Проект розвитку сільського підприємництва агротуристичного кластеру «Горбогори» презентують у Києві
Завтра, 19 жовтня, у Києві за участі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбудеться публічна презентація окремих проектів регіонального розвитку – переможців конкурсного відбору, які реалізовуватимуться за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у межах виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.
Серед проектів переможців – проект «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «Горбогори».
В межах кластеру зареєстровано сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», який налічує 40 членів та відкрито фермерський магазин в м. Пустомити із залученням коштів обласного та районного бюджетів. Агротуристичний кластер Львівщини є унікальним в своєму роді, адже передбачає всебічний розвиток сільських територій: активізація малого та середнього підприємництва, створення нових робочих місць, залучення туристичного потоку, збереження та відновлення історико-культурної спадщини тощо.
Окрім Львівщини, проекти-переможці за презентують Луганська, Житомирська, Одеська, Дніпропетровська та Тернопільська області.
Початок заходу о 14:00 годині за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 20 (Дім Децентралізації). До участі в заході запрошують представників ЗМІ.
Новини за темою
У Львові презентували документальний фільм «Музичне товариство «Львівський Боян»
22 грудня 2021
Сьогодні, 22 грудня, у Центрі Шептицького Українського Католицького Університету, відбувся прем’єрний показ фільму «Музичне товариство «Львівський Боян». В основу документальної стрічки лягла діяльність товариства, якому цьогоріч виповнюється 130-ть років. Разом з тим, фільм має на меті не лише дослідити діяльність Львівського Бояна, а й проаналізувати його вплив на розвиток музичної культури Галичини та культурно-національного піднесення України. Музичне товариство під назвою «Львівський Боян» виникло з ініціативи відомого політика, культурно-громадського діяча, композитора Анатоля Вахнянина у 1891 році. Діяльність «Львівського Бояна» розгорталася настільки інтенсивно, що товариство швидко завоювало прихильність різних верств населення не тільки Львова, а й всієї Галичини. Створена на основі «Львівського Бояна» Заслужена академічна капела України «Трембіта» у Львові, що діє по нині, фактично є найстаршою професійною капелою нашої держави. Автором фільму став доцент кафедри богослів’я УКУ, керівник Фундації «Андрей», доктор наук соціальних комунікацій, засновник серії «Духовна музика України» Михайло Перун. Додамо, що створення фільму «Музичне товариство «Львівський Боян» стало можливим завдяки підтримці Львівської ОДА. На цю кінострічку виділили фінансовий ресурс в межах конкурсу на підтримку регіонального кінематографа.
До кінця 2021 року у селі Липники мають завершити реалізацію проєкту «ГорбоГори»
16 листопада 2021
В області тривають роботи над проєктом «Розвитку сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори». Реалізувати його мають до кінця 2021 року. Сьогодні з ходом виконання робіт ознайомився заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Спершу заступник оглянув будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в селі Липники. Станом на зараз на об’єкті працює генеральний підрядник, який уклав угоду на завершення будівельних робіт до кінця поточного року. Необхідні меблі й обладнання вже закупили. Також розпочали роботи з підключення опалення, водо- та електропостачання. Окрім цього, під час робочої поїздки відвідали будівельний майданчик туристичного кемпінгу «Агросадиба» в селі Раковець та майданчик, відведений під будівництво туристичного кемпінгу «Центр «Місто майстрів» в селі Виняви. "Проєкт «ГорбоГори» реалізовується на території Солонківської сільської і Пустомитівської міської рад Львівського району та передбачає розвиток місцевого туристичного потенціалу та створення нових економічних можливостей. Бенефіціарами проєкту є місцеві фермери, агросадиби, об’єкти туристичної інфраструктури, які надаватимуть туристичні послуги усім охочим", - зазначив Віталій Загайний. Проєкт передбачає закупівлю сільськогосподарської та автомобільної техніки, прокладання туристичних маршрутів тощо. Цьогоріч на реалізацію проєкту з державного бюджету надійшли кошти в сумі 14 млн 873 тисяч гривень. Співфінансування з обласного бюджету складає 740 тисяч гривень. Ілона Орнат
Кластер «ГорбоГори» презентує п’ять туристичних маршрутів
3 вересня 2021
Проєктом «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» передбачено прокладання п’яти туристичних маршрутів, що проходитимуть територією кластеру. «Сьогодні ми презентуємо туристичні маршрути, розробка та маркування яких є важливою складовою реалізації проєкту. На території, які охоплює кластер, працюють велика кількість фермерів, більшість з яких дрібні фермери, які виготовляють різноманітну та якісну сільськогосподарську продукцію. Туристи та відвідувачі зможуть не тільки помилуватися чарівними околицями цієї місцевості, але й відвідати господарства місцевих фермерів, ознайомитись зі специфікою сільської праці, скуштувати та придбати їхню продукцію», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний. Він також додав, що об’єднанню зусиль дасть змогу скоротити ланцюг посередників між виробником і кінцевим споживачем та з’єднати їх напряму. «Розроблені 5 туристичних маршрутів – 2 велосипедних, 2 пішохідних та ще один кінний, увійдуть в обласну мережу туристичних шляхів, як складову національних. Таким чином, продукти проєкту матимуть більшу промоційну можливість, що своєю чергою збільшить відвідуваність нашого краю гостями та туристами» - висловив свою думку керівник ГО «Клуб велотуристів друзів природи «Рух», Анатолій Яремчишин. Довідково: Проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; закупівлю сільськогосподарської та автомобільної техніки, прокладання туристичних маршрутів тощо. Цьогоріч на реалізації проєкту з державного бюджету надійшли кошти в сумі 14 млн 873 тисяч гривень.
На реалізацію проєкту «ГорбоГори» виділили близько 15 млн гривень з державного бюджету
30 серпня 2021
Цьогоріч на реалізацію проєкту регіонального розвитку «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» Львівщина отримала з державного бюджету 14 млн 873 тисяч гривень. «Кошти з державного бюджету надійшли лише в середині серпня, проте завдяки співфінансуванню з обласного бюджету, яке в цьому році склало 740 тис. грн, виконання завдань проєкту вдалось розпочати значно раніше. Зокрема, кошти обласного бюджету скеровано на будівництво інфраструктурних об’єктів та реєстрацію закуплених торік автомобілів і сільськогосподарської техніки»,- зазначив заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний. «Вже на цьому тижні спільно з туроператорами плануємо презентувати п’ять маршрутів для активного туризму - 2 велосипедних, 2 пішохідних та 1 кінний, - повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Вона також додала, що всі охочі можуть відвідати захід, який проходитиме 3 вересня о 15 год в мальовничому місці на хуторі Радвань у відпочинковому комплексі «Липова Долина». Нагадаємо, проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» реалізовується на території Солонківської сільської і Пустомитівської міської рад Львівського району та передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; створення туристичних маршрутів, закупівлю сільськогосподарської і автомобільної техніки та інших заходів, що по завершенню проєкту в комплексі працюватиме на розбудову та ефективну роботу агротуристичного кластера.
Зі Львова до «Липової долини» організували першу веломандрівку
9 Червня 2021
Днями відбувся перший велопробіг до нового туристичного об'єкта проєкту «ГорбоГори» - відпочинкового комплексу «Липова долина» у селі Милошевичі. У неділю, 6 червня, в Україні відзначали День журналіста та день міста Пустомити, якому виповнилося 580 років. А ще відбувався у "Липовій долині" артфестиваль «Магія гончарства». За словами Андрія Жидачека, керівника проєкту «ГорбоГори», велопробіг присвятили трьом подіям і з метою популяризації велотуризму та учасників агротуристичного кластера «Горбогори». «Дякую поліції за те, що відгукнулася і супроводжувала нас всю дорогу. Вдячний нашим водіям, які з розумінням ставляться до подібних заходів», - наголосив Андрій Жидачек. Нагадаємо, що агротуристичний кластер «ГорбоГори» створили у 2017 році з ініціативи місцевих фермерів, щоб популяризувати внутрішній туризм на Львівщині. Управління туризму та курортів облдержадміністрації велику увагу приділяє розвитку велоінфраструктури та ознакуванню велошляхів. «Вже 26 червня плануємо велопробіг частиною велосипедного шляху, що пролягатиме від Високого Замку до Ведмежого притулку «Домажир», який також буде ознакованим і стане гарним доповненням міжнародного шляху в межах проєкту «Ровелове Розточчя» - разом попри кордони», - зазначає керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака. Також цього року буде створено нові безпечні можливості для веломандрівок на території Стрийського, Дрогобицького та Львівського районів. «Водночас добре, що бізнес долучається до розвитку велотуризму. Біля «Липової долини» теж заплановано ознакувати велодоріжки. На території відпочинкового комплексу буде можливість взяти велосипед напрокат. Все для того, щоб туристи мали змогу активно та безпечно відпочивати. На локації також чекають майстер-класи з сироваріння, гончарства та інших ремесел», - додала Наталя Табака, яка теж взяла участь у велопробігу, організованому для журналістів. Керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації сподівається, що мандрівка на двох колесах додала ще більше енергії та натхнення журналістам і подякувала усім, хто інформативно підтримує туризм Львівщини.
Для представників територіальних громад організували форум щодо інклюзивного навчання
7 Червня 2021
Проєкт SURGe у жовтні 2020 – січні 2021 років провів дослідження з питань доступу дітей з особливими освітніми потребами до інклюзивної освіти у Львівській області. За результатами дослідження, та з урахуванням консультацій, проведених на національному та регіональному рівнях, були розроблені рекомендації, спрямовані на вдосконалення практик впровадження інклюзивної освіти. Ці рекомендації та результати дослідження днями презентували в межах форуму для представників відділів освіти та керівництва територіальних громад. «Результати міжнародного дослідження ми уже презентували директорам інклюзивно-ресурсних центрів, але вони також будуть корисні громадам, аби ті могли забезпечити подальший розвиток послуг для дітей з особливими освітніми потребами. Дослідження акцентує на позитивних нюансах та показує на що варто звернути увагу», - розповіла головний спеціаліст департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Марія Васюник. Під час заходу в інтерактивному форматі обговорили також ключові для організації роботи питання, зокрема, щодо співпраці громад з ІРЦ, важливості проведення семінарів та серії тренінгів для представників громад, забезпечення підручниками та створення банку даних. «Щоб стратегічно планувати роботу на території, закладати кошти на програми та раціонально використовувати ресурси, громади повинні володіти всіма даними. Попри субвенцію, місцеві бюджети відповідають за фінансування великої кількості аспектів. Аби знати скільки коштів закладати на навчання дітей із особливими освітніми потребами, необхідно володіти всією картиною, зокрема, яка є потреба для формування послуг. Потреби можна визначити знаючи скільки дітей і яких категорій мешкає на території громади. Тоді можна буде формувати потребу і розуміти які послуги треба надавати», - акцентувала Марія Васюник. SURGe є проєктом технічної допомоги Уряду України та сприяє кращому плануванню і впровадженню реформ, орієнтованих на громадян. В межах проєкту впроваджується Ініціатива щодо розвитку послуг в громадах для дітей та сімей, діяльність якої спрямована на вдосконалення практик роботи з дітьми та їхніми сім’ями, розвиток необхідних для них послуг, удосконалення законодавства з питань захисту прав дитини та розвитку послуг.
Віталій Загайний перевірив хід будівництва інфраструктурних об’єктів проекту «ГорбоГори»
22 березня 2021
Заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний здійснив робочу поїздку за маршрутом реалізації інфраструктурного проєкту «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори». Під час поїздки Віталій Загайний оглянув будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в селі Липники, будівельний майданчик кемпінгу з агросадибою в селі Раковець, а також територію, відведену під будівництво туристичного кемпінгу «Центр «Місто майстрів» в селі Виняви. Також відвідав фермерський магазин «ГорбоГори» в м. Пустомити. «З державного бюджету на реалізацію проекту цьогоріч очікуються кошти в сумі 14 млн 873 тисяч грн. Сподіваємось, що кошти поступлять на рахунок виконавця у другому кварталі. А до того часу використовуватимемо співфінансування з обласного бюджету, оскільки обласна рада затвердила Комплексну програму підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, якою у 2021 році передбачено співфінансування проекту «ГорбоГори» в сумі 740 тисяч грн", - зазначив Віталій Загайний. Нагадаємо, проект «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» реалізовується на території Солонківської сільської і Пустомитівської міської рад Львівського району та передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; закупівлю сільськогосподарської і автомобільної техніки; прокладання маршрутів для активного туризму (2 велосипедні, 2 пішохідні, 1 кінний). Конкурсна комісія з відбору проектів, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету прийняла рішення щодо продовження терміну реалізації проєкту до кінця поточного року.
На Львівщині презентували повне видання творів Лесі Українки
11 березня 2021
Авторський колектив науковців Волинського університету імені Лесі Українки презентував сьогодні у Львівській ОДА повне академічне видання творів Лесі Українки. Повне видання, що складається із 14 томів, передали Львівщині із нагоди 150-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки. «Завдяки ентузіазму авторського колективу та усіх, хто сприяв цьому проекту, ми маємо нині унікальну можливість бачити повне академічне видання творів Лесі Українки. Цей рік присвячений ювілею великої поетеси. Такі проекти – це гідне пошанування наших світочів, літераторів, науковців. Першу збірку ми передамо науково-педагогічній бібліотеці, що знаходиться у колишньому маєтку Шептицьких, на вулиці Зеленій. Це буде символічний вчинок, що буде підкреслювати те, як наші генії – Леся Українка, Іван Франко, Митрополит Шептицький - будували своїми творами, своїми звершеннями Україну», - зазначив під час презентації директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Новинка є унікальною, оскільки попереднє «повне» видання було цензурованим і складалося з 12 томів. «Після 12-томника, що вийшов у радянський період нічого подібного ще не було. Подвиг і упорядників, і коментаторів створив цю знакову подію не лише для Волині а й для усієї України. Найціннішим у цьому виданні є його повнота. В ньому багато варіантів, звірки з рукописами, це дозволить відкривати для дослідників і для читачів Лесю Українку по-новому, оновить уявлення про велику поетесу. Видання важко переоцінити, особливо його вчасність та його актуальність», - наголосив директор Інституту Івана Франка НАН Євген Нахлік. Унікальним в цьому проекті є те, що одночасно було створено 14 редакційних команд, і ці команди працювали синхронно. «Неможливо уявити життя і творчість Лесі Українки без Волині. Ідея публікації та вивчення творчості була основною в роботі нашого університету. Наш університет має значний доробок творчості поетеси. Є оцифрована вся літературна спадщина Лесі Українки. Робота наших редакційних команд увінчалась успіхом, ми працювали без вихідних, без відпустки, але нам вдалось створити основу для виховання молоді. Адже від того наскільки наші діти будуть усвідомлювати своє значення в світі, свій патріотизм, буде залежати наше майбутнє», - акцентував ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось. Принципова відмінність видання — це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу. «Ми базувались на тих дослідженнях, які робили попередні покоління Волинської філологічної школи, але основну роботу зробили все-таки уже зараз. Проект трудомісткий, тому держава активно долучилась і ми отримали фінансування. Ми розуміли і терміни і обсяги, які ми мали зробити адже на весь проект було відведено лише 7 місяців. Авторські редакції складались переважно із науковців Волинського університету, але ми також залучали дослідників творчості і життя Лесі Українки з інших областей», - розповів проректор з навчальної роботи Волинського університету Юрій Громик. Видання створене у співпраці Українського інституту книги та Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України. Всі тексти подано з урахуванням авторського правопису. Фахівці працювали над тим, щоб усунути заангажованість у тлумаченні образів та сюжетів, характерну для видань радянського періоду. «Повне академічне видання – це наша спроба представити українцям їхню найвидатнішу письменницю у повному форматі. Для нас дороговказом були галичани, які дбають про пошанування Івана Франка. І ця відповідальність за людей своєї землі і потреба представити їх талант всій державі нас надихало. Цей 14-томник - це свідчення того, що може і що вміє українська наука. Сподіваюсь нам вдалось заповнити ту порожнечу, яка була у знаннях про Лесю Українку», - наголосив завідувач кафедри теорії літератури Волинського університету Сергій Романов. Шанувальники та дослідники творчості Лесі Українки в кожному томі зможуть прочитати не лише твори Лесі Українки, й розлогий науковий коментар, а ще ознайомитися зі зразками авторського рукопису, іконографією і живописом, першодруками тощо.
Агротуристичний кластер «ГорбоГори»: триває будівництво туристично-інформаційного центру у Липниках
10 листопада 2020
У селі Липники Пустомитівського району триває будівництво туристично - інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею. Станом на сьогодні тут проводять спорудження стін, вже здійснили попередню оплату будівельних робіт в сумі 705,6 тис грн. «З державного бюджету на реалізацію проекту скерували кошти в сумі 23 млн 497 тис грн в поточному році. Ще понад 1, 5 млн гривень - кошти з обласного. На наступному тижні приступаємо до будівництва другого об’єкту - кемпінгу з агросадибою в Раківці. Цей проєкт є дуже важливим для області, адже його втілення забезпечить нові робочі місця, сприятиме розвитку малого та середнього підприємництва та відпочинково - рекреаційної зони», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Бучко. Нагадаємо, проект «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» реалізовується на території трьох сільських рад Пустомитівського району та передбачає будівництво туристично-інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агросадиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; закупівлю сільськогосподарської техніки; прокладання маршрутів для активного туризму (2 велосипедні, 2 пішохідні, 1 кінний). Оксана Буй
Співачка Соломія Чубай презентує новий альбом «Колискові для Олекси. ІІ»
15 жовтня 2020
23 жовтня о 19:00 у Палаці культури Гната Хоткевича у Львові відбудеться казковий концерт та презентація нового альбому «Колискові для Олекси. ІІ» у межах унікального для України соціально-культурного інклюзивного проєкту Соломії Чубай. Колискові співатимуть та танцюватимуть: Соломія Чубай - вокал, Сашко Главацький – гітара, Ігор Гнидин – барабани, Андрій, Коник – бас-гітара, флейта, Том Луголообі - рояль, Гурт ROCKOKO, Національна капела «Дударик», керівник Дмитро Кацал. Диригує Євген Крук (INSO-Lviv), відеоарт: Олексій Хорошко. Основою концерту буде презентація нового альбому «Колискові для Олекси ||» Соломії Чубай. Ви поринете у світ неймовірної красивої музики та текстів на слова Лесі Українки, Грицька Чубая, Миколи Вінграновського, Платона Воронька та наших сучансиків: Івана Малковича, Катерина Міхаліциної, Жака Жаб’є, Олесі Мамчич, Андрія Содомори. Колискові Соломії Чубай - зцілюють, а історія про її сина Олексу та його Планету - зачаровує. Вперше в Україні за допомогою музики порушують тему саме розладів аутичного спектру. Це не просто музичний альбом «Колискові для Олекси» - це інклюзивний проект про дітей і для дітей, який має на меті краще пізнати світ дитини з аутизмом, привернути увагу до проблем таких дітей, об’єднати якомога більше батьків, які виховують дітей з аутизмом, змінити ставлення у суспільстві і не соромитись особливих дітей. Це не просто історія про сина співачки - Олексу з Синдромом Аспергера (високофункціональний аутизм) та його Планету - це музика для заспокоєння, настрою, відчуття внутрішнього щастя та гармонії. Альбом можна вмикати вдома, в машині, на дитячих святах, засинати та танцювати під нього Презентація відбудеться за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.
Проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» набирає обертів
9 жовтня 2020
Проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» активно реалізується. Розпочалася І черга будівництва Туристично - інформаційного центру з магазином і фермерською кав’ярнею в с. Липники, а саме залито фундамент. Крім цього, проведено тендери на закупівлю автомобіля рефрижератора для перевезення м’ясо-молочної продукції, автомобіля для перевезення риби, мікроавтобус для перевезення туристів. Нагадаємо, що раніше вже було закуплено автомобіль для перевезення овочів; відкрито фермерський магазин «ГорбоГори»; створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ГорбоГори», який об’єднує 33 члени; проведено два фестивалі «ГорбоГори»; створено сайт «ГорбоГори»; розроблено туристичні маршрути, в т.ч. 1 кінний. А також, з метою популяризації агротуристичного кластеру «ГорбоГори» та залучення потенційних туристів, збільшення продажів продуктів, що виробляється під місцевим брендом, відзнято рекламний ролик «ГорбоГори» запрошують». «Розвиток агрокластеру «ГорбоГори» має ряд плюсів для різних сфер. Для соціальної сфери – це створення нових робочих місць, розвиток відпочинково - рекреаційної зони, створення мережі сервісних підприємств. Для економічної – розвиток малого і середнього підприємництва, залучення туристичного потоку, додатковий дохід від обслуговування туристів і відпочиваючих, зростання бюджетних надходжень, залучення інвестицій. Для екологічної – загальне покращення стану довкілля», – зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко.
У Львові представили виставку "Королі і Люди"
2 жовтня 2020
Львівський історичний музей та Альянс Франсез у Львові в рамках фестивалю французької культури "Французька осінь 2020" презентували виставку "Королі і Люди" у приміщенні Кам'яниці Корнякта. Відкриття виставки відбулося за участі директора Альянс Франсес Ніколя Фасіно, президента Альянс Франсес Василя Кметя , директора Львівського історичного музею Романа Чмелика, представника департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Ярослава Музичка. На виставці представлені портрети знакових постатей французької історії та культури ― монархів, політичних, військових та релігійних діячів, письменників, поетів, драматургів, філософів, математиків, лікарів тощо. Назва «Королі і Люди» умовно поділяє їх на дві категорії, які можемо охарактеризувати як «від народження» та «за досягнення». «Королі» входили в аннали історії вже за фактом своєї появи на світ, оскільки престол успадковували при народженні. «Люди», навіть будучи аристократами, ставали відомими завдяки власним досягненням в тій чи іншій царині. Хронологічні рамки життя і діяльності персонажів виставки охоплюють період від VІІІ ст. до початку ХХ ст. Автор виставки – заступниця директора Львівського історичного музею Галина Скоропадова.