У Львові міжнародні експерти та науковці напрацьовували сучасні механізми протидії торгівлі людьми

4 грудня 2020р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні механізми протидії торгівлі людьми».

У роботі конференції взяли участь експерти ОБСЄ, науковці закладів вищої освіти, наукових установ, працівники правоохоронних і правозахисних органів, громадських організацій.

«Ми активно розвиваємо національну систему та беремо участь у міжнародній співпраці з питань протидії торгівлі людьми. Довготривалий збройний конфлікт, який триває на території нашої держави, поширеність шахрайських схем, вербування, пандемія, фінансова скрута, яка існує внаслідок усіх цих чинників, – усе це є робить громадян України вразливими та призводять до того, що більша кількість людей стає жертвами торгівлі людьми», - наголосила під час вітального слова Ольга Ревук, заступник міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції.

Заступник міністра також розповіла про пріоритети Мінсоцполітики у напрямку протидії торгівлі людьми. Це, зокрема, удосконалення законодавства; посилення потенціалу відповідальних фахівців; покращення якості та доступності послуг для постраждалих осіб тощо.

Учасники конференції обговорили низку актуальних питань у галузі протидії торгівлі людьми. Зокрема, кримінально-правові засоби протидії трудовій експлуатації; особливості розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми; міжнародний досвід протидії торгівлі людьми; використання новітніх технологій та інтерактивних навчальних методик при підготовці майбутніх галузевих фахівців, а також спільно напрацювали механізми взаємодії.

«Ми повинні пам’ятати про те, що це людські долі. Кожна людина має право на особисту безпеку  та повагу. Покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є важливим завданням. Не все робиться одномоментно, переконаний, що тільки системна робота дасть очікуваний результат. Тому запорукою прогресу у цій сфері є об’єднання зусиль державних інституцій, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади на місцях, правоохоронців, міжнародних громадських об’єднань.  Сподіваюсь, ми спільно напрацюємо методи боротьби із торгівлею людьми, які будуть дієвими на сьогодні», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Захід відбувся в рамках проекту «Підтримка Міністерства внутрішніх справ України у боротьбі із домашнім насильством, торгівлею людьми й кіберзлочинністю в Україні» за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні спільно з Львівським державним університетом внутрішніх справ.

Нагадаємо, станом на сьогодні вже 39 осіб з Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 - жінки, 26 - чоловіки, 3 - діти (2 дівчат, 1 хлопчик).

За формою експлуатації: 22 – трудова, 11 – сексуальна, 2 – продаж дитини, 4 – втягнення у злочинну діяльність.

У 2020 році статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми вже встановлено 8 особам (8 чоловіків). 5 випадків – трудова експлуатація, 3 – трудова експлуатація.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook