Деревообробні підрозділи лісогосподарських підприємств Львівщини виготовили продукції майже на 210 млн грн
Підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства переробили 139 тисяч кубометрів деревини за 9 місяців 2018 р. У натуральному еквіваленті – це продукція на 209,9 млн грн. Для порівняння – минулоріч ця сума була на 25% меншою (або на 52,4 млн грн).
Найбільші обсяги переробки, вже традиційно, у ДП «Бродівське лісове господарство» - там переробили 40 тисяч кубометрів деревини. На другому місці - ДП «Славське лісове господарство» з показником 33,5 тисяч м3.
Зазначимо також, що цього року Славський, Бродівськиий, Сколівський та Жовківський лісгоспи придбали нове деревообробне обладнання на загальну суму 3 млн грн. І до кінця року запланована подальша модернізація деревообробних цехів та збільшення обсягів переробки.
Ключові слова:
деревообробкаНовини за темою
Андрій Годик взяв участь у відкритті XXIII Міжнародної виставки «Деревообробка»
18 травня 2021
Сьогодні, 18 травня, свої двері відкрила XXIII Міжнародна виставка «Деревообробка». Участь у відкритті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Мені надзвичайно приємно брати участь у відкритті вже традиційної виставки присвяченій деревообробній галузі. Хочу зазначити, що вона, як і завжди, проводиться на надзвичайно високому рівні. Досвід попередніх років показує, що ця виставка є однією з найкращих в Україні, не виключенням є і цей рік. Деревообробна галузь і лісове господарство для Львівщини займають вагому нішу. Водночас якщо ми не будемо продовжувати обмін досвідом, не будемо вдосконалювати деревообробні процеси, не будемо виходити на іноземні ринки, ми не зможемо конкурувати. Львівська ОДА зі своєї сторони готова і надалі продовжувати підтримку деревообробної галузі, ініціативи щодо збільшення виробничих потужностей. Я щиро переконаний, що ця виставка матиме надзвичайно позитивний ефект, вона має стати тією платформою на якій кожен з вас налагодити нові контакти й за результатами цього підписати нові контракти. Дякую організаторам, а учасникам бажаю плідної співпраці»,- зазначив він. «Деревообробка» - спеціалізована виставка обладнання й інструменту для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості. Вона проводиться у Львові з 1998 року і є однією з перших в Україні виставок цієї тематики. Щорічно у травні виставка на 4 дні стає епіцентром зустрічей обміну досвідом та переговорів серед лісовиків, меблевиків і деревообробників. Учасники мають можливість представити свій бренд/компанію чисельній цільовій аудиторії, знайти нових клієнтів і зміцнити ділові відносини з уже наявними, продемонструвати весь спектр послуг своєї компанії та отримати миттєвий відгук. Цьогоріч захід триватиме до 21 травня.
На Львівщині розпочав роботу Всеукраїнський форум деревообробників та лісозаготівельників
15 травня 2019
Сьогодні, 15 травня, у межах Всеукраїнського форуму деревообробників та лісозаготівельників відбувся круглий стіл "Актуальні питання розвитку дервеообробної галузі України ". Участь у круглому столі взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів. "Належний обсяг деревини для наших підприємств та ціна на неї - одна з головних питань галузі. Львівська облдержадміністрація ставить собі пріоритети, серед яких: забезпечення відповідного обсягу деревини. Наш візит до Латвії дозволив нам вийти на новий рівень у питанні вирощування садивного матеріалу, ми поновлюємо вирощування деревини. Питання ціни - це питання ринку, але від того як розвивається ринок залежить вартість. Нові технології та обладнання - ключове питання для розвитку галузі. Обласна програма підвищення конкурентоспроможності Львівщини збільшуватиме розмір кредиту для дервеообробнника на закупівлю обладнання. Конкуренція, яка поглиблюватиметься вимагає кращого обладнання, кращих кадрів та новітнього мислення. Ринок спонукає бізнес піднімати зарплати, що сприяє новим робочим місцям та повернення людей з-за кордону. Детінізація триватиме і надалі, адже це наповнює бюджет та розвиває економічну ситуацію. Незаконні рубки та пилорами - 707суб'єктів, 184 з яких працюють з порушеннями. І асоціація і відповідний кластер, що був створений йдуть назустріч суб'єктам та допомагають працювати у правовому полі",- звернувся до фахівців галузі Роман Филипів. У межах круглого столу також порушили питання розвитку дервеообробної галузі, визначення пріоритетів у напрямі виробництва біоенергетики, пошуку та навчання кваліфікованих кадрів, а також впровадження новітніх технологій та інновацій на українських підприємствах.
На Львівщині презентували рейтинг деревообробних підприємств області
5 липня 2018
У Львівській ОДА відбулась зустріч з керівниками підприємств деревообробної галузі щодо забезпечення лісосировиною підприємств області. В межах зустрічі презентували «Рейтинг деревообробних підприємств Львівської області», розроблений департаментом економічної політики Львівської ОДА. Рейтинг сформували за 5-ти ключовими показниками: кількість найманих працівників - загальна кількість працюючих на підприємстві осіб, податкове навантаження - співвідношення валового доходу (виручки) до сплачених в бюджет податкових зобов’язань за звітний період, ефективність виробництва - співвідношення доходу від реалізованої продукції до загальної кількості найманих працівників, середня заробітна плата - середня заробітна плата за підсумком звітного періоду, глибина переробки деревини - співвідношення доходу від реалізації продукції до обсягу переробленої деревини. «Рейтинг є одним із інструментів забезпечення достатніми об’ємами лісосировини для забезпечення виробничих потреб і стимулювання провідних деревообробників області», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів. Подальші механізми та способи організаційно-матеріального заохочення кращих деревообробних підприємств напрацьовуватимуть департаментом економічної політики спільно з Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Асоціацією деревообробників та лісозаготівельників Львівщини під патронатом Ради лісового сектору, єдиним в Україні консультативно-дорадчим органом регіонального рівня у лісовій сфері.
На Львівщині стартувала XXI міжнародна виставка «Деревообробка»
22 травня 2018
Сьогодні, 22 травня, у приміщенні Південний EXPO, стартувала XXI міжнародна виставка «Деревообробка». Захід презентує обладнання й інструменти для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості з України та закордону. Участь у відкритті заходу взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Для Львівщини деревообробна галузь та лісове господарство є однією з основних, адже більше 80-ти відсотків площі Львівщини вкриті лісовими насадженнями. Саме тут виробляється і заготовляється деревина, це є 10-та частина валового регіонального продукту. Упродовж останніх двох років галузь динамічно розвивається. Збільшилась кількість підприємств, які задіяні в цій галузі, також сьогодні в ній працює майже 10 тисяч працівників. Кожен четвертий експортний долар Львівщини – це експортний потенціал деревообробної галузі і всіх супутніх галузей з цим пов'язаних. За ініціативи голови Львівської ОДА Олега Синютки на Львівщині працює служба інвестора і упродовж двох з половиною років 28 нових підприємств започаткували свою діяльність у деревообробній галузі. Сюди інвестовано більше 7-ми мільйонів євро і цю роботу ми будемо продовжувати. Сьогодні тут учасники із 9-ти європейських країн, і це платформа для нових контактів та напрацювань», - зазначив Ростислав Замлинський. Цьогорічна виставкова експозиція охопила широкий асортимент обладнання та матеріалів для обробки деревини і виробництва меблів, сучасні технології для української лісової галузі, модульні системи аспірації, обладнання лісосушильних камер, комплексні рішення з організації нових і модернізації діючих лісопильних цехів та деревообробних виробництв, великий вибір інструментів та розхідних матеріалів, програмний комплекс автоматизації меблевого виробництва, подрібнювачі вітчизняного виробництва, чималий асортимент високоякісної лакофарбової продукції для різних сфер застосування та багато іншого. В межах виставки вже відбулось засідання Ради лісового сектору та семінар «Австрійські рішення для інвентаризації лісів». Також в межах першого дня заплановано з’їзд Української Асоціації Деревообробного Обладнання. Серед заходів міжнародної виставки - інформаційний семінар присвячений тематиці сталого розвитку в сфері відповідального лісоуправління, ресурсокористування, проектування, будівництва та облаштування простору з деревини, ознайомлення з можливостями для бізнесу в межах ініціативи EU4Business, семінар «Кращі практики використання деревної біомаси для виробництва енергії», Work-shop «Механізм інтернет-продажів для деревообробної галузі» Виставка триватиме до 25 травня. Детальніша інформація за посиланням.
«Кожен п’ятий долар надходить в область від експорту продуктів переробки деревини», - Олег Синютка (+відео)
3 травня 2018
Кожен п’ятий долар надходить в область від експорту продуктів переробки деревини. Про це в ефірі телеканалу «Перший Західний» розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Якщо порівняти ситуацію з позаминулим роком, вона суттєво змінилася. Змінилася із точки зору переробки, тому що після заборони вивозу кругляку у нас відкрилося до десятка нових виробництв, де люди отримують суттєві заробітні плати. Другою важливою річчю є те, що кожен п’ятий долар легальної виручки від експорту, який приходить на Львівщину, є від експорту продуктів переробки деревини. Ці речі почали сьогодні розвиватись достатньо динамічно», - зазначив Олег Синютка. Зазначимо, що торік в області відкрили 84 підприємства, 26 з яких у галузі деревообробки та меблевого підприємства. Окрім цього, збільшилась і кількість найманих працівників та рівень середньої заробітної плати у деревообробній галузі. Додамо, що на Львівщині працюють близько 600 лісопереробних підприємств.
На Львівщині планують звести новий меблевий комбінат
3 травня 2018
Сьогодні, 3 травня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із засновником компанії “Фортіво” Фарманом Ісламлі, аби узгодити будівництво нових виробничих приміщень площею 20000 м² на базі ТзОВ “Меблевий комбінат “Стрий”. Очільник області відзначив актуальність розвитку деревообробної галузі у зв’язку із введенням обмеження на вивіз кругляка та зазначив, що обласна влада сприятиме відкриттю нових фабрик та комбінатів у цій галузі. «Галузь деревообробки на Львівщині та й в Україні загалом, зараз дуже затребувана. Кожен п’ятий експортний долар надходить у Львівську область від операцій пов’язаних із продукцією деревообробки», - наголосив під час зустрічі Олег Синютка. Гості ознайомили голову облдержадміністрації із специфікою роботи підприємства та планами розширяти свою діяльність. «Динаміка розвитку нашого підприємства дає нам можливість розширяти свою діяльність. У нові виробничі потужності плануємо інвестувати 3 мільйони доларів та впровадити новий проект у три етапи. Відтак, на першому етапі запустимо виробництво стільців для збуту у Європі та країнах Близького Сходу. Це дозволить створити більше сотні нових робочих місць», - зазначив Фарман Ісламлі. Завершити будівництво підприємства планують уже цього року.
Деревообробники Львівщини порушили питання забезпечення підприємств сировиною
8 лютого 2018
За ініціативою ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» відбулась робоча зустріч з деревообробниками Старосамбірського району. У зустрічі взяли участь представники малого та середнього деревообробного бізнесу Старосамбірського району. Основне питання, яке порушували деревообробники – недостатня кількість сировини для забезпечення роботи підприємств. Учасники зустрічі зійшлися на думці про потребу провести реєстр усіх деревообробних підприємств, що легально функціонують, та визначити точну потребу у сировині. При спільній взаємодії місцевих органів влади, лісогосподарських підприємств, місцевих деревообробників можна вирішити проблему забезпечення сировиною деревообробні підприємства району.