Вступ в НАТО – це ключ до миру та безпеки,– Олег Синютка
8 Червня 2018р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 8 червня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк зустрілися із заступником голови Парламентської асамблеї НАТО, членом Міжпарламентської ради Україна - НАТО Расою Юкнявічене.
«Моя місія сьогодні тут, звісно, подивитися і поговорити з людьми. Мій ключовий меседж, про який я сьогодні говорила вашим студентам - заохочувати вашу довіру до себе самих. Ми на власному прикладі хочемо продемонструвати, що якщо ми змогли вступити у НАТО, то і сьогодні ви, велика держава, також зможете», - зазначила Раса Юкнявічене.
Окрім того, вона наголосила на важливості донесення правдивої інформації про Україну широкому світовому та європейському загалу.
«Для нас сьогодні вступ в НАТО – це ключ до миру та безпеки», - наголосив Олег Синютка.
Також Олег Синютка ознайомив Расу Юкнявічене з інвестиційним потенціалом Львівщини. Зокрема, окрему увагу зосередив на відкритті нових робочих місць та виробничих потужностей.
У межах зустрічі присутні порушили питання процесу реформ, що відбувають в нашій державі, а також оцінили перспективи вступу України в НАТО та ЄС.
Ключові слова:
НАТОНовини за темою
“Ми чекаємо від НАТО цілковитої підтримки”, - Максим Козицький
24 березня 2022
Україна вірить у підтримку НАТО, але наш Народ чекає цілковитої підтримки, не тільки гуманітарними вантажами, але й зброєю. На цьому наголосив сьогодні під час брифінгу начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. "Ми віримо у міжнародну допомогу, а ще більшу маємо віру у нашу армію. Основний тягар війни несе Український Народ і Солдати. Тому що ми любимо свою країну та землю і якщо не будемо боротись, то за нас це не зробить ніхто. Ми віримо у підтримку НАТО, але наш народ чекає не половинчастих рішень, а цілковитої підтримки, не тільки гуманітарними вантажами, але й зброєю. Ми чекаємо інструментів, щоб закінчити війну швидше. А інструмент солдата – це зброя, льотчитка – літак, танкіста – танк, а Українського Народу – це віра у власні сили і перемогу. Ми чекаємо від НАТО цілковитої підтримки. Якщо треба закрити небо – закрийте його і дайте зброю", - зазначив очільник області. Зазначимо, сьогодні відбувається засідання спеціального саміту Північноатлантичного альянсу (НАТО) у Брюсселі. На порядку денному – військове вторгнення росії на територію Української Держави.
«Всі разом, цілим світом голосно маємо сказати: «НАТО, закрий небо над Україною!», - Максим Козицький
5 березня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький закликав всі міські та місцеві ради області, а також усіх голів та всі громадські організації, всі парафії українських церков офіційно і публічно звернутися до НАТО, урядів країн Альянсу та всіх країн світу з закликом закрити над Україною небо. “Ця вимога є головною, аби зупинити геноцид в українських містах. Аби зупинити розстріли українських дітей та матерів з російських літаків, градів та іншої ворожої артилерії. Аби не допустити ядерного апокаліпсису, якщо продовжаться постріли по наших АЕС. Ми б’ємося за майбутнє всієї Європи. Ми боремося нині в Україні за весь світ. Тому ми всі разом, цілим світом голосно маємо сказати: “НАТО, закрий небо над Україною!”, - зазначив очільник Львівщини. Він наголосив, давайте всі разом, цілою Україною підсилимо голос нашого Президента, уряду та парламенту. “Також закликаю всіх волонтерів, всіх священників, всіх, хто має можливість організувати масовий збір підписів українців під зверненням до НАТО з вимогою закрити небо над Україною. Ми надішлемо ці всі списки до штаб-квартири НАТО у Брюсселі. Публікуйте також свої звернення у соцмережах, знімайте відеозвернення! Ми вдячні нашим союзникам за всю підтримку та допомогу, яку вони нам надають. Але ми боремося проти однієї з найсильніших армій світу. Ми боремося за цінності, які споконвіку декларує Європа. Ми воюємо за те, аби свобода лишалася свободою, істина - істиною, а правда не перетворювалася у пропаганду. І нам, українцям, нині потрібна реальна допомога. Ми - європейці, і ми своєю кров’ю, кров’ю наших воїнів і наших дітей довели, що маємо право її вимагати! НАТО, нам потрібне закрите небо! NATO, close the sky over Ukraine! #NATO_close_the_sky”, - наголосив Максим Козицький.
Президент Володимир Зеленський закликав лідерів ЄС зупинити агресора
25 лютого 2022
В Україні вирішується доля Європи: якщо Путін не отримає гідної відсічі зараз, він піде далі. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму Facebook. ''Слід негайно ухвалити потужні економічні та фінансові санкції проти агресора, позбавити його засобів для продовження агресії: відключити від SWIFT, накласти ембарго на торгівлю нафтою й газом, допомогти українській армії озброєнням та боєприпасами, підтримати миротворчу операцію ООН. Наші люди гинуть за свободу України та Європи. Ми довго чекали біля відкритих дверей. Ми запитали про членство в НАТО – відповіді не почув. Зараз потребуємо міжнародно-правових гарантій безпеки, чіткої європейської перспективи, швидких та конкретних дій'', - повідомив Глава держави.
"Ми на правильному шляху", - Максим Козицький про членство України у Програмі розширених можливостей НАТО
12 Червня 2020
Сьогодні Україна стала одним з шести партнерів розширених можливостей НАТО разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Голова Львівської ОДА Максим Козицький назвав цей крок найбільшим проривом у євроатлантичній інтеграції, з того часу як Україна остаточно вибрала курс на членство в НАТО. "Відтепер Україна - член Програми розширених можливостей НАТО. У червні 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон, яким членство держави в Альянсі знову визнано стратегічним пріоритетом національної зовнішньої і безпекової політики. Згодом Президент України Володимир Зеленський також заявляв про готовність надати нового поштовху розвиткові відносин між Україною і НАТО. І є перші результати! Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми, адже країни-члени НАТО відзначають вклад нашої країни у збереження євроатлантичної безпеки - Україна відправляла військових на підтримку операцій НАТО, в тому числі в Афганістані і Косово, а також для Сил реагування Альянсу і для проведення навчань", наголосив Максим Козицький. Членство, зокрема, передбачає розширений доступ до програм посилення оперативної сумісності.
На Львівщині розпочалось засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО
24 Червня 2019
Сьогодні, 24 червня, у Національному університеті «Львівська політехніка» розпочалось засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО. Серед учасників засідання – Президент Парламентської Асамблеї НАТО Мадлєн Мун, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Голова делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї НАТО Оксана Юринець, т.в. о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Ми тут для того, щоб надіслати дуже чіткий меседж кожному громадянину – ми всі в альянсі з вами. І ми так само, як і ви, рішуче налаштовані досягти результату, який полягатиме в тому, щоб ви станете членами Альянсу. Ми знаємо, що шлях непростий і треба робити дуже складний вибір, але також ми знаємо, що саме цього хочуть громадяни цієї країни», - зазначила Президент Парламентської Асамблеї НАТО Мадлєн Мун. «Той факт, що комітет і Парламентська Асамблея зібралися тут сьогодні і будуть працювати завтра, а також те, що Парламентська Асамблея знову приїде до України наступного року є чітким сигналом про те, що ми з вами, ми разом»,- додала Мадлєн Мун. «Сьогодні також Парламентська Асамблея демонструє повну підтримку Україні. Ми живемо в непростий час, в час змін і багато в кого є острах і тривога в серці, чи не буде змінений євроатлантичний напрямок, напрямок вступу України в НАТО. На моє глибоке переконання, це ключове питання зовнішньої політики України, яке здатне забезпечити і безпеку держави і усіх наших громадян», - зазначив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО триватиме до 25 червня.
Триває візит регіональних керівників прес-служб до штаб-квартири НАТО
25 лютого 2019
Сьогодні, 25 лютого, розпочався візит українських регіональних керівників прес-служб, зокрема і зі Львівщини, до штаб-квартири НАТО та штабу ВГК ОЗС НАТО у Європі (SHAPE) у м. Брюссель, Бельгія. Відтак, у межах першого дня візиту прес-секретарі взяли участь у брифінгах, зокрема, щодо відносин Україна-НАТО, співпраці зі ЗМІ, долучились до екскурсії телестудією НАТО та зустрілись із Місією України в НАТО. Візит українських керівників прес-служб триватиме 2 дні – до 26 лютого.
У Львові відбувся випуск слухачів курсу «Менеджмент безпеки бізнесу» для військовослужбовців
5 грудня 2018
Сьогодні, 5 грудня, відбувся урочистий випуск слухачів курсу «Менеджмент безпеки бізнесу» у межах Програми НАТО-Україна з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців. Виконавець курсу – Львівський інститут Міжрегіональної Академії Управління Персоналом (ЛІ МАУП) спільно з ГО «Західний регіональний центр сприяння перепідготовці та соціальній адаптації військовослужбовців». Привітав випускників заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів. «Довгі роки у нашій державі чомусь складалось так, що армії приділялось дуже мало уваги – у плані фінансування, укомплектації, обороноздатності тощо. Біда спіткала нашу країну, тому ми по-іншому стали відноситись до військовослужбовців. Але за свої вчинки ми мусимо відповідати завжди. Народ, який не будує свою армію, рано чи пізно будуватиме чужу. У цьому контексті програми, які реалізує регіональний центр сприяння перепідготовці та соціальній адаптації військовослужбовців є дуже правильними. Більше 4000 військових, які вже скористались цією програмою отримали відповідні знання, які зможуть використати у майбутньому. Зазначу також, що облдержадміністрація теж реалізовує низку подібних програм, щоб люди, які закінчили свою кар’єру у лавах Збройних сил України, мали можливість здобути інший фах для реалізації себе у інших сферах життя», - наголосив Роман Филипів. Навчання проходило у Львівському інституті МАУП, курс тривав 350 годин. Після завершення навчання свідоцтва та міжнародні сертифікати отримали 33 слухачі. Додамо, що метою Програми НАТО-Україна з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців є підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.
НАТО – не лише щит, який боронитиме Україну, але й запорука добробуту нашого життя, - Олег Синютка
28 березня 2018
Сьогодні, 28 березня, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся семінар «Україна-НАТО: формула безпеки». «Для всього світу ми повинні чітко продемонструвати, що єдина можлива сьогодні річ, яка буде гарантувати безпеку нашої держави – це участь у Північноатлантиичному альянсі. НАТО - це не лише сучасні системи розвідки. НАТО – це стандарти безпеки, освіти, управління. Якщо ми не усвідомимо, що НАТО це не просто великий щит, який буде разом зі всією Єропою охороняти Україну. Північноатлантичний альянс є запорукою добробуту нашого життя», - зазначив Олег Синютка. Очільник області додав: «Львівщина повинна стати прикладом для інших областей. Сьогодні на Львівщині є відповідальність за ту поведінку, за ті реформи та стандарти, які ми сьогодні маємо , вони повинні бути прийнятні для всієї України. Це є наша відповідальність і наша велика можливість. Для цього нам слід пам’ятати, що на нас дивляться інші, що з нас беруть приклад та розуміти, що ми повинні бути найкращими: в освіті, безпеці, військовій підготовці. Тоді у нас обов’язково все вийде». У межах семінару продемонстрували відеофільм «Альянс свободи». Окрім того, присутніх ознайомили з сутністю кібернетичної безпеки в політиці НАТО, зокрема як НАТО допомагає Україні у сфері кіберзахисту. Також порушили питання юридичних підстав для вводу військового контингенту НАТО та того, чи впливає НАТО на економічний розвиток та ін. Зазначимо, що Львів став першим містом, де семінар «Україна-НАТО: формула безпеки» триватиме упродовж двох днів. Такі семінари вже прослухали у Тернополі, Харкові, Дніпрі, Одесі та Чернівцях. У планах – Сєверодонецьк, Краматорськ та Запоріжжя.
«НАТО – це стандарти життя у всіх сферах», - Олег Синютка під час семінару «Україна-НАТО: Формула Безпеки»
27 березня 2018
Сьогодні, 27 березня, у Національному університеті «Львівська Політехніка» стартував Регіональний семінар «Україна-НАТО: формула безпеки». Захід об’єднав представників влади, наукового та студентського середовища. «Сьогодні 86 % мешканців Львівщини бачать майбутнє України в Європейському Союзі і 80 % в системі Північноатлантичного оборонного альянсу. Але для цього нам потрібно пройти велику і складну дорогу. Ми сьогодні горді від того, що зусилля Президента України на зовнішньо-політичному напрямку привели до визнання Північноатлантичним блоком України, як країни аспіранта і це є великим кроком до подання заявки і підписання плану дій по вступу України в НАТО. Наше завдання сьогодні - згуртувати людей, розказати і пояснити, що тільки перехід на стандарти НАТО в усіх сферах життя дасть можливість Україні відчувати себе безпечною і дасть можливість вирішити глобальні проблеми, як зовнішньополітичного характеру, так і питання внутрішнього розвитку та безпеки», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Як наголосив очільник області НАТО – це високі стандарти у всіх сферах життя. «НАТО - це не тільки військова потуга, НАТО – це стандарти життя у всіх сферах. І дуже важливо для присутніх почути сьогодні саме цю сторону. Коли ми говоримо про Північноатлантичний Альянс ми також говоримо і про освіту, систему державного управління, технології та всі сторони нашого життя. І лише тоді ми зрозуміємо, яким є той вибір, який пропонує сьогодні Президент України», - додав Олег Синютка. Учасникам заходу презентують діяльність НАТО, зокрема базові принципи, механізми прийняття рішень. Присутнім також представили фільм «Альянс Свободи». «Російська агресія проти України кардинально змінила настрої українців щодо Альянсу. Міфи, які насаджувались ще за радянських часів та активно підтримувались російською пропагандою почали руйнуватись. Якісне впровадження реформ сектору безпеки та оброни, а також активна компанія з інформатизації широких верств населення дасть нам можливість досягти членства в організації колективної оборони. Це принесе мирне майбутнє нашій державі, стабільний розвиток, а також партнерство з провідними державами», - наголосила голова Постійної делегації України ПА НАТО Ірина Фріз. Зазначимо, що Львів став першим містом, де семінар «Україна-НАТО: формула безпеки» триватиме упродовж двох днів. Такі семінари вже прослухали у Тернополі, Харкові, Дніпрі, Одесі та Чернівцях. У планах – Сєверодонецьк, Краматорськ та Запоріжжя.
На Львівщині стартувала наукова конференція з питань міжнародної безпеки
22 березня 2018
Сьогодні, 22 березня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка, стартувала міжнародна наукова конференція «Трансформація міжнародної безпеки: сучасні виклики та загрози». Захід об’єднав науковців, викладачів, працівників органів державного управління та місцевого самоврядування України та закордону, студентів та аспірантів, які займаються науковими дослідженнями у сфері політичних, економічних, правничих, соціологічних та історичних наук. «Україна зацікавлена бути частиною системи колективної безпеки і свідченням цього є постійне проведення на Львівщині у міжнародному центрі миротворчості та безпеки спільних військових навчань», - зазначив під час вступного слова т.в.о. директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Тарас Олійничок. У перший день в межах пленарного засідання «Система міжнародної безпеки в умовах новітніх загроз» дискутували про сучасні польсько-українські відносини, систему безпеки Європи і Євразії, а також розглянули НАТО в гібриді. Продовженням заходу стане розгляд учасниками конференції геополітичних концепцій сучасної міжнародної безпеки у другий день 23 березня.
На Львівщині презентували виставку «Формула безпеки Україна-НАТО»
13 березня 2018
Сьогодні, 13 березня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка, відбулось відкриття пересувної виставки «Формула безпеки Україна-НАТО». Виставка присвячена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору. Участь у відкритті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «У грудні 2014 року з ініціативи Президента України Верховна Рада безпрецедентною більшістю голосів прийняла законопроект про відмову від позаблокового статусу і відповідно тим самим закріпивши вектор подальшого руху в європейську і північно-атлантичну площину. Ми повинні інформувати і громадськість і молодь про те, що таке НАТО, якою є історія співпраці України і НАТО. Зокрема, про те, що сьогодні військовослужбовці з країн членів НАТО і України обмінюються досвідом задля збереження миру та безпеки. Це партнерство є стратегічно важливим, адже без безпеки в Україні немає безпеки в євроатлантичному просторі», - зазначив Ростислав Замлинський. Виставка «Формула безпеки Україна-НАТО» охоплює історію створення та існування Альянсу, питання співробітництва України і НАТО в різних сферах. Особливістю виставки є наочне розвінчування міфів про діяльність НАТО. «Структура виставки передбачає історичну частину, яка розміщена на стендах, де на основі цитат, історичних фактів та документів розкривається історія створення НАТО. Одним з основних елементів є також міфи про НАТО, серед яких є те, що НАТО є ворожим військовим союзом, те що НАТО спровокувало Майдан, а також те, що Росія змушена була анексувати Крим для убезпечення себе від розташування НАТівських баз на півострові. Всі ці міфи розбиваються фактажем, документами із концепції Альянсу», - розповів заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин ЛНУ імені Івана Франка Олександр Кучик. Виставка проводиться за підтримки Міністерства інформаційної політики України, Українського кризового медіа-центру, Центру інформації та документації НАТО в Україні. Триватиме виставка до 19 березня.