Під час відкриття Будинку воїна представлять військовий стрій різних історичних епох
У суботу, 13 жовтня, за день до Свята Покрови і Дня захисника України, у Львові на вулиці Короленка, 1-А відбудеться урочисте відкриття "Будинку воїна".
Під час відкриття присутні зможуть побачити українських захисників у формі часів Короля Данила, Козацтва, Українських Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Української народної республіки та Української повстанської армії, а також форму сучасних військовослужбовців - Майданівців та учасників Антитерористичної операції.
“Наш обов’язок - гідно віддати шану захисникам України, які оберігають кордони нашої держави. Запрошуємо усіх охочих, особливо молодь, прийти і подякувати нашим Героям, бо історію творить кожен із нас і тільки активною позицією і добрими справами ми зможемо збудувати міцну державу”, - зазначила т.в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.
Осередок для АТОвців та учасників ООС створили спільними зусиллями влади та громадськості замість російського культурного центру.
Нагадаємо, на початку травня 2017 року Російський культурний центр примусово виселили з приміщення за адресою вул. Короленка, 1 а.
Новини за темою
Оборонця Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня
29 січня 2022
20 січня в Україні відзначають річницю оборони Донецького аеропорту. В цей день окупанти підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту і вже наступного дня сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта. За 8 місяців оборони у Донецькому аеропорту загинуло 97 оборонців. Ще трьох військовослужбовців досі вважають зниклими безвісти. У Будинку воїна у Львові відбулася низка заходів, присвячених 7-ій річниці оборони Донецького аеропорту та 104-ій річниці бою під Крутами. Зокрема, керівник тероборони Львівщини, підполковний Валерій Курко вручив державну нагороду, орден «За мужність» ІІІ ступеня, дружині оборонця аеропорту Дмитра Ґудзика Наталії, яким військового, згідно з Указом Президента, відзначили посмертно. Окрім того, учасникам заходу представили фільм «Історія Героя. Дмитро Ґудзик», в якому рідні та друзі військового діляться спогадами про нього, а також розповідається про бій за аеропорт. Військовий служив водієм-механіком плавучого бронетранспортера БТ-ЛБ (багатоцільовий транспортер, легкий броньований), яким перевозив бійців і вантажі. 19 січня 2015 року Дмитро Ґудзик мав доставити зенітну установку під старий термінал аеропорту. Проте, під час перевезення установки, ворожий снаряд влучив у боєкомплект, яким пересувалися українські військові. Почалась пожежа, під час якої у машині разом з Дмитром загинули ще четверо бійців. Участь у заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. «Сила і міць не обов’язково обирають для себе чоловічий облік. Точно так само сила і міць можуть знайти себе і в жінці, і саме їх поєднує в собі дружина Дмитра Гудзика. Захоплююся Вашою мужністю», - зазначив Віталій Загайний. 25-річний Дмитро був одним з останніх, хто загинув у боях за ДАП. Лише через шість років після його загибелі, у 2021 році, рідні змогли поховати останки військового – тривалий час зайняв процес ідентифікації тіла. Був родом з Червоноградщини. Довідково: Однією з найзапекліших битв у війні на сході України є бої за Донецький аеропорт, які тривали з травня 2014-го до 20 січня 2015 року. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків. Детальніше – за посиланням. Оборонців Донецького аеропорту називають кіборгами. Вперше це слово стосовно українських військових, які обороняли аеропорт, у вересні 2014 року вжив невідомий проросійський бойовик. Тоді він намагався пояснити, чому передові загони російсько-терористичних військ у всеозброєнні не можуть взяти Донецький аеропорт, який захищає кілька десятків українських військових зі стрілецькою зброєю.
У Будинку воїнів представили 12 учнівських медіажиттєписів, присвячених Героям Небесної Сотні та воїнам АТО/ООС
6 грудня 2021
«Я до тебе з небес посміхнуся – ти лишень свої очі здійми до зірок». Під такою назвою відбувся сьогодні у Будинку воїна Обласний кінофестиваль учнівських медіажиттєписів, присвячений Героям Небесної Сотні та воїнам АТО/ООС. Метою Кінофестивалю є вшанування учнями пам’яті героїв Небесної Сотні та воїнів АТО/ООС, загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Таким чином сьогоднішній захід приурочили до Дня Збройних Сил України. У кінофестивалі взяли участь більше 30 дітей, які представили 12 медіажиттєписів. Привітав учасників та організаторів кінофестивалю заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Діти у своїх роликах намагалися відобразити те, що має бути в нашій пам’яті, в пам’яті наших дітей, внуків – це подвиг Героїв. Я бажаю, щоби в кожного зрілого українця в пам’яті було те, що, власне, завдяки тим людям ми сьогодні є, ми плануємо свій день, чекаємо свят… На жаль, це дуже болить – для багатьох черговий рік буде у неповній сім’ї. Це страшна плата – плата неповернення, яку ми маємо пам’ятати і шанувати. Діти є уособленням і відтворенням нашого єства і нашої душі – зрілих свідомих українців. Я гордий з того, що моя дитина співає гімн України на цілий голос! Це те, заради чого ми тут є. Це те, заради чого, ті хлопці і дівчата, яких сьогодні немає, віддали своє життя, щоби ми могли продовжувати їхню справу. Сьогодні наш день наповнений реальним змістом, символізмом і гордістю за наші Збройні Сили. Ми у Будинку Воїна, який символізує героїзм, мужність, відвагу, і впевненість в тому, що завтра буде українське завтра. Дякуємо усім дітям, які долучилися до цього заходу. Ви справжні українці!», - зазначив Іван Собко. Організатором Кінофестивалю є департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Його учасниками стали учні віком 12-18 років закладів освіти Львова та Львівської області, які працювали на розробкою медіажиттєписів разом з кураторами-вчителями. Тренінг для конкурсантів щодо створення конкурсних робіт та формату медіажиттєписів проводили викладачі інституту післядипломної освіти. У заході також взяли участь директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска та заступниця директора Ольга Котовська. Кінофестиваль відбувся за музичного супроводу хорової капели «Дударик». "Найкраще формує сусільство саме пам'ять. І ніхто краще ніж самі діти не розповість дітям про наших Героїв. Тому що вони говорять однією мовою. Тому що діти можуть побачити те, що ми не бачимо. Можуть розповісти так, як ми не розкажемо. Велика подяка вам, діти, за ті відеоролики, які ви зробили. Це ваш внесок у побудову справді незалежної країни. Тому що ті емоції і ті переживання не забуваються ніколи", - сказав у своєму вітальному слові Олег Паска.
З нагоди Дня захисту дiтей Мiнветеранiв та Посольство Суверенного Мальтійського Ордену вручили подарунки дiтям
1 Червня 2021
Посольство Суверенного Мальтійського Ордену в Україні передало відділу Мінветеранів у Львівській області подарункових наборів для дітей. Це стало можливим завдяки домовленостям досягнутих під час робочої зустрічі Й.В. Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне, Надзвичайного і Повноважного Посла Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Йоана Єрусалимського, Родосу і Мальти в Україні, з міністром у справах ветеранів Юлією Лапутіною та заступником Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексієм Ілляшенком. З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, який в Україні відзначається 1 червня та слідуючи історичній місії Мальтійського Ордену відображеній у гаслі Tuitio Fidei et obsequium pauperum (захист віри і допомога потребуючим), дотримуючись принципу нейтральності, неупередженості й аполітичності, Посольство Суверенного Мальтійського Ордену в Україні передало відділу Міністерства у справах ветеранів України у Львівській області 30-ть подарункових наборів для дітей 1-3 класів.
У Будинку воїна вшанували Героїв-захисників Донецького аеропорту
30 січня 2021
Сьогодні, 30 січня, у Будинку воїна, що у Львові, провели захід, приурочений шостій річниці героїчної оборони Донецького аеропорту. Оборона тривала 242 дні і стала символом незламності та мужності українських військових. Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Ми – те, що ми робимо. І ваш приклад є зразком того, що ви не говорили, а робили. Робили із мужністю у серцях та любов’ю до України, яка вела вас у бою. І гріш нам ціна, якщо ми дозволимо собі й іншим забути цей подвиг. Низький вам уклін та велика шана за те, що ви є і вічна пам'ять тим, яких зараз вже немає. Слава Україні», - зазначив він. Також від імені очільника області заступник вручив подяки, почесні грамоти та цінні дарунки українським воїнам-захисникам. Окрім цього, державну нагороду – орден «За заслуги» III ступеня отримав голова правління громадської організації «Спілка учасників бойових дій в АТО, ООС, добровольців та волонтерів «Побратими об’єднані» Ярослав Білас. В межах заходу присутні вшанували полеглих Героїв, а отці-капелани відслужили чин панахиди. Презентували і фільм про Героя України, «кіборга» Ігоря Зінича. Він героїчно віддав своє життя за Україну під час боїв в Донецькому аеропорту. Будучи медиком, до останнього подиху підтримував важко поранених товаришів. Фільм «розповідає» про дитинство та юність Героя, його бажання допомагати людям, яке і визначило його фах, час на війні. Спогадами поділилась його мати та бойові побратими. «Ігор Зінич – Герой України, медик, молодший сержант, людина, яку любив весь батальйон. Він спас десятки і десятки людей, моїх товаришів»,- зазначив побратим, учасник АТО, захисник Донецького аеропорту, керівник Будинку воїна Олег Височанський. Додамо, що молодший сержант медичної служби Збройних Сил України, Герой України, кіборг Ігор Зінич від 17 грудня 2014-го — на території Донецького аеропорту. Упродовж останніх днів боїв перед підривом проросійськими силами нового терміналу Донецького аеропорту, Ігор Зінич рятував життя поранених за таких умов, коли бійців неможливо було вивезти під обстрілами, був і сам поранений. 20 січня 2015-го Ігор Зінич загинув під завалами в новому терміналі. Йому було 25 років. Звання Героїв України «за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові» отримав посмертно.
У Новояворівську зробили ключовий крок до створення Будинку воїна, - Юрій Холод
19 жовтня 2020
Днями міська рада Новояворівська проголосувала за рішення передати в некомерційну оренду приміщення в центрі міста, на вулиці Шевченка, 2. Тут від початку російсько-української війни перебуває волонтерський центр, в якому ветерани, добровольці, волонтери і громадська спільнота району давно мають намір облаштувати повноцінний Будинок воїна. “Новояворівський Будинок воїна стане першим на теренах області. Наразі такий є тільки у Львові. І таке рішення міської ради - це дуже важливий крок. У приміщенні на понад 160 квадратних метрів, має бути повноцінний центр для військових і ветеранів. Для того, щоб тут можна було отримати юридичну і психологічну підтримку воїнам та їхнім родинам, щоб було де зустрітися, провести різні заходи, ми, спільно з міським головою, представниками районної влади та представниками різних політсил працювали майже пів року. Шукали різні рішення, які б задовольнили представників різних середовищ міста. Бо перед виборами знайти порозуміння доволі складно”, - пояснив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод. Нагадаємо, що на території району розташований Міжнародний центр миротворчості та безпеки, більш відомий як Яворівський полігон. Тут базуються кілька військових формувань та проводять міжнародні військові навчання. За шість років з фронту повернулися понад 5 тисяч воїнів-жителів району. Відтак, тут створили кілька ветеранських організацій. Саме вони і виявили ініціативу мати в районі Будинок воїна. “Обласна влада, в особі заступника голови ЛОДА Юрія Холода, підтримала ідею створення Будинку воїна в Новояворівську. Міська рада 16 жовтня прийняла намір про передачу, а наступним, завершальним, кроком має бути підписання угоди про некомерційну оренду, наприклад, із Районним музеєм військової історії Яворівщини. Ця установа може утримувати приміщення та директора Будинку воїна, щоб забезпечити його безперебійну і якісну роботу”, - зазначила керівниця управління культури Яворівської РДА Наталія Лялюк. Юрій Холод наголошує, що прийняття рішення про передачу в некомерційну оренду комунального приміщення Новояворівської громади - мудре, адже так воно залишається у власності громади, але й служитиме для доброї справи всім військовим регіону. “Це гарна новина, яка майже збіглася з Днем Захисника України. Наступний завершальний крок, за новою міською радою ОТГ. І сподіваюся, ми також разом зможемо його зробити”, - каже управлінець обласної державної адміністрації.
У Будинку воїна презентували фотовиставку про Кіборгів
25 січня 2020
Відкриття виставки унікальних фотографій захисників Донецького аеропорту «Ти вистояв. Не вистояв бетон» відбулося сьогодні у Будинку воїна на вулиці Короленка, 1. Фотографії були зроблені в останні дні захисту аеропорту бійцем 80-ої окремої десантно-штурмової бригади Віталієм П’ясецьким. «Зі мною в аеропорту був фотоапарат, і я між боями, коли були невеликі перерви, фотографував те, що бачив. Акумулятори швидко розряджалися від холоду, доводилось їх розігрівати теплом долонь. Я зробив кілька десятків фотографій у різних точках терміналу, і зараз всі можуть на них подивитися», - розповів автор виставки Віталій П’ясецький. Участь у заходах взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Ми є те - що ми робимо. Саме час сказати, що забувати нашої боротьби ніхто не має права ні на мить. Наша сила в нашій пам'яті, в нашій вірі та в нашій єдності. Я знаю, що українці сильні, і я переконаний, що нам не все одно», - наголосив Тарас Грень. Окрім того, за мужність і героїзм, проявлені під час виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил), та з нагоди 5-ї річниці героїчної оборони Донецького летовища подяками голови ЛОДА та цінними подарунками нагородили чотирнадцятьох учасників бойових дій. В межах відкриття виставки відбувся концерт виконавців проекту "Пісні, народженні в АТО".
До Дня захисника «Будинок воїна» представив тематичні виставки
14 жовтня 2019
Сьогодні, 14 жовтня, Львівщина відзначає День захисника України та 77-му річницю створення Української повстанської армії. З цієї нагоди у КЗ ЛОР «Будинок воїна» відбувся День відкритих дверей. Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Всі ми різні, але ми єдині. І до тих пір, поки нам не байдуже і ми будемо вірити в те, що ми робимо, все в нас буде Україна. А присутнім тут точно не байдуже. Слава Україні!», - зазначив Тарас Грень. В межах заходу всі охочі мали можливість оглянути тематичні виставки «У боротьбі за незалежну Україну: від дідів до внуків», «Від людини до символа», присвячені воїнам-захисникам України у різні періоди розбудови держави, утвердження та боротьби за незалежність. Ще одна виставка «Фронтові друзі» розповідає про українських військовослужбовців на передовій і їхніх улюбленців – котів та собак. Також була відкрита виставка про ідентифікацію українського руху, розроблену Українським інститутом національної пам'яті - "Фактор свободи". Нагадаємо, що «Будинок воїна» відкрили торік у жовтні в межах відзначення Дня Захисника України. Знаходиться осередок для АТОвців та учасників ООС на вулиці Короленка у Львові. Фото з події на сторінці Львівської ОДА у фейсбук за посиланням.
На Львівщині урочисто відкрили «Будинок воїна»
13 жовтня 2018
Сьогодні, 13 жовтня, в межах відзначення Дня Захисника України, на вулиці Короленка у Львові відкрили «Будинок воїна». В будівлі колишнього Російського культурного центру спільними зусиллями влади та громадськості створили осередок для АТОвців та учасників ООС. В урочистому відкритті взяв участь голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Сьогодні, ми тішимося і радіємо, але насправді відбувається той процес, що повинен відбуватись. Усе повертається тим, кому воно належить. Разом із поверненням нашої церкви, утвердженням нашої мови та зміцненням нашої армії, Україна буде міцною та квітучою державою. У нашій історії багато звитяжних боїв, наша правда наша воля і наше майбутнє у наших руках, все залежить від нас. Те, що ми можемо робити - ми робимо, те, про що ми мріємо - ми крок за кроком втілимо в життя. Українці мають розвиватися на своїй землі. Ми будуємо велику державу великого народу», - зазначив Олег Синютка. "Сьогодні день, коли ми можемо відзначити свою маленьку львівську перемогу, адже нам вдалось зробити будинок воїна, попри усі труднощі. Ми досягли перемогу тут, і ми досягнемо її і на сході. Разом у спільній боротьбі ми зможемо все», - зазначив представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Володимир Шамрай. Під час відкриття присутні могли побачити українських захисників у формі часів Короля Данила, Козацтва, Українських Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Української народної республіки та Української повстанської армії, а також форму сучасних військовослужбовців - Майданівців та учасників Антитерористичної операції.