В області створили 24 інклюзивно-ресурсні центри
Станом на сьогодні в області створили 24 інклюзивно-ресурсні центри, на черзі ще два у м. Львові та Мостиському районі.
Як повідомили у департаменті освіти Львівської ОДА, інклюзивно-ресурсні центри - це заклади, які повинні надавати допомогу, реабілітаційні послуги, робити супровід дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років.
“У 2018 році Львівщині виділили субвенцію 8,2 млн гривень на забезпечення освітніх потреб дітей, які навчаються на інклюзії. Використання коштів можливе у співвідношенні 35 % на обладнання, що можуть закуповувати заклади освіти для цих діток у класи, а 65% - на реабілітаційні та корекційні послуги. Відтак інклюзивним навчанням плануємо забезпечити 134 дошкільників у 60 закладах дошкільної освіти, 439 дітей шкільного віку у 233 ЗЗСО, функціонуватиме 353 інклюзивних класів”, – зазначила Любомира Мандзій.
Ключові слова:
інклюзивно-ресурсні центриНовини за темою
Львівщина - серед лідерів щодо успішної здачі екзамену для фахівців інклюзивно-ресурсних центрів
4 січня 2021
У 2020 році у сфері інклюзивного навчання 55 фахівців ІРЦ області пройшли навчання застосування сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з ООП. Львівська область – 4 за рейтингом за кількістю осіб, які успішно здали дистанційний екзамен для фахівців ІРЦ, їх 29 осіб. На засадах співфінансування автобуси зі спеціальним обладнанням закупили для Пустомитівського, Сокальського ресурсних центрів та два для Львова. «Для створення безбар’єрного середовища у закладах загальної середньої, дошкільної освіти облаштовано 500 пандусів, вмонтовано 1193 широких дверей, 91 туалетне приміщення мають спеціальні пристосування для осіб з функціональними обмеженнями. Більшість приміщень ІРЦ відповідають вимогам універсального дизайну», - розповіла головний спеціаліст департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Марія Васюник. У Львівській області в інклюзивних закладах освіти здобувають освіту 1825 дітей з особливими освітніми потребами шкільного та дошкільного віку. Ще 105 осіб навчаються в закладах професійно-технічної освіти. Цього навчального року порівнянні з минули кількість дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі з інвалідністю, які здобувають освіту в інклюзивних закладах загальної середньої освіти, збільшилася з 942 до 1251.
У Новояворівську відкрили інклюзивно-ресурсний центр
15 лютого 2019
Сьогодні, 15 лютого, у Новояворівську відкрили інклюзивно-ресурсний центр. У ньому надаватимуть корекційно-розвиткову та адаптаційну допомогу дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, а також допомагатимуть їх соціальній інтеграції. Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. «Геть від Москви – слова Президента України і ми дійсно наближаємось до сучасних методів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. З відкриттям таких центрів ми можемо говорити про динаміку освітньої реформи. Нам потрібно бути впевненими, що ми самодостатня нація», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. Реконструкція новоствореного центру проводилася за кошти місцевого бюджету. З державного бюджету на оснащення ІРЦ було виділено і використано 251 888 гривень. Також приміщення ІРЦ повністю наповнене сучасними меблями та приладдям, які створюють комфортні умови для навчання дітей. «Формування мережі ІРЦ – це важливий крок у створенні європейської системи надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. Розвиток і соціалізація дітей цієї категорії – надзвичайно важливе питання. Саме тому держава виділяє і планує надалі виділяти значні кошти на підтримку осіб з особливими освітніми потребами», - наголосила під час виступу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Окрім цього, за її словами, завданнями центру також будуть: надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, розроблення рекомендацій щодо індивідуальної програми розвитку дітей у школах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та професійно (професійно-технічної) освіти з питань організації інклюзивного навчання. На сьогодні у закладах освіти Яворівського району 24 дитини з особливими освітніми потребами навчається у інклюзивних класах та інклюзивних групах. З них - 21 дитина у ЗЗСО та 3 дітей у ЗДО. Нагадаємо, що минулого тижня перший в цьому році інклюзивно-ресурсний центр відкрили у м. Жидачеві.
У Самборі відкрили сучасний інклюзивно-ресурсний центр
20 грудня 2018
Сьогодні, 20 грудня, у Самборі в приміщенні Будинку вчителя відкрили новий інклюзивно-ресурсний центр. У закладі працюватимуть із дітьми з порушеннями опорно-рухового апарату, затримку психічного розвитку, порушення інтелектуального розвитку, слуху та зору. Приміщення центру розташоване на першому поверсі, охоплює 3 кімнати та зал для очікування. Центр оснащений всім необхідним обладнанням для надання психолого-педагогічних висновків та проведення корекційно-розвиткових занять. Також на вході встановили пандус для зручного пересування дітей з особливими потребами. Працюватиме у центрі психолог, вчитель-реабілітолог, вчитель-дефектолог та вчитель-логопед. Фахівці закладу проводитимуть корекційні заняття, надаватимуть консультації батькам та складатимуть індивідуальний план розвитку дитини. У Самборі проживає 514 дітей із особливими освітніми потребами. Директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій зазначила, що відповідно до вимог чинного законодавства, із 1 вересня цього року в країні почала працювати мережа інклюзивно-ресурсних центрів для дітей із особливими освітніми потребами. Це означає, що на 12 тис дітей дошкільного і шкільного віку має бути створений один інклюзивно-ресурсний центр. На Львівщині уже відкрили 11 таких центрів. «Цей інклюзивно-ресурсний центр дозволить батькам трішечки по-іншому подивитися на їхню проблему. Бо основна мета ІРЦ – це забезпечення однакових можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти усім дітям. Також я сподіваюсь, що належну допомогу та підтримку тут зможуть отримати і вчителі», - наголосила Любомира Мандзій. На здійснення ремонтних робіт та закупівлю корекційних засобів і спеціального обладнання з місцевого бюджету виділили 50 тис гривень, а також із державного бюджету скеровано субвенцію у розмірі 251, 885 тис грн.
На Львівщині створили 25 інклюзивно-ресурсних центрів
3 грудня 2018
Про це сьогодні, 3 грудня, повідомила директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. Відтак, за її словами, в області за рішеннями районних та міських рад створили 25 інклюзивно-ресурсних центри. Офіційно відкрито інклюзивно-ресурсні центри у: Бориславі, Дрогобичі, Стрию, Буському, Городоцькому, Кам’янка-Бузькому, Миколаївському, Сокальському, Стрийському районах. Інклюзивно-ресурсні центри - це заклади, які повинні надавати допомогу, реабілітаційні послуги, робити супровід дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років. “У 2018 році Львівщині виділили субвенцію 8,2 млн гривень на забезпечення освітніх потреб дітей, які навчаються на інклюзії. Використання коштів можливе у співвідношенні 35 % на обладнання, що можуть закуповувати заклади освіти для цих діток у класи, а 65% - на реабілітаційні та корекційні послуги. Відтак інклюзивним навчанням плануємо забезпечити 134 дошкільників у 60 закладах дошкільної освіти, 545 дітей шкільного віку у 423 інклюзивних класах”, – зазначила Любомира Мандзій.
На Львівщині створили 24 інклюзивно-ресурсні центри
17 вересня 2018
Станом на сьогодні, 17 вересня, в області створили 24 інклюзивно-ресурсні центри, на черзі ще два у м. Львові та Мостиському районі. Як повідомили у департаменті освіти Львівської ОДА, інклюзивно-ресурсні центри - це заклади, які повинні надавати допомогу, реабілітаційні послуги, робити супровід дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років. “У 2018 році Львівщині виділили субвенцію 8,2 млн гривень на забезпечення освітніх потреб дітей, які навчаються на інклюзії. Використання коштів можливе у співвідношенні 35 % на обладнання, що можуть закуповувати заклади освіти для цих діток у класи, а 65% - на реабілітаційні та корекційні послуги. Відтак інклюзивним навчанням плануємо забезпечити 134 дошкільників у 60 закладах дошкільної освіти, 439 дітей шкільного віку у 233 ЗЗСО, функціонуватиме 353 інклюзивних класів”, – зазначила Любомира Мандзій. На сьогодні ІРЦ здійснюють закупівлю необхідного обладнання.
На Львівщині створять 26 інклюзивно-ресурсних центрів
16 липня 2018
Станом на сьогодні в області створили 23 інклюзивно-ресурсні центри, на черзі ще три, зокрема у м.Львові, Трускавці та Мостиському районі. Як повідомила директор департаменту освіти Львівської ОДА Любомира Мандзій, інклюзивно-ресурсні центри - це заклади, які повинні надавати допомогу, реабілітаційні послуги, робити супровід дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років. Також Любомира Мандзій зазначила, що 2018 році виділено субвенцію 8,2 млн гривень на забезпечення освітніх потреб дітей, які навчаються на інклюзії. “В області є 358 таких дітей, в середньому на кожну дитину виділено близько 23 тис гривень. Використання коштів можливе у співвідношенні 35 % на обладнання, що можуть закуповувати заклади освіти для цих діток у класи, а 65% - на реабілітаційні та корекційні послуги”, - розповіла Любомира Мандзій.
В області для дітей з особливими потребами запрацюють інклюзивно-ресурсні центри
2 квітня 2018
Відповідно до постанови Кабміну в області створять інклюзивно-ресурсні центри для дітей з особливими потребами. Станом на 2 квітня вже прийнято рішення рад про створення таких центрів у м. Львові, Бориславі, Дрогобичі, Самборі, а також у Бродівському, Буському, Городоцькому, Жидачівському, Жовківському, Камянка-Бузькому, Миколаївському, Пустомитівському, Радехівському, Самбірському, Сколівському, Стрийському, Яворівському та Турківському районах Львівщини. Центри створять для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійно-технічних навчальних закладах, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу. Один інклюзивний центр утворюють не більше як на 7 тис дітей, які проживають на території району, і не більше як 12 тис дітей, які проживають в місті(районі міста).