На зекономлені кошти відремонтуємо та добудуємо ще дев’ять амбулаторій, - Юрій Холод

22 жовтня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

На кошти, які вдалося зекономити під час будівництва 43 нових амбулаторій та придбання автомобілів для них у межах програми “Доступна медицина”, у різних районах області допоможуть збудувати чи відремонтують ще кілька медичних установ.

Така ініціатива належить заступникові голови Львівської ОДА Юрію Холоду. Днями саме таке використання залишкових державних коштів погодили у Міністерстві розвитку громад та територій і Міністерстві охорони здоров’я України.

За зекономлені гроші, а це понад 17 мільйонів гривень, на Львівщині дофінансують будівництво, реконструкцію або ремонти дев’яти сільських медустанов у Кам’янка-Бузькому, Жовківському, Городоцькому, Яворівському, Самбірському, Старосамбірському і Мостиському районах. 

“Ці гроші могли повернутися назад у державний бюджет, але ми запропонували, шляхом державної субвенції, перекинути ці гроші на ремонти і добудови медичних установ, які провадять самі громади. Так ми зможемо підсилити матеріальну базу в галузі медицини по області і дати ресурс для громад, який їм на старті буде дуже потрібний. Для мене важливо не просто виконати програми, я хочу, щоб ми дали людям максимум. І тішуся, що в Уряді чують наші пропозиції”, - зазначив Юрій Холод.

Відтак, дофінансування у розмірі 2,25 млн гривень отримає сільська амбулаторія у Малехові на Жовківщині, яку вже відкрили минулого тижня. Ще 3 мільйони скерують на капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Деревня цього ж району. Ще щонайменше 10% від необхідної суми має додати місцева рада. 

Нагадаємо, на території Жовківського району у межах програми "Доступна медицина" вже завершили будівництво амбулаторій у селах Сулимів та Замок. У Великих Грибовичах, через недобросовісність підрядника,  довелося розірвати угоду. Наразі триває коригування проектно-кошторисної документації і до кінця року будівництво також планують завершити. 

Будівництво ще однієї амбулаторії дофінансують у Запитові Кам’янка-Бузького району.  

В управлінні капітального будівництва інформують, що медустанову в Запитові будує місцева громада. Додати сюди планують ще 2 млн 250 тисяч гривень. У межах програми “Доступна медицина” на території Кам’янка-Бузького району завершили будівництво амбулаторії у селі Стрептів. Незабаром тут планують відкриття. 

“Капітальний ремонт амбулаторії монопрактики за зекономлені кошти відбудеться і на Городоччині - у селі Заверещиця. Сюди скерують майже 2 мільйони гривень. В межах програми “Доступна медицина” відразу у двох амбулаторіях Городоцького району -  в Родатичах та Суховолі, через недобросовісність підрядника,  довелось розірвати угоди. Проте наразі вже є визначені нові виконавці робіт, і до кінця року будівництво буде завершено”, - додав заступник голови Львівської ОДА.

Христина Дмитрик

 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook