робите таку відповідальну справу", - звернувся до працівників закладу Іван Собко. Під час святкування заступник голови також вручив Подяки від імені голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького. Захід відбувся за сприяння опікунської ради лікарні та її власників. Зважаючи на карантинні умови, святкування відбулось на відкритому просторі із дотриманням усіх норм безпеки.