2,5 тисячі гривень складе розмір дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби
Цьогоріч на державну підтримку з державного бюджету фінансовий ресурс у розмірі 6,3 мільярди гривень, з яких 4 мдрд скерували на галузь тваринництва. У державній підтримці у галузі тваринництва передбачили і підтримку для селянських господарств.
Це, зокрема, спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився в господарствах фізичних осіб.
Про це сьогодні, 8 червня, під час брифінгу розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.
"Ті селянські господарства, які отримують велику рогату худобу і мають молодняк до року часу – можуть отримати за утримання поголів’я молодняку 2,5 тисячі гривень за рік утримання. При цьому у людини немає зобов’язання тримати телятко до року часу. Вона може тримати його довшиий період. Дотація буде виплачуватися певними траншами за певний період, а саме – за кожні 4 місяці", - додала Людмила Гончаренко.
Відтак, дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі: за досягненням віку 4 місяці - 300 гривень за голову, 8 місяців – 700 гривень, 12 місяців - 1 500 гривень. Загалом при досягненні молодняком 12 місячного віку кожен власник тварини може отримати 2500 гривень.
Фізичні особи подають документи до 1 травня, 1 вересня, 1 грудня.
Зазначимо, що копії документів подаються до сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ.
Нагадаємо, що для отримання дотації власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування наступні документи:
- копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин;
- копію паспорта особи – власника тварини;
- копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку;
- копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.
Новини за темою
Львівська ОДА звернулася до ОП щодо необхідності зміни формули розрахунку обсягів базової та реверсної дотацій для громад
30 вересня 2021
Нещодавно Уряд подав до Парламенту проект Закону України про Державний бюджет на 2022 рік. Окрім іншого, цим законом затверджуватимуться обсяги дотацій по усіх місцевих бюджетах. Нагадаємо, базова дотація (кошти місцевим бюджетам з державного) для Львівщини становитиме 1 млрд 130 млн грн, реверсна (кошти до держбюджету з місцевих) – 873 млн грн. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, вказані обсяги для місцевих бюджетів могли б бути значно сприятливішими. «Відповідно до проєкту Держбюджету на 2022 рік, який Уряд уже подав до Верховної Ради, базова дотація - а це кошти місцевим бюджетам з державного - для Львівщини становитиме 1 млрд 130 млн грн. У цей час до держбюджету з місцевих (реверсна дотація) – передбачається передати 873 млн гривень. Проте, якщо у проєкті закону про Держбюджет врахувати показники громади Києва, для Львівщини фінансовий ресурс дотацій збільшиться на 709 млн грн! Громади нашої області є різні за спроможністю, але всі вони, в тому числі Львів, потребують цих, фактично, власноруч зароблених грошей для зменшення дефіцитів бюджету, розвитку та підвищення рівня життя людей. Тому питання базової та реверсної дотацій для громад Львівщини є дуже важливим, і ми офіційно звертаємося до Офісу Президента врахувати показники Києва у бюджетному вирівнюванні в проєкті Держбюджету-2022, а саме ініціювати внесення змін до Бюджетного кодексу України та доручити уряду в процесі доопрацювання проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2022 рік” внести зміни до формульної методики обрахунку обсягів базової та реверсної дотацій, врахувавши у вирівнюванні фінансової спроможності місцевих бюджетів показники м. Києва», - пояснив голова Львівської ОДА Максим Козицький. «За підрахунками департаменту, навіть за існуючих нормативів зарахування податку на доходи фізичних осіб (до бюджету м. Києва його надходить 40 відсотків, тоді як до інших місцевих бюджетів – 60 відсотків), врахування показників бюджету столиці у вирівнюванні фінансової спроможності місцевих бюджетів на 2022 рік мало б своїм результатом збільшення обсягів базової дотації регіонам на 7,2 млрд грн (44 відсотки) та зменшення обсягів реверсної дотації за ними на 3,0 млрд грн (28 відсотків). Цей додатковий ресурс дозволив би суттєво покращити можливості балансування місцевих бюджетів та мінімізувати їх дефіцити. Натомість, з бюджету м. Києва вилучалася б реверсна дотація в сумі 7,9 млрд гривень» - розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків
Прийом заявок на дотації на бджолосім’ї триває до 1 жовтня
27 серпня 2021
Вже другий рік поспіль у межах державної програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженою постановою КМУ від 07.02.2018 № 107 (зі змінами), пасічникам надають фінансову підтримку у вигляді спеціальної дотації за наявні бджолосім’ї. Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, дотація в розмірі 200 гривень за одну бджолосім’ю надається пасічникам, які утримують від 10 бджолосімей. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу. Прийом документів від пасічників здійснюється органами місцевого самоврядування до 1 жовтня поточного року за місцеперебуванням пасіки. Як зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман, галузь бджільництва відіграє важливу роль у сучасному сільськогосподарському виробництві, зокрема, запиленні сільськогосподарських культур. «Бджолозапилення сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-60% і навіть вище, залежно від виду рослин та умов запилення, підвищується якість плодів та насіння сільськогосподарських культур», - розповіла Тетяна Гетьман. «На Львівщині нараховується більше 4,1 тис. пасік, в яких утримують 64,0 тис. бджолосімей, з них 99% пасік зосереджені у приватному секторі. Тому важливим кроком розвитку цієї галузі є державна підтримка, що сприятиме підвищенню продуктивності бджіл та збільшенню виробництва продукції бджільництва. Так, минулого року дотацію виплачували вперше і 1047 пасічників Львівщини отримали дотацію в сумі 8,9 млн гривень за наявні 44,6 тис. бджолосімей. Виплата дотації минулого року суттєво вплинула на реєстрацію пасік у поточному році. Цьогоріч кількість зареєстрованих пасік збільшилась на 30%, на які пасічники отримали ветеринарно-санітарні паспорти нового зразка і мають можливість отримати державну підтримку у вигляді дотації за бджолосім’ї», - додала очільниця департаменту АПК Львівської облдержадміністрації.
Уряд розширив надання дотації за утримання корів усіх напрямків продуктивності
6 травня 2021
У 2021 році Уряд розширив надання дотації за утримання корів усіх напрямків продуктивності. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ЛОДА. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 384 затверджено зміни до Постанови від 07.02.2018 № 106 щодо Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Відтак, дотація надається фермерським господарствам, в яких утримується від 5 корів усіх напрямів продуктивності, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства. Для отримання дотації одержувачі мають подати документи до департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації до 31 серпня цього року. «Фермерські господарства і надалі мають можливість скористатись державною підтримкою за утримання корів. Фінансова підтримка стимулюватиме виробників до збільшення поголів’я корів та виробництва продукції тваринництва», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Детальніше із постановою можна ознайомитись за посиланням.
Львівщина - лідер серед областей з освоєння коштів дотації за утримання корів
9 грудня 2020
Фермери Львівщини активно беруть участь у державних програмах підтримки. Наша область - лідер з освоєння коштів спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності за програмою підтримки розвитку фермерських господарств. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. «Серед областей України Львівська область на першому місці за кількістю фермерських господарств області, які стали учасниками програми. Відтак, дотацію в сумі 6,48 мільйонів гривень надано 50-ти фермерським господарствам за утримання 1296 корів. Дотаційні державні кошти спрямовані на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на збереження поголів’я молочного стада та збільшення виробництва молока», - пояснила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Так, загалом в Україні субсидії на утримання понад 7 тисяч корів молочного напряму продуктивності отримують за програмою підтримки розвитку фермерських господарств на суму у понад 35 мільйонів гривень. Нагадаємо, що з державного бюджету передбачили фінансову підтримку для фермерських господарств, які утримують від 5 корів. Сума дотації на одну корову складає 5000 гривень. Максимальна сума дотації, яку може отримати таке господарство за утримання корів - 250 тисяч гривень. "Розвиток аграрного сектору завжди буде пріоритетним напрямком для Львівщини. Цього року на обласні програми підтримки агровиробництва скерували 18 мільйонів гривень - найбільше в Україні", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, за кількістю сільськогосподарських тварин Львівська область входить у ТОП-5 регіонів України. Христина Дмитрик
Львівщина - лідер серед областей з освоєння коштів дотації за утримання корів
9 грудня 2020
Фермери Львівщини активно беруть участь у державних програмах підтримки. Наша область - лідер з освоєння коштів спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності за програмою підтримки розвитку фермерських господарств. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. «Серед областей України Львівська область на першому місці за кількістю фермерських господарств області, які стали учасниками програми. Відтак, дотацію в сумі 6,48 мільйонів гривень надано 50-ти фермерським господарствам за утримання 1296 корів. Дотаційні державні кошти спрямовані на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на збереження поголів’я молочного стада та збільшення виробництва молока», - пояснила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Так, загалом в Україні субсидії на утримання понад 7 тисяч корів молочного напряму продуктивності отримують за програмою підтримки розвитку фермерських господарств на суму у понад 35 мільйонів гривень. Нагадаємо, що з державного бюджету передбачили фінансову підтримку для фермерських господарств, які утримують від 5 корів. Сума дотації на одну корову складає 5000 гривень. Максимальна сума дотації, яку може отримати таке господарство за утримання корів - 250 тисяч гривень. "Розвиток аграрного сектору завжди буде пріоритетним напрямком для Львівщини. Цього року на обласні програми підтримки агровиробництва скерували 18 мільйонів гривень - найбільше в Україні", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, за кількістю сільськогосподарських тварин Львівська область входить у ТОП-5 регіонів України. Христина Дмитрик
Аграрії отримали дотацію з держбюджету за утримання молодняка ВРХ
23 листопада 2020
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України скерувало кредиторську заборгованість 2019 року за утримання молодняка ВРХ, відповідно до наказу від 15 вересня. Як зазначила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко, за два роки дотацію в сумі 75,5 мільйонів гривень отримали 38 тисяч фермерів Львівщини. Загалом вони утримують майже 55 тисяч голів молодняка ВРХ. «Дотація за утримання молодняка ВРХ виплачувалась фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого молодняка великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах за Програмою підтримки розвитку тваринництва у 2018-2019 роках. У 2020 році такої дотації Програмою не передбачено”, - зазначила Людмила Гончаренко. За її словами, документи для виплати кредиторської заборгованості за 2019 рік на суму 102,6 тис гривень вже подали до казначейства, кошти будуть перераховані на рахунки 56 фізичних осіб.
Департамент фінансів ініціював звернення до центральних органів влади з приводу дотацій із держбюджету
16 липня 2020
Регіони отримують з держбюджету значно менші від належних обсяги дотацій. У чинному бюджетному законодавстві показники м.Києва не враховуються у фінансовому вирівнюванні спроможності місцевих бюджетів (хоча бюджет столиці – це теж місцевий бюджет). Це призводить до того, що регіони отримують з держбюджету значно менші від належних обсяги дотацій. Стосовно 2020 року це загалом 7,9 млрд грн. Для Львівщини ціна питання – 558 млн грн. Враховуючи, що зараз наш позитивний баланс дотаційних коштів (базова дотація мінус реверсна) становить 235 млн грн, обсяг зазначеного ресурсу для нашої області зріс би у 3,4 раза. У зв’язку з вищенаведеним департамент фінансів вкотре ініціював звернення до центральних органів влади та народних депутатів України, щодо справедливого вирішення цього питання і врахування показників м.Києва у фінансовому вирівнюванні спроможності місцевих бюджетів.
За вересень-листопад понад 4,5 тисячам власників нарахували дотацію за утримання молодняка ВРХ
16 грудня 2019
На Львівщині завершили третій етап прийому документів для нарахування дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби (ВРХ). Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Відтак, упродовж року прийом документів проводили у три етапи: на 1 травня (за період січень-квітень), 1 вересня (травень-серпень) та 1 грудня (вересень-листопад). Зокрема за зведеними даними за вересень - листопад поточного року нараховано дотацію 4,6 тис фізичним особам за утримання 6,5 тис голів молодняка ВРХ на суму 14,7 млн гривень. Всього за період з січня по грудень 2019 року нараховано дотації 23,5 тис фізичним особам за утримання 32,9 тис голів молодняка ВРХ на загальну суму 48,7 млн гривень. Зазначимо, що упродовж двох років дії державної програми з виплати фізичним особам дотації за утримання молодняка ВРХ Львівщина утримує перше місце по кількості фізичних осіб, які подали документи на дотацію, друге місце – по кількості молодняка ВРХ та сумі нарахованої дотації. Довідково: У 2018 році з квітня по грудень дотацію в сумі 26,8 млн гривень отримали 15,3 тис фізичних осіб за утримання 21,8 тис голів молодняка ВРХ.
Фізичні особи - власники тварин одержать другий транш дотації за утримання молодняка ВРХ
9 жовтня 2019
1 жовтня 2019 року Міністерством аграрної політики та продовольства України затверджено розподіл коштів, передбачених для надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби в період з 1 травня 2019 до 1 вересня 2019 року. Фінансову підтримку за поданими документами на 1 вересня поточного року отримають 7,2 тис. фізичних осіб, які в своїх господарствах утримують 10,2 тис. гол. молодняка ВРХ. Загальна сума дотації складає – 9,9 млн. гривень. Нарахування фізичним особам дотації проводиться протягом року у три етапи: на 1 травня, 1 вересня та 1 грудня. Загалом з початку 2019 року нараховано дотацію 18,8 тис. фізичним особам за утримання 26,3 тис. гол. молодняка ВРХ на суму 34,0 млн. гривень. Довідково: Прийняття документів на дотацію продовжується, третій етап буде завершений 1 грудня 2019 року. Для отримання дотації власники тварин подають до органів місцевого самоврядування наступні документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.
Понад 7 тисяч фермерів отримали дотацію за утримання молодняка ВРХ
12 вересня 2019
В області станом на 1 вересня прийняли документи та нарахували дотацію 7,3 тис фізичним особам, які у своїх господарствах утримують 10,3 тис голів молодняка ВРХ на суму 9,9 млн гривень Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку, загалом з початку року нарахували дотацію 18,8 тис. фізичним особам за утримання 26,3 тис гол. молодняка ВРХ на суму 34,0 млн гривень. Відповідно до прийнятих документів, департаментом сформована зведена відомість та подана до Міністерства аграрної політики та продовольства України для формування розподілу коштів на виплату фізичним особам другого траншу дотації за утримання молодняка ВРХ. Прийняття документів на дотацію продовжується, третій етап буде завершений 1 грудня. Для отримання третього траншу дотації фізичні особи повинні подати до органів місцевого самоврядування такі документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.
Власники тварин отримали перший у цьому році транш дотації за утримання молодняка ВРХ
25 липня 2019
Департаментом агропромислового розвитку профінансовано перший у 2019 році транш коштів на виплату дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби відповідно до поданих документів станом на 1 травня. Відтак, кошти в сумі 24111,3 тис гривень виплатили 11,5 тис фізичним особам, які в своїх господарствах утримують 16,0 тис голів молодняка ВРХ. Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, прийом документів для нарахування другого траншу дотації триває до 31 серпня. Для отримання дотації власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування такі документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.
Власники тварин отримають перший у цьому році транш дотації за утримання молодняка ВРХ
8 липня 2019
В області розпочали виплату дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби (ВРХ) фізичним особам. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. «Серед областей України Львівщина займає друге місце по кількості поголів’я молодняку ВРХ, на яке нараховано дотацію та третє місце по кількості фізичних осіб, які подали документи на дотацію і сумі нарахованої дотації»,- розповіла т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко. Фінансову підтримку в сумі 24,1 млн грн отримають 11,6 тис фізичних осіб за утримання 16 тис голів молодняка ВРХ, які подали документи у січні - квітні поточного року. Це перший транш коштів, передбачений для виплати дотації фізичним особам у 2019 році. Перші виплати дотації в сумі 1,6 млн грн вже спрямовані до ПАТ «Приватбанку» для зарахування на рахунки фізичним особам - власникам тварин. Водночас формуються реєстри для зарахування коштів дотації на рахунки фізичних осіб в інших банках.