На Львівщині триває Всеукраїнський семінар із розвитку «зеленого» туризму для осіб з інвалідністю
З 3 по 5 липня на Львівщині триває Всеукраїнський навчальний семінар «Позитивні результати роботи та перспективи розвитку «зеленого» туризму для осіб з інвалідністю в Україні».
Під час триденного семінару відбудуться панельні дискусії щодо розвитку зеленого туризму для осіб з інвалідністю, екскурсійна програма та ознайомлення з пропозиціями зеленого туризму на Львівщині. В перший день заходу представники управління туризму та курортів облдержадміністрації спільно із представником Товариства «Зелений Хрест» презентували туристичні пропозиції Львівщини, зокрема можливості активного та сільського зеленого туризму в області.
Участь у навчальному семінарі беруть представники обласних представництв «Всеукраїнської асоціації працездатних інвалідів»з Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Черкаської, Чернігівської областей.
Організатором заходу є Громадська організація інвалідів «Всеукраїнська асоціація працездатних інвалідів» у межах затвердженої Мінсоцполітики України та Фондом соціального захисту інвалідів України Програми заходів на 2018 рік.
Новини за темою
Цього тижня програма «єПідтримка» щодо придбання ліків буде розширена на осіб з інвалідністю I та ІІ груп
8 лютого 2022
За прогнозами, захворюваність на COVID-19 в Україні зростатиме ще кілька тижнів, тож громадяни повинні активніше вакцинуватися, щоб вберегти себе від важкого перебігу хвороби. Про це йшлося на селекторній нараді в Офісі Президента України. За інформацією уряду, за минулий тиждень зафіксовано понад 242 тис. випадків захворювання на коронавірусну хворобу, що на 44% більше, ніж тижнем раніше. Показники захворюваності на COVID-19 в Україні зростають четвертий тиждень поспіль, і, за прогнозами, це триватиме ще кілька тижнів. Пікові показники очікуються на п'ятому-шостому тижні. Як повідомив голова Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко, у медзакладах збільшено кількість дитячих ліжок для маленьких пацієнтів з COVID-19. Загалом кількість госпіталізованих з коронавірусною хворобою зростає контрольовано: 27 тис. осіб минулого тижня проти 24 тис. – позаминулого. Очільник МОЗ знову наголосив, що до реанімації потрапляє мінімальна кількість вакцинованих. Це ще раз підтверджує ефективність щеплень проти коронавірусу. Тож в уряді вкотре закликали громадян проявляти свідомість та робити щеплення, щоб зберегти своє здоров’я та близьких. Віктор Ляшко також зазначив, що в регіонах України наразі достатньо вакцин різних виробників: є і препарати Pfizer/BioNTech, Moderna, а нещодавно в області була доправлена чергова партія вакцини CoronаVaс. Секретар РНБО Олексій Данілов запропонував провести аудит щодо залишків вакцини та визначити необхідні обсяги закупівлі нових партій, зважаючи на темпи вакцинації населення. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль поцікавився перебігом виплати підвищеної заробітної плати медичним працівникам. Віктор Ляшко доповів що, за даними Національної служби здоров'я України, всі медики первинної ланки та екстреної медичної допомоги вже отримали підвищені виплати. Міністр також повідомив, що працюють гарячі лінії, і всі скарги, які туди надходять, оперативно розглядаються. Денис Шмигаль доручив МОЗ разом з Державною службою України з питань праці розробити інструменти ефективного розв'язання проблемних питань з виплатами медикам на місцях та за необхідності – вжиття заходів щодо недобросовісних головних лікарів. Також на цьому тижні НСЗУ почала виплачувати кошти медзакладам за підписаними угодами за січень. Денис Шмигаль також зазначив, цього тижня уряд ухвалить рішення про розширення ініційованої Президентом програми «єПідтримка»: окрім людей, старших за 60 років, купувати ліки за надані державою кошти зможуть і особи з інвалідністю I та ІІ груп. Також найближчим часом з’явиться можливість витрачати 1 тис. грн на комунальні послуги. Загалом у межах програми «єПідтримка» українцям перераховано 7,8 млрд грн. Прем’єр-міністр дав доручення Міністерству фінансів зробити прогноз виплат за бустерну вакцинацію.
До уваги громадських об’єднань осіб з інвалідністю: у Львові відбудеться семінар "Публічні кошти для громадського сектору"
9 серпня 2021
У найбільших містах України організовують шість регіональних дводенних навчальних семінарів на тему «Публічні кошти для громадського сектору: нові правила електронного конкурсу». Упродовж 26-27 серпня такий семінар відбудеться у Львові. Організатори: громадська організація Координатор проєктів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством молоді та спорту України, Фондом Східна Європа та Українським незалежним центром політичних досліджень. Запрошуємо громадські об’єднання осіб з інвалідністю взяти участь у семінарах-тренінгах, які пройдуть у серпні та вересні у Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі, Вінниці та Києві. На семінарах будуть розглянуті наступні теми: нові законодавчі норми для проведення конкурсу; правила роботи з електронною системою проведення конкурсу та практична частина роботи з електронною системою; як підготувати кошторис витрат; практики проведення конкурсів; основи проєктного менеджменту для громадських організацій; як розказати про проєкт та знайти цільову аудиторію; тендерні процедури закупівлі для інститутів громадянського суспільства; як організації можуть знайти кошти на власний внесок. У Львові семінар пройде з 26 по 27 серпня. Запрошуються представники з Львівської, Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Рівненської областей. Увага! Кінцевий термін подання заявок: 10 серпня 2021 року. Для подання заявки на участь у заході необхідно зареєструватися за посиланням. За додатковою інформацією можна звертатися: anastasiia.shovkoplias@osce.org. До слова, 4 серпня уряд схвалив проєкт Постанови Кабміну, згідно з яким удосконалив Порядок проведення конкурсу з визначення програм, що розробили інститути громадянського суспільства, для реалізації яких надають фінансову підтримку. Міністерство соціальної політики підтримує ці зміни та вважає, що вони спростять процедури подачі конкурсних пропозицій від громадських об’єднань осіб з інвалідністю та будуть сприяти залученню широкої громадськості задля визначення переможців конкурсу. Довідково: „Публічні кошти для громадського сектору: нові правила електронного конкурсу”.
Мешканцям Сокальщини розповіли про тренди сільського і зеленого туризму
14 вересня 2020
Управління туризму та курортів Львівської ОДА разом із Агенцією регіонального розвитку організували спільну зустріч із представниками сільської ради Домашева Сокальського району та мешканцями довколишніх сіл. Розповіли про виклики, перспективи та тренди у сільському й зеленому туризмі. У межах семінару заступник начальника управління-начальник відділу розвитку туризму та курортів Тарас Лозинський, поінформував, про те, що потрібно для організації сільського зеленого туризму та які основні види послуг фермери та місцеві жителі можуть надавати туристам. «Національна туристична організація України проголосила 2020-й роком сільського туризму. Він досить популярний, бо мешканці великих міст втомились від урбаністики, багатоповерхівок. Раді втекти до чистих територій, де є можливість прогулятися еко-шляхами, скуштувати локальних продуктів, взяти участь у кулінарних майстер-класах. А це якраз те, що є в селах. Також важливим для самих мешканців є підвищення культурно-пізнавального рівня, збереження спадщини, їхніх традицій, фольклору. Це ті речі, які будуть важливими для туриста», - наголосив Тарас Лозинський. Агенція регіонального розвитку презентувала можливості залучення фінансової безповоротної допомоги для реалізації різноманітних проєктів, зокрема у галузі туризму. Проєктний менеджер Ірина Коваль розповіла про грантові можливості, завдяки яким можна розвивати сільські території, успішні кейси втілення проєктів.
Від початку року для 2652 дітей та осіб з інвалідністю закупили засоби реабілітації
10 Червня 2020
З початку року для забезпечення дітей та осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації до департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації скеровано бюджетні кошти в сумі 24 023 754 грн, зокрема профінансовано напрями за попередніми замовленнями, які наявні в Централізованому банку даних з проблем інвалідності станом на 29.03.2020: - протезно-ортопедичні вироби – 9 856 373 грн.; - протезування молочної залози – 1 050 424 грн.; - крісла колісні – 5 028 835 грн.; - ортопедичне взуття – 6 023 354 грн.; - засоби реабілітації – 1 365 437 грн.; - ремонт технічних та інших засобів реабілітації – 699 331 грн. За результатами наданого фінансування в рамках реалізації заходів бюджетної програми 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю», станом на 10.06.2020 забезпечено 2652 дітей та осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. Водночас, виплату компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації надано 148 особам на суму 455 745 грн. Додатково повідомляємо, що пріоритетними напрямами використання бюджетних коштів є забезпечення протезами, ортезами, кріслами колісними. До технічних та інших засобів реабілітації, за які за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників виплачується компенсація, належать: допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією; протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, в тому числі спеціальні ліфи для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі; друге крісло колісне.
Особи з інвалідністю можуть безкоштовно пройти навчання та опанувати ІТ професію
12 лютого 2020
Соціальний проект «Ти можеш усе! Можливості безмежні!» триватиме наступні пів року у кілька етапів. З 5 лютого по 5 березня кожна людина з інвалідністю може зареєструватись на навчання, обравши два основних курси і до трьох додаткових. Про це інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. Основні курси: - Основи програмування CS50 2019 - курс від Гарвардського університету вважається найкращим курсом для опанування комп’ютерної майстерності у світі. - Основи тестування програмного забезпечення - хто ж такий тестувальник програмного забезпечення? Якими знаннями потрібно володіти, щоб опанувати цю професію? Додаткові курси: - Основи програмування - курс з програмування мовою Python доступний будь-кому. - Основи програмування на Java - курс орієнтований на вивчення Java як людьми з мінімальним рівнем знання програмування так і людьми, які хочуть покращити свої знання з певних нюансів мови. - Основи Web UI розробки - курс дозволяє освоїти основні поняття веб розробки, зрозуміти з чого краще почати вивчення мов програмування, а також отримати базові уміння у написанні коду. - Комунікаційні інструменти для побудови репутації - як використовуючи різні інструменти комунікації, побудувати власну професійну репутацію, привернути увагу до продукту чи створити імідж організації. - Основи інформаційної безпеки - дізнайтеся, як захищатися від сучасних кіберзагроз. - Аналіз даних та статистичне виведення на мові R - базовий курс для майбутніх аналітиків. - Візуалізація даних - для фахівця-аналітика вкрай важливим є вміння представити, візуалізувати результати свого аналізу так, щоб це найкраще сприймалось іншими людьми, які часто не є фахівцями в цій галузі. - Бізнес-англійська - курс націлений на те, щоб допомогти вивчити ключову бізнес-лексику та деякі елементи граматики, і разом спробувати використовувати ці знання на практиці у робочих ситуаціях. - Дизайн-мислення для інновацій - курс допоможе краще зрозуміти дизайн-мислення як підхід до розв’язання складних проблем та створення інновацій. - Наука повсякденного мислення – надасть інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно й аналітично, цінувати факти більше за власний досвід. Реєстрація - на лендінзі проекту або на платформі Прометеус. Навчання розпочнеться з 5 березня 2020 року. Навчальний процес триватиме упродовж 14 тижнів, ще тиждень на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі - конкурси на вакантні посади. Організаційні питання щодо навчання, курсів, термінів, умов - можна відправляти на електронну адресу edu@msp.gov.ua. Технічні питання - на адресу support@prometheus.org.ua. Додатково повідомляємо, що проект реалізується в межах Меморандуму про співпрацю Міністерства соціальної політики з Громадською організацією «Прометеус» та Асоціацією «Інформаційні технології України». Мета проекту - надати безкоштовні можливості навчання професіям на які є попит у сфері IT для людей з інвалідністю і після успішного тестування та отримання сертифікатів взяти участь у конкурсах на вакантні посади у провідних IT компаніях України.
У Трускавці відбувся семінар щодо соціального захисту осіб з інвалідністю
24 липня 2019
У Трускавці відбувся дводенний семінар - тренінг «Сприяння забезпеченню рівності прав і можливостей дівчат і жінок з інвалідністю - основа їх реабілітації і адаптації в суспільство». У межах семінару учасники обговорили основні проблеми гендерної рівності жінок та дівчат з інвалідністю, законодавство України щодо реалізації прав осіб з інвалідністю, соціальний захист та пенсійне забезпечення. Зокрема, йшлося про психологічну підтримку та проблеми працевлаштування жінок і дівчат з інвалідністю. Також під час заходу дівчата і жінки з інвалідністю Трускавецького міського осередку осіб з інвалідністю презентували присутнім власні досягнення. Зазначимо, захід провели з метою залучення дівчат і жінок з інвалідністю до активного громадського життя.
На Львівщині відзначили Міжнародний день осіб з інвалідністю
3 грудня 2018
Сьогодні, у Міжнародний день осіб з інвалідністю, в області стартував форум “Державна політики та соціальний захист осіб з інвалідністю:досягнення та виклики сьогодення”. Голова Львівської ОДА Олег Синютка зазначив, що цей день – це можливість привернути увагу суспільства до проблем, які кожного дня переживають люди з інвалідністю. “Сьогодні наше суспільство інше, аніж було декілька років тому. Крок за кроком ми побудуємо суспільство, де комфортно буде будь-кому. Для цього потрібна віра, що ми змінюємо державу і друге не сподіватись на когось окрім себе, а гідно працювати на своєму місці”, – наголосив очільник Львівщини. За багаторічну працю, високий професіоналізм, активну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня інвалідів учасників громадських організацій, що представляють інтереси людей з інвалідністю, нагородили подяками облдержадміністрації. У межах форуму впродовж дня відбуватимуться дискусійні панелі щодо реалізації прав осіб з інвалідністю у працевлаштуванні, права на здобуття освіти дітей з інвалідністю тощо.
«Живіть. Закохуйтесь. Подорожуйте»: сьогодні у Львові – День відкритих сердець
21 липня 2018
У суботу, 21 липня, в Центрі Шептицького організували День відкритих сердець “Живіть. Закохуйтесь. Подорожуйте”. За словами організаторів, така подія поглиблює комунікацію між людьми з інвалідністю і залучає їх до активних мандрів та спілкування. До учасників заходу звернувся перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. «Дуже приємно, що такі події відбуваються, тому що у нашій буденності, у щоденному вирі подій ми забуваємо про те, що ми у цьому світі не самі. Часто не звертаємо уваги на важливі речі, які нас оточують. Якщо кожен з нас у свій спосіб долучатиметься до доброї справи, кожен зробить маленький крок – разом це грандіозний прорив. Не важливо, чим ти займаєшся – важливо, яка ти людина, твій стержень і незламний дух. Лише сильні духом люди будують країну і створюють майбутнє», - зазначив Ростислав Замлинський. До Дня відкритих сердець долучилось близько сотні осіб. Усі охочі учасники заходу ділились своїми життєвими історіями про успіх, створення сімей, захоплюючі подорожі. «Хочу, щоб усі сьогодні відкрили свої серця до чогось нового. Хочу, щоб ідучи із цього заходу, ви вірили в те, що ваші мрії – це реальність. Сьогодні наші фантастичні спікери із своїми історіями доводять, що незважаючи на певні обмеження, варто продовжувати жити і реалізовувати себе», - зазначила організатор заходу Ярина Янчак. Cеред спікерів, зокрема Іван Маслюк – співзасновник фонду здійснення мрій On 3 Wheels, Остап Стадник – громадський діяч, співзасновник ГО “Відкриті серця”, Павло Козак – спортсмен і громадський діяч, Оксана Кононець – модель з інвалідністю.
На Львівщині відбудеться День відкритих сердець «Живіть. Закохуйтесь. Подорожуйте»
17 липня 2018
У суботу, 21 липня, в Центрі Шептицького відбудеться День відкритих сердець “Живіть. Закохуйтесь. Подорожуйте”. Початок заходу о 10:00 год. Про це повідомили під час брифінгу сьогодні, 17 липня. “Цей захід спрямований поглибити комунікацію між людьми з інвалідністю і залучати їх до активних мандрів та спілкування”, - зазначила начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака. Під час заходу учасники ділитимуться своїми життєвими історіями про успіх, створення сімей, захоплюючі подорожі. Організатори очікують, що участь у події візьмуть близько ста осіб з інвалідністю. “Реєстрація на захід обов’язкова і відкрита не лише для осіб з інвалідністю, але й усіх охочих. Прийдуть фантастичні спікери із своїми історіями і доведуть, що незважаючи на певні обмеження, варто продовжувати жити, закохуватись, реалізовувати себе, подорожувати”, - зазначила організатор Ярина Янчак. Cеред спікерів, зокрема Іван Маслюк – співзасновник фонду здійснення мрій On 3 Wheels, Остап Стадник – громадський діяч, співзасновник ГО “Відкриті серця”, Павло Козак – спортсмен і громадський діяч, Оксана Кононець – модель з інвалідністю. Зазначимо, вхід на Дні відкритих сердець «Живіть. Закохуйтесь. Подорожуйте» безкоштовний.
В області відбудеться відкритий чемпіонат з шахів серед спортсменів з інвалідністю
5 Червня 2018
14-16 червня за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА й обласного центру «Інваспорт» відбудеться відкритий чемпіонат області з шахів серед найсильніших спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та слуху. Головний суддя Іван Ільницький (Львів). У змаганнях очікують участь близько 20 провідних шахістів з інвалідністю. Змагання відбудуться в конференц-залі львівського готелю «Волтер» (вулиця Липинського, 60A).
Для фахівців туристичного супроводу влаштували тренінг
18 травня 2018
Впродовж двох днів, 16 - 17 травня 2018 року, управління туризму та курортів облдержадміністрації спільно з товариством «Зелений Хрест» у Львівському музеї історії релігії проводили тренінг «Надання туристичних послуг для осіб з інвалідністю», в якому взяли участь 35 фахівців туристичного супроводу. «Під час тренінгу кожен з учасників мав змогу на практиці спробувати провести екскурсію для осіб з інвалідністю та емоційно налаштуватись на роботу з такою категорією людей. Львівщина багата історичними культурними та природніми пам`ятками, і для нас важливо, аби кожен наш гість мав можливість познайомитись із туристичними пропозиціями, зокрема туристи із інвалідністю», – зазначила начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака. В перший день тренінгу учасники вчились долати перешкоди з людьми на візку, описували світ людям з порушенням зору та проводили для них екскурсії. Під час другого дня було продемонстровано навчальні ролики про здійснення туристичних послуг для людей з інвалідністю, учасники вивчали мистецтво проведення екскурсій для відвідувачів з вадами слуху. Для практичної частини тренінгу були запрошені 3 осіб з вадами опорно-рухового апарату, 15 осіб з вадами зору та 15 дітей з вадами слуху. Наприкінці навчання фахівці туристичного супроводу отримали сертифікат про проходження тренінгу.
Власники агроосель із Старосамбірщини взяли участь у тренінгу із зеленого туризму
14 травня 2018
У Старому Самборі провели семінар-тренінг для власників агроосель та сільських зелених садиб - «Зелений туризм як важливий фактор розвитку гірських громад». Це вже другий такий тренінг в області організований цьогоріч управлінням туризму та курортів Львівської облдержадміністрації спільно із Центром розвитку місцевого самоврядування. В межах семінару понад 25 власників садиб та охочі започаткувати власну справу в сільському зеленому туризмі розглянули законодавство у сфері туризму, основи введення підприємницької діяльності, планування та облік фінансів. Також учасники семінару вправлялися з підготовки бізнес-плану, а також обмінялися ідеями та досвідом щодо розвитку зеленого туризму на Львівщині.