Велолюбителів запрошують долучитись до мандрівки на ярмарок «ГорбоГори»
У суботу, 25 серпня, управління туризму та курортів облдержадміністрації у межах фестивалю «ГорбоГори» запрошує усіх велолюбителів взяти участьу веломандрівці зі Львова до Хоросно.
Збір учасників велопробігу о 9:00 год біля ТРЦ KingCrossLeopolis (вул. Стрийська, 30). Старт велопробігу о 9:30 год. Дистанція траси складає 30,4 км, складність середня.
Колону велосипедистів супроводжуватимуть представники професійної шосейної вело школи Makebacyclingschool та працівники патрульної поліції.
Охочих взяти участь просимо реєструватись за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtLmPDw5WeKLJNHY4VPrVPUC6qntMaegqkcg86wE8mlgIAg/viewform?c=0&w=1.
Для охочих взяти участь у велопробігу, які не мають власних велосипедів, діє спеціальна пропозиція від партнерів управляння туризму та курортів – 20% знижки на прокат двоколісних.
Новини за темою
До кінця 2021 року у селі Липники мають завершити реалізацію проєкту «ГорбоГори»
16 листопада 2021
В області тривають роботи над проєктом «Розвитку сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори». Реалізувати його мають до кінця 2021 року. Сьогодні з ходом виконання робіт ознайомився заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Спершу заступник оглянув будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в селі Липники. Станом на зараз на об’єкті працює генеральний підрядник, який уклав угоду на завершення будівельних робіт до кінця поточного року. Необхідні меблі й обладнання вже закупили. Також розпочали роботи з підключення опалення, водо- та електропостачання. Окрім цього, під час робочої поїздки відвідали будівельний майданчик туристичного кемпінгу «Агросадиба» в селі Раковець та майданчик, відведений під будівництво туристичного кемпінгу «Центр «Місто майстрів» в селі Виняви. "Проєкт «ГорбоГори» реалізовується на території Солонківської сільської і Пустомитівської міської рад Львівського району та передбачає розвиток місцевого туристичного потенціалу та створення нових економічних можливостей. Бенефіціарами проєкту є місцеві фермери, агросадиби, об’єкти туристичної інфраструктури, які надаватимуть туристичні послуги усім охочим", - зазначив Віталій Загайний. Проєкт передбачає закупівлю сільськогосподарської та автомобільної техніки, прокладання туристичних маршрутів тощо. Цьогоріч на реалізацію проєкту з державного бюджету надійшли кошти в сумі 14 млн 873 тисяч гривень. Співфінансування з обласного бюджету складає 740 тисяч гривень. Ілона Орнат
Кластер «ГорбоГори» презентує п’ять туристичних маршрутів
3 вересня 2021
Проєктом «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» передбачено прокладання п’яти туристичних маршрутів, що проходитимуть територією кластеру. «Сьогодні ми презентуємо туристичні маршрути, розробка та маркування яких є важливою складовою реалізації проєкту. На території, які охоплює кластер, працюють велика кількість фермерів, більшість з яких дрібні фермери, які виготовляють різноманітну та якісну сільськогосподарську продукцію. Туристи та відвідувачі зможуть не тільки помилуватися чарівними околицями цієї місцевості, але й відвідати господарства місцевих фермерів, ознайомитись зі специфікою сільської праці, скуштувати та придбати їхню продукцію», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний. Він також додав, що об’єднанню зусиль дасть змогу скоротити ланцюг посередників між виробником і кінцевим споживачем та з’єднати їх напряму. «Розроблені 5 туристичних маршрутів – 2 велосипедних, 2 пішохідних та ще один кінний, увійдуть в обласну мережу туристичних шляхів, як складову національних. Таким чином, продукти проєкту матимуть більшу промоційну можливість, що своєю чергою збільшить відвідуваність нашого краю гостями та туристами» - висловив свою думку керівник ГО «Клуб велотуристів друзів природи «Рух», Анатолій Яремчишин. Довідково: Проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; закупівлю сільськогосподарської та автомобільної техніки, прокладання туристичних маршрутів тощо. Цьогоріч на реалізації проєкту з державного бюджету надійшли кошти в сумі 14 млн 873 тисяч гривень.
На реалізацію проєкту «ГорбоГори» виділили близько 15 млн гривень з державного бюджету
30 серпня 2021
Цьогоріч на реалізацію проєкту регіонального розвитку «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» Львівщина отримала з державного бюджету 14 млн 873 тисяч гривень. «Кошти з державного бюджету надійшли лише в середині серпня, проте завдяки співфінансуванню з обласного бюджету, яке в цьому році склало 740 тис. грн, виконання завдань проєкту вдалось розпочати значно раніше. Зокрема, кошти обласного бюджету скеровано на будівництво інфраструктурних об’єктів та реєстрацію закуплених торік автомобілів і сільськогосподарської техніки»,- зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний. «Вже на цьому тижні спільно з туроператорами плануємо презентувати п’ять маршрутів для активного туризму - 2 велосипедних, 2 пішохідних та 1 кінний, - повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Вона також додала, що всі охочі можуть відвідати захід, який проходитиме 3 вересня о 15 год в мальовничому місці на хуторі Радвань у відпочинковому комплексі «Липова Долина». Нагадаємо, проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» реалізовується на території Солонківської сільської і Пустомитівської міської рад Львівського району та передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; створення туристичних маршрутів, закупівлю сільськогосподарської і автомобільної техніки та інших заходів, що по завершенню проєкту в комплексі працюватиме на розбудову та ефективну роботу агротуристичного кластера.
Розробка веломаршрутів та знайомство з природніми парками: на Львівщині пройшов велосемінар у межах проєкту «РовеЛове – Розточчя: разом попри кордони»
27 серпня 2021
З 15 по 20 серпня у межах Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей проходив велосемінар «ЕкоЛогіка – транскордонний велотуризм на територіях природно-заповідного фонду на кордоні держав, регіонів та культур». Під час семінару його учасники взяли участь у велопробігу територією Розточчя, під час якого відвідали Яворівський національний природний парк та ознайомилися з його рекреаційно-туристичною діяльністю та інфраструктурою, зокрема і з еколого-просвітницьким центром у відпочинковому осередку «Верещиця». Також учасники мали можливість самостійно розробити веломаршрути територією Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, пройти навчання-практики з організації велотуризму та відвідати національні парки західного регіону України (НПП «Північне Поділля», НПП «Дністровський каньйон», Карпатського НПП, Ужанського НПП, НПП «Синевир» та НПП «Бойківщина»). «Проведений захід слугуватиме популяризації велотуризму територією України, зокрема, учасники семінару, а це представники природоохоронних установ Львівщини, вищих навчальних закладів області, просвітницької та туристичної галузей, ознайомилися з особливостями розробки велошляхів, відвідали локації, які в майбутньому буде включено до низки розроблених маршрутів, та здобули корисні контакти для майбутньої співпраці, - зазначила заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик. Семінар проходив у межах міжнародного проєкту «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони». Захід організував департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації за кошти Європейського Союзу через Програму транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020.
Велосипедом від Високого Замку – до ведмежого притулку «Домажир»: в області представили новий туристичний шлях
11 Червня 2021
10 червня у межах засіданні експертної комісії з питань мережі туристичних шляхів на території Львівської області розглянули ряд важливих питань. Серед них – презентація туристичного шляху від Високого Замку до ведмежого притулку «Домажир». Протяжність нового велошляху - 26 км. Його заплановано ознакувати в рамках Програми розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2021-2025 роки та за фінансової підтримки ведмежого притулку «Домажир» і міжнародного благодійного фонду «Four Paws». На маршруті встановлять необхідну кількість навігаційних знаків та 4 інформаційні стенди. Заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний, який теж був учасником дискусії зазначив, що інформація про веломаршрут буде розміщена на матеріальних носіях та доступна в інтернеті, в тому числі, через використання QR-кодів. «Зараз готується програма обласної державної адміністрації з діджиталізації у Львівській області, тому маємо можливість скористатися її ресурсами, для того щоб відобразити наявні маршрути в інтернеті, - наголосив Віталій Загайний. - Це серйозний крок назустріч нашим велотуристам, у яких не буде прив’язки до матеріального, розміщеного у чітко визначеному місці банера чи іншого інформаційного матеріалу, а буде можливість скористатися своїм гаджетом по маршруту у будь-якій точці, де є інтернет. Цей спосіб значно розширює можливості велотуриста». Вже 26 червня заплановано велопробіг новим туристичним шляхом, що отримав назву R60. Він доповнить міжнародний велошлях №490 в межах проєкту «Ровелове Розточчя» - разом попри кордони». Учасники засідання згадали і про інший міжнародний шлях – Е8, який попередньо мав проходити територією чотирьох областей України, зокрема і Львівської. Спершу фахівці розроблять траєкторію шляху територією України, по якій мав би проходити міжнародний велошлях Е8, а потім на основі цього, управління туризму та курортів ЛОДА скерує листа до Європейської Спілки Мандрівників, а також попросить підтримки у Всесвітньої туристичної організації.
Зі Львова до «Липової долини» організували першу веломандрівку
9 Червня 2021
Днями відбувся перший велопробіг до нового туристичного об'єкта проєкту «ГорбоГори» - відпочинкового комплексу «Липова долина» у селі Милошевичі. У неділю, 6 червня, в Україні відзначали День журналіста та день міста Пустомити, якому виповнилося 580 років. А ще відбувався у "Липовій долині" артфестиваль «Магія гончарства». За словами Андрія Жидачека, керівника проєкту «ГорбоГори», велопробіг присвятили трьом подіям і з метою популяризації велотуризму та учасників агротуристичного кластера «Горбогори». «Дякую поліції за те, що відгукнулася і супроводжувала нас всю дорогу. Вдячний нашим водіям, які з розумінням ставляться до подібних заходів», - наголосив Андрій Жидачек. Нагадаємо, що агротуристичний кластер «ГорбоГори» створили у 2017 році з ініціативи місцевих фермерів, щоб популяризувати внутрішній туризм на Львівщині. Управління туризму та курортів облдержадміністрації велику увагу приділяє розвитку велоінфраструктури та ознакуванню велошляхів. «Вже 26 червня плануємо велопробіг частиною велосипедного шляху, що пролягатиме від Високого Замку до Ведмежого притулку «Домажир», який також буде ознакованим і стане гарним доповненням міжнародного шляху в межах проєкту «Ровелове Розточчя» - разом попри кордони», - зазначає керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака. Також цього року буде створено нові безпечні можливості для веломандрівок на території Стрийського, Дрогобицького та Львівського районів. «Водночас добре, що бізнес долучається до розвитку велотуризму. Біля «Липової долини» теж заплановано ознакувати велодоріжки. На території відпочинкового комплексу буде можливість взяти велосипед напрокат. Все для того, щоб туристи мали змогу активно та безпечно відпочивати. На локації також чекають майстер-класи з сироваріння, гончарства та інших ремесел», - додала Наталя Табака, яка теж взяла участь у велопробігу, організованому для журналістів. Керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації сподівається, що мандрівка на двох колесах додала ще більше енергії та натхнення журналістам і подякувала усім, хто інформативно підтримує туризм Львівщини.
Зі Львова до «Липової долини» організували першу веломандрівку
9 Червня 2021
Днями відбувся перший велопробіг до нового туристичного об'єкта проєкту «ГорбоГори» - відпочинкового комплексу «Липова долина» у селі Милошевичі. У неділю, 6 червня, в Україні відзначали День журналіста та день міста Пустомити, якому виповнилося 580 років. А ще відбувався у "Липовій долині" артфестиваль «Магія гончарства». За словами Андрія Жидачека, керівника проєкту «ГорбоГори», велопробіг присвятили трьом подіям і з метою популяризації велотуризму та учасників агротуристичного кластера «Горбогори». «Дякую поліції за те, що відгукнулася і супроводжувала нас всю дорогу. Вдячний нашим водіям, які з розумінням ставляться до подібних заходів», - наголосив Андрій Жидачек. Нагадаємо, що агротуристичний кластер «ГорбоГори» створили у 2017 році з ініціативи місцевих фермерів, щоб популяризувати внутрішній туризм на Львівщині. Управління туризму та курортів облдержадміністрації велику увагу приділяє розвитку велоінфраструктури та ознакуванню велошляхів. «Вже 26 червня плануємо велопробіг частиною велосипедного шляху, що пролягатиме від Високого Замку до Ведмежого притулку «Домажир», який також буде ознакованим і стане гарним доповненням міжнародного шляху в межах проєкту «Ровелове Розточчя» - разом попри кордони», - зазначає керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака. Також цього року буде створено нові безпечні можливості для веломандрівок на території Стрийського, Дрогобицького та Львівського районів. «Водночас добре, що бізнес долучається до розвитку велотуризму. Біля «Липової долини» теж заплановано ознакувати велодоріжки. На території відпочинкового комплексу буде можливість взяти велосипед напрокат. Все для того, щоб туристи мали змогу активно та безпечно відпочивати. На локації також чекають майстер-класи з сироваріння, гончарства та інших ремесел», - додала Наталя Табака, яка теж взяла участь у велопробігу, організованому для журналістів. Керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації сподівається, що мандрівка на двох колесах додала ще більше енергії та натхнення журналістам і подякувала усім, хто інформативно підтримує туризм Львівщини.
Подорожі на велосипедах через кордон: перспективи велоруху між Україною та ЄС обговорили в межах дискусії
2 Червня 2021
Аналітичний центр «Європа без бар’єрів» організував онлайн-дискусію «Велосипедний рух між Україною та ЄС: проблеми перетину кордону та доступності інфраструктури». До участі запросили представників асоціацій велосипедистів, туристичних організацій, незалежних експертів, представників місцевих адміністрацій. Від Львівської ОДА долучився до дискусії заступник начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський, який наголосив, що розвиток шляхів активного туризму для обласної державної адміністрації є у досить великому пріоритеті. «На цей рік запланували ознакувати частину велосипедного шляху №490, що веде до кордону з Польщею на митних перетинах Рава-Руська та Гребенне. Проєкт «РОВЕЛОВЕ РОЗТОЧЧЯ» – РАЗОМ ПОПРИ КОРДОНИ – реалізується за фінансової підтримки ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна. Загальна протяжність шляху 160 км по території Львівської області і 187 км по території польського прикордоння, - поділився управлінець. – І, власне, по цьому шляху ми вирішили ознакувати частину від Високого Замку, адже звідси розпочинається Розточчя, до рекреаційного осередка – ведмежого притулку Домажир». Тарас Лозинський також додав, що це буде хорошим кейсом на майбутнє, тому що, якщо успішно реалізується цей проєкт, можна буде у подальшому говорити про створення велосипедного коридору на згаданих митних перетинах, для того щоб велосипедисти могли безперешкодно перетинати кордон між Україною та Польщею. Під час зустрічі обговорювали нормативні аспекти при перетині кордону з ЄС; ділилися досвідом велосипедних поїздок у прикордонні і через кордони; йшлося також про велосипедну інфраструктуру та туризм у прикордонних з ЄС регіонах і у сусідніх країнах. Зокрема , Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії. Павло Кравчук, комунікаційний менеджер аналітичного центру «Європа без бар’єрів» та модератор двогодинної дискусії на завершення зауважив, що було б добре, якби на основі обговорення згодом з’явилась петиція, спрямована на те, щоб підняти на рівні центральних органів виконавчої влади необхідність врегулювати питання перетину кордону з велосипедом. Тому що цей бар’єр буде відвертати величезну кількість потенційних мандрівників. Захід підготовлено у рамках проєкту «Посилення діалогу з питань управління кордонами між громадськістю та органами влади», який здійснюється за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Висловлені під час заходу думки не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
Віталій Загайний перевірив хід будівництва інфраструктурних об’єктів проекту «ГорбоГори»
22 березня 2021
Заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний здійснив робочу поїздку за маршрутом реалізації інфраструктурного проєкту «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори». Під час поїздки Віталій Загайний оглянув будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в селі Липники, будівельний майданчик кемпінгу з агросадибою в селі Раковець, а також територію, відведену під будівництво туристичного кемпінгу «Центр «Місто майстрів» в селі Виняви. Також відвідав фермерський магазин «ГорбоГори» в м. Пустомити. «З державного бюджету на реалізацію проекту цьогоріч очікуються кошти в сумі 14 млн 873 тисяч грн. Сподіваємось, що кошти поступлять на рахунок виконавця у другому кварталі. А до того часу використовуватимемо співфінансування з обласного бюджету, оскільки обласна рада затвердила Комплексну програму підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, якою у 2021 році передбачено співфінансування проекту «ГорбоГори» в сумі 740 тисяч грн", - зазначив Віталій Загайний. Нагадаємо, проект «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» реалізовується на території Солонківської сільської і Пустомитівської міської рад Львівського району та передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; закупівлю сільськогосподарської і автомобільної техніки; прокладання маршрутів для активного туризму (2 велосипедні, 2 пішохідні, 1 кінний). Конкурсна комісія з відбору проектів, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету прийняла рішення щодо продовження терміну реалізації проєкту до кінця поточного року.
Агротуристичний кластер «ГорбоГори»: триває будівництво туристично-інформаційного центру у Липниках
10 листопада 2020
У селі Липники Пустомитівського району триває будівництво туристично - інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею. Станом на сьогодні тут проводять спорудження стін, вже здійснили попередню оплату будівельних робіт в сумі 705,6 тис грн. «З державного бюджету на реалізацію проекту скерували кошти в сумі 23 млн 497 тис грн в поточному році. Ще понад 1, 5 млн гривень - кошти з обласного. На наступному тижні приступаємо до будівництва другого об’єкту - кемпінгу з агросадибою в Раківці. Цей проєкт є дуже важливим для області, адже його втілення забезпечить нові робочі місця, сприятиме розвитку малого та середнього підприємництва та відпочинково - рекреаційної зони», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко. Нагадаємо, проект «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» реалізовується на території трьох сільських рад Пустомитівського району та передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; закупівлю сільськогосподарської техніки; прокладання маршрутів для активного туризму (2 велосипедні, 2 пішохідні, 1 кінний). Оксана Буй
Проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» набирає обертів
9 жовтня 2020
Проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» активно реалізується. Розпочалася І черга будівництва Туристично - інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники, а саме залито фундамент. Крім цього, проведено тендери на закупівлю автомобіля рефрижератора для перевезення м’ясо-молочної продукції, автомобіля для перевезення риби, мікроавтобус для перевезення туристів. Нагадаємо, що раніше вже було закуплено автомобіль для перевезення овочів; відкрито фермерський магазин «ГорбоГори»; створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», який об’єднує 33 члени; проведено два фестивалі «ГорбоГори»; створено сайт «ГорбоГори»; розроблено туристичні маршрути, в т.ч. 1 кінний. А також, з метою популяризації агротуристичного кластеру «ГорбоГори» та залучення потенційних туристів, збільшення продажів продуктів, що виробляється під місцевим брендом, відзнято рекламний ролик «ГорбоГори» запрошують». «Розвиток агрокластеру «ГорбоГори» має ряд плюсів для різних сфер. Для соціальної сфери – це створення нових робочих місць, розвиток відпочинково - рекреаційної зони, створення мережі сервісних підприємств. Для економічної – розвиток малого і середнього підприємництва, залучення туристичного потоку, додатковий дохід від обслуговування туристів і відпочиваючих, зростання бюджетних надходжень, залучення інвестицій. Для екологічної – загальне покращення стану довкілля», – зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.
Понад 23 млн гривень виділили з держбюджету на реалізацію проєкту “ГорбоГори”
23 липня 2020
Сьогодні, 23 липня, під головуванням заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка відбулось засідання робочої групи з координації та реалізації проєкту “Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера “ГорбоГори””. Як зазначив Юрій Бучко, два роки не було поступу для реалізації проєкту «Горбогори», за останні два місяці ЛОДА напрацювала конкретні рішення для будівництва трьох інфраструктурних об’єктів: туристичного кемпінгу “Агросадиба” у Раковці, туристично - інформаційного центру “Горбогори” у Липниках туристичного кемпінг Центру “Місто Майстрів” у с. Віняви та завершення проєкту до кінця року. “Цього місяця з державного бюджету на реалізацію проекту були спрямовані кошти в сумі 23 млн 497 тис грн. Незважаючи на дефіцит бюджету та пандемію Covid -19, видатки з обласного бюджету на співфінансування проекту не зменшені та скеровані у сумі – 1 млн 560 тис грн. Ці кошти дали можливість розпочати усі підготовчі роботи та не втрачати час на реалізацію проекту”, - зазначив Юрій Бучко. За його словами, станом на сьогодні розроблено дорожню карту по будівництві цих об’єктів, проводять роботи з виготовлення землевпорядної документації та ПКД. Якщо тендери по об’єктах, будуть оголошені вчасно, будівництво цих трьох об’єктів розпочнуть у вересні і здадуть в експлуатацію до кінця листопада. “Наша мета – здати ці об’єкти під ключ, щоб члени кооперативу могли успішно працювати, розвивати малий та середній бізнес, залучати туристичні потоки. Ми зі свого боку робимо все можливе для реалізації проєкту, натомість хочемо почути від представників кооперативу їхню стратегію розвитку з конкретними цілями, планами, зокрема щодо реалізації продукції, виплати заробітної плати та бюджетної частини проекту. Сподіваюсь на розуміння керівництва кооперативу та конструктивну співпрацю, адже працюємо спільно для розвитку агротуристичного кластеру. Це питання триматиму під особистим контролем”, - наголосив заступник голови. Нагадаємо, агротуристичний кластер «ГорбоГори» створений в 2017 році з ініціативи місцевих фермерів, в тому числі учасників АТО, органів місцевої і обласної влади, наукових і навчальних установ на території 3 сільських рад Пустомитівського району (зараз, після виборів, Семенівської сільської ради та Солонківської ОТГ).