“Амбулаторії первинної медицини повинні бути забезпечені всією необхідною інфраструктурою”, – Геннадій Зубко
На сьогодні наказами Мінрегіону затверджено 512 проектів нового будівництва амбулаторій у всіх регіонах. Зокрема на Львівщині планують збудувати 43 амбулаторії.
Про це йшлося сьогодні під час селекторної наради з регіонами щодо стану будівництва нових амбулаторій під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.
Як зазначив Геннадій Зубко, області, які відстають від графіку, мають пришвидшити вирішення питань щодо оформлення документів на земельні ділянки, заключення договорів на проектування, отримання висновків експертизи, оголошення тендерів на будівництво.
«Також у зоні особливої уваги - питання зовнішніх мереж, та забезпечення широкосмуговим доступом до мережі Інтернет. Амбулаторії первинної медицини повинні бути забезпечені всією необхідною інфраструктурою», – наголосив урядовець.
Новини за темою
Ще понад двадцять амбулаторій отримали комплекти для телемедицини
23 грудня 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. Комплекти урочисто передали заступникb голови Львівської ОДА Іван Собко та Юрій Холод. "До кінця року стовідсотково всі амбулаторії сімейної медицини отримають комплекти. Обласний бюджет дофінансував півмільйона на цю мету, аби всі мали змогу отримати сучасні пакети телемедицини. Не всі території дали співфінансування. Але втратити таку цільову субвенцію ми не мали права. Це була наша деражавницька позиція, аби сімейним лікарям помогти працювати у сучасних умовах. На жаль, до тих, хто не дав спіфінансування, входять і доволі профіцитні громади. Ми ефективно освоїли державну субвенцію і результативно закрили це питання", - наголосив Іван Собко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримала 21 амбулаторія у Жовківському та Самбірському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
У Вільхівцях завершують будівництво амбулаторії групової практики
16 листопада 2020
У селі Вільхівці, що на Жидачівщині, завершують будівництво амбулаторії групової практики. Готовність об’єкту складає 95%. Медичний заклад, площею 316 м2, обслуговуватиме понад 2 тисячі мешканців із 4-х сіл - Вільхівці, Волиця-Гніздичівська, Пчани та Тейсарів. Будівництво закладу розпочали у 2018 році. Однак через недобросовісність підрядника з ним розірвали угоду. «Амбулаторія є однією із десяти медичних закладів, де минулого року, на жаль, довелося прийняти жорстке рішення і розірвати угоди з виконавцями робіт. Тендер на будівництво провели наприкінці 2018-го року, однак роботи не були виконані. У такий непростий для нас всіх час дуже важливо охопити якісними медичними послугами мешканців нашого регіону. Їхнє життя та здоров'я - в пріоритеті», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Відтак, 1 квітня цього року угоду на будівництво амбулаторії уклали із новим підрядником. Ним стала компанія МПП «ФірмаЗахідбуд». Як інформують в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА, загальна вартість амбулаторії - майже 9,5 млн гривень. Це кошти субвенції з державного бюджету у розмірі 8 млн 277 тис грн, а також співфінансування з місцевого бюджету – 1 млн 217 тис гривень. Ця амбулаторія є однією із 43-х на Львівщині, які будують у межах програми «Доступна медицина». Для кожної із новозбудованих медамбулаторій придбали автомобілі Renault Duster. Нагадаємо, 9 листопада цього року господарський суд Львівської області задовольнив позов управління капітального будівництва Львівської ОДА та постановив стягнути невикористаний аванс з підрядної організації ТзОВ «Будкомінвестиція». Компанія мала збудувати сільську медамбулаторію у селі Соколівка. За рішенням суду, підрядник повинен повернути 1 мільйон 562 тисячі гривень невикористаного авансу та 211 тисяч гривень пені. Христина Дмитрик
Майже 1 млн гривень зекономили на закупівлі обладнання для телемедицини
16 листопада 2020
У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів телемедичного обладнання для амбулаторій Львівщини зекономили майже 980 тисяч гривень. Економія на кожному комплекті склала майже 4 тисячі гривень. «Вартість одного такого комплекту становить понад 106 тисяч гривень. Для амбулаторій Львівщини ми уже передали 65 наборів для телеметрії та телемедичного консультування. Наразі чекаємо співфінансування з місцевих бюджетів, аби решта медичних закладів також поповнилось новим сучасним обладнанням. Немає нічого важливішого, аніж життя та здоров'я людей. Тому ми робимо усе для того, аби охопити якісними медичними послугами наших мешканців», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Нагадаємо, що на закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено понад 25 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету. Для того, щоб кожна амбулаторія отримала такі комплекти території повинні передбачити співфінансування із місцевих бюджетів, що становить 10%. Комплекти для телемедичного консультування уже отримали медичні заклади у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському, Перемишлянському, Самбірському, Городоцькому, Сокальському, Старосамбірському, Радехівському, Бродівському, Буському районах. Програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування складається з портативного електрокадіографа, вимірювача артеріального тиску, пульсоксиметра, спірометра, безконтактного термометра, дерматоскопа, цифрової оглядової камери та планшета для зберігання та передачі даних. Довідково. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Христина Дмитрик
Для 254 амбулаторій придбають телемедичне обладнання
23 жовтня 2020
В області завершується будівництво амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості за рахунок цільової субвенції з державного бюджету, а також коштів місцевих бюджетів. Передбачені бюджетні кошти на будівництво 43 амбулаторій сімейної медицини, з яких вже завершено і здано в експлуатацію 21 медичну установу. Також, за рахунок субвенції з державного бюджету та коштів відповідних місцевих бюджетів, управлінням капітального будівництва облдержадміністрації проведено тендер на закупівлю телемедичного обладнання для 254 амбулаторій області, середня вартість якого становить 106.1 тис. гривень. В даний час на придбання цього обладнання для 68 амбулаторій спрямовано з обласного бюджету кошти в сумі понад 7,3 млн гривень. Для решти амбулаторій кошти будуть виділені після отримання з місцевих бюджетів співфінансування (в середньому 11 тис. грн за один комплект обладнання).
На зекономлені кошти відремонтуємо та добудуємо ще дев’ять амбулаторій, - Юрій Холод
22 жовтня 2020
На кошти, які вдалося зекономити під час будівництва 43 нових амбулаторій та придбання автомобілів для них у межах програми “Доступна медицина”, у різних районах області допоможуть збудувати чи відремонтують ще кілька медичних установ. Така ініціатива належить заступникові голови Львівської ОДА Юрію Холоду. Днями саме таке використання залишкових державних коштів погодили у Міністерстві розвитку громад та територій і Міністерстві охорони здоров’я України. За зекономлені гроші, а це понад 17 мільйонів гривень, на Львівщині дофінансують будівництво, реконструкцію або ремонти дев’яти сільських медустанов у Кам’янка-Бузькому, Жовківському, Городоцькому, Яворівському, Самбірському, Старосамбірському і Мостиському районах. “Ці гроші могли повернутися назад у державний бюджет, але ми запропонували, шляхом державної субвенції, перекинути ці гроші на ремонти і добудови медичних установ, які провадять самі громади. Так ми зможемо підсилити матеріальну базу в галузі медицини по області і дати ресурс для громад, який їм на старті буде дуже потрібний. Для мене важливо не просто виконати програми, я хочу, щоб ми дали людям максимум. І тішуся, що в Уряді чують наші пропозиції”, - зазначив Юрій Холод. Відтак, дофінансування у розмірі 2,25 млн гривень отримає сільська амбулаторія у Малехові на Жовківщині, яку вже відкрили минулого тижня. Ще 3 мільйони скерують на капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Деревня цього ж району. Ще щонайменше 10% від необхідної суми має додати місцева рада. Нагадаємо, на території Жовківського району у межах програми "Доступна медицина" вже завершили будівництво амбулаторій у селах Сулимів та Замок. У Великих Грибовичах, через недобросовісність підрядника, довелося розірвати угоду. Наразі триває коригування проектно-кошторисної документації і до кінця року будівництво також планують завершити. Будівництво ще однієї амбулаторії дофінансують у Запитові Кам’янка-Бузького району. В управлінні капітального будівництва інформують, що медустанову в Запитові будує місцева громада. Додати сюди планують ще 2 млн 250 тисяч гривень. У межах програми “Доступна медицина” на території Кам’янка-Бузького району завершили будівництво амбулаторії у селі Стрептів. Незабаром тут планують відкриття. “Капітальний ремонт амбулаторії монопрактики за зекономлені кошти відбудеться і на Городоччині - у селі Заверещиця. Сюди скерують майже 2 мільйони гривень. В межах програми “Доступна медицина” відразу у двох амбулаторіях Городоцького району - в Родатичах та Суховолі, через недобросовісність підрядника, довелось розірвати угоди. Проте наразі вже є визначені нові виконавці робіт, і до кінця року будівництво буде завершено”, - додав заступник голови Львівської ОДА. Христина Дмитрик
На Самбірщині відкрили нову амбулаторію
10 жовтня 2020
У місті Новий Калинів Самбірського району відкрили нову сільську медамбулаторію. У цьому закладі медичну допомогу зможуть отримати понад 5,5 тисяч жителів міста Новий Калинів та сіл Кружики, Калинів та Корналовичі. Як зазначають місцеві мешканці, попередня амбулаторія була на першому поверсі гуртожитку. Приміщення старе, невелика площа, цвіль на стінах. Ба більше, між мешканцями гуртожитку і пацієнтами виникали часті конфлікти, бо перші хвилювались своє здоров‘я. Новий заклад отримав сучасне медобладнання та автомобіль Renault Duster. Будівництво амбулаторії тривало впродовж року. Загальна вартість - понад 11 млн гривень. Нагадаємо, станом на сьогодні збудували 21 з 43-х сільських медамбулаторій на Львівщині в межах програми “Доступна медицина”.
На Львівщині відкрили десяту сільську медамбулаторію
10 лютого 2020
Сьогодні, 10 лютого, на Львівщині офіційно відкрили десяту сільську медичну амбулаторію з числа тих, які будують у межах державної програми “Доступна медицина”. Новий медзаклад з’явився у селі Тухолька Сколівського району. Нова амбулаторія буде обслуговувати 6 сіл: Тухолька, Сможе, Долинівка, Нагірне, Кальне та Хітар. Загалом там проживають майже 2700 осіб. “Будівництво амбулаторії в Тухольці обійшлося у п’ять з половиною мільйонів гривень. Близько 600 тисяч з цієї суми - співфінансування громади. 4 мільйони 915 тисяч - субвенція з держбюджету в межах державної програми. Ця амбулаторія, як і всі попередні, отримала сучасне медобладнання та новий автомобіль Renault Duster. Сколівські села - відносно далекі і розкидані. Гірські райони взагалі потребують особливої уваги. Зокрема, якщо йдеться про доступ до медичних та освітніх послуг. Тому я особливо тішуся за вчасно і якісно виконані роботи”, - зазначає профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Амбулаторію в Тухольці, площею 202,1 м2, побудували за рік. Договір з підрядником ТзОВ “Літос” (директор – Юрців Ігор Васильович) тут уклали 8 січня 2019 року. Головною тут буде Галина Дем’янович - місцева сімейна лікарка, за освітою педіатр. Жінка має 22 роки стажу. 17 з них працює у Тухольці та довколишніх селах. “Перший ФАП у Тухольці відкрили 1 березня 1996 року. Доти всі їздили до лікаря в сусіднє село Орява. Там була дільнична лікарня. Тепер нема. Тепер є амбулаторія у Тухольці і довкола ФАПи. До амбулаторії належать, нібито, 6 сіл, але насправді до нас записалися пацієнти і з Козьови, і з Красного. Протяжність моєї дільниці, фактично, майже 25 кілометрів. А коли перемітає дороги, як зараз, до Хітара ми мусимо добиратися через Сколе. Тому авто нам дуже потрібне. Я як глянула на нове приміщення, нове обладнання - це так, ніби раз - і 100 років минуло!” - Каже п. Галина Дем’янович. У межах програми “Доступна медицина” на Львівщині будують 43 сільські медамбулаторії. “Це дуже багато, бо, наприклад, на Хмельниччині таких закладів 23, у Вінницькій області - 14, у Дніпропетровській - 11. Першу сільську медамбулаторію ми відкрили у селі Брюховичі на Перемишлянщині в кінці листопада. Наразі готовими на Львівщині є 17 об’єктів. Всі передаємо на баланс місцевих громад, відповідно до вимог чинного законодавства. Десять медамбулаторій вже офіційно відкриті. Цього тижня відкриття відбудуться у ще кількох селах”, - продовжує Юрій Холод. Також управлінець зазначає: щоб завершити решта амбулаторій, потрібно буде кілька місяців. Кожна сільська амбулаторія Львівщини - і нова, і ті, які вже існували - цьогоріч матиме власний новий автомобіль. 67 машин Львівська ОДА передала існуючим амбулаторіям у листопаді минулого року. Наразі управління капітального будівництва облдержадміністрації оголосило тендер на ще 159 атомобілів. Довідково: Вже офіційно відкриті сільські амбулаторії у селах Брюховичі (Перемишлянський район), Ремезівці (Золочівський район), Пониковиця (Бродівський район), Сулимів та Замок (Жовківський район), Бартатів (Городоцький район), Пасіки-Зубрицькі і Миклашів (Пустомитівщина), Конюхів (Стрийщина) і сьогодні - Тухолька (Сколівщина).
На Львівщині відкрили дві новозбудовані амбулаторії первинної медицини
28 січня 2020
Сьогодні, 28 січня, на території Городоцього та Жовківського районів Львівської області відбулось урочисте відкриття двох новозбудованих амбулаторій первинної медицини. Це дві з 43-х амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості, будівництво яких відбувається на Львівщині. Для кожної з 43-х нових амбулаторій закуплено службовий автотранспорт Renault Duster. Окрім того, закуплено 67 автомобілів для існуючих амбулаторій. Вартість кожної із відкритих амбулаторій становить понад 6 мільйонів гривень. Фінансовий ресурс, завдяки якому вдалося реалізувати будівництво – субвенція з державного бюджету місцевому бюджету, а також співфінансування з місцевого бюджету. Загальна площа кожної із будівель складає понад 200 м2. Відтак, амбулаторії забезпечуватимуть якісними медичними послугами 2,2 тис. населення з населених пунктів: с. Замок, с. Монастирок, с. Погарисько та близько тисячі мешканців з населених пунктів: с. Бартатів, с.Воля Бартатівська. Нагадаємо, що 21.11.2019 управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації оголосило тендер на закупівлю ще 159 автомобілів для існуючих амбулаторій.
Сільським лікарським амбулаторіям первинної медичної допомоги Львівщини передали 28 позашляховиків
29 листопада 2019
Сьогодні, 29 листопада, відбулась передача 28 одиниць службового автотранспорту існуючим амбулаторіям первинної медичної допомоги у сільській місцевості Львівської області. Участь у заході взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Маркіян Мальський. «У нас радісна подія. Ці машини сьогодні поїдуть у сільські амбулаторії. Це дуже важлива державна реформа. Минулого тижня ми відкривали амбулаторію в с. Брюховичах Перемишлянського району. Враження від амбулаторій переповнюють, бо є дуже правильна концепція, адже держава створила всі необхідні умови для того, щоб лікарі працювали у сільських амбулаторіях, які відповідають найвищим європейським стандартам. У їхньому приміщенні передбачили житло для медпрацівника. Ми щасливі, що ця реформа продовжується і робитимемо усе від нас залежне, аби мешканці Львівської області отримували якісні медичні послуги. Ця галузь буде у нас в пріоритеті. Здорові люди – це здорова нація, країна і наше майбутнє», - наголосив Маркіян Мальський. Відтак, автомобілі передали у медичні заклади Миколаївського, Пустомитівського, Перемишлянського, Стрийського,Турківського, Яворівського, Золочівського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Сколівського, Сокальського, Мостиського, Дрогобицького, Буського районів. Вартість 28 автомобілів Renault Duster становить 12,796 млн грн - 457,0 тис грн кожен. Всього, включно з цими автомобілями, управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації закупило 110 автомобілів: 43 для нових амбулаторій, що будуються, та 67 для існуючих. За словами заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода, до кінця цього року планують відкрити 20 нових амбулаторій на усій території області. Зазначимо, що 22 листопада 2019 року управління капітального будівництва облдержадміністрації оголосило тендер на закупівлю ще 158 автомобілів для існуючих амбулаторій, розташованих на теренах області.
Львівська ОДА розриває угоди з підрядниками, які будують 10 медамбулаторій
8 листопада 2019
Львівська ОДА розриває угоди з підрядниками, які будують 10 медамбулаторій. Головна причина: виконавці критично відстають від графіку виконання робіт та працюють безвідповідально. Через те вже наступного року добудують амбулаторії у с. Родатичі, Городоцького району, с. Доброгостів, Дрогобицького району, с. Червоне, Золочівського району, с. Волосянка, Сколівського району, с. Тухля, Сколівського району, с. Біличі, Старосамбірського району, смт Краковець, Яворівського району, с. Волиця Мостиського району та с. Вільхівці Жидачівськго району, с. Соколівка, Буського району. За рік в області мали збудувати 43 амбулаторії загальної практики сімейної медицини. 31 жовтня - це дата завершення більшості угод з виконавцями робіт. “Як тільки я вступив на посаду, відвідав більшість цих об’єктів. Ми дали три тижні випробувального терміну для найпроблемніших підрядників. Своїх обіцянок 10 з них так і не виконали. Тому іншого виходу, крім розірвання угод, я не бачу. Маємо діяти рішуче. Звичайно, ми ніяк не встигнемо добудувати ці 10 об'єктів до Нового року. Як би ми не старалися. Але хочемо встигнути провести новий тендер та визначити виконавця ще в цьому фінансовому році - щоб субвенція була перехідною з бюджету 2019 року”, - зазначає заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Є і добра новина. Решта 33 нові медамбулаторії мають бути готові до кінця року. Це принципове питання, каже управлінець. У ЛОДА розуміють, що станеться з приміщеннями, якщо вдарить мороз. Тому 7 листопада з керівництвом РДА та ОТГ Юрій Холод та керівник Управління капітального будівництва Олег Пелих говорили виключно про амбулаторії. Адже будують їх зі співфінансуванням із місцевих бюджетів. На спільну нараду покликали представників Львівгазу та Львівобленерго, бо в більшості вже завершених амбулаторій однакова проблема - підключити світло і газ, а відповідно - увімкнути опалення.
На Сокальщині триває будівництво амбулаторій сімейної медицини
16 жовтня 2019
Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод оглянув хід робіт з будівництва амбулаторії монопрактики в селі Волсвин та групової практики у селі Волиця, Сокальського району. Кошторисна вартість зведення амбулаторії у селі Волсвин – 6921303 тис грн, у селі Волиця – 7439353 тис грн. Ввести в експлуатацію медичні заклади планують у середині листопада. В амбулаторіях передбачено всі необхідні приміщення – реєстратура, кабінет сімейного лікаря , кабінет педіатра, процедурна, кабінет щеплень та дитячий куточок. Заклади будуть оснащені електрокардіографом, комп’ютерами, сучасним набором інструментів для огляду дітей та дорослих, повнопривідним автомобілем. Загалом в області збудують 43 амбулаторії. Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які будують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбувається таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу. Зазначимо, що у межах будівництва нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини передбачено також співфінансування з місцевих бюджетів.
Юрій Холод ознайомився із станом будівництва амбулаторій первинної медичної допомоги на Стрийщині
25 вересня 2019
На території Львівської області триває будівництво амбулаторій первинної медичної допомоги. Сьогодні, 25 вересня, відбулась виїзна нарада щодо стану будівництва амбулаторій, які розташовуватимуться на території Стрийського району за участю заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода. Відтак, заступник голови облдержадміністрації ознайомився із ходом будівництва трьох медичних закладів у селах Долішнє, Верчани, Конюхів. Зазначимо, що для введення цих об’єктів в експлуатацію важливо здійснити роботи з приєднання до зовнішніх мереж електропостачання майбутніх медзакладів. Загалом в області планують збудувати 43 амбулаторії. Реалізацію проектів у селах Долішнє та Верчани здійснює підрядна організація ТзОВ «Градобуд-Престиж», у селі Конюхів - МПП «ФІРМА ЗАХІДБУД». Нагадаємо, що амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які будують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбувається таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу.