До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми презентують арт-інсталяцію
Сьогодні, 23 липня, відбулась онлайн конференція під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович із заступниками голів обласних державних адміністрацій щодо підготовки до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 30 липня.
Відтак, до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у всіх обласних центрах та в місті Києві відбудеться інформаційна акція під гаслом «ПротиДІЙ торгівлі людьми» з відкриттям арт-інсталяції «Лабіринт можливостей».
«Лабіринт можливостей» – це своєрідний сучасний квест, до якого зможуть долучитися усі охочі.
Акція має на меті проінформувати громадян України про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці. Конструкцію лабіринту створять за допомогою 254 коробок, з’єднаних між собою. Учасникам конкурсу будуть ставити питання і, залежно від відповідей, вони рухатимуться у відповідному напрямку лабіринтом. А на фініші їм детально розповідатимуть про те, як все ж не втрапити у пастку, а також ознайомлять із правилами безпечних подорожей.
У Львові арт-інсталяцію розмістять у Сквері "На валах".
Організатори заходу - департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації за ініціативи Міністерство соціальної політики України, "IOM Ukraine" та "OSCE Project Co-ordinator in Ukraine".
Новини за темою
Про призначення та виплату соцдопомог в умовах реформи соцзахисту: в ілюстративних матеріалах
28 жовтня 2021
У зв’язку із реформою децентралізації змінилися підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист. Так, з 1 липня 2021 року запровадили єдиний механізм прийняття територіальними громадами від громадян всіх заяв та документів для призначення будь-яких соціальних допомог, пільг, субсидій компенсацій тощо. Як зазначає Мінсоцполітики новий механізм забезпечує зручність для мешканців в територіальних громадах, особливо віддалених від районних центрів, спрощує механізм взаємодії органів місцевого самоврядування та структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій. Програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» забезпечує прийом заяв та документів від громадян на призначення соціальних допомог, житлових субсидій, пільг за місцем їх проживання та передачу їх в електронному вигляді органам соціального захисту населення, що суттєво спрощує і пришвидшує обмін та опрацювання інформації, забезпечує зручність для мешканців територіальних громад, особливо віддалених від органів соціального захисту населення Інформаційні матеріали на тему: «Право громадян на своєчасність призначення та виплату державних соціальних допомог в умовах реформи системи соціального захисту населення» доступні за посиланням. У презентації можна знайти все, що потрібно знати мешканцю територіальної громади, щоб реалізувати своє право на соціальний захист.
На Львівщині ініціювали розробку комплексної профілактичної програми щодо протидії торгівлі людьми
28 жовтня 2021
Львівський державний університет внутрішніх справ, департамент міграційної поліції Національної поліції України та департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації уклали договір про співпрацю щодо протидії торгівлі людьми. Основна мета цього документу - підготовка комплексної профілактичної програми міжвідомчої взаємодії підрозділів Національної поліції, науковців, освітян, соціальних працівників та громадськості щодо подолання ризиків та небезпек потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а також протидії цьому явищу. У департаменті соцзахисту населення наголошують, що ця програма буде спрямована на підвищення рівня професійної підготовки поліцейських міграційної поліції та їх взаємодії з іншими суб'єктами протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції. Важливим напрямком співпраці є розширення доступу потерпілих від цього виду протиправних діянь до правової допомоги з урахуванням їхніх інтересів та отриманих психологічних травм. Крім цього, передбачено запровадження ефективної превентивної політики щодо ідентифікації, підтвердження статусу та захисту потерпілих і жертв таких кримінальних правопорушень, а також створення для них безпечного життєвого середовища. Т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Роман Андрес висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в напрямі протидії торгівлі людьми, адже департамент є координуючим органом у даній сфері у Львівській області. Відтак, департамент соціального захисту населення надаватиме консультаційну та інформаційну допомогу щодо вищезазначених питань та братиме участь в освітніх та науково-практичних заходах.
Сьогодні - Всесвітній день протидії торгівлі людьми: який захист пропонує держава
30 липня 2021
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних ще 2013 року проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми. Також цей день має на меті привернути увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років. Дохідність цієї індустрії у світі середньорічно перевищує 150 млрд доларів США (за даними Міжнародної організації праці). Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки. Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право отримати відповідний статус, що дає їй змогу на одноразову матеріальну допомогу, а також повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги. Станом на сьогодні вже 40 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 27 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 23 випадки – трудова; 11 – сексуальна; 2 – продаж дитини; 4 – втягнення осіб у злочинну діяльність. Довідково: Згідно з приміткою до ст. 149 ККУ під експлуатацією людини слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо. Для отримання допомоги чи консультації звертайтесь структурного підрозділу з питань соцзахисту населення, а також телефонуйте за вказаними телефонами: 527; 0 800 505 501 - Національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів; 112 - гаряча лінія Львівської області; (032) 255 47 96 - відділ сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА. Поради щодо безпечного працевлаштування, історії постраждалих осіб та корисні контакти можна знайти у соціальних мережах: Facebook - @work.safe.ua; Instagram - @work_safe_ua
Діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, оздоровляться в дитячих центрах
21 травня 2021
На Львівщині розпочали підбір дітей на IV зміни до Українського дитячого центру «Молода гвардія» (м. Одеса) та Міжнародного дитячого центру «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця), які розпочнуться 30 та 31 травня та триватимуть 21 день. У департаменті соціального захисту населення відбулась Zoom-нарада з територіальними громадами щодо оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки в цих закладах. За словами директора департаменту Віктора Степанюка, путівки в «Артек» та «Молоду гвардію» на IV зміну, придбані за рахунок коштів державного бюджету, надаються безоплатно, із частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яка вноситься батьками (особами, які їх замінюють) за визначеним Міністерством соціальної політики України Положенням. Отже: - Батьківська доплата за путівку в ДПУ «МДЦ Артек» із частковою оплатою у розмірі 20 відсотків вартості складає 2 719,92 грн.; в ДПУ «УДЦ Молода гвардія» - 2 533,36 грн. - Батьківська доплата за путівку в ДПУ «МДЦ Артек» із частковою оплатою у розмірі 30 відсотків вартості складає 4 079,88 грн.; в ДПУ «УДЦ Молода гвардія» - 3 800,03 грн. - Батьківська доплата за путівку в ДПУ «МДЦ Артек» із частковою оплатою у розмірі 50 відсотків вартості складає 6 799,80 грн.; в ДПУ «УДЦ Молода гвардія» - 6 333,39 грн. У департаменті зауважили, що дитина, яка потребує особливої соціальної уваги та підтримки, яка має право на отримання безоплатної путівки або путівки з частковою оплатою у розмірі 20 чи 30 відсотків вартості, у разі відсутності відповідної путівки може отримати путівку з меншою частковою оплатою вартості, яку може запропонувати структурний підрозділ відповідальний за оздоровлення та відпочинок дітей, за згодою батьків (осіб, які їх замінюють). Під час наради Віктор Степанюк наголосив, що кожна громада повинна відповідально організувати підбір дітей, які мають право на оздоровлення та відпочинок у вищезазначених дитячих центрах. Для роз’яснень щодо порядку направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, до дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія» необхідно звертатися до департаменту соціального захисту населення за тел. (032)255-47-96.
З нагоди Дня пам’яті та примирення ветерани й учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати
22 квітня 2021
Як повідомляє департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, з нагоди Дня пам’яті та примирення ветерани й учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати, які цього року Кабінет Міністрів України збільшив у порівнянні з попереднім роком. Відповідно до постанови Уряду від 8 квітня 2021 року №325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2021 році передбачено у таких розмірах: особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: - I групи - 4421 грн; - II групи - 3906 грн; - III групи - 3391 грн; учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, - 1491 грн; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 4421 грн; членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 966 грн; учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 612 грн. Виплата грошової допомоги здійснюється через відділення поштового зв’язку за місцем проживання або банківські установи. Особи, які не отримають грошову допомогу до 5 травня 2020 р., мають право звернутися за нею до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2021 року. Директор департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Віктор Степанюк зазначив, що згідно з рішенням уряду про виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, у квітні з державного бюджету на Львівщину надійшло 86,2 млн гривень. Виплату отримають 77539 одержувачів. Департаментом соцзахисту уже організована та розпочата робота із забезпечення своєчасної виплати грошової допомоги ветеранам війни.
4 млн гривень - на медичне обслуговування постраждалих внаслідок ЧАЕС у 2021 році
15 квітня 2021
Львівська обласна державна адміністрація приділяє належну увагу соціальному захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Одним з таких напрямків є пільгове медичне обслуговування цієї категорії, зокрема безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів та безоплатне зубопротезування. Як поінформував, директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктор Степанюк, у цьому році на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в обласному бюджеті передбачено 4 млн грн. Слід звернути увагу, що у 2021 році забезпечення цією соціальною пільгою здійснюватиметься департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з територіальними громадами. Довідково. Цьогоріч 26 квітня виповнюється 35 років із моменту аварії на Чорнобильській АЕС. У Львівській області налічується 7648 особи постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, серед яких статус учасників ліквідації мають 3 808 осіб, статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи - 3266 осіб (зокрема і 1266 дітей) та статус дружин/чоловіків, опікунів дитини померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, мають 574 особи.
Майже 2 млрд гривень з державного бюджету - для виплати соціальних допомог та житлових субсидій мешканцям Львівщини
9 квітня 2021
Упродовж І кварталу 2021 року на Львівщину з державного бюджету для проведення всіх видів соціальних, компенсаційних та пільгових виплат надійшло 1,87 млрд грн. Про це поінформував директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Віктор Степанюк. Відтак, у межах цього бюджетного фінансування, здійснили виплату понад 1,015 млрд грн для деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення. Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі склала 795 млн грн. Ще 18,5 млн грн скерували на заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю. Для виплат соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти передбачили 14,1 млн грн. Фінансовий ресурс у сумі 9, 5 млн грн склала щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. 7,2 млн грн - сума, яку скерували на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Одноразова грошова допомога членам сімей осіб, які загинули (померли) під час участі в антитерористичній операції, та особам, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції склала 5,2 млн грн. Серед інших виплат: 3,3 млн грн - заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганських областях; 2,5 млн грн - реабілітація дітей з інвалідністю; 293 тис грн - заходи із соціального захисту дітей, сімей, жінок та інших найбільш вразливих категорій населення; 204 тис грн - матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби.
Оголошено конкурс з визначення інститутів громадянського суспільства з метою надання їм фінансової підтримки для створення (розширення) соціальних підприємств
1 квітня 2021
Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс з визначення інститутів громадянського суспільства з метою надання їм фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету для створення (розширення) соціальних підприємств. Пріоритетним завданням конкурсу є створення нових робочих місць для соціально-вразливих верств населення з підтверджуючим статусом, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Кошти обласного бюджету надаються інститутам громадянського суспільства на закупівлю устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення, зазначених у їх програмах (бізнес-планах, проєктах, заходах). Конкурсна пропозиція складається державною мовою і повинна містити: 1) заяву про участь у конкурсі, складену за формою, що затверджена організатором конкурсу, із зазначенням найменування організації, назви програми (бізнес-плану, проєкту, заходу) за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріпленим печаткою інституту (у разі наявності); 2) копія статуту інституту громадянського суспільства, завірена печаткою інституту (у разі наявності) та підписом керівника інституту; 3) програму (бізнес-план, проєкт, заходи) щодо створення соціального підприємства, яка повинна в обов’язковому порядку передбачати створення на соціальному підприємстві не менше як 70% робочих місць для соціально вразливих груп населення, які мають підтверджений статус. Програма (бізнес-план, проєкт, заходи) повинна містити мету і завдання, потребу у фінансуванні, обґрунтування доцільності закупівлі обладнання, устаткування, інших основних засобів виробничого призначення, детальний розрахунок витрат та джерела фінансування, фінансові результати, інформацію про терміни повернення коштів фінансової підтримки, результат соціальної ефективності діяльності соціального підприємства, можливі ризики та шляхи їх мінімізації, способи інформування громадськості про хід виконання (реалізації) програми (бізнес-плану, проєкту, заходу) тощо. Результативні показники стану виконання (реалізації) програми (бізнес-плану, проєкту, заходу) зазначаються в абсолютних значеннях; 4) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, виконання (реалізацію) програм (бізнес-планів, проєктів, заходів) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення; 5) довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом (довідка про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів, довідка про відсутність несплачених фінансових санкцій за порушення податкового законодавства, довідка про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування). 6) обґрунтування використання бюджетних коштів, необхідних для реалізації програми(бізнес-плану, проєкту, заходів) У разі отримання учасниками конкурсу бюджетних коштів у минулих роках, подають звіти про їх використання. Документи засвідчуються підписом керівника, скріпленим печаткою інституту громадянського суспільства. Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 30 квітня 2021 року включно щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 9-00 до 18-00 год. (щоп’ятниці з 9-00 год. до 16-45 год.) за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 110. Контактна особа – Жук Любов Іванівна, заступник начальника управління – начальник відділу оплати праці, охорони праці та соціально-трудових відносин департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, контактний телефон (032) 261-31-07, e-mail: dszn.oplatapraci@gmail.com Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням.
Оголошено конкурс з визначення мікропроєктів щодо покращення якості життя соціально незахищених верств населення області
1 квітня 2021
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації оголошує конкурс з визначення мікропроєктів, розроблених громадськими та благодійними організаціями, щодо покращення якості життя соціально незахищених верств населення області, на виконання яких надається дофінансування з обласного бюджету у 2021 році Громадська чи благодійна організація може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій. Обласний рівень виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу) передбачає провадження проєктної діяльності у більш як половині районів області та/або забезпечення участі у такій діяльності осіб з більш як половини районів області; поширення інформації про результати проєкту у більш як половині районів області. Конкурсна пропозиція складається державною мовою та має містити: 1) заяву про участь у конкурсі за формою встановленого зразка, за підписом керівника або уповноваженої особи інституту громадянського суспільства, скріплену печаткою організації (у разі наявності); 2) опис проєкту та кошторис витрат, необхідних для реалізації проєкту, за формою встановленого зразка; 3) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (у разі їх залучення до виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу); 4) інформація про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема про досвід виконання програм (реалізації проєктів, заходів) протягом останніх двох років за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення (у довільній формі до 3 арк.). Конкурсні пропозиції подаються у друкованій та електронній формі. Всі документи (кожна сторінка), що містяться у конкурсній пропозиції повинні бути скріплені печаткою організації. Подані конкурсні пропозиції не повертаються учасникові конкурсу. Конкурсні пропозиції приймаються з дня опублікування оголошення до 30 квітня 2021 року включно щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 9-00 до 18-00 год. (щоп’ятниці з 9-00 год. до 16-45 год.) за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 110. Контактна особа – Жук Любов Іванівна, заступник начальника управління – начальник відділу оплати праці, охорони праці та соціально-трудових відносин департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, контактний телефон (032) 261-31-07, e-mail: dszn.oplatapraci@gmail.com Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням.
Трудова експлуатація: найбільше потерпають чоловіки
26 січня 2021
За даними Міністерства соціальної політики, в Україні статус особи, яка постраждала внаслідок торгівлі людьми в 2020 році, встановлено 134 особам. Це явище є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. На жаль, пандемія та карантинні обмеження лише «посприяли» збільшенню кількості наших співгромадян, які опинились в ситуації торгівлі людьми та експлуатації. Роботу в цьому напрямку по Львівській області в межах компетенції здійснює департамент соціального захисту населення облдержадміністрації. Так, за інформацією департаменту, минулого року 8 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Всі особи - чоловіки. Загалом, станом на 01.01.2021, за поданням обласної державної адміністрації Міністерством соціальної політики України статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, надано 39 громадянам Львівської області. З них: 10 - жінки, 26 - чоловіки, 3 - діти ( 2 дівчинки, 1 хлопець). За формою експлуатації: 22 - трудова, 11 - сексуальна, 2 - продаж дитини, 4 - втягнення у злочинну діяльність. «Сьогодні торгівля людьми перестала сприйматися виключно у контексті сексуальної експлуатації жінок. Щороку виявлено все більше жертв саме трудової експлуатації. При цьому, як бачимо у статистиці, серед постраждалих переважають чоловіки», - зазначає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Наталія Кузяк. Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата, яка станом на сьогодні становить 3 прожиткових мінімуми (для працездатних осіб - 6 810 грн.). У департаменті нагадують, консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись до громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» за телефоном: (032) 295-50-60; на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та 527 (з мобільних телефонів); гарячу лінію Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.
Для представників 15-ти центрів зайнятості організували навчання щодо безпечної міграції та працевлаштування
10 грудня 2020
Для представників 15-ти місцевих центрів зайнятості провели навчання із підвищення рівня обізнаності вразливих груп населення області щодо безпечної міграції та працевлаштування. Навчання відбулось в межах проєкту «Інформування населення щодо безпечної міграції закордон», який реалізує благодійний фонд «Карітас СДЄ УГКЦ» за підтримки департаменту соціального захисту населення. Учасники проєкту мали змогу ознайомитись із такими поняттями, як: «торгівля людьми», «жертва», «потерпілий», «примусова праця» тощо. Обговорили усі ключові аспекти, які сприяють виявленню потерпілих. Дізнались правила безпечної міграції. Тренери наголосили, що торгівля людьми – це злочин, і ця проблема потребує розголосу. Лише завдяки комплексному підходу можна попередити це явище та зміцнити захист прав потерпілих. Важливо було надати учасникам тренінгу розуміння проблеми та загальні тенденції, а також розвіяти основні стереотипи та надати базову інформацію щодо визначення торгівлі людьми, її форм та ознак. Здобуті знання стануть основою для проведення подальших заходів у Центрах зайнятості та роботи з безробітніми з метою протидії торгівлі людьми та незаконній трудовій міграції. Зазначимо, проєкт «Інформування населення щодо безпечної міграції закордон» благодійного фонду «Карітас СДЄ УГКЦ» є одним з переможців конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики та протидії торгівлі людьми, розроблених інститутами громадянського суспільства та благодійними організаціями, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році.
У Львові міжнародні експерти та науковці напрацьовували сучасні механізми протидії торгівлі людьми
4 грудня 2020
У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні механізми протидії торгівлі людьми». У роботі конференції взяли участь експерти ОБСЄ, науковці закладів вищої освіти, наукових установ, працівники правоохоронних і правозахисних органів, громадських організацій. «Ми активно розвиваємо національну систему та беремо участь у міжнародній співпраці з питань протидії торгівлі людьми. Довготривалий збройний конфлікт, який триває на території нашої держави, поширеність шахрайських схем, вербування, пандемія, фінансова скрута, яка існує внаслідок усіх цих чинників, – усе це є робить громадян України вразливими та призводять до того, що більша кількість людей стає жертвами торгівлі людьми», - наголосила під час вітального слова Ольга Ревук, заступник міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції. Заступник міністра також розповіла про пріоритети Мінсоцполітики у напрямку протидії торгівлі людьми. Це, зокрема, удосконалення законодавства; посилення потенціалу відповідальних фахівців; покращення якості та доступності послуг для постраждалих осіб тощо. Учасники конференції обговорили низку актуальних питань у галузі протидії торгівлі людьми. Зокрема, кримінально-правові засоби протидії трудовій експлуатації; особливості розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми; міжнародний досвід протидії торгівлі людьми; використання новітніх технологій та інтерактивних навчальних методик при підготовці майбутніх галузевих фахівців, а також спільно напрацювали механізми взаємодії. «Ми повинні пам’ятати про те, що це людські долі. Кожна людина має право на особисту безпеку та повагу. Покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є важливим завданням. Не все робиться одномоментно, переконаний, що тільки системна робота дасть очікуваний результат. Тому запорукою прогресу у цій сфері є об’єднання зусиль державних інституцій, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади на місцях, правоохоронців, міжнародних громадських об’єднань. Сподіваюсь, ми спільно напрацюємо методи боротьби із торгівлею людьми, які будуть дієвими на сьогодні», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. Захід відбувся в рамках проекту «Підтримка Міністерства внутрішніх справ України у боротьбі із домашнім насильством, торгівлею людьми й кіберзлочинністю в Україні» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні спільно з Львівським державним університетом внутрішніх справ. Нагадаємо, станом на сьогодні вже 39 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 26 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 22 – трудова, 11 – сексуальна, 2 – продаж дитини, 4 – втягнення у злочинну діяльність. У 2020 році статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми вже встановлено 8 особам (8 чоловіків). 5 випадків – трудова експлуатація, 3 – трудова експлуатація.