На батьківщині Президента ЗУНР Євгена Петрушевича відбулися заходи з нагоди його 155-річчя
3 червня виповнилося 155 років з дня народження громадсько-політичного діяча, президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Омеляновича Петрушевича.
На його батьківщині у місті Буську в цей день декілька сотень бущан зібралися на віче біля пам’ятника Є.Петрушевичу, що був споруджений за народні кошти в 2018 році до 90-річчя проголошення ЗУНР.
Надалі представники органів влади району та міста, громадськості поклали квіти до підніжжя пам’ятника Є. Петрушевичу, а молоді бущани - до могили батьків Омеляна та Савини, які поховані на старому кладовищі міста.
У виконанні народного хорового колективу працівників культури (кер.Марія Іванів) прозвучали пісні: «Ой, у лузі червона калина», «Щоб розцвіла українська держава», а учасники хореографічного колективу «Еврика» виконали хореографічну композицію «Ми діти України».
Закінчився захід виконанням церковного гімну України «Боже великий, єдиний…».
Зазначимо, що ще зранку, під час недільних богослужінь у храмах Буська, священики згадали в молитвах та відслужили панахиди за Євгеном Петрушевичем, його батьками та усіма українцями, які впродовж століть боролися за Українську державу. А вже сьогодні, 4 червня, у Буському РНД відбудеться для усіх охочих перегляд документального фільму «Євген Петрушевич».
Новини за темою
Союз Українок відзначить 100-річний ювілей
16 грудня 2021
17 грудня у приміщенні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (м. Львів, вулиця Івана Пулюя, 36) святково відзначать 100-річний ювілей Союзу Українок (СУ). СУ є громадською організацією культурно-просвітницького спрямування, яка об’єднує жінок у демократичному русі, з метою поєднання зусиль для здійснення та захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Львівський відділ Союзу Українок налічує 1580 членкинь організації у 38 осередках області. Головою Львівської міської організації є Ксенія Базилюк, а обласного відділу - Лідія Бойчишин. Старт заходу о 16:00 год. Довідково: Перший з’їзд союзанок відбувся 21 грудня 1921 року, на якому були присутні представниці з різних жіночих організацій Галичини, Волині, Буковини та закордону. Під час першого з’їзду Союзу Українок прийняли статут «Союзу українок», згідно з яким його основною метою стала активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
На День міста в Буську відкрили оновлений стадіон, де зіграли перші футбольні матчі
3 жовтня 2021
Жителі Буська сьогодні, 3 жовтня, відзначають День міста. Центральною подією святкування стало відкриття оновленого стадіону дитячо-юнацької спортивної школи. На урочисте відкриття завітали представники обласної, міської влади та влади громади. «Цей стадіон - не лише добрий подарунок до Дня міста, не лише новий сучасний спортивний об’єкт та підтвердження того, що програма президента України «Велике Будівництво» працює, а й приклад того, що спільними зусиллями місцевої та обласної влади можна зробити надзвичайно багато. Вірю, що такої співпраці у нас буде ще багато і через рік ми знову будемо тут відкривати якийсь потрібний для громади об’єкт», — наголосив на відкритті заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Загальна вартість реконструкції спортивної арени — близько 14 мільйонів, з яких 6 мільйонів спрямовано з обласного бюджету. Об‘єкт спорудили у межах президентської програми «Велике Будівництво». На стадіоні оновили футбольне поле, спорудили 6 легкоатлетичних доріжок та яму для стрибків, облаштували комфортні трибуни з пластиковими сидіннями та адміністративні приміщення. У межах відкриття нагородили найтитулованіших спортсменів Бущини. Вручили також подяки від імені голови Львівської облдержадміністрації та управління молоді та спорту ЛОДА. «Футбол та легка атлетика є пріоритетними видами спорту для Буської дитячо-юнацької спортивної школи. Тут працюють надзвичайно фахові тренери, які виховали не одного чемпіона України, тому немає жодних сумнівів, що цей об’єкт використовуватиметься на повну потужність. А це найважливіше питання при виборі об’єктів для капітального ремонту чи реконструкції: чи буде кому тут займатись? Тішить, що в Буську є кому і було розуміння й бажання привести до ладу таку потрібну для громади спортивну арену», — зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Опісля урочистостей футбольні команди району вийшли на поле та зіграли на оновленому покритті два матчі. Нагадаємо, цьогоріч також завершилась реконструкція стадіону у Самборі. Ремонтні роботи тривали 2 роки, стадіон може приймати понад 2 тисячі глядачів. Тривають роботи на спортивних аренах Стрия, Мостиськ та Яворова.
На Луганщині подяками Львівської ОДА відзначили воїнів 80-тки
3 Червня 2021
У вівторок, 1 червня, в Сєвєродонецьку, що на Луганщині, відзначили особовий склад 80-тої окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України. Урочистий захід присвятили Дню Героя, який в Україні відзначають 23 травня. Зокрема, десантників відзначили нагородами за безпосередню участь у бойових діях в Луганську та Донецьку у складі АТО/ООС, оборону Луганського аеропорту у 2014 році. Цінні дарунки, почесні грамоти, та подяки від голови Львівської ОДА отримали 45 львівських десантників. Загалом ж військовослужбовці десантно-штурмової бригади, які виконують завдання у складі ООС, отримали приблизно 70 комплектів почесних грамот, нагрудних відзнак, цінних подарунків. Окрім того, в межах заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів, які ціною власного життя захищали територіальну цілісність України. Автор фото - Володимир Скоростецький
17 перемог з 18-ти ігор: голова Львівської ОДА відзначив волейбольний клуб «Барком-Кажани»
23 квітня 2021
Сьогодні, 23 квітня, в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбулось відзначення волейбольного клубу «Барком-Кажани», який вже втретє виборов титул чемпіона України з волейболу серед команд Суперліги сезону 2020-2021 рр. Керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як представив голові ОДА президента клубу Олега Барана та тренера Угіса Крастіньша, а також зазначив, що команда у цьому сезоні, окрім титулу чемпіонів України, завоювала Суперкубок України з волейболу, обігравши з рахунком 3:0 волейбольний клуб «Житичі - ПНУ» з Житомира. Максим Козицький подякував команді за якісну промоцію Львівщини у волейбольній спільноті та вручив грошову винагороду в розмірі 96 тисяч гривень. Ці кошти передбачені в межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. «Тричі – чемпіони, чотири рази – володарі Кубку та Суперкубку! Дехто раз в житті мріє стати чемпіоном, а ви – команда переможців. Величезне Вам дякую за здобутки, за те, що прославляєте Львівщину. Вперед до нових перемог!», - сказав у своєму вітальному слові Максим Козицький. Львівський волейбольний клуб у фінальних поєдинках змагався за золото національного чемпіонату з командою «Епіцентр-Подоляни» з міста Городок (Хмельницька область), і переміг з рахунком 3:0 в фінальній серії плей-оф. Регулярний чемпіонат команда завершила на першому місці з 51 очком у активі, зігравши 18 ігор, з них 17 перемог і лише 1 поразка.
Цьогоріч Львівщина разом з усією Україною святкуватиме 30-річчя відновлення Незалежності держави
9 березня 2021
В межах відзначення цього ювілею, в області також відбудуться заходи щодо річниці із дня ухвалення Верховною Радою України Конституції України, введення в обіг національної грошової одиниці – гривні, створення Збройних Сил України та інших ключових подій в історії держави. Ряд пам’ятних дат та ювілеїв 2021 року відзначитимуть на локальному рівні, у тих громадах і закладах освіти, з якими безпосередньо пов’язана подія чи певний відрізок життя видатної особистості. «Департамент освіти і науки має на меті залучити до відзначення важливих річниць дітей, батьків, представників громадських організацій та педагогів. Акцент на видатних датах нашої історії посприяє збереженню національної пам’яті, формуванню історичної свідомості української молоді, дозволить ефективно планувати виховну та краєзнавчу роботу. Внесок багатьох уродженців Львівщини у розвиток української науки, освіти, мистецтва, творення національної державності неможливо переоцінити, тому варто передавати ці знання дітям», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. На обласному рівні заплановано проведення літньої школи ідей для учнів, науково-практичну конференцію, конкурси, тематичні виставка, екскурсії та флеш-моби. Окрім того, Львівщина відзначатиме 820 років із часу народження короля Данила, 100-річчя з дня народження Петра Яцика, 130 років із дня народження Євгена Коновальця, 165 років із дня народження Івана Франка, півторасотлітні ювілеї Лесі Українки, Володимира Гнятюка, Юліана Дзеровича, Василя Щурата, Філарета Колесси тощо.
Сторіччя Петра Яцика планують відзначити не лише на Львівщині, а й поза її межами
16 лютого 2021
Цього року виповнюється сто років від дня народження канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа Петра Яцика, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Днями директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска зустрівся із автором фільму «Візія Петра Яцика» Едуардом Занюком, аби обговорити плани щодо відзначення ювілею великого українця. «Однією з найбільших подій у цьому році буде відзначення 100-літнього ювілею з Дня народження великого освітнього мецената, уродженця Львівщини Петра Яцика. Наша команда департаменту освіти і науки готує низку важливих заходів для реалізації цього задуму. Для цього ми запрошуємо експертів. Переконаний, що рішення, які ми ухвалили, будуть сприяти належному пошануванню постаті Петра Яцика», - наголосив Олег Паска. Святкування сторіччя має бути пов’язані із місцем його народження – Верхнім Синьовидним. Окрім того, заходи із відзначення ювілею планують організувати у три етапи. «Розпочнуть святкування у липні, саме тоді народився Петро Яцик. Другий блок святкувань хочемо приурочити до початку навчального року. А завершальний - має припасти на День української писемності, 9 листопада. Тоді ж коли починається конкурс знавців української мови імені Петра Яцика», - зазначила керівник відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Ірина Сислюк. Під час зустрічі Едуард Занюк розповів про свій фільм та висловив впевненість, що постать Петра Яцика є цікава сучасній молоді. «Внесок Перта Яцика у розвиток історичної науки, його популяризація україністики, мови та літератури мало з ким може зрівнятись. Гадаю, це буде цікаво сучасним дітям, сучасній молоді. Мені, як автору фільму, хотілось б щоб українці знали про свого видатного земляка. Говорити сьогодні, в умовах війни, про таких людей надзвичайно важливо. Такого калібру люди дають нам можливість бачити більше світла, звертати увагу на добро. Такі люди як Яцик неймовірної висоти і масштабу особистості, і їх треба популяризувати, щоб у нас було більше надії, утвердження, поваги до праці та своєї землі», - акцентував під час зустрічі Едуард Занюк. Директор департаменту освіти також запропонував приурочити перший урок в День знань постаті Петра Яцика. Відтак, планують розробити методичні рекомендації, враховуючи вікові особливості дітей, щодо проведення такого уроку із показом окремих фрагментів фільму Едуарда Занюка «Візія Петра Яцика». До відзначення сторіччя від дня народження Петра Яцика залучать також недільні школи, у яких за кордоном навчаються українці. Довідково: Петро Яцик — один із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика (її фонд налічує 4 млн доларів), Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Пожертвував мільйон доларів на історичні досліди, що з подвоєнням цих фондів від Альбертського уряду творить три мільйоновий фонд Яцика при Канадському інституті українських студій (КІУС) в Едмонтоні. Завдяки внесеним П.Яциком 750 тисяч доларів відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Сума його пожертв на українські інституції в західному світі перевищує 16 млн доларів. Міжнародному конкурсу знавців української мови, меценатом якого був Петро, надано його ім'я.
На Дрогобиччині вшанували пам'ять полковника Андрія Мельника
11 грудня 2020
Сьогодні, 11 грудня, Львівщина відзначає 130-ту річницю з дня народження полковника армії УНР, військового і політичного діяча Андрія Мельника. З цієї нагоди у селі Воля-Якубова на Дрогобиччині відбулись урочисте віче. "Через десятиліття ми чітко усвідомлюємо, що основою здобуття та утримання державності є боєздатна і патріотична армія. Лише ставлячи інтереси держави вище, ніж свої особисті, можна здобути сильну соборну та незалежну Українську державу. Саме у цьому був переконаний Андрій Мельник", - акцентував голова Львівської ОДА Максим Козицький. Представники влади та громадськості вшанували пам’ять українського військового спільною молитвою та поклали квіти до могили батьків Андрія Мельника та до пам’ятного знаку на місці втраченої садиби Атанаса Мельника, де народився Андрій Мельник. «Сьогодні минає 130 років, від дня коли народилася людина, ім’я якої викарбуване золотими літерами на сторінках боротьби української нації за свою державну незалежність. Видатний полководець, керівник Організації українських націоналістів – Андрій Мельник був непересічною особистістю. Минуло більше як століття, багато всього змінилося, але ворог і далі посягає на нашу Незалежність. Для усіх нас, а особливо для наших воїнів, які сьогодні боронять наші землі на Сході, постать Андрія Мельника, його подвиги і звитяги не залишають байдужими, хвилюють, викликають захоплення і надихають. Бо це була людина, яка віддано служила Україні, розбудовувала її військо і ставали інтереси держави понад усе», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Продовжив захід мистецький виступ художньо-просвітницького колективу Дрогобицького РНД «Відродження».
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2020
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 102-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. "Утворення Західноукраїнської Народної Республіки було важливим етапом створення єдиної соборної України та потужним фундаментом державницько-правової розбудови нашої держави. Сьогодні приклад героїчної боротьби творців Західноукраїнської Народної Республіки наслідують незламні українські воїни, які мужньо протистоять агресору на Сході України. І вони обов’язково вистоять, обов’язково переможуть! То ж будьмо гідними наших Героїв! Слава Україні! Героям Слава!", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76, а також провели чин панахиди.
З нагоди професійного свята на Львівщині відзначили рієлторів
9 жовтня 2020
Щороку 9 жовтня в Україні відзначають професійне свято фахівців у сфері операцій з нерухомістю – День рієлтора. Привітали рієлторів на Львівщині. Подяки за вагомий внесок у розвиток економіки області та з нагоди Дня рієлтора від імені голови Львівської ОДА вручив перший заступник очільника області Андрій Годик. «Щиро дякую за вашу роботу, адже завдяки вам операції з нерухомості для мешканців стають легшими та простішими. Рієлтор – це фахівець у багатьох сферах: архітектурі, містобудуванні, законодавстві, банківських програмах, страхових технологіях тощо. Проте, одним з головних умінь є ефективне спілкування та індивідуальний підхід до кожного клієнта», - зазначив він. Відзнаки отримали керівники агентств нерухомості області та фізичні особи-підприємці. Також фахівці у сфері операцій з нерухомістю Львівщини та представники Львівської ОДА поспілкувались про тенденції на ринку, законодавство у сфері нерухомості та виклики, які стоять перед галуззю. Юлія Савостейко
Голова Львівської ОДА відвідав Буську гімназію імені Євгена Петрушевича
2 вересня 2020
Під час робочої поїздки у Буський район голова Львівської ОДА Максим Козицький відвідав Буську гімназію імені Євгена Петрушевича при Львівському національному університеті імені Івана Франка, де зокрема оглянув інклюзивно-ресурсний центр. ІРЦ облаштований окремим приміщенням, складається із п’яти кімнат, які розміщені у будівлі гімназії. Педагоги центру, серед яких логопеди, дефектологи, практичні психологи та реабілітологи, навчають понад 8 тисяч дітей від 2-х років. У Львівській області створено та функціонує 30 інклюзивно-ресурсних центрів. Відповідно до заявок у 2021 році планується відкрити що 2 ІРЦ в м. Новий Розділ та Зимноводівській ОТГ. Педагогічний колектив гімназії налічує 67 учителів. Сьогодні вони навчають 322 учнів. Навчально-виховний комплекс працює за індивідуальним навчальним планом, розробленим на базі типового плану Міністерства освіти та науки України. Навчання в старших класах відбувається за двома напрямками — гуманітарним та природничо-математичним.
У Буську триває реконструкція стадіону
2 вересня 2020
Сьогодні, 2 вересня, у межах робочого візиту голова Львівської ОДА оглянув хід реконструкції спортивного ядра та трибун стадіону Буської ДЮСШ. Об‘єкт реконструюють у межах президентської програми «Велике будівництво». Проектна потужність стадіону - 672 місця. Тут облаштують сучасне легкоатлетичне ядро, на якому вихованці дитячо-юнацької спортивної школи зможуть вдосконолювати свої вміння. «Якісна спортивна інфраструктура — обов‘язкова передумова здорового розвитку молоді. Такі стадіони, як буде у Буську, не просто слугуватимуть доброю базою для занять спортсменів, а й заохочуватимуть до активного способу життя усе більше людей», — зауважив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Реконструкцію об‘єкта планують завершити до кінця року. Її загальна вартість — понад 14 мільйонів, з яких 6 мільйонів спрямовано з обласного бюджету.
Молодь повинна переймати від воїнів патріотизм і відданість країні, - Максим Козицький
2 вересня 2020
Голова Львівської ОДА Максим Козицький, перебуваючи сьогодні із робочим візитом у Буському районі, оглянув Центр національно-патріотичного виховання при навчально-виховному комплексі «Буська ЗОШ І ст гімназія імені Євгена Петрушевича при Львівському НУ ім.І.Франка». У Центрі воїни АТО з громадської організації «Побратими України» навчають хлопців та дівчат військової справи, показують, як поводитися з боєприпасами, зброєю, влучно стріляти, надавати першу медичну допомогу. «Унікальність Центру в тому, що він діє не просто як гурток. На його базі проводять уроки предмету «Захист України» для старшокласників. «Школяриками» сюди привозять учнів з усього району. Кожна школа має свій графік. З розмови із наставниками Центру зрозумів щось дуже важливе: кожен з їхніх вихованців готовий брати на себе відповідальність за долю своєї родини, рідної громади, країни. Досвід Центру треба поширювати по всій області, по всій Україні. Вся наша молодь повинна мати таку ж базу знань, як школярі Бущини. Переймати від воїнів патріотизм і відданість країні», - зазначив очільник області. Центр має добре облаштований стрілецький тир, військову уніформу, яку діти одягають під час занять. Нещодавно для них купили й макет автомата АКМ. Є виставка речей, які використовували в зоні АТО. Для забезпечення військово-патріотичного виховання у закладах освіти Львівщини створено гуртки національно-патріотичного виховання, робота яких фінансується з бюджету. Загалом у 301 гуртку навчаються 4 300 учнів.