Мешканцям негазифікованих населених пунктів відновили постачання скрапленого газу
Сьогодні, 12 червня, відновили постачання скрапленого газу для побутових потреб мешканцям негазифікованих населених пунктів Львівської області.
Про це повідомили у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівьскої ОДА.
За попередньою інформацією, уже сьогодні скраплений газ надійде до мешканців с. Підгороднє, с. Помлинів, м. Рава-Руська.
Крім цього, 31 травня відбувся спеціалізований аукціон з продажу нафти сирої, газового конденсату і скрапленого газу. Відтак, закупили обсяги скрапленого газу для побутових потреб населення Львівщини.
Нагадуємо, що Львівська область є однією з найбільш газифікованих областей України (майже 80%).
Новини за темою
Фонд відновлення України функціонуватиме при Президентові, — Прем’єр-міністр
10 квітня 2022
Уряд подав на розгляд Президента проект указу про створення Фонду відновлення України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 9 квітня. «Фонд буде функціонувати як консультативно-дорадчий орган при Президентові й буде забезпечувати координацію накопичення фінансових ресурсів для післявоєнного відновлення нашої держави», — зауважив очільник Уряду. За словами Прем’єр-міністра, у рамках Фонду передбачається створення п’яти робочих груп, які відповідатимуть за різні напрямки — від комунікації з міжнародними фінансовими організаціями, комунікації з країнами-партнерами до збору коштів від приватних осіб і великих світових корпорацій і компаній. «Наше завдання — консолідувати всі можливі джерела для відбудови нашої держави», — наголосив Денис Шмигаль. Крім того, Уряд подав на розгляд Главі держави проект указу про створення Національної ради з відновлення країни, яка займатиметься розробкою Плану післявоєнного відновлення та розвитку України. Як зазначив Прем’єр-міністр, план передбачатиме не лише конкретні кроки з відновлення та розбудови інфраструктури й житла, але й структурну модернізацію та перезапуск економіки на основі європейських стандартів і правил. «Україна прагне в ЄС. Україна має бути військово та економічно сильною. Українська соціальна політика має відповідати найкращим світовим стандартам. Українська економіка має бути новітньою та конкурентоздатною. Українці мають повертатися додому із закордону — тому що тут кращі умови для життя. Такі основні цілі ми ставимо для України після завершення війни», — підкреслив Денис Шмигаль.
Володимир Зеленський: За два роки в межах програми «Велике будівництво» оновлено й побудовано понад 40% основної мережі доріг України
24 грудня 2021
Завдяки Національній програмі «Велике будівництво» за два роки в Україні вдалося оновити й побудувати понад 14 тис. км автомобільних доріг. Наступного року програма розшириться проектами модернізації міжнародних пунктів пропуску. Про це розповів Президент України Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Велике будівництво: дороги і мости». Як зауважив Глава держави, попри те що Конституція України гарантує свободу пересування, це право в нашій країні роками обмежувалося розбитими шляхами та зруйнованими мостами. За словами Президента, попри скепсис деяких людей, з яким зустріли програму «Велике будівництво» (мовляв, не вистачить людей, фінансування й будівельних матеріалів), у 2020 році завдяки їй було оновлено або побудовано понад 6,5 тис. км автошляхів, а цьогоріч – понад 7 тис. км доріг різного значення. Володимир Зеленський зауважив, що влада перестала мислити категоріями одного бюджетного року, змінила підхід до державних інвестицій, закупівель та ціноутворення, об’єднала різні команди та органи навколо довгострокових цілей, змогла залучити державні й міжнародні кошти, підвищити якість і навіть знизити вартість будівництва одного кілометра доріг. «І результат – майже 14 тисяч кілометрів доріг за два роки програми «Велике будівництво». Оновлено й побудовано – те, що ми сьогодні бачимо згідно зі статистикою, – понад 40% основної мережі доріг України, які з’єднують великі та маленькі міста, всі важливі українські регіони», – зазначив Володимир Зеленський. Президент наголосив, що найвищу оцінку роботі влади дають результати соціологічних опитувань: кожен третій громадянин вважає будівництво доріг одним із найголовніших досягнень України у 2021 році, а позитивні зміни в інфраструктурі відзначають понад 60% громадян. «Висновок один: «Велике будівництво» має тривати й ставати ще більшим. Мова, зокрема, і про розвиток прикордонної інфраструктури. Тут уже зроблено чимало, а у 2022 році в межах програми розпочнеться модернізація міжнародних пунктів пропуску. Ми створимо комфортну інфраструктуру як для людей, так і для бізнесу, для наших громадян і гостей України – збільшимо пропускну спроможність завдяки електронній черзі. Тобто сучасній інфраструктурі», – розповів Глава держави.
Оголошено відбір для відновлення молодіжних просторів Львівщини за методикою БУР-таборів
28 січня 2021
Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації та Львівський обласний молодіжний центр спільно з Будуємо Україну Разом (БУР) реалізовує проект щодо розвитку молодіжної інфраструктури за методикою БУР-таборів. Будуємо Україну Разом — волонтерська програма, яка через спільну працю, подорожі та неформальну освіту об’єднує українську молодь у мережу активних громадян. БУР виник як волонтерська акція Львівської освітньої фундації, що мала на меті відновити будинки, знищені внаслідок війни на сході України. Проте з часом акція перетворилася на рух, що формує нову генерацію відповідальних українців, які творять зміни. БУР діє з 2014 року. Учасники руху мандрують між громадами України, підсилюючи місцеву молодь та допомагаючи створювати молодіжні простори, відновлювати інфраструктуру в парках, занедбаних будинках культури та домівок для потребуючих сімей. Такою є методика БУР-таборів. Також місія БУРу — формувати довіру, відповідальність та спроможність серед української молоді. «БУР може тривати 1-2 дні. Формат — довільний і може відповідати можливостям місцевої команди. Зазвичай, під час одного заходу нам вдається відремонтувати одну-дві кімнати помешкання або облаштувати частину громадського простору. Після аналізу та відбору заявок представники БУР-осередку разом з майстром завітають на ваш об’єкт, щоб оцінити масштаби та можливий об’єм робіт», — розповідають організатори. Для того, щоб зробити БУР у своєму населеному пункті потрібно заповнити анкету за посиланням. Зазначимо, що обов’язковим елементом БУР-табору є залучення місцевого ресурсу (бізнес, краудфандинг, приватні внески або підтримка місцевої влади). У відсотковому співвідношенні - 30% ресурсів залучають безпосередньо на місцях проведення самостійно, 70% - забезпечує команда організаторів табору. Детальніше на FB сторінці. Додамо, що проєктом планується відновити 10 молодіжних просторів. Контактна особа від департаменту: Віктор Аторвін, тел. 0971352766.
Завершують роботи із відновлення проїзду на ділянці дороги Рожеве-Поляна
5 липня 2020
За оперативною інформацією департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА тривають роботи на ділянці дороги місцевого значення Рожеве-Поляна. Це одна із автомобільних доріг місцевого значення у Старосамбірському районі, які постраждали внаслідок негоди уночі з 3 на 4 липня. «Зараз тривають роботи із відновлення останньої ділянки, де не було проїзду у с. Поляна», - розповів директор департаменту Орест Шуліковський. Також він додав, що департамент підраховує збитки завдані негодою у Старосамбірському районі. Нагадаємо, що у зв’язку з значними нічними опадами, на ділянках автомобільних доріг місцевого значення Старява-Катино, Рожеве-Поляна, Гуманець-Райнова був заблокований проїзд. На двох з них: Старява-Катино, та Гуманець-Райнова відновили проїзд учора.
У Міжнародний день лісів планують висадити 5 мільйонів дерев
28 лютого 2020
Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з Державним агентством лісових ресурсів започатковують нову Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом». Акція відбуватиметься за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. У межах Акції відбудеться два безпрецедентних заходи: 1. 21 березня, у Міжнародний день лісів, буде висаджено 5 мільйонів дерев. 2. Тижневий Марафон садіння лісу. Протягом тижня, з 21 до 29 березня, у рамках Акції буде висаджено щонайменше 10 мільйонів дерев. Кожен охочий зможе безпосередньо в лісі, прослухавши короткий інструктаж від професійних лісівників, висадити одно-дворічні саджанці за допомогою спеціального обладнання. Запрошуємо громадян України, учнівську та студентську молодь, представників інститутів громадського суспільства, органів влади, засобів масової інформації, державних установ та організацій, бізнесових структур долучатися до Акції «Відновлюємо ліси разом». Міжнародний день лісів 21 березня проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. У 2020 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити». Метою Акції є відновлення українських лісів, підвищення іміджу лісової галузі та професії лісівника, поінформованості суспільства щодо важливості та необхідності проведення лісогосподарських заходів, поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, поліпшення екологічної ситуації в країні, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи. *Акція буде проведена одночасно у всіх областях України. У ЗМІ та на веб-сайтах державних лісогосподарських підприємств, обласних управлінь лісового і мисливського господарства буде зазначена вся необхідна інформація стосовно місць, де проводитиметься Акція
Лісівники на Львівщині відновили понад 2 тисяч га лісів
14 січня 2019
Лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підводять підсумки роботи за попередній рік. Відтак, забезпечили лісовідновлення на площі 2282 га, з них на площі 1137 га створили лісові культури, а на площі 1145 га забезпечили природнє поновлення. За результатами осінньої інвентаризації - створили лісові культури 1-го класу якості – 442 га, 2-го класу якості – 647 га, 3-го класу якості – 48 га. Окрім того, здійснили доповнення існуючих лісових культур на площі 1738 га, провели догляди за лісовими культурами на площі 9181,0 га. Відповідно до «Програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021 роки» у поточному році Львівська обласна рада із загального фонду обласного бюджету для проведення робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу державним лісогосподарським підприємствам виділила 3,5 млн гривень. За ці кошти, а це 2850 тис грн - створено 452,1 га лісових культур, іншу частину коштів - 650 тис грн використано на вирощування садивного матеріалу для лісовідновлення. На даний час необхідна потреба у садивному матеріалі для заліснення складає від 12 до 15 млн сіянців у рік. З цією метою на базі ДП «Львівський ЛСНЦ» створив лісорозсадницький комплекс з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою за проектом шведської компанії ВСС . Запроектована річна потужність лісорозсадницького комплексу становить 3,0 – 3,5 млн сіянців у рік.
У частині населених пунктів Буського, Золочівського та Перемишлянського районів відновили газопостачання
23 Червня 2018
Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА сьогодні, 23 червня, відновили подачу газу у низці населених пунктів Буського, Золочівського та Перемишлягського районів Львівської області. «Завдяки праці УМГ «Львівтрансгаз», які цілодобово проводили ремонтні роботи, нам вдалося оперативно відновити газопостачання та вже сьогодні забезпечити природним газом мешканців та підприємства Буського, Золочівського та Перемишлягського районів районів Львівської області», - зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації Михайло Мельник. Нагадаємо, що подачу газу припинили 19 червня у зв’язку із проведенням УМГ «Львівтрансгаз» ремонтних робіт на магістральному газопроводі