Гірникам Львівщини виплатили понад 60 % зарплати за травень
Сьогодні, 2 липня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації вугільної продукції у сумі 40 млн грн. Весь фінансовий ресурс скерували на виплату заробітної плати гірникам.
Відтак як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА гірникам вже виплатили 64 % зарплати за травень.
Додатково інформуємо, що у червні гірники шахт ДП «Львіввугілля» перевиконали план по видобутку рядового вугілля на 13%.
Новини за темою
Триває виплата заробітної плати гірникам
3 березня 2022
Область очікує надходження коштів за бюджетною програмою для погашення заборгованості із заробітної плати для шахтарів. 1 березня Міністерство енергетики України забезпечило перерахування зарплати українським шахтарям в сумі 247,2 млн гривень. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. «Міненерго забезпечило перерахування зарплати шахтарям в сумі 247,2 млн грн. Відповідні кошти будуть отримані шахтарями максимально швидко з урахуванням графіка роботи органів казначейської служби», - зазначив Герман Галущенко. Як зазначають у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства у свою чергу ДП «Львіввугілля» подало усі документи на виплату заробітної плати. Відтак, очікується надходження коштів за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі» на погашення заборгованості по заробітній платі. Це 18% за січень 2022 року усім працівникам держпідприємства. Загалом виплатять 57% заробітної плати за січень 2022 року. У зв’язку з військовим станом кошти можуть надходити з затримкою.
За Програмою підвищення енергоефективності мешканцям області відшкодували понад 2,8 млн гривень
25 березня 2021
Цього тижня мешканцям області в рамках Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки з обласного бюджету профінансовано понад 2,8 млн грн на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження. Суть Програми полягає в тому, що жителі області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. У 2021 році в обласному бюджеті на реалізацію цієї частини Програми передбачено 11 млн гривень. Відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження здійснюється з урахуванням індексу податкоспроможності територій (територіальних громад), що визначається станом на 1 січня кожного року, відповідно до вимог бюджетного законодавства, у таких обсягах: - для жителів територій з індексом фінансової спроможності до 0,65 включно – 15% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності від 0,65 до 0,80 включно – 10% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності від 0,81 до 1,00 – 5% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи; - для жителів територій з індексом фінансової спроможності більше 1,00 – 0% річних відсоткової ставки кредитно-фінансової установи); - учасникам АТО (ООС) на сході України та членам сімей загиблих осіб в антитерористичній операції на сході України, багатодітним сім’ям – 15% річних відсоткової ставки. Операторами Програми на сьогодні є: ВАТ АКБ «Львів» ВАТ «Ощадбанк» АБ «Укргазбанк» КС«Анісія» КС «Вигода» КС «Самопоміч» КС «Довіра» КС «Бойківщина» «Враховуючи те, що споживання природного газу населенням області складає майже 60% від загального споживання в області, підвищення енергоефективності в побутовому секторі є надзвичайно важливим для енергонезалежності держави та скорочення викидів парникових газів. Підвищення ефективності енергоспоживання є також прямим шляхом для покращення добробуту та комфортних умов проживання мешканців області. Програма, шляхом здешевлення кредитних ресурсів, дозволяє більшій кількості мешканців швидше реалізувати заходи з підвищення енергоефективності», – зазначає директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Богдан Кейван.
Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ДП «Львіввугілля» відзначає ювілей
11 березня 2021
Відокремлений підрозділ «Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель» створене з метою зменшення наслідків негативного впливу роботи шахт на екологію. Це ціла низка природоохоронних заходів, які управління виконує в частині формування і профілактики самозапалювання породних відвалів, прийомі та перекачуванні шахтної води в ставки-накопичувачі та обслуговуванні захисних дамб. Рішення про необхідність створення такої організації було ухвалене Мінвуглепромом України у грудні 1970 року. 11 березня 1971 року перший бульдозер виїхав на терикон. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Перед спеціалістами Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ДП «Львіввугілля» стоять завдання щодо здійснення комплексу заходів для забезпечення можливості повторного використання земель, пошкоджених у процесі виробничої діяльності, а також запобігання шкідливої дії промислового виробництва на екологію навколишнього середовища. Наявна технологія добування вугілля спричиняє негативний вплив на довкілля через порушення земель і утворення відходів, забруднює водяні джерела, повітряний басейн і ґрунт. Спецуправління проводить природоохоронні заходи для зменшення цієї дії. У гірничій масі, що підіймають на-гора шахтарі, є частка породи, яку відділяють та складують у породні відвали, так звані терикони. Завдання колективу ВП «Спецуправління з ГТ і РЗ» – за допомогою спецтехніки сформувати породу у плоскі породні відвали і провести заходи з недо¬пущення їх самозапалювання на усіх шахтах ДП «Львіввугілля». Влітку, коли висока температура повітря, особливо пильно стежать за тим, щоб не сталося самозапалювання породних відвалів, а за потреби – здій¬снюють охолодження осередків самонагрівання породи. Також силами управління обслуговуються 60 кілометрів трубопроводів шахтних вод та перекачувальні стан¬ції, а також ведеться спостереження за станом лівобереж¬ної захисної дамби річки Західний Буг в м. Червонограді і ставка-накопичувача в с. Городище. Для виконання робіт у технічному парку спецуправління є бульдозери, причіпні скрепери на гусеничному ходу, самохідні скрепери, екскаватори, трактори з причепами тощо. Основна проблема на сьогодні – те, що для ефективного виконання робіт техніку потрібно оновлювати, адже останній бульдозер придбано майже тридцять років тому. Навіть придбання деталей для ремонту є нелегкою справою. Ремонт і підтримання техніки у робочому стані здійснюється силами працівників управління. Вагомий вклад в розвиток підприємства внесли керівники - Володимир Маринич, Євген Василишин, Віктор Чайка, Ігор Васько. З 2019 року трудовий колектив працює під керівництвом Ігоря Купровського. На сьогодні Спецуправління працює з виконанням плану на 104%. В управлінні працюють дільниця з формування і профілактики породних відвалів та дільниця по перекачці та знешкодженню шахтних вод, а також допоміжна дільниця – транспортний цех.
На підвищення енергоефективності та розвиток відновлювальної енергетики скерували понад 25 млн грн
18 лютого 2021
Рішенням сесії Львівської обласної ради затвердили «Комплексну програму підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». На її реалізацію у цьому році скерували 25 млн 560 тис грн. Комплексна програма є продовженням програм енергозбереження, які діяли в області починаючи з 2006 року. Вона містить у собі кращі механізми з попередніх програм та розширює сферу свого охоплення. Так, в частині підтримки мешканців області, які впроваджують заходи з підвищення енергоефективності та відновлювані джерела енергії, будуть працювати механізми: - відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами отриманими на впровадження заходів з підвищення енергоефективності; - відшкодування частини тіла кредиту та частини вартості обладнання придбаного за власні кошти для мешканців, які впроваджують відновлювані джерела енергії. Зокрема - мережеві сонячні станції приватних домогосподарств, автономні сонячні станції, малі вітрові генератори, системи акумуляції енергії, теплові помпи різних типів, геліоколектори. Для ОСББ при роботі з програмами підвищення енергоефективності ДУ «Фонд енергоефективності» відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами. З метою підвищення енергоефективності у бюджетній сфері, окрім традиційних заходів з термомодернізації, роботи системи енергомоніторингу та проведення енергетичної сертифікації будівель, програмою передбачається ширше використання відновлюваних джерел енергії у бюджетній сфері та налагодження роботи систем енергетичного менеджменту відповідно до міжнародного стандарту ISO 50001. Програма передбачає і широку популяризаційну кампанію з енергозбереження, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, метою якої є формування енергоефективного суспільства.
Заборгованості немає: з держбюджету скерували кошти на виплату заробітної плати гірникам області
10 лютого 2021
Сьогодні, 10 лютого, на рахунок ДП «Львіввугілля» поступили кошти з держбюджету за програмою «Реструктуризація вугільної галузі». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА та наголошують, що зарплату гірники отримують вчасно. Фінансовий ресурс у сумі 44,2 млн грн скерували на виплату заробітної плати гірникам ДП «Львіввугілля». Як зазначають у департаменті, завдяки цим коштам виплатили 100% зарплати за грудень 2020 року та частину авансу за січень 2021 року. Стан виплати заробітної плати гірникам Львівська ОДА продовжує тримати на контролі. Додамо, що ДП «Львіввугілля» на сьогодні є найуспішнішим державним вугледобувним підприємством. «За результатами 2020 року при плані 1085 тис тонн підприємством фактично видобуто 1248,5 тис тонн рядового вугілля. Більше того, підприємство виготовило готової товарної продукції 1115,5 тис тонн, що складає 156,2% від запланованих 714 тис тонн»,- зазначили у департаменті. Також торік 4 шахти (Межирічанська, Степова, Лісова, Червоноградська) достроково виконали річний план з видобутку вугілля.
Проблемні питання діяльності шахти «Надія» розглянули в межах наради з Міненергетики
8 лютого 2021
Сьогодні, 8 лютого, під головуванням заступника Міністра енергетики Максима Немчинова відбулась онлайн-нарада щодо проблемних питань діяльності ПрАТ «Шахта «Надія» та початку підготовчих робіт з ліквідації підприємства. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Окрім Міненергетики, серед учасників також – представники Львівської ОДА, Червоноградської ОТГ, народні обранці, керівництво та профспілкові організації шахти. «Львівська облдержадміністрація постійно долучалась до врегулювання проблемних питань ПрАТ «Шахта «Надія» і надалі в межах своєї компетенції всіляко готова сприяти у їх вирішенні на місцевому та державному рівнях», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Так, серед розглянутих питань – заборгованість із заробітної плати перед шахтарями. А також заборгованість шахти за електроенергію. Як зазначили у департаменті, станом на сьогодні заборгованість перед працівниками шахти становить 36, 2 млн грн, а саме підприємство заборгувало за використану електроенергію - 13,6 млн гривень. Для врегулювання цих та інших проблемних питань в межах наради запропонували внести відповідні законодавчі ініціативи, до реалізації яких долучиться депутатський корпус, профільне Міністерство. Також керівництво шахти має погодити з енергопостачальними компаніями графік розтермінування заборгованості підприємства за спожиту електроенергію, та забезпечити його дотримання. Окрім цього, присутні наголосили на необхідності термінового підписання наказу Міненерго України, яким передбачається передача шахти «Надія» на ліквідацію та подальше фінансування її за бюджетною програмою «Заходи з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств». Додамо, що за сприяння ЛОДА у зазначеній програмі для ПрАТ «Шахта «Надія» на 2021 рік передбачено кошти в сумі 107 млн грн.
Заборгованості із зарплати гірникам на Львівщині немає
26 січня 2021
Зарплату гірникам області виплачують вчасно. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА. Так, вчора на рахунки ДП «Львіввугілля» поступили кошти за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі». З них шахтарям виплатили частину заробітної плати за грудень. Загалом за грудень 2020 року вже виплатили 76% заробітної плати. Як додали в департаменті, виплати контрактникам і строковикам, оплату за лікарняні листки, вихідна допомога та деякі інші платежі здійснять при надходженні коштів за реалізацію вугільної продукції, оскільки з бюджетних коштів можливо погашати виключно виплати, що стосуються фонду оплати праці. Фото із відкритих джерел
Понад 200 млн грн скерували з держбюджету на виплату зарплати гірникам Львівщини
18 грудня 2020
Сьогодні 18 грудня, поступили кошти за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі». Фінансовий ресурс у сумі 219 млн грн скерували на виплату заробітної плати гірникам ДП «Львівугілля». Кошти вже надходять на особові рахунки працівників. Завдяки цим коштам 100% виплатять заробітну плату усім працівникам держпідприємства за жовтень та листопад 2020 року. Нагадаємо, що у листопаді ВРУ підтримала рішення про зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в частині ринку природного газу. Ними передбачалось виділення 1,4 млрд грн на виплату зарплати гірникам України до кінця року та погашення заборгованості, що виникла на даний момент. Йшлося в тому числі й про державні шахти Львівщини, які є у складі ДП «Львівугілля». Зазначимо, що на території області працює 7 шахт, 6 з них у складі державного підприємства «Львівугілля». Це шахти «Вiдродження», «Лiсова», «Червоноградська», «Великомостiвська», «Межирiчанська» та «Степова».
Понад мільйон тонн вугілля на-гора: шахтарі області достроково виконали річний план з видобутку
23 листопада 2020
Гірники державного підприємства «Львіввугілля» достроково виконали встановлений річний план з видобутку. Шахтарі підняли на-гора 1 млн 85 тисяч тонн вугілля. Про це інформує підприємство. «Високий рівень трудової дисципліни, чітка організація виробничих процесів, цілеспрямованість в роботі кожного працівника трудового колективу та відповідальність за виконання поставлених завдань – усе це є гарантом результату праці шахтарів», – зазначив т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов. Достроково виконують план ВП «Шахта «Межирічанська»», ВП «Шахта «Степова» та ВП «Шахта «Лісова». Усі вони входять у склад ДП «Львіввугілля». «Дякую за те, що попри складні умови праці, ДП «Львіввугілля» залишається найуспішнішим державним вугледобувним підприємством. Ви – запорука енергетичної незалежності та безпеки не лише області, а й цілої країни», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Довідково. ДП «Львіввугілля» — державне підприємство вугільної промисловості України. Створене шляхом поділу виробничого об'єднання «Укрзахідвугілля» на два об'єднання: «Львіввугілля» і «Волиньвугілля». До складу ДП «Львіввугілля» входить 6 працюючих шахт – «Великомостівська», «Межирічанська», «Відродження», «Лісова», «Степова», «Червоноградська» та 15 допоміжних підприємств. Всього 21 відокремлений підрозділ. Чисельність працівників ДП «Львіввугілля» станом на початок 2020 року складає приблизно 7,6 тис осіб.
ЛОДА звернеться до Кабміну та Міненергетики щодо пришвидшення погашення заборгованості за відвантажену вугільну продукцію
30 жовтня 2020
Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зустрівся із представниками профспілкових організацій підприємств вугільної галузі області. У межах зустрічі обговорили проблемні питання, зокрема погашення заборгованості із зарплати, збуту вугільної продукції та фінансування галузі. Очільник області зазначив, що 28 жовтня Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка передбачає виділення Міністерству енергетики 1,4 млрд грн для забезпечення виплати заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств. “Cтаном на сьогодні Міненергетики скерувало бюджетні запити в Мін’юст, Мінекономіки та Мінфінансів. Після проходження експертизи буде засідання бюджетного комітету Верховної Ради України і за прогнозами Міністерства енергетики кошти будуть виділення до кінця наступного тижня. Але я розумію, що люди не можуть бути без зарплати, тому ми додатково звернемось до Кабміну та Міненергетики для пришвидшення погашення заборгованості за відвантажену вугільну продукцію”, - зазначив Максим Козицький. Станом на 29 жовтня заборгованість із заробітної плати працівникам ДП «Львівугілля» становить 159,34 млн грн. Зазначимо, що на території області працює 7 шахт, 6 з них у складі державного підприємства «Львівугілля». Це шахти «Вiдродження», «Лiсова», «Червоноградська», «Великомостiвська», «Межирiчанська» та «Степова».
Уряд спрямує 1,4 млрд грн на зарплату гірникам
29 жовтня 2020
Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка передбачає виділення Міністерству енергетики 1,4 млрд грн для забезпечення виплати заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств. Йдеться в тому числі і про державні шахти Львівщини, які є у складі ДП «Львівугілля». Фінансування відбуватиметься в межах державної програми «Реструктуризація вугільної галузі». Ці кошти дозволять до кінця року вчасно виплачувати заробітну плату гірникам. Таке рішення прийняли вчора під час засідання Кабміну. Уряд підтримав рішення про перерозподіл частини коштів, передбачених Державному агентству автомобільних доріг в тому числі на соціальну підтримку шахтарів. Зазначимо, що на території області працює 7 шахт, 6 з них у складі державного підприємства «Львівугілля». Це шахти «Вiдродження», «Лiсова», «Червоноградська», «Великомостiвська», «Межирiчанська» та «Степова». Заборгованість із заробітної плати працівникам ДП «Львівугілля» станом на 29 жовтня складає 159,34 млн грн. Юлія Савостейко
Гірникам шахти «Надія» погасили заборгованість із заробітної плати
22 жовтня 2020
Сьогодні на рахунок ПрАТ «Шахта «Надія» надійшли кошти з державного бюджету в розмірі 51 млн грн. Таким чином гірникам підприємства погасили заборгованість із заробітної плати. Забезпечити виплату заборгованості вдалось завдяки змінам до державного бюджету на поточний рік, які Верховна Рада України підтримала у вересні цього року. «Під контролем Президента України вдалось погасити заборгованість із заробітної плати гірникам шахти «Надія». Тож сьогодні шахтарі отримали заробітну плату»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Юлія Савостейко