На Львівщині зібрали понад 50 % урожаю
В області тривають жнива. Зокрема в усіх господарствах вже зібрали ранні зернові культури на площі 126,9 тис га (52,9 %). По завершенні збирання найбільш ранніх озимого ячменю та озимого ріпаку аграрії обмолочують основну продовольчу культуру - озиму пшеницю.
За оперативною інформацією департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації сільськогосподарські підприємства області зібрали озиму пшеницю на площі 37,4 тис га та намолотили 195,5 тис тонн зерна. Найвищі темпи збирання цієї культури мають підприємства Бродівського (88%), Самбірського (71%), Жовківського (70%), Золочівського (60%), Пустомитівського (58%), Сокальського (55%) районів. Найвищу урожайність пшениці отримують у Городоцькому (61 ц/га), Сокальському (58 ц/га), Золочівському (56 ц/га), Самбірському (58 ц/га) районах.
Зазначимо, що для збору урожаю з найменшими втратами в області створений механізований загін допомоги збирання сільськогосподарських культур з числа вивільненої техніки сільськогосподарських підприємств у Миколаївському районі - 2одиниці, Золочівському - 1 одиниця. Інформацію про склад та роботу мехзагону можна отримати у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефоном (032)2550572.
Ключові слова:
урожайНовини за темою
Аграрії Золочівщини планують збільшити посівні площі на 11%
4 травня 2022
Під час війни сільгоспвиробники Золочівського району планують збільшити посівні площі на 11%. З 76,5 тис га у 2021 році до 84,9 тис га цьогоріч. Виконанню поставлених завдань сприяє допомога зарубіжних партнерів, німецької компанії «Bayer AG» та інших, які безкоштовно надали посівний матеріал – насіння пшениці, кукурудзи, сої, соняшника та суміші трав. Понад 30 суб’єктів господарювання аграрного сектору району уже скористались цією гуманітарною програмою. Окрім проведення підживлення на площах озимих культур, активно триває весняна посівна кампанія. Станом на початок травня поточного року аграрії району посіяли ярих культур на площі 13,8 тис га, з них ранніх зернових культур 2,2 тис га (83,2 % до прогнозу). Розпочали посів пізніх зернових та технічних культур, а саме кукурудзи на зерно – 3,8 тис га (22,4 % до прогнозу), цукрових буряків – 3,1 тис га (86,9% до прогнозу), соняшника – 2,4 тис га (20,7% до прогнозу), сої – 1,2 тис га (4,9 % до прогнозу).
Аграріям залишилось зібрати пізні сільськогосподарські культури на площі понад 60 тисяч гектарів
19 листопада 2020
Погожі дні осені сприяють польовим роботам. Аграрії збирають урожай соняшника, сої, кукурудзи, цукрових буряків. Для завершення збору урожаю аграрним підприємствам ще необхідно зібрати сільськогосподарські культури на площі 66,6 тис. га. Пришвидшенню темпів збирання перешкоджає надмірна вологість зерна, – зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко». Станом на сьогодні сільськогосподарські виробники зібрали : соняшника – 27,7 тис. га (93 % до посіву), намолотили 73,9 тис тонн зерна, урожайність 26,7 ц/га (-1,9 ц/га до минулого року), сої – 57,2 тис. га (75,4 % посіву). Добрі запаси грунтової вологи та позитивні температури сприяють розвитку озимини. Впродовж жовтня - листопада середньодобові температури повітря знаходились в межах багаторічних норм, опади випали в невеликій кількості. “У першій половині листопада температури повітря поступово знижувались до біологічного мінімуму (5 °С), а в окремі дні і нижче. За таких термопоказників ріст і розвиток озимих зернових сповільнюється. Рослини за сівби упродовж вересня-жовтня сформували лише один бічний пагін. Незважаючи на те, що теплозабезпеченість посівів у жовтні була високою, однак повноцінного розвитку (3‒4 синхронно розвинених бічних пагонів) у таких посівах немає. Якщо плюсові температури будуть утримуватися й надалі то їх розвиток, звичайно, поліпшиться. Але на початку припинення вегетації слід провести моніторинг посівів за розвитком, кількістю рослин на одиниці площі, їх фітосанітарним станом. А впродовж зимового спокою потрібно постійно контролювати посіви пізніх строків сівби, оскільки вони в першу чергу будуть піддаватися механічним і фізіологічним пошкодженням”, - відзначив Антін Шувар, завідувач лабораторії рослинництва Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ Зазначимо, в області озимих зернових культур під урожай 2021 року посіяли на площі 85,7 тисяч гектарів.
Стартує форвардна програма закупівель зерна урожаю 2021 року
30 жовтня 2020
Для підтримки сільгосптоваровиробників АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочинає осінню форвардну програму закупівель зерна урожаю 2021 року (пшениця, ячмінь, жито, кукурудза). Як інформують в департаменті агропромислового розвитку, АТ «ДПЗКУ» пропонує умови по програмі закупівлі зерна майбутнього врожаю та надає додаткову фінансову підтримку малим та середнім сільськогосподарським товаровиробникам. “За умовами програми форвардних закупівель мінімальна партія поставки товару 100 тонн. Рішення про укладення договору поставки зерна майбутнього врожаю приймається дистанційно. Оплата за договорами відбувається виключно грошовими коштами, що надає можливість сільськогосподарським товаровиробникам закупити необхідні їм товари потрібної якості у обраних ними постачальників для ефективного ведення бізнесу”, - зазначила т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко. Програма закупівель зерна майбутнього врожаю проходитиме в два етапи. На першому етапі сільгоспвиробникові потрібно подати заявку на участь до регіонального відділу ДПЗКУ, сформувати відповідний пакет документів та укласти договір поставки зерна. Обов’язковою умовою укладання Договору поставки зерна майбутнього врожаю є оформлення Товарної аграрної розписки (або Договору застави за рішенням АТ «ДПЗКУ») з метою мінімізації ризиків, пов’язаних з неналежним виконанням договорів. Після укладання договору, корпорація здійснює попередню оплату на поточний рахунок сільгоспвиробника 3600 гривень за 1 тонну законтрактованого зерна пшениці, ячменю, жита та кукурудзи з урахуванням ПДВ. Відсоткова ставка за користування коштами від 9,5 % до 13 % річних в залежності від кількості величини партії. Діє програма лояльності для постійних клієнтів, які мають мінімум дворічний позитивний досвід роботи з корпорацією за програмою закупівлі зерна майбутнього врожаю, за якою можна отримати додаткову знижку 0,5 % до базової відсоткової ставки. На другому етапі ДПЗКУ проводить останній розрахунок після передачі зерна у власність корпорації. За додатковою інформацією сільгоспвиробники можуть звертатись за посиланням: www.pzcu.gov.ua або до Тернопільсько-Львівського відділу закупівель АТ «ДПЗКУ», філія «Львівський КХП», м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 88, контактний телефон: 098-4285213. Оксана Буй
На Львівщині триває збір урожаю пізніх культур
22 жовтня 2020
За оперативною інформацією районних державних адміністрацій, станом на 21 жовтня 2020, у сільськогосподарських підприємствах із пізніх зернових культур зібрано гречки на площі 1,6 тис. га (84 %), намолочено 1,7 тис. тонн зерна, урожайність 10,5 ц/га. Окрім того, зібрали соняшника – 14,2 тис. га (48 % до посіву), намолочено 35,1 тис. тонн зерна, урожайність 25 ц/га, сої – 21,4 тис. га (28,3 % посіву), намолочено 56,8 тис. тонн зерна, урожайність 26,5 ц/га, цукрового буряка на площі 5,2 тис. га (42,1 %), накопано 290,1 тис. тонн, урожайність становить 547,8 ц/га (на цю дату у минулому році було зібрано 58 % площі). В силу агрометеорологічних умов хід збирання сільськогосподарських культур зміщений на 1,5 -2 тижні пізніше. «У цьому році урожайність колосових культур отримано меншу у порівнянні до минулого року, проте урожайність пізніх зернових культур, зокрема, кукурудзи буде вищою до минулого року. Враховуючи структуру площ посівів зернових культур та збільшення загальної посівної площі, валове виробництво зерна прогнозується не нижче минулого року», - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Одночасно із збиранням аграрії дбають і про майбутні врожаї наступного року. На звільнених від урожаю площах продовжують сіяти озимі культури. На сьогоднішній день озимих зернових культур посіяно на площі 63,1 тис. га (62,7 % до прогнозованих площ), в тому числі озимої пшениці 43,3 тис. га (54,4 %); озимого ячменю 17,4 тис. га (96,7 %); озимого жита 2,1 тис. га (85,2 %). А також ріпака озимого посіяно на площі 45,9 тис. га (70 % до посіву минулого року).
У Львові організували Свято яблук
21 жовтня 2020
17 жовтня у Палаці мистецтв провели День яблук. Таке свято в області організували вперше. За словами т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмили Гончаренко, метою заходу є популяризація місцевих виробників. «За останні декілька років область збільшила обсяги виробництва плодів та ягід. В сільськогосподарських підприємствах площа яблуневих садів складає майже половину насаджень ( загалом 2,5 тис.га). Ліберальна податкова політика для сільськогосподарських виробників, наявність державної програми підтримки та зростання попиту на яблуко через підвищення культури споживання, створюють сприятливі умови розвитку галузі”, - розповіла Людмила Гончаренко. Під час заходу усі охочі дегустували різні сорти яблук, відвідали виставку саджанців, посмакували стравами з яблук, провести час під живу музику. Для наймолодших учасників працювала локація розваг. Окрім того, відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання галузі плодівництва». Марта Кудляк
Департамент АПК інформує: аграрії Львівщини можуть придбати сертифіковане насіння для посіву урожаю
1 вересня 2020
На Львівщині зареєстровано 15 суб’єктів насінництва та розсадництва, у яких можна придбати сертифіковане насіння сільськогосподарських рослин та саджанці вітчизняної та зарубіжної селекції вітчизняного виробництва. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Також сільськогосподарські виробники області можуть перевірити якість насіння у Львівському центрі сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції, лабораторіях Держпродспоживслужби, наукових установах, Львівській обласній фітосанітарній лабораторії для забезпечення потреб власних посівів та для реалізації іншим товаровиробникам. «Аграрії Львівщини щорічно переконуються у важливості придбання якісного насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур. Недарма кажуть, що посієш – те пожнеш. Якісний посівний матеріал є запорукою високих майбутніх врожаїв значною мірою він залежить від якості насіння»,- зазначають у департаменті. На сьогодні Державний резервний насіннєвий фонд пропонує до продажу насіння сільськогосподарських культур для посіву під урожай 2021 року. Одним з механізмів є попередня оплата 30 % вартості насіння з його поставкою, решта коштів виплачується після збирання врожаю. Детальніше з умовами придбання насіння можна ознайомитись на офіційному сайті: www.ua-region.com.ua або за телефоном (044) 529-20-39.
Аграрії області завершили збір гречки
11 листопада 2019
Сільськогосподарські виробники Львівщини завершили збирати гречку. Зокрема, з площі 1,9 тис га зібрали 2,3 тис тонн зерна, урожайність 11,8 ц/га (+ 0,7 ц/га до минулого року). Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Високих показників урожайності гречки досягли у сільськогосподарських підприємствах Миколаївського - 21,7 ц/га, Самбірського – 16,2 ц/га, Стрийського – 15,2 ц/га, Бродівського – 14,7 ц/га, Перемишлянського – 14,4 ц/га, Сокальського – 14,2 ц/га районів. Триває збір урожаю кукурудзи, соняшника, сої та цукрових буряків. За оперативними даними станом на 11 листопада сільськогосподарськими підприємствами області зібрано кукурудзи на зерно на площі 40,2 тис га (87 % посіву), намолочено 364,9 тис тонн зерна, урожайність 90,6 ц/га (у минулому році врожайність становила 98,1 ц/га) , соняшника – 24,5 тис га (97 % посіву), намолочено 66,1 тис тонн зерна, урожайність 26,9 ц/га (у минулому році врожайність становила 23,8 ц/га). Окрім цього, сої – 55,6 тис га (98 % посіву), намолочено 154,9 тис тонн зерна, урожайність 27,8 ц/га (у минулому році врожайність становила 29,4 ц/га), цукрових буряків – 9,1 тис га (82 % посіву), накопано 552,6 тис тонн, урожайність 607,0 ц/га (у минулому році врожайність становила 610,8 ц/га).
Аграрії Львівщини продовжують посівну кампанію озимих культур
18 жовтня 2018
Станом на 18 жовтня сільськогосподарськими підприємствами області зібрано гречки 4,6 тис.т на площі 3,8 тис. га (92,0%); соняшника – 76,9 тис.т на площі 32,4 тис. га (97,3%), сої – 128,8 тис.т на площі 45,3 тис.га (88,1%), кукурудзи – 145,7 тис.т на площі 14,9 тис. га (44,4%), цукрових буряків – 364,4 тис.т на площі 6,1 тис. га (53%). Разом з тим аграрії дбають і про майбутні врожаї. Сільськогосподарські виробники продовжують підготовку грунту та посів озимих культур під урожай наступного року. На сьогоднішній день озимих зернових культур посіяно на площі 112,2 тис. га (94,7 % до прогнозованих площ), в тому числі озимої пшениці - 85,0 тис. га (92,6%); озимого ячменю - 24,5 тис. га (100%); озимого жита -2,1 тис.га (100%).
На Жовківщині триває фестиваль-ярмарок "Гарбузова осінь"
7 жовтня 2018
Сьогодні, 7 жовтня, у селі Добросин, що на Жовківщині, розпочався фестиваль-ярмарок "Гарбузова осінь". Цьогоріч цей фестиваль урожаю організовують вже вдруге. «Тішусь, що ми можемо похвалитись таким щедрим врожаєм, нашою родючою землею. Ми маємо дякувати нашим воїнам, які цю землю захищають за тисячу кілометрів від нас, за те, що сьогодні маємо можливість у мирі і добрі святкувати й працювати. Дякую господарям, які виростили цей врожай, адже кожен із вас знає, яка це нелегка щоденна праця. Добра вам, здоров’я, усіх гараздів», - звернувся до гостей та організаторів фестивалю голова Львівської ОДА Олег Синютка. На "Габузовій осені" учасники зможуть скуштувати гарбузової каші, печеної картоплі, фасолевої зупи та посмакувати іншими дарами осені. Окрім того, у програмі фестивалю – виставка-продаж найкращої сільськогосподарської продукції Жовківського району; презентація овочевої кухні «Від гарбуза до квасолі»; бренд-шоу та концертна програма за участю колективів з Індії, Алжиру, Житомирщини, Тернопільщини, Київщини, Львівщини, творчих колективів Жовківського району; спортивні ігри та конкурси. Гості фестивалю також можуть придбати різні сорти картоплі, цибулі, моркви, інших овочів.
На Львівщині зібрали урожай озимого ячменю та ріпаку
2 серпня 2018
Цьогоріч несприятливі погодні умови негативно впливають на хід жнивної кампанії, та аграрії Львівщини відповідально і злагоджено жнивують. Вже практично завершено збирання озимого ячменю та озимого ріпаку. В області вже зібрали ранніх зернових на площі 48,0 тис. га, намолочено 265,4 тис. тонн зерна, урожайність-55,2ц/га (минулого року - 54,2 ц/га). На стадії завершення обмолот озимого ячменю, якого вже зібрали на площі 20,8 тис. га (97% від загальної посівної площі), врожайність становить 62,1 ц/га (минулого року - 60,4ц/га). Також на завершенні збирання урожаю озимого ріпаку, якого зібрано з площі 56,3 тис. га (92,0% від посівної площі ), намолочено 174,9 тис. тонн з врожайністю 31,0ц/га. За оперативними даними департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, на сьогодні лідерами у жнивуванні є аграрії Самбірського (45,0%), Сокальського (43%) та Жовківського (39,0%) районів. Завершення обмолоту озимого ячменю характеризується найвищою врожайністю у сільськогоспо- дарських підприємствах Городоцького (73,0 ц/га), Сокальського (70,3ц/га), Кам'янка-Бузького (65,7 ц/га), Самбірського (64,8%) районів. З метою прискорення збирання врожаю максимально швидкими темпами департаментом агропромислового розвитку проводиться моніторинг завантаженості зернозбиральної техніки для формування механізованого загону допомоги в збиранні та обмолоті сільськогосподарських культур.