У мистецьких школах Львівщини навчається понад 23 тисячі дітей
10 вересня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
На Львівщині працює 81 мистецька школа, в якій навчається 23 274 дитини. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.
З них 30 шкіл міст обласного значення, 37 – у районах, та 14 в ОТГ.
Як зазначили у департаменті, учні можуть вільно обирати для навчання заклад позашкільної освіти, який територіально найближче розташований до місця проживання. У такому разі, кошти мають перераховуватися до бюджету району, міста чи ОТГ, де виявила бажання навчатися дитина, з бюджету району, міста чи ОТГ за місцем проживання (принцип «гроші ідуть за дитиною»).
Також за наявності посвідчення учня мистецької школи діти мають право на безкоштовний доїзд до місця навчання та у зворотному напрямку.
Ключові слова:
мистецькі школиНовини за темою
У 2021 році матеріально-технічну базу мистецьких шкіл оновили з обласного бюджету на 600 тисяч
29 грудня 2021
Ще в кінці травня цього року на засіданні конкурсної комісії визначили переможців конкурсу «Топ-10 мистецьких шкіл», який вже втретє провів департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації. Мета конкурсу – забезпечення сприятливих умов для активізації та розвитку навчального процесу в мистецьких школах та надання їм фінансового ресурсу на розвиток. Цей конкурс департамент разом з конкурсами «Топ-10 Народних домів та «Топ-10 бібліотек». Як зазначав раніше заступник голови ОДА Іван Собко: «Метою конкурсів «Топ-10» у сфері культури – є заохочення керівників, працівників закладів ефективно працювати та показувати результат. Мистецькі школи, народні доми і бібліотеки покликані забезпечити мешканцям громад можливості розвивати свої здібності і таланти, організовувати культурне дозвілля для дітей, тим самим підвищуючи їх культурний рівень, їх освіченість». У 2021 році на конкурс «Топ-10 мистецьких шкіл» подали заявки 32 навчальні заклади. Комісія брала до уваги багато критеріїв оцінювання, зокрема активність школи, кількість переможців у різноманітних конкурсах, кількість проведених заходів у школах та безпосередня участь учнів шкіл. Відтак, у десятці переможців: Дитяча школа мистецтв № 5, м. Львів; Пустомитівська дитяча школа мистецтв; Новояворівська дитяча школа мистецтв; Оброшинська дитяча музична школа; Жовківська дитяча школа мистецтв; Бродівська школа естетичного виховання; Дрогобицька дитяча музична школа №1; Старосамбірська дитяча музична школа; Лопатинська дитяча музична школа; Трускавецька школа мистецтв ім. Р. Савицького. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу передбачений Комплексною програмою розвитку культури Львівщини становив 600 тисяч гривень. Кожна з мистецьких шкіл-переможців отримала по 60 тисяч гривень і вже успішно їх використала. За отримані кошти з обласного бюджету у школах закупили: духові інструменти (труби, саксофони, корнети), ударні інструменти (ударні установки, набір дзвіночків), струнно-смичкові інструменти (скрипки), народні інструменти (баяни, акордеони, бандури), музичну апаратуру, акустичні системи, інтерактивні дошки, проектори, смарт-телевізори для музично-теоретичних кабінетів, офісну техніку, а також закуплено тканини та фурнітуру для пошиття костюмів учасникам хореографічних відділів. «У нашій області понад 80 мистецьких шкіл і кожна з них виховує для нашої країни не одне талановите покоління. Учні мистецьких шкіл Львівщини постійно показують чудові творчі результати, беруть участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсах. Наше завдання як обласної влади, – усіляко підтримувати мистецькі навчальні заклади нашої області, в першу чергу, фінансово», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк.
На Львівщині визначили ТОП-10 мистецьких шкіл та Народних домів
9 вересня 2020
Завершився конкурс «ТОП-10 Народних домів», метою якого є виокремлення та нагородження найкращих народних домів області, надання їм коштів на розвиток. Сьогодні відбулося остаточне засідання конкурсної комісії розгляду конкурсних пропозицій та визначення переможців конкурсу "ТОП 10 народних домів" «Підтримка культури на місцях – один із пріоритетів роботи Львівської облдержадміністрації. Ми високо шануємо працю керівників мистецьких шкіл та народних домів. Їхня активність у напрямі розвитку своїх установ буде підтримана з боку ОДА», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу складає у 2020 році 600 тис грн, на один Народний дім – 60 тис грн. Загалом на конкурс подали 85 заявок, з яких члени Комісії визначили 10 переможців. Серед них: Кам'янка-Бузький р-н – Районний народний дім; Буський р-н – Народний дім с.Побужани; Радехівський р-н – Народний дім с.Вузлове; Мостиський р-н – Народний дім с. Малі Мокряни; Щирецька ОТГ – Народний дім с. Лани; Бібрська ОТГ – Народний дім с. Любешка; Старосамбірський р-н – Народний дім с. Грозьово; Яворівський р-н – Народний дім с. Наконечне 1; Сколівський р-н – Народний дім с. Підгородці; Самбірський р-н – Народний дім с. Кульчиці. Також вже другий рік поспіль відбувається конкурс «Топ-10 мистецьких шкіл» Львівщини, який проводиться з метою забезпечення сприятливих умов для активізації та розвитку навчального процесу в мистецьких школах та надання їм фінансового ресурсу на розвиток. «Основним критерієм відбору переможців для нас була активність шкіл. Те як дирекція шкіл працює на розвиток своєї установи є важливим фактором. Також ми брали до уваги кількість учнів, рівень оплати тощо. Цього року нам вдалось розширити географію переможців. Сподіваюсь із такою мотивацією активність мистецьких шкіл покращиться», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк. Комісія, керуючись чіткими критеріями відбору одноголосно визначила переможців. Цього року для участі в конкурсі подали заявки 26 мистецьких шкіл. Конкурсна комісія обрала 10 переможців: м. Львів - Львівська державна хорова школа “Дударик” ім. М.Кацала м. Самбір - Самбірська дитяча музична школа м. Стебник - Стебницька дитяча музична школа Жидачівський район – КЗ «Жидачівська мистецька школа» Жовківський район - Рава-Руська дитяча музична школа Турківський район - Турківська дитяча музична школа Бібрська ОТГ - Бібрська музична школа Великолюбінська ОТГ – КЗ «Великолюбінська дитяча мистецька школа» Кам’янка-Бузька ОТГ – Кам’янка-Бузька мистецька школа Радехівська ОТГ - Радехівська дитяча музична школа ім. І.Білозіра
Під час карантину учні мистецьких шкіл Львівщини навчаються онлайн та заохочують до музичних челенджів
2 квітня 2020
Перед освітою Львівщини та мистецькою освітою, зокрема, з впровадженням карантину постали нові виклики та завдання налагодити процес навчання у дистанційній формі. Педагогічні колективи закладів початкової мистецької освіти напрацювали нові методи навчальної та методичної роботи, віднайшли нові засоби та форми роботи з учнями аби ті не тільки не втратили набутих знань і навичок, а й змогли отримати нові. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. «Викладачі інструментальних відділів проводять заняття, застосовуючи засоби комунікації мережі інтернет, а музично-теоретичних дисциплін освоюють додаток Google Classroom та формують групи для дистанційного навчання», - розповідає заступник директора департаменту Ірина Гаврилюк. З метою підтримки та розвитку творчості учнів мистецьких, музичних, художніх та загальноосвітніх шкіл міста Львова та Львівської області, заохочення дітей до самостійної творчості та розмаїтого дозвілля на час карантину, учні мистецьких шкіл області беруть активну участь в онлайн конкурсі «Музичний карантин 2020» та «Малярський карантин 2020», темою якого є «Мрії під час карантину». Також учасники духового оркестру «Львівські фанфари» дитячої школи мистецтв №5 м. Львова запросили всіх охочих приєднатися до челенджу «Залишайся вдома і грай». Відео музичного марафону можна переглянути за хештегом #Залишайсявдомаіграй за посиланням.
Стартує конкурс «Топ-10 мистецьких шкіл»
8 квітня 2019
Розпочинається прийом заявок на участь у конкурсі «Топ-10 мистецьких шкіл». Конкурс має на меті забезпечення сприятливих умов для активізації та розвитку навчального процесу в мистецьких школах та надання їм фінансового ресурсу на розвиток. Проводиться серед мистецьких шкіл Львівської області. Фінансовий ресурс на реалізацію Конкурсу передбачений у Комплексній програмі розвитку культури Львівщини на 2019-2020 роки та становить у 2019 році 600 тис грн. Розмір фінансового ресурсу на одну мистецьку школу у 2019 році становить 60 тис гривень. Заявка та супровідні матеріали на Конкурс приймаються з 1 квітня до 3 травня щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 09:00 до 18:00 год. за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, каб. 24 (департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації) або можуть бути надіслані на електрону адресу Департаменту: uklviv@ukr.net з поміткою «На конкурс «Топ-10 мистецьких шкіл». Телефон для довідок: (032) 261-29-89.
Надбавку педагогам мистецьких шкіл виплачують у 12 районах Львівщини
18 лютого 2019
Надбавку педагогічним працівникам мистецьких шкіл виплачують уже у дванадцяти районах області. Зокрема, в Бродівському, Буському, Городоцькому, Дрогобицькому, Миколаївському, Мостиському, Жовківському, Пустомитівському, Радехівському, Сколівському, Сокальському та Яворівському районах виплачують надбавку в розмірі 10-30%. Також надбавку в розмірі 10-20% отримують вчителі у 7-ох містах та в 8-ми ОТГ. Розмір надбавки встановлюється керівником закладу у межах фонду оплати праці.
“Розвиток мистецьких шкіл в області є вкрай важливим”, - Олег Синютка під час зустрічі з директорами
7 лютого 2019
Cьогодні, 7 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із директорами мистецьких шкіл області. Під час зустрічі присутні порушили питання розвитку мистецької освіти в регіоні. “Розвиток мистецьких шкіл є вкрай важливим для області і наша принципова позиція, щоб кількість таких закладів на Львівщині збільшувалась. Ми повинні збільшувати матеріально-технічну базу мистецьких шкіл, тому коли облрада формувала конкурс мікропроектів, то ми вирішили, щоб у цьому конкурсі могли брати участь і наші школи”,- зазначив очільник області. Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало зазначила, що Львівщина займає друге місце за кількістю мистецьких шкіл та кількістю дітей, які у них навчаються. “За останні роки ми створили 7 нових мистецьких закладів. Це позитивні приклади реформи децентралізації. Однак є низка питань, які потрібно доопрацювати щодо можливості навчання дітей, зокрема, з різних територіальних громад. Хороші показники охоплення дітей мистецькою освітою у Стрийському, Сокальському, Пустомитівському, Перемишлянському, м. Моршин, але є райони та міста, яким необхідно і надалі працювати над розширенням мистецької освіти та забезпечення її якості, це Дрогобицький, Турківський, м. Червоноград, Борислав. Хочу зазначити, що з метою підвищення кваліфікації викладачів торік в області організували 22 конференції у яких взяли участь 4 тисячі осіб», - наголосила Мирослава Туркало За її словами, цьогоріч збільшили фінансовий ресурс на розвиток мистецьких закладів. “Минулого року ми мали 225 тис гривень фінансового ресурсу, цього року ця сума є значно більшою і становить практично мільйон гривень. Окрім того ми розробили конкурс “Топ -10 мистецьких шкіл” і запрошуємо впродовж квітня -травня активно подавати заявки”, - зазначила Мирослава Туркало. У межах зустрічі присутні ставили актуальні питання щодо розвитку мистецької освіти, а також обмінювались пропозиціями та думками.
Розвиток мистецьких шкіл узгодили на нараді у Львівській ОДА
6 вересня 2018
Сьогодні, 6 вересня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із представниками мистецьких шкіл Львівщини, аби узгодити питання подальшої діяльності закладів. У межах зустрічі порушили питання рівня охоплення мистецькою освітою дітей шкільного віку, презентували роботу департаменту культури в напрямі розвитку мистецької освіти, а також узгодили нагальні питання, зокрема, довезення дітей на навчання та атестацію педпрацівників. «Якщо кілька років тому у сфері мистецької освіти, як і у багатьох інших, була проблема відсутності коштів, то тепер постало питання їх ефективного використання. Зараз є велика проблема з правильними управлінськими рішеннями, тож ми повинні спільно працювати над грамотним розвитком цієї галузі», - звернувся до присутніх Олег Синютка. Представники мистецьких шкіл мали змогу поставити питання та отримати на них фахові відповіді. Під час наради також представили графіки проведення кущових нарад щодо змін до Положення про атестацію педагогічних працівників освіти сфери культури. Окрім того, 13 колективів мистецьких шкіл нагородили подяками голови облдержадміністрації, проекторами та екранами.
На Львівщині визначили переможців конкурсу дитячих симфонічних та камерних оркестрів мистецьких шкіл
15 травня 2018
Днями в Львівській обласній філармонії завершився обласний огляд-конкурс дитячих симфонічних та камерних оркестрів мистецьких шкіл Львівщини, в якому впродовж місяця взяли участь 20 мистецьких учнівських колективів. Володарем Гран-Прі став Дитячий камерний оркестр Львівської державної дитячої музичної школи №1 ім. А. Кос-Анатольського, які виконали твори В.-А. Моцарта (Симфонія №15), Й. Брамса «Угорський танець» №5. Зазначимо, конкурс відбувся за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації
Триває обласний мистецький фестиваль «Від школи до школи»
29 березня 2018
27 березня відбувся концерт в межах обласного фестивалю гостинності «Від школи до школи», за участі викладачів та учнів Дашавської музичної школи ім. Ф. Колесси. Відтак, учні та викладачі Дашавської музичної школи ім. Ф. Колесси побували з концертною програмою у Доброгостівській дитячій музичній школі. Зазначимо, фестиваль започаткував департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА з метою обміну досвідом серед мистецьких шкіл області, пожвавлення та активізації концертної діяльності шкіл.
Культурно-мистецька освіта в області: на Львівщині відкрили нову мистецьку школу
21 лютого 2018
У м. Дубляни на Жовківщині відкрили ще одну нову дитячу мистецьку школу. За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало, відкриття дитячих мистецьких шкіл має велике значення для збереження, популяризації та розвитку культури. Нагадаємо, що у 2017 році відкрили дві нові мистецькі школи. Це, зокрема, Давидівська музична школа у Пустомитівському районі із філіями у с. Пасіки-Зубрицькі, с. Давидів, с. Кротошин та с. Чишки. У новоствореній школі створено 14 робочих місць для викладачів, до навчання залучили 139 дітей. Також торік відкрили Судововишнянську музичну школу у Мостиському районі – створено 13 робочих місць для викладачів, навчається у новоствореній школі 114 дітей.