У Католицькому університеті організують наукову конференцію щодо виселення українців з етнічних земель

5 вересня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У п`ятницю, 7 вересня, о 10:00 год у Великій аудиторії центру Митрополита Андрея Шептицького Українського Католицького Університету в м. Львові, вул. Козельницька, 4 розпочне свою роботу Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Суспільно-історична та політико-правова оцінка тотального виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951рр.»

Конференція відбудеться у межах заходів до Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території т. зв. Закерзоння, який відзначатиметься на Львівщині щорічно у другу неділю вересня, відповідно до рішення сесії Львівської обласної ради.

Організатори: Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Світова Федерація Українських Лемківських Об’єднань, Український Католицький Університет, Центр дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя, Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса.

Конференція проводиться за підтримки: Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Українського інституту національної пам’яті, Світового Конгресу Українців, Української Всесвітньої Координаційної Ради, Української Федерації Америки.

Про організацію конференції в березні-квітні цього року в установленому порядку були повідомлені більшість найвідоміших вищих учбових закладів України, а також науковці Польщі, Словаччини, Канади, США.

Впродовж квітня-червня 2018 року подали заявки на очно-заочну участь в конференції 32 доповідачі: науковці, дослідники, громадські діячі з України, Польщі, Словаччини, Канади. Серед них провідні історики зі світовим іменем: Володимир Сергійчук, Микола Мушинка, о.-доктор Богдан Прах, Іван Патриляк, Богдан Гальчак, Мирослав Сополига, Ярослав Сирник, Юрій Макар та Віталій Макар, Богдан Левик та багато інших визначних науковців.

До програми конференції внесено 30 доповідей, з них 3 співдоповіді мають по 2 авторів. Видрукувано науковий збірник на 330 стор., до якого увійшло 27 статей.

Конференція покликана узагальнити і підсумувати здійснену попередню колосальну науково-дослідницьку роботу, а її висновки повинні послужити основою для встановлення історичної правди про трагедію вигнання автохтонних українців з їх етнічних земель в Польщі у 1944-1951рр. та засудження на державному рівні усіх етапів депортації як злочину проти українців і злочину проти людяності з відновленням прав потерпілих як жертв політичних репресій тоталітарних режимів.

Актуальність цієї конференції тепер особлива, тому що 9 вересня наступного, 2019 року виповнюється 75 років від початку Депортації етнічних українців з земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у Польщі в 1944-1951рр., внаслідок яких потерпіло понад 700 тисяч українців-автохтонів, серед яких близько 250 тисяч лемків.

Одне із найважливіших завдань конференції – сприяти тому, щоб на державному рівні  було висловлено позицію України щодо цих трагічних подій.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook