У 2021 році матеріально-технічну базу мистецьких шкіл оновили з обласного бюджету на 600 тисяч

29 грудня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Ще в кінці травня цього року на засіданні конкурсної комісії визначили переможців конкурсу «Топ-10 мистецьких шкіл», який вже втретє провів департамент з питань культури, національностей та релігій  Львівської облдержадміністрації.

Мета конкурсузабезпечення сприятливих умов для активізації та розвитку навчального процесу в мистецьких школах та надання їм фінансового ресурсу на розвиток.

Цей конкурс департамент разом з конкурсами «Топ-10 Народних домів та «Топ-10 бібліотек». Як зазначав раніше заступник голови ОДА Іван Собко: «Метою конкурсів «Топ-10» у сфері культури – є заохочення керівників, працівників закладів ефективно працювати та показувати результат. Мистецькі школи, народні доми і бібліотеки покликані забезпечити мешканцям громад можливості розвивати свої здібності і таланти, організовувати культурне дозвілля для дітей, тим самим підвищуючи їх культурний рівень, їх освіченість».

У 2021 році на конкурс «Топ-10 мистецьких шкіл» подали заявки 32 навчальні заклади. Комісія брала до уваги багато критеріїв оцінювання, зокрема активність школи, кількість переможців у різноманітних конкурсах, кількість проведених заходів у школах та безпосередня участь учнів шкіл.

Відтак, у десятці переможців:

  • Дитяча школа мистецтв № 5, м. Львів;
  • Пустомитівська дитяча школа мистецтв;
  • Новояворівська дитяча школа мистецтв;
  • Оброшинська дитяча музична школа;
  • Жовківська дитяча школа мистецтв;
  • Бродівська школа естетичного виховання;
  • Дрогобицька дитяча музична школа №1;
  • Старосамбірська дитяча музична школа;
  • Лопатинська дитяча музична школа;
  • Трускавецька школа мистецтв ім. Р. Савицького.

Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу передбачений Комплексною програмою розвитку культури Львівщини становив 600 тисяч гривень. Кожна з мистецьких шкіл-переможців отримала по 60 тисяч гривень і вже успішно їх використала.

За отримані кошти з обласного бюджету у школах закупили: духові інструменти (труби, саксофони, корнети), ударні інструменти (ударні установки, набір дзвіночків), струнно-смичкові інструменти (скрипки), народні інструменти (баяни, акордеони, бандури), музичну  апаратуру, акустичні системи,  інтерактивні дошки, проектори, смарт-телевізори для музично-теоретичних кабінетів, офісну техніку, а також закуплено тканини та фурнітуру для пошиття костюмів учасникам хореографічних відділів.

«У нашій області понад 80 мистецьких шкіл і кожна з них виховує для нашої країни не одне талановите покоління. Учні мистецьких шкіл Львівщини постійно показують чудові творчі результати, беруть участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсах. Наше завдання як обласної влади, – усіляко підтримувати мистецькі навчальні заклади нашої області, в першу чергу, фінансово», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Ірина Гаврилюк.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook