У Будинку воїнів представили 12 учнівських медіажиттєписів, присвячених Героям Небесної Сотні та воїнам АТО/ООС
«Я до тебе з небес посміхнуся – ти лишень свої очі здійми до зірок». Під такою назвою відбувся сьогодні у Будинку воїна Обласний кінофестиваль учнівських медіажиттєписів, присвячений Героям Небесної Сотні та воїнам АТО/ООС. Метою Кінофестивалю є вшанування учнями пам’яті героїв Небесної Сотні та воїнів АТО/ООС, загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Таким чином сьогоднішній захід приурочили до Дня Збройних Сил України.
У кінофестивалі взяли участь більше 30 дітей, які представили 12 медіажиттєписів.
Привітав учасників та організаторів кінофестивалю заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
«Діти у своїх роликах намагалися відобразити те, що має бути в нашій пам’яті, в пам’яті наших дітей, внуків – це подвиг Героїв. Я бажаю, щоби в кожного зрілого українця в пам’яті було те, що, власне, завдяки тим людям ми сьогодні є, ми плануємо свій день, чекаємо свят… На жаль, це дуже болить – для багатьох черговий рік буде у неповній сім’ї. Це страшна плата – плата неповернення, яку ми маємо пам’ятати і шанувати.
Діти є уособленням і відтворенням нашого єства і нашої душі – зрілих свідомих українців. Я гордий з того, що моя дитина співає гімн України на цілий голос! Це те, заради чого ми тут є. Це те, заради чого, ті хлопці і дівчата, яких сьогодні немає, віддали своє життя, щоби ми могли продовжувати їхню справу.
Сьогодні наш день наповнений реальним змістом, символізмом і гордістю за наші Збройні Сили. Ми у Будинку Воїна, який символізує героїзм, мужність, відвагу, і впевненість в тому, що завтра буде українське завтра.
Дякуємо усім дітям, які долучилися до цього заходу. Ви справжні українці!», - зазначив Іван Собко.
Організатором Кінофестивалю є департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Його учасниками стали учні віком 12-18 років закладів освіти Львова та Львівської області, які працювали на розробкою медіажиттєписів разом з кураторами-вчителями. Тренінг для конкурсантів щодо створення конкурсних робіт та формату медіажиттєписів проводили викладачі інституту післядипломної освіти.
У заході також взяли участь директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска та заступниця директора Ольга Котовська. Кінофестиваль відбувся за музичного супроводу хорової капели «Дударик».
"Найкраще формує сусільство саме пам'ять. І ніхто краще ніж самі діти не розповість дітям про наших Героїв. Тому що вони говорять однією мовою. Тому що діти можуть побачити те, що ми не бачимо. Можуть розповісти так, як ми не розкажемо.
Велика подяка вам, діти, за ті відеоролики, які ви зробили. Це ваш внесок у побудову справді незалежної країни. Тому що ті емоції і ті переживання не забуваються ніколи", - сказав у своєму вітальному слові Олег Паска.
Новини за темою
Максим Козицький спільно з представниками польського та литовського Сеймів вшанували пам'ять полеглих Героїв України та учасників Січневого повстання
2 квітня 2022
Сьогодні на Львівщині із робочим візитом перебувають делегації Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща. Представники Литви та Польщі зустрілись із начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким та передали 4 автомобілі швидкої допомоги для забезпечення потреб галузі охорони здоров’я Львівщини. Також начальник Львівської ОВА спільно з представниками Сеймів вшанував пам'ять на могилах загиблих під час Січневого повстання в Польщі проти російського царату. Повстанці поховані на Личаківському цвинтарі у Львові. Також присутні вшанували пам'ять новітніх Героїв України, які загинули з початку широкомасштабного російського вторгнення та учасників АТО. Довідково: Зазначимо, що січневе повстання – шляхетське повстання 1863-1864 років на землях колишньої Речі Посполитої. Разом з поляками у повстанні взяли участь литовці, українці та білоруси.
ЗСУ чинять активний спротив російським військам – Офіс Президента
24 лютого 2022
Президент України Володимир Зеленський ухвалив усі необхідні рішення для захисту країни, Збройні Сили чинять активний спротив військам Російської Федерації, що здійснили віроломний напад на нашу державу. Про це повідомив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк на брифінгу в прес-центрі Офісу Глави держави. «О 5-й ранку пан Путін фактично оголосив війну Україні. Зробив це без жодних підстав. Жодної підстави, щоб в односторонньому порядку оголосити війну Україні, не було. Тільки фейкові підстави, які використовувала російська пропаганда», – наголосив він. За словами Михайла Подоляка, російські війська з використанням артилерійських систем почали масово бомбити військову інфраструктуру на території України, аеропорти, аеродроми, складські та військові потужності української армії. Після цього частково почалися сухопутні операції збройних сил Росії, які порушили державний кордон України в декількох областях. Михайло Подоляк також закликав ЗМІ дуже ретельно перевіряти інформацію, яку вони публікують чи дають в ефір. «Тому що на сьогодні ніхто не скасовував інформаційної війни, яку веде Росія проти України. На жаль, деякі ЗМІ України передруковують пропагандистські матеріали Російської Федерації», – сказав він. Зі свого боку радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович зауважив, що за попередніми оцінками, перший удар Росії провалився. «Щодо міст, географії – це Івано-Франківськ, Хмельницький, Чернігів, Харків, Київ, Одеса, Миколаїв, Херсон, Краматорськ і безпосередньо по лінії зони проведення ООС», – сказав він. Олексій Арестович зазначив, що, за попередньою інформацією, фіксується незначне вклинення противника на відстань до 5 кілометрів на півночі Харківської області та на Чернігівщині. На Волинському напрямку просування ворога відбито. За словами радника керівника Офісу Президента, наявні з української сторони втрати не знизили боєздатності ЗСУ та інших силових структур. Детальніше за посиланням на сайті Офісу Президента.
Оборонця Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня
29 січня 2022
20 січня в Україні відзначають річницю оборони Донецького аеропорту. В цей день окупанти підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту і вже наступного дня сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта. За 8 місяців оборони у Донецькому аеропорту загинуло 97 оборонців. Ще трьох військовослужбовців досі вважають зниклими безвісти. У Будинку воїна у Львові відбулася низка заходів, присвячених 7-ій річниці оборони Донецького аеропорту та 104-ій річниці бою під Крутами. Зокрема, керівник тероборони Львівщини, підполковний Валерій Курко вручив державну нагороду, орден «За мужність» ІІІ ступеня, дружині оборонця аеропорту Дмитра Ґудзика Наталії, яким військового, згідно з Указом Президента, відзначили посмертно. Окрім того, учасникам заходу представили фільм «Історія Героя. Дмитро Ґудзик», в якому рідні та друзі військового діляться спогадами про нього, а також розповідається про бій за аеропорт. Військовий служив водієм-механіком плавучого бронетранспортера БТ-ЛБ (багатоцільовий транспортер, легкий броньований), яким перевозив бійців і вантажі. 19 січня 2015 року Дмитро Ґудзик мав доставити зенітну установку під старий термінал аеропорту. Проте, під час перевезення установки, ворожий снаряд влучив у боєкомплект, яким пересувалися українські військові. Почалась пожежа, під час якої у машині разом з Дмитром загинули ще четверо бійців. Участь у заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. «Сила і міць не обов’язково обирають для себе чоловічий облік. Точно так само сила і міць можуть знайти себе і в жінці, і саме їх поєднує в собі дружина Дмитра Гудзика. Захоплююся Вашою мужністю», - зазначив Віталій Загайний. 25-річний Дмитро був одним з останніх, хто загинув у боях за ДАП. Лише через шість років після його загибелі, у 2021 році, рідні змогли поховати останки військового – тривалий час зайняв процес ідентифікації тіла. Був родом з Червоноградщини. Довідково: Однією з найзапекліших битв у війні на сході України є бої за Донецький аеропорт, які тривали з травня 2014-го до 20 січня 2015 року. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків. Детальніше – за посиланням. Оборонців Донецького аеропорту називають кіборгами. Вперше це слово стосовно українських військових, які обороняли аеропорт, у вересні 2014 року вжив невідомий проросійський бойовик. Тоді він намагався пояснити, чому передові загони російсько-терористичних військ у всеозброєнні не можуть взяти Донецький аеропорт, який захищає кілька десятків українських військових зі стрілецькою зброєю.
У Гарнізонному храмі помолились за військовослужбовців та погасили ювілейну марку
6 грудня 2021
Сьогодні Львівщина відзначає 30-річчя Збройних Сил України. Також в області тривають урочистості до 10-ї річниці відкриття Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла УГКЦ. З цієї нагоди, сьогодні, у Гарнізонному храмі відбулась Архиєрейська Божественна Літургія. Представники влади, священнослужителі, українські військовослужбовці, військові з країн-партнерів - США та Канади, а також громадськість помолились за тих, хто в непростий для країни час боронить її кордони. Очолили Літургію високопреосвященніший Митрополит Львівський Ігор Возьняк та преосвященніший владика Степан Сус. «За ці 10-ть років ми дуже багато пережили. Це – відкриття Гарнізонного храму у Львові, Революція Гідності, коли народжувалась нова армія, яка звідси їхала на Майдан, анексія Криму, війна. Ми пам'ятаємо усіх наших Героїв. Понад 140 похоронних процесій вирушили з цього святого місця на Личаківське кладовище та інші. За 10-ть років цей храм наповнився молитвами, довірою, відкритістю, усім тим, що ми називаємо людським життям», - зазначив владика. Після Літургії урочисто погасили поштову марку АТ «Укрпошта», із зображенням Гарнізонного храму. Її надрукували спеціально до річниці храму. Багатотисячним тиражем Укрпошта випустила і ювілейний конверт. Нагадаємо, що сьогодні в межах відзначення 30-річчя Збройних Сил України пам'ять загиблих захисників України вшанували на Личаківському кладовищі. Окрім цього, Львівщина долучиться до телемоста за участю Президента України. Окрім Львова, до телемоста доєднаються ще 4 міста: Київ, Харків, Краматорськ, Одеса. Володимир Зеленський візьме участь у заходах у Харкові. У Львові локацією стане – площа біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Участь візьме - начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала. Завершиться захід концертом гурту СКАЙ.
З нагоди Дня захисту дiтей Мiнветеранiв та Посольство Суверенного Мальтійського Ордену вручили подарунки дiтям
1 Червня 2021
Посольство Суверенного Мальтійського Ордену в Україні передало відділу Мінветеранів у Львівській області подарункових наборів для дітей. Це стало можливим завдяки домовленостям досягнутих під час робочої зустрічі Й.В. Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне, Надзвичайного і Повноважного Посла Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Йоана Єрусалимського, Родосу і Мальти в Україні, з міністром у справах ветеранів Юлією Лапутіною та заступником Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексієм Ілляшенком. З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, який в Україні відзначається 1 червня та слідуючи історичній місії Мальтійського Ордену відображеній у гаслі Tuitio Fidei et obsequium pauperum (захист віри і допомога потребуючим), дотримуючись принципу нейтральності, неупередженості й аполітичності, Посольство Суверенного Мальтійського Ордену в Україні передало відділу Міністерства у справах ветеранів України у Львівській області 30-ть подарункових наборів для дітей 1-3 класів.
Освітяни Львівщини вшанували Героїв Небесної Сотні у Хмельницькому
27 травня 2021
У Хмельницькому організували спільну акцію департаментів освіти Львівської та Хмельницької державних адміністрацій на знак вшанування Героїв Небесної Сотні, які працювали у сфері освіти. «Нема нічого важливішого для будівництва держави, ніж пам’ять. Пам’ять і освіта будують сильну країну. Якою буде освіта, таким буде наше суспільство. Пам'ять про людей, які віддали своє життя, які були освітянами, зобов’язує нас будувати таку державу, про яку вони мріяли. Кожен із нас мусить замислитись яким чином він може докластися на своєму робочому місці до цієї ідеї, за яку загинули наші Герої», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Захід відбувся у межах відзначення Дня Героїв та річниці Незалежності України. «Україні болить і пече не тільки останніх сім років, а впродовж десятиліть та століть. Ворог, який зачаївся біля наших кордонів та вишкірює на нас зуби, породив наших Героїв. Щоразу нам вдається давати відсіч російському окупанту завдяки нашим Героям. Ми не маємо права забути про ті події, які змінили Україну, світ та наше суспільство», - наголосив керівник департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля. В межах проекту вшанували п’ятьох освітян: Богдана Сольчаника, Сергія Бондарчука, Володимира Жеребного, Романа Вареницю та Миколу Дзявульського. «На восьмому році неоголошеної війни важливо пам'ятати про всіх Героїв, про тих перших достойників, які здійснили початок нового відліку. Серед тих, чиє життя обірвалось у нерівній битві добра зі злом, були освітяни. Саме українська освіта здатна витягнути на новий рівень наше суспільство. Учитель повинен відповідати за все суспільство, а не лише за свій предмет. Він виховує справжніх захисників, закладає майбутнє держави. Герої Небесної Сотні розуміли, що це святе покликання. Пам'ятаймо щодня про високу ціну нашої свободи, про подвиг гордих світлих відважних сердець», - звернулась до всіх присутніх співорганізатор заходу Лідія Ільків. Під час спільного проекту Львівський історичний музей презентував виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні». «Коли ми кажемо слово «Герой», то здається, що це людина особлива, безстрашна, мужня. Але вони були такі як ми. Вони навчались, працювали, кохали, мріяли, хотіли щастя для себе і своїх родин. Дух і сила роду їх плекали. Пам’ятаймо про них», - акцентувала авторка єдиної в Україні виставки про Героїв Небесної Сотні Світлана Кочергіна. Виставка для огляду педагогічної спільноти, учнівської та студентської молоді працюватиме у Хмельницькому до 29 травня. «Для рідних важлива пам'ять про наших найближчих людей. 42 роки тому мої батьки одружились. Прожили 35 років, і жили би далі якби не куля снайпера. Останнє Різдво було особливим. Здається, він все робив, щоб ми запам'ятали його життєлюбним і запальним. Він доклав усіх зусиль, щоб донести до дітей правдиву історію України, він робив це з таким запалом, шо забути неможливо. Заходи для пошанування їхньої пам'яті вкрай важливі», - поділилась спогадами про батька донька Миколи Дзявульського Оксана.
У Будинку воїна вшанували Героїв-захисників Донецького аеропорту
30 січня 2021
Сьогодні, 30 січня, у Будинку воїна, що у Львові, провели захід, приурочений шостій річниці героїчної оборони Донецького аеропорту. Оборона тривала 242 дні і стала символом незламності та мужності українських військових. Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Ми – те, що ми робимо. І ваш приклад є зразком того, що ви не говорили, а робили. Робили із мужністю у серцях та любов’ю до України, яка вела вас у бою. І гріш нам ціна, якщо ми дозволимо собі й іншим забути цей подвиг. Низький вам уклін та велика шана за те, що ви є і вічна пам'ять тим, яких зараз вже немає. Слава Україні», - зазначив він. Також від імені очільника області заступник вручив подяки, почесні грамоти та цінні дарунки українським воїнам-захисникам. Окрім цього, державну нагороду – орден «За заслуги» III ступеня отримав голова правління громадської організації «Спілка учасників бойових дій в АТО, ООС, добровольців та волонтерів «Побратими об’єднані» Ярослав Білас. В межах заходу присутні вшанували полеглих Героїв, а отці-капелани відслужили чин панахиди. Презентували і фільм про Героя України, «кіборга» Ігоря Зінича. Він героїчно віддав своє життя за Україну під час боїв в Донецькому аеропорту. Будучи медиком, до останнього подиху підтримував важко поранених товаришів. Фільм «розповідає» про дитинство та юність Героя, його бажання допомагати людям, яке і визначило його фах, час на війні. Спогадами поділилась його мати та бойові побратими. «Ігор Зінич – Герой України, медик, молодший сержант, людина, яку любив весь батальйон. Він спас десятки і десятки людей, моїх товаришів»,- зазначив побратим, учасник АТО, захисник Донецького аеропорту, керівник Будинку воїна Олег Височанський. Додамо, що молодший сержант медичної служби Збройних Сил України, Герой України, кіборг Ігор Зінич від 17 грудня 2014-го — на території Донецького аеропорту. Упродовж останніх днів боїв перед підривом проросійськими силами нового терміналу Донецького аеропорту, Ігор Зінич рятував життя поранених за таких умов, коли бійців неможливо було вивезти під обстрілами, був і сам поранений. 20 січня 2015-го Ігор Зінич загинув під завалами в новому терміналі. Йому було 25 років. Звання Героїв України «за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові» отримав посмертно.
У Новояворівську зробили ключовий крок до створення Будинку воїна, - Юрій Холод
19 жовтня 2020
Днями міська рада Новояворівська проголосувала за рішення передати в некомерційну оренду приміщення в центрі міста, на вулиці Шевченка, 2. Тут від початку російсько-української війни перебуває волонтерський центр, в якому ветерани, добровольці, волонтери і громадська спільнота району давно мають намір облаштувати повноцінний Будинок воїна. “Новояворівський Будинок воїна стане першим на теренах області. Наразі такий є тільки у Львові. І таке рішення міської ради - це дуже важливий крок. У приміщенні на понад 160 квадратних метрів, має бути повноцінний центр для військових і ветеранів. Для того, щоб тут можна було отримати юридичну і психологічну підтримку воїнам та їхнім родинам, щоб було де зустрітися, провести різні заходи, ми, спільно з міським головою, представниками районної влади та представниками різних політсил працювали майже пів року. Шукали різні рішення, які б задовольнили представників різних середовищ міста. Бо перед виборами знайти порозуміння доволі складно”, - пояснив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод. Нагадаємо, що на території району розташований Міжнародний центр миротворчості та безпеки, більш відомий як Яворівський полігон. Тут базуються кілька військових формувань та проводять міжнародні військові навчання. За шість років з фронту повернулися понад 5 тисяч воїнів-жителів району. Відтак, тут створили кілька ветеранських організацій. Саме вони і виявили ініціативу мати в районі Будинок воїна. “Обласна влада, в особі заступника голови ЛОДА Юрія Холода, підтримала ідею створення Будинку воїна в Новояворівську. Міська рада 16 жовтня прийняла намір про передачу, а наступним, завершальним, кроком має бути підписання угоди про некомерційну оренду, наприклад, із Районним музеєм військової історії Яворівщини. Ця установа може утримувати приміщення та директора Будинку воїна, щоб забезпечити його безперебійну і якісну роботу”, - зазначила керівниця управління культури Яворівської РДА Наталія Лялюк. Юрій Холод наголошує, що прийняття рішення про передачу в некомерційну оренду комунального приміщення Новояворівської громади - мудре, адже так воно залишається у власності громади, але й служитиме для доброї справи всім військовим регіону. “Це гарна новина, яка майже збіглася з Днем Захисника України. Наступний завершальний крок, за новою міською радою ОТГ. І сподіваюся, ми також разом зможемо його зробити”, - каже управлінець обласної державної адміністрації.
На Львівщині патріотичним пробігом вшанували пам’ять Героїв України
26 вересня 2020
У Стрийському парку сьогодні відбувся Всеукраїнський патріотичний пробіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Його організував Львівський обласний центр “Спорт для всіх” за підтримки управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА. Пробігти легкоатлетичний крос могли як професіонали, так і аматори. Програмою були передбачено окремі старти чоловіків та жінок, дитячі забіги та змагання зі скандинавської ходьби. Участь у пробігу взяли також перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень та керівник управління фізичної культури Роман Хім'як. Окрім цього, на території парку діяли спортивні локації, на яких можна було позмагатись у бадмінтоні, дитячому футболі, слеклайні, міні настільному тенісі. Також на території парку працювала локація з естафетами для дітей та батьків, зона із майстер-класом зі стретчингу. Участь у змаганнях взяли усі охочі. Для переможців та призерів змагань підготували медалі та подарунки.
Львівщина вшанувала пам'ять воїнів, які загинули під Іловайськом
29 серпня 2020
Сьогодні, 29 серпня, у День пам'яті загиблих захисників України, на площі перед пам'ятником Тарасові Шевченку вшанували полеглих під Іловайськом та усіх воїнів, які віддали своє життя за волю та незалежність держави. Відтак, присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв та помолилися за них. “Дуже важливо пам'ятати про українських воїнів, які загинули на полях бою, захищаючи нашу державу. Ціна мирного неба є дуже високою, і наш обов’язок - жити так, аби не зрадити їхню пам'ять. Слава нашим хлопцям, які сьогодні на Сході захищають Україну від російської агресії. Перемога обов'язково буде за нами”, - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень. У межах заходу для львів'ян та гостей міста презентували документальну фотовиставку, присвячену пам’яті загиблих у боях за Іловайськ. Автори світлин - фотографи Саша Глядєлов, Макс Дондюк, Макс Левін та Маркіян Лисейко, які були в Іловайську. Довідково: «Іловайський котел» — бойові дії поблизу міста Іловайськ Донецької області у серпні 2014 року. 6 років тому сталось наймасштабніше вторгнення на територію України військ російської федерації. Саме у ці серпневі дні 2014 року відбулось пекло, яке називають «Іловайським котлом». У так званому «зеленому коридорі» російські військові обстріляли українських бійців, що мали вийти з оточення. 366 українських воїнів загинуло, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти. Це найбільші та найболючіші втрати українських військових за весь час бойових дій на сході країни. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на полях соняхів, де сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя за свободу та незалежність нашої країни. Символом Дня пам’яті захисників України, став сонях. Саме тому сьогодні вшановують Героїв з цією символічною квіткою.
«Наші воїни засвідчили відданість Україні до останнього подиху», - Максим Козицький (+ВІДЕО)
29 серпня 2020
Сьогодні - День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Саме 29 серпня, шість років тому, в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі. Тіла наших Героїв лежали на полі посеред соняшників. Тепер ця квітка є офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України. «Кожен з них мав свій життєвий шлях та історію, свої мрії, плани на життя. Кожен слухав свою музику, читав свою книжку. Вони такі різні за віком, соціальним статусом. Родом з різних міст і сіл України. Їх об’єднала любов до України. Боротьба за суверенність, незалежність, територіальну цілісність, cвою мову та віру. За право бути собою. Cвоїм духом та тілом, серед крові та заліза, наші воїни засвідчили відданість Україні до останнього подиху. Вічна пам'ять захисникам, які не повернулися з поля бою. Герої не вмирають! Слава Україні!», - сказав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький у своєму відеозверненні.
На Личакові віддали шану загиблим воїнам-десантникам
2 серпня 2020
Сьогодні, 2 серпня, у Львові вшановують пам’ять загиблих захисників України – військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Скорботні заходи відбулись на Личаківському кладовищі, де Герої знайшли місце вічного спочинку. Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик запалив лампадки та поклав квіти до могил загиблих воїнів-десантників. Заходи вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за незалежність і територіальну цілісність України в зоні проведення АТО/ООС, відбулися також на території військової частини, що на вулиці Стрийській. Довідково: 80-та окрема десантно-штурмова бригада (початкова назва 80 парашутно-десантний полк) сформовано в березні 1955 року. Перше місце дислокації полку – м. Гайджунай. У 1960 році полк передислоковано в Баку та включено до складу 104-ої повітряно-десантної дивізії. 19 грудня 1979 року військова частина була передеслокована в м. Хирові Львівської області. 19 грудня для особового складу бригади є Днем частини. В січні 1980 року 1-й десантно-штурмовий батальйон бригади в повному штатному складі убув для ведення бойових дій в Республіку Афганістан. Близько 150 офіцерів, прапорщиків, солдат і сержантів бригади за зразкове виконання бойових завдань в Республіці Афганістан були нагороджені бойовими орденами і медалями. У 1986 році офіцери та прапорщики бригади приймали участь в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. В січні-березні 1990 року особовий склад бригади успішно виконував завдання уряду по роз’єднанню міжнаціонального конфлікту в м. Степанакерт Вірменії. В квітні 2003 року полк передислокований в місто Львів. Найбільш видатними в історії бригади виявилися 2014-2015 роки, коли вся Україна вкотре дізналася про легендарних львівських десантників – непереможних представників Високомобільних десантних військ Збройних Сил України. У зоні АТО на рахунку бригади участь у звільненні Слов’янську, виконання завдань в районі населених пунктів Георгіївка, Хрящувате, Новосвітлівка, Красне, Круглик, Переможне. Найвідомішим подвигом бригади є оборона Луганського аеропорту, де військовослужбовці майже 5 місяців героїчно тримали оборону.