Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ДП «Львіввугілля» відзначає ювілей

11 березня 2021р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Відокремлений підрозділ «Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель» створене з метою зменшення наслідків негативного впливу роботи шахт на екологію. Це ціла низка природоохоронних заходів, які управління виконує в частині формування і профілактики самозапалювання породних відвалів, прийомі та перекачуванні шахтної води в ставки-накопичувачі та обслуговуванні захисних дамб.

Рішення про необхідність створення такої організації було ухвалене Мінвуглепромом України у грудні 1970 року. 11 березня 1971 року перший бульдозер виїхав на терикон.

Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Перед спеціалістами Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ДП «Львіввугілля» стоять завдання щодо здійснення комплексу заходів для забезпечення можливості повторного використання земель, пошкоджених у процесі виробничої діяльності, а також запобігання шкідливої дії промислового виробництва на екологію навколишнього середовища. Наявна технологія добування вугілля спричиняє негативний вплив на довкілля через порушення земель і утворення відходів, забруднює водяні джерела, повітряний басейн і ґрунт.

Спецуправління проводить природоохоронні заходи для зменшення цієї дії. У гірничій масі, що підіймають на-гора шахтарі, є частка породи, яку відділяють та складують у породні відвали, так звані терикони. Завдання колективу ВП «Спецуправління з ГТ і РЗ» – за допомогою спецтехніки сформувати породу у плоскі породні відвали і провести заходи з недо¬пущення їх самозапалювання на усіх шахтах ДП «Львіввугілля».

Влітку, коли висока температура повітря, особливо пильно стежать за тим, щоб не сталося самозапалювання породних відвалів, а за потреби – здій¬снюють охолодження осередків самонагрівання породи. Також силами управління обслуговуються 60 кілометрів трубопроводів шахтних вод та перекачувальні стан¬ції, а також ведеться спостереження за станом лівобереж¬ної захисної дамби річки Західний Буг в м. Червонограді і ставка-накопичувача в с. Городище. Для виконання робіт у технічному парку спецуправління є бульдозери, причіпні скрепери на гусеничному ходу, самохідні скрепери, екскаватори, трактори з причепами тощо.

Основна проблема на сьогодні – те, що для ефективного виконання робіт техніку потрібно оновлювати, адже останній бульдозер придбано майже тридцять років тому. Навіть придбання деталей для ремонту є нелегкою справою. Ремонт і підтримання техніки у робочому стані здійснюється силами працівників управління. Вагомий вклад в розвиток підприємства внесли керівники - Володимир Маринич, Євген Василишин, Віктор Чайка, Ігор Васько. З 2019 року трудовий колектив працює під керівництвом Ігоря Купровського.

На сьогодні Спецуправління працює з виконанням плану на 104%. В управлінні працюють дільниця з формування і профілактики породних відвалів та дільниця по перекачці та знешкодженню шахтних вод, а також допоміжна дільниця – транспортний цех.

Ключові слова:

шахти

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook