Прийом заявок на дотації на бджолосім’ї триває до 1 жовтня
Вже другий рік поспіль у межах державної програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженою постановою КМУ від 07.02.2018 № 107 (зі змінами), пасічникам надають фінансову підтримку у вигляді спеціальної дотації за наявні бджолосім’ї.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, дотація в розмірі 200 гривень за одну бджолосім’ю надається пасічникам, які утримують від 10 бджолосімей. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу. Прийом документів від пасічників здійснюється органами місцевого самоврядування до 1 жовтня поточного року за місцеперебуванням пасіки.
Як зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман, галузь бджільництва відіграє важливу роль у сучасному сільськогосподарському виробництві, зокрема, запиленні сільськогосподарських культур.
«Бджолозапилення сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-60% і навіть вище, залежно від виду рослин та умов запилення, підвищується якість плодів та насіння сільськогосподарських культур», - розповіла Тетяна Гетьман.
«На Львівщині нараховується більше 4,1 тис. пасік, в яких утримують 64,0 тис. бджолосімей, з них 99% пасік зосереджені у приватному секторі. Тому важливим кроком розвитку цієї галузі є державна підтримка, що сприятиме підвищенню продуктивності бджіл та збільшенню виробництва продукції бджільництва. Так, минулого року дотацію виплачували вперше і 1047 пасічників Львівщини отримали дотацію в сумі 8,9 млн гривень за наявні 44,6 тис. бджолосімей.
Виплата дотації минулого року суттєво вплинула на реєстрацію пасік у поточному році. Цьогоріч кількість зареєстрованих пасік збільшилась на 30%, на які пасічники отримали ветеринарно-санітарні паспорти нового зразка і мають можливість отримати державну підтримку у вигляді дотації за бджолосім’ї», - додала очільниця департаменту АПК Львівської облдержадміністрації.
Новини за темою
Пасічники Львівщини отримали понад 8,4 млн грн у межах державної підтримки
30 листопада 2021
На Львівщині нараховується більше 4,1 тис пасік, в яких утримується понад 83,6 тис бджолосімей. Дотацію в сумі 8,4 млн грн у поточному році отримали 1843 пасічники за наявні 76,9 тис. бджолосімей. Вже другий рік поспіль у межах державної програми підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, згідно з постановою КМУ від 07.02.2018 № 107 пасічникам надають фінансову підтримку у вигляді спеціальної дотації за наявні бджолосім’ї. Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.11.2021 № 336 затверджено розподіл коштів на виплату пасічникам дотації за наявні бджолосім’ї. Як зазначає заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, державна підтримка суттєво вплинула на кількість офіційно зареєстрованих пасік. «Зокрема, у поточному році зареєстровано 2115 пасік, що складає 52 % до усіх пасік. У минулому році частка зареєстрованих пасік складала лише 31 %. А реєстрація пасіки – це гарантія щорічного ветеринарного обстеження бджолосімей, мінімальні ризики отруєння бджіл, а також забезпечення виробництва безпечної продукції для споживачів. Враховуючи, що 99% пасік зосереджені у приватному секторі, державна підтримка є важливим кроком у розвитку цієї галузі, сприяє підвищенню продуктивності бджіл та збільшенню виробництва продукції бджільництва», - розповіла Людмила Гончаренко.
Львівська ОДА звернулася до ОП щодо необхідності зміни формули розрахунку обсягів базової та реверсної дотацій для громад
30 вересня 2021
Нещодавно Уряд подав до Парламенту проект Закону України про Державний бюджет на 2022 рік. Окрім іншого, цим законом затверджуватимуться обсяги дотацій по усіх місцевих бюджетах. Нагадаємо, базова дотація (кошти місцевим бюджетам з державного) для Львівщини становитиме 1 млрд 130 млн грн, реверсна (кошти до держбюджету з місцевих) – 873 млн грн. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, вказані обсяги для місцевих бюджетів могли б бути значно сприятливішими. «Відповідно до проєкту Держбюджету на 2022 рік, який Уряд уже подав до Верховної Ради, базова дотація - а це кошти місцевим бюджетам з державного - для Львівщини становитиме 1 млрд 130 млн грн. У цей час до держбюджету з місцевих (реверсна дотація) – передбачається передати 873 млн гривень. Проте, якщо у проєкті закону про Держбюджет врахувати показники громади Києва, для Львівщини фінансовий ресурс дотацій збільшиться на 709 млн грн! Громади нашої області є різні за спроможністю, але всі вони, в тому числі Львів, потребують цих, фактично, власноруч зароблених грошей для зменшення дефіцитів бюджету, розвитку та підвищення рівня життя людей. Тому питання базової та реверсної дотацій для громад Львівщини є дуже важливим, і ми офіційно звертаємося до Офісу Президента врахувати показники Києва у бюджетному вирівнюванні в проєкті Держбюджету-2022, а саме ініціювати внесення змін до Бюджетного кодексу України та доручити уряду в процесі доопрацювання проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2022 рік” внести зміни до формульної методики обрахунку обсягів базової та реверсної дотацій, врахувавши у вирівнюванні фінансової спроможності місцевих бюджетів показники м. Києва», - пояснив голова Львівської ОДА Максим Козицький. «За підрахунками департаменту, навіть за існуючих нормативів зарахування податку на доходи фізичних осіб (до бюджету м. Києва його надходить 40 відсотків, тоді як до інших місцевих бюджетів – 60 відсотків), врахування показників бюджету столиці у вирівнюванні фінансової спроможності місцевих бюджетів на 2022 рік мало б своїм результатом збільшення обсягів базової дотації регіонам на 7,2 млрд грн (44 відсотки) та зменшення обсягів реверсної дотації за ними на 3,0 млрд грн (28 відсотків). Цей додатковий ресурс дозволив би суттєво покращити можливості балансування місцевих бюджетів та мінімізувати їх дефіцити. Натомість, з бюджету м. Києва вилучалася б реверсна дотація в сумі 7,9 млрд гривень» - розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків
Уряд розширив надання дотації за утримання корів усіх напрямків продуктивності
6 травня 2021
У 2021 році Уряд розширив надання дотації за утримання корів усіх напрямків продуктивності. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ЛОДА. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 384 затверджено зміни до Постанови від 07.02.2018 № 106 щодо Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Відтак, дотація надається фермерським господарствам, в яких утримується від 5 корів усіх напрямів продуктивності, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства. Для отримання дотації одержувачі мають подати документи до департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації до 31 серпня цього року. «Фермерські господарства і надалі мають можливість скористатись державною підтримкою за утримання корів. Фінансова підтримка стимулюватиме виробників до збільшення поголів’я корів та виробництва продукції тваринництва», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Детальніше із постановою можна ознайомитись за посиланням.
Львівщина - лідер серед областей з освоєння коштів дотації за утримання корів
9 грудня 2020
Фермери Львівщини активно беруть участь у державних програмах підтримки. Наша область - лідер з освоєння коштів спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності за програмою підтримки розвитку фермерських господарств. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. «Серед областей України Львівська область на першому місці за кількістю фермерських господарств області, які стали учасниками програми. Відтак, дотацію в сумі 6,48 мільйонів гривень надано 50-ти фермерським господарствам за утримання 1296 корів. Дотаційні державні кошти спрямовані на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на збереження поголів’я молочного стада та збільшення виробництва молока», - пояснила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Так, загалом в Україні субсидії на утримання понад 7 тисяч корів молочного напряму продуктивності отримують за програмою підтримки розвитку фермерських господарств на суму у понад 35 мільйонів гривень. Нагадаємо, що з державного бюджету передбачили фінансову підтримку для фермерських господарств, які утримують від 5 корів. Сума дотації на одну корову складає 5000 гривень. Максимальна сума дотації, яку може отримати таке господарство за утримання корів - 250 тисяч гривень. "Розвиток аграрного сектору завжди буде пріоритетним напрямком для Львівщини. Цього року на обласні програми підтримки агровиробництва скерували 18 мільйонів гривень - найбільше в Україні", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, за кількістю сільськогосподарських тварин Львівська область входить у ТОП-5 регіонів України. Христина Дмитрик
Департамент фінансів ініціював звернення до центральних органів влади з приводу дотацій із держбюджету
16 липня 2020
Регіони отримують з держбюджету значно менші від належних обсяги дотацій. У чинному бюджетному законодавстві показники м.Києва не враховуються у фінансовому вирівнюванні спроможності місцевих бюджетів (хоча бюджет столиці – це теж місцевий бюджет). Це призводить до того, що регіони отримують з держбюджету значно менші від належних обсяги дотацій. Стосовно 2020 року це загалом 7,9 млрд грн. Для Львівщини ціна питання – 558 млн грн. Враховуючи, що зараз наш позитивний баланс дотаційних коштів (базова дотація мінус реверсна) становить 235 млн грн, обсяг зазначеного ресурсу для нашої області зріс би у 3,4 раза. У зв’язку з вищенаведеним департамент фінансів вкотре ініціював звернення до центральних органів влади та народних депутатів України, щодо справедливого вирішення цього питання і врахування показників м.Києва у фінансовому вирівнюванні спроможності місцевих бюджетів.
Завершився перший етап прийняття документів на дотацію за утримання молодняка ВРХ
17 травня 2019
У Львівській області станом на 1 травня прийнято документи та нараховано дотацію 11,6 тис. фізичним особам, які у своїх господарствах утримують 16 тис. гол. молодняка ВРХ на суму дотації 24111,3 тис. гривень. Найбільше прийнято документів та нараховано дотації фізичним особам в Турківському (1,8 тис. осіб, 3,1 тис. гол. на суму 4564,5 тис. грн.) Старосамбірському (0,9 тис. осіб, 1,2 тис. гол. на суму 1823,9 тис. грн.) та Бродівському (0,8 тис. осіб, 1,1 тис. гол. на суму 1727,6 тис. грн.) районах. Відповідно до прийнятих документів, департаментом агропромислового розвитку сформована зведена відомість та подана до Міністерства аграрної політики та продовольства України для виплати першого траншу дотації фізичним особам за утримання молодняка ВРХ. Прийняття документів на дотацію продовжується, другий етап буде завершений 1 вересня 2019 року. Для отримання другого траншу дотації фізичні особи-власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування наступні документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини. Дотація за молодняк який народився в господарствах фізичних осіб надається за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі: за досягненням віку 4 місяці - 300 гривень за голову, 8 місяців – 700 гривень, 12 місяців - 1 500 гривень. Якщо молодняк ВРХ набутий шляхом його переміщення від інших власників то дотація надається за кожні повні 4 місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним 13 місячного віку у розмірі: за перші 4 місяці утримання молодняка – 300 грн за голову; за наступні 4 місяці утримання молодняка – 700 грн за голову; за наступні 4 місяці утримання молодняка – 1500 грн за голову. Загалом при досягненні молодняком 12 місячного віку кожен власник тварини може отримати 2500 гривень.
На підтримку аграрного сектору Львівщини скерували майже 100 млн грн
17 грудня 2018
Цьогоріч з державного бюджету на підтримку аграрного сектору економіки виділили 6,3 млрд грн. Із цих коштів по Україні освоїли 2,6 млрд грн. На Львівщину скерували 98 мільйонів гривень, що становить 3,5% від обсягу освоєних коштів по Україні. Пріоритетною у підтримці є галузь тваринництва. «Цьогоріч дотацією фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби охопили 15 200 осіб. Це найбільша кількість по Україні. Люди отримали від 300 до 2500 грн, в залежності від віку поголів’я», - розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко. Окрім того, на програму підтримки садівництва спрямовано 24,2 млн грн, серед найбільш цікавих для аграріїв програм – часткова компенсація сільськогосподарської техніки, надання кредитів тощо.
Фермери Львівщини цьогоріч отримали понад 2 мільйони гривень на розвиток господарств
13 грудня 2018
Під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової відбулась чергова відео-конференція з представниками обласних аграрних відомств щодо державної підтримки розвитку галузі агропромислового комплексу у 2018 році. Так, у 2018 році на підтримку всіх програм галузі агропромислового комплексу виділено 6,3 млрд. грн., з яких 2,6 млрд. грн вже спрямовано отримувачам бюджетних коштів. Урядом зроблена низка вдосконалень порядків використання коштів за державними програмами підтримки розвитку агропромислового комплексу, спрощені процедури отримання коштів, розширено перелік банків-партнерів, лібералізовані вимоги до отримувачів. Особливу увагу приділили підтримці розвитку фермерських господарств, на що цього року виділено 1 млрд. грн. Фермерами Львівської області по програмі Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств отримано 2 166,5 тис грн, з яких 15 фермерських господарств отримали часткову компенсацію за придбану с/г техніку, 27 фермерських господарств залучили кредити в державних банках на суму 10,4 млн грн, 9 господарствам нараховано компенсацію за придбане насіння; 5-м фермерським господарствам надано фінансову підтримку у формі пільгового кредиту на загальну на суму 1,2 млн грн. Також програму доповнено двома новими напрямами: бюджетна дотація для новостворених фермерських господарств у розмірі 3,0 тис грн на 1 га землекористування, а також 5,5 прожиткових мінімумів на кожного члена фермерського господарства. На отримання дотацій за цими напрямами у Львівське відділення Укрдержфонду подали документи 178 фермерських господарств на загальну суму - 3 млн. грн . За державною програмою в галузі тваринництва у Львівську область надійшло 25779,2 тис грн, з яких нараховано дотацію 55 с/г підприємствам за утримання корів на занальну суму 4197,25 тис грн, виплачено відшкодування закупівлі племінних тварин 15 господарствам на суму 6317,4 тис грн; 10,5 тис. фізичним особам виплачено дотацію за утримання 15,2 тис голів молодняку ВРХ на загальну суму 11,4 млн грн. Крім того, до Міністерства аграрної політики та продовольства подані документи на виплату останнього траншу дотації 12,4 тис фізичним особам за утримання молодняку ВРХ на загальну суму 15,4 млн грн.
Фермери можуть отримати два нових види прямих бюджетних дотацій
22 листопада 2018
У середу, 21 листопада, під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети та за участі керівників департаментів агропромислового розвитку всіх областей України відбулась відео-конференцію з питань надання державної підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Під час відео-конференції обговорили стан виконання програм підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів у 2018 році, існуючі проблеми стану реалізації державної програми та можливості їх вирішення за допомогою внесених змін та новацій до Порядку використання коштів, якими ще можуть скористатися у 2018 році фермерські господарства. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 року №911 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Фермери отримали два нових види прямих бюджетних дотацій. У 2018 році бюджетна субсидія виділятиметься на кожного члена фермерського господарства (крім новостворених) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (9,5 тис.грн на одного члена фермерського господарства), але не більше 30 тис. грн. на одне фермерське господарство. Бюджетна субсидія для новостворених фермерських господарств, які зареєстровані з 1 січня 2016 року виділяється на одиницю оброблюваних угідь в розмірі 3 тис грн, але не більше 60 тис грн на одне фермерське господарство. Для отримання субсидії фермерські господарства (у тому числі новостворені) подають до грудня місяця у регіональне відділення Укрдержфонду заявку й такі підтвердні документи: копію статуту ФГ (для юридичної особи) або копію договору (декларації - у разі одноосібного ведення) про створення сімейного ФГ; відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою; копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для ФГ).Таким документом має бутиформа № 2-м або форма № 2-мс; копію фінансового звіту за останній квартал - для ФГ, які зареєстровані в поточному (2018) році (нововведення); довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, — у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС; згоду ФГ щодо надання Мінагрополітики інформації, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані. За додатковою інформацією просимо звертатись до регіонального відділення Укрдержфондуза адресою м. Львів, вул. Січових стрільців 3, 4 поверх ліве крило, тел. 0677818287, або департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації за тел. 255-05-70.
Уряд змінив порядок надання дотацій аграріям
26 вересня 2018
19 вересня Кабінет Міністрів України вніс зміни у порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Зокрема, внесли зміни, згідно з якими фінансова підтримка надається: - фермерському господарству, яке має чистий дохід за останній рік до 20 млн грн, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення; - сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу молочарського, м'ясного напрямів, до складу якого входить не менше 20 членів, у власності яких є землі при наявності ідентифікованих та зареєстрованих тварин; - плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менше ніж 7 членів, у власності та/або користуванні кожного з яких перебувають не більше 100 га земель. Додатково передбачена фінансова підтримка новостворених фермерських господарств, яка надається для ведення сільськогосподарської діяльності у розмірі 3 тис грн на 1 га, але не більше 60 тис грн на господарство. Також передбачено часткову компенсацію сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Окрім цього внесли зміни у виплату компенсації за закуплене насіння вітчизняного виробництва не тільки «вітчизняної селекції», а й закордонної. У постанові уточнено список документів, що надаються для отримання допомоги на придбання насіннєвого матеріалу. Передбачили зміни і у виплаті компенсації за придбану сільгосптехніку, зокрема сільськогосподарським товаровиробникам, які придбали у 2017 році техніку та з незалежних від них причин не отримали кошти, компенсація може бути виплачена за рахунок коштів, передбачених у 2018 році. Також розширили перелік уповноважених банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки. «Завдяки змінам, доступ до фінансових ресурсів для фермерських господарств і кооперативів значно спростився, що сприятиме розвитку їх сільськогосподарської діяльності», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.
2,5 тисячі гривень складе розмір дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби
8 Червня 2018
Цьогоріч на державну підтримку з державного бюджету фінансовий ресурс у розмірі 6,3 мільярди гривень, з яких 4 мдрд скерували на галузь тваринництва. У державній підтримці у галузі тваринництва передбачили і підтримку для селянських господарств. Це, зокрема, спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився в господарствах фізичних осіб. Про це сьогодні, 8 червня, під час брифінгу розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко. "Ті селянські господарства, які отримують велику рогату худобу і мають молодняк до року часу – можуть отримати за утримання поголів’я молодняку 2,5 тисячі гривень за рік утримання. При цьому у людини немає зобов’язання тримати телятко до року часу. Вона може тримати його довшиий період. Дотація буде виплачуватися певними траншами за певний період, а саме – за кожні 4 місяці", - додала Людмила Гончаренко. Відтак, дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі: за досягненням віку 4 місяці - 300 гривень за голову, 8 місяців – 700 гривень, 12 місяців - 1 500 гривень. Загалом при досягненні молодняком 12 місячного віку кожен власник тварини може отримати 2500 гривень. Фізичні особи подають документи до 1 травня, 1 вересня, 1 грудня. Зазначимо, що копії документів подаються до сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ. Нагадаємо, що для отримання дотації власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування наступні документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.
Завершується перший етап прийняття документів на дотацію за утримання молодняка великої рогатої худоби
25 квітня 2018
Відповідно до змін від 28.03.2018 № 285 внесених до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва»дотацію можуть отримати фізичні особи, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, народжений у минулому та поточному році. Дотація за молодняк надаватиметься за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі: - за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців - 300 гривень за голову; - за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців - 700 гривень за голову; - за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців - 1 500 гривень за голову. Загальний обсяг дотації на одну голову молодняка, який досягнув 13 місячного віку становитиме 2 500 гривень. Для отримання дотації власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування наступні документи: - копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка товитяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини. Документи приймають упродовж року до 1 травня, до 1 вересня, до 1 грудня поточного року. Схема виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби, додається.