«Рівень середньої освіти - один із наріжних каменів безпеки України», - Олег Паска під час освітньої конференції

27 серпня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась обласна серпнева конференція «Освіта Львівщини у незалежній Україні: цінності, виклики, здобутки». Захід зібрав освітян із усіх територіальних громад області.

В межах конференції директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска презентував аналіз розвитку освітньої галузі та бачення щодо перспектив.

«Наше майбутнє запрограмовано системою освіти минулого. Коли у США виділяли шалені кошти на підтримку точних наук, ми зробили акцент на гуманітаризації освіти. Однак, лише завдяки вчителям фізики, хімії, математики та іншим ми не втратили безповоротно цих наук. Давно відомо, що тільки та держава, яка продукує винаходи, інноваційні підходи, розвиває технічні можливості своєї освіти має прогресивне майбутнє. Рівень середньої освіти є одним із наріжних каменів нашої національної безпеки. Освіта починається від дошкілля і не завершується ніколи. Що більше ми вчимося, то краще живемо», - наголосив Олег Паска.

Очільник департаменту також акцентував увагу присутніх на важливості Стратегії розвитку освіти області та сформованій на її основі Програмі розвитку.

«Ці документи дали нам розуміння куди рухатись та які аспекти зробити пріоритетними. Не можемо будувати освіту в країні без усвідомлення себе українцем. У державі, що воює, ми зобов’язані приділити велику увагу уроку захисту Вітчизни. Без пам'яті про минуле не можемо формувати майбутнє. Значним викликом для нас стала пандемія. Однак ми першими в Україні почали навчання вчителів дистанційним платформам і продовжуємо це робити. Торік вдалось створити 10 навчально-практичних центрів. Випускники цих закладів є висококваліфікованими та конкурентноспроможними. Не менш важливими є позашкільна освіта, розвиток академічних ліцеїв, преміювання молодих науковців за прозорими критеріями. За усі здобутки освіти подяка кожному з нас, кожному учителю», - резюмував директор департаменту освіти.

Об’єднати зусилля заради підвищення якості освіти закликав голова Експертної ради при департаменті освіти Степан Давимука.

«На Україну чекає складне невизначене десятиліття. Виклики перед нами стоять чималі. Небезпечним викликом є інформаційна маніпулятивна сітка, яка уже на нас впливає. Разом з тим, ці технології дають дивовижні можливість для розвитку. Всі знання людства стають доступні кожному. Це ставить перед освітою важливі питання. Освоєння технологій освітянами, щоб бути на крок попереду дітей, це важливий момент. З боку держави повинні бути адекватні кроки забезпечення освіти технічними засобами, якщо ми хочемо втримати освіту на відповідному рівні. Глобалізація приводить до розмивання культури та свідомості, яка теж є небезпечним процесом. Школа повинна відходити від системи вкладення знань, а розвивати компетентності. Знання мають мати прикладне значення. І це відповідність освіти. Так побудована концепція європейської освіти», - зазначив Степан Давимука.

Ректор університету Володимир Мельник звернув увагу освітян на те, що не останню роль у відновленні незалежності зіграли педагоги.

«Відновлення державності – це, передусім, ваша заслуга, адже саме ви виховуєте свідомих українців. Українство завжди, в різних обставинах прагнуло до освіти, до здобуття знань. Ми спільно працюємо над тим, щоб держава мала майбутнє. З точки зору економіки, можливо, Україна переживає не найкращий час, але з точки зору інтелектуального розвитку багато зусиль докладаєте саме ви – освітяни», - акцентував ректор.

Під час освітньої конференції обговорили зміни шкільного харчування, налагодження дистанційної форми навчання, підвищення кваліфікації вчителів та реформування старшої школи. Також вшанували пам'ять патрона університету покладанням квітів до пам’ятника Іванові Франку.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook