На Львівщині презентували рейтинг деревообробних підприємств області
У Львівській ОДА відбулась зустріч з керівниками підприємств деревообробної галузі щодо забезпечення лісосировиною підприємств області. В межах зустрічі презентували «Рейтинг деревообробних підприємств Львівської області», розроблений департаментом економічної політики Львівської ОДА.
Рейтинг сформували за 5-ти ключовими показниками: кількість найманих працівників - загальна кількість працюючих на підприємстві осіб, податкове навантаження - співвідношення валового доходу (виручки) до сплачених в бюджет податкових зобов’язань за звітний період, ефективність виробництва - співвідношення доходу від реалізованої продукції до загальної кількості найманих працівників, середня заробітна плата - середня заробітна плата за підсумком звітного періоду, глибина переробки деревини - співвідношення доходу від реалізації продукції до обсягу переробленої деревини.
«Рейтинг є одним із інструментів забезпечення достатніми об’ємами лісосировини для забезпечення виробничих потреб і стимулювання провідних деревообробників області», - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.
Подальші механізми та способи організаційно-матеріального заохочення кращих деревообробних підприємств напрацьовуватимуть департаментом економічної політики спільно з Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Асоціацією деревообробників та лісозаготівельників Львівщини під патронатом Ради лісового сектору, єдиним в Україні консультативно-дорадчим органом регіонального рівня у лісовій сфері.
Новини за темою
У десятку найкращих спортивних шкіл України увійшов «Веслярик» Львівщини
28 квітня 2022
Щорічно Міністерство молоді та спорту України визначає рейтинги найкращих дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву в Україні. Винятком став лише минулий рік – рейтинг не формували, оскільки об‘єктивно визначити найкращих у час коронавірусу та посилених карантинних обмежень було неможливо. Так, у десятку найкращих спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву вперше за багато років потрапила спортивна школа «Веслярик». Одним з пріоритетних видів спорту у школі є веслування. Заклад має власну веслувальну базу у селі Наварія на Пустомитівщині. Як вона виглядає, можна побачити тут. У школі також виховують чемпіонів з боксу, вільної боротьби, важкої атлетики, дзюдо, кінного спорту, легкої атлетики, стрільби з лука та настільного тенісу. На одинадцятій позиції опинилася КДЮСШ №1 СКА. Тут навчають спортивної та художньої гімнастики, стрільби з лука, стрільби кульової, сучасного п’ятиборства та триатлону. На вісімнадцятій – СДЮШОР №1 з веслування та важкої атлетики. Першою в Україні стала Сумська спеціалізована спортивна школа. У 25 найкращих в Україні дитячо-юнацьких спортивних шкіл увійшли Львівська обласна дитячо-юнацька школа (більше про її діяльність можна дізнатись тут) та дитячо-юнацька спортивна школа імені Віктора Чукаріна міста Львова. 38 позицію в рейтингу зайняла Дитячо-юнацька спортивна школа ім. Георгія Прокопенка. Загалом у рейтингу – понад 400 спортивних шкіл. Перше ж місце у рейтингу України посідає Київська ДЮСШ. «Рейтинг формується на основі показників спортсменів усіх відділень школи на національних змаганнях. Спортивні заклади Львівщини стабільно зберігають високі позиції, демонструючи позитивну тенденцію до зростання», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім‘як. Ознайомитись з рейтингом можна за посиланням.
“Львівщина – у п’ятірці лідерів за динамікою надходжень до місцевих бюджетів”, - Максим Козицький
12 січня 2022
За підсумками 2021 року Львівщина зайняла лідируючі позиції у рейтингу регіонів України за динамікою надходжень податків і платежів до місцевих бюджетів. Склали рейтинг у Міністерстві фінансів України. «За динамікою надходжень до загального фонду Львівщина на четвертому місці. Нагадаю, що упродовж року область поступово піднімалася в рейтингу – ще на початку року ми були п'ятнадцяті, а станом на 1 грудня – п'яті. Фінансова стабільність області, її соціально-економічний розвиток значною мірою обумовлені податковими надходженнями до обласного та місцевих бюджетів. Тому важливою є стабільна і позитивна динаміка надходження податкових платежів до бюджету», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. За динамікою надходжень основного джерела – податку на доходи фізичних осіб – Львівщина, порівняно з 1 грудня, піднялася на дві позиції – з сьомого на п'яте місце. При тому, що за підсумками першого кварталу була на 24-му місці. Як і раніше, за темпами зростання надходжень єдиного податку Львівщина – друга в Україні після м. Києва. Зазначимо, що у 2021 році до загального фонду бюджету області надійшло 20,9 млрд грн, в тому числі: податку на доходи фізичних осіб – 13,2 млрд грн, єдиного податку – 3,2 млрд грн.
Львівщина очолила рейтинг областей у розвитку велоспорту на треку
24 листопада 2021
Федерація велосипедного спорту України уклала рейтинг областей за розвитком велосипедного спорту на треку. Львівщина у ньому опинилась на першому місці з загальною сумою очок майже 60 тисяч. У Харківської області, яка опинилась на другому місці, 41 балів. До рейтингу сумували результати виступів спортсменів області на Олімпійських Іграх, чемпіонатах світу, Європи та України. До уваги брались результати дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Також враховувались перемоги дорослих спортсменів на кубках світу, Європи та України. Левову частку очок для Львівщини принесла 25-річна Олена Старікова. На Олімпійських Іграх у Токіо в індивідуальному жіночому спринті спортсменка фінішувала другою. Велосипедистка також стала четвертою у фінальному заїзді гонки кейрін. У жовтня Олена виборола срібло на чемпіонаті Європи з велоспорту у дисципліні кейрін. Раніше атлетка також стала чемпіонкою Європи. Саме Олена очолила рейтинг найкращих трекових велосипедистів України у 2021 році. Тренується у Львівській школі вищої спортивної майстерності та проходить військову службу на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони. Тренує спортсменку заслужений тренер України – Євген Болібрух.
Славська і Львівська громади лідирують за фінансовими показниками
28 жовтня 2021
За підсумками дев’яти місяців поточного року департамент фінансів облдержадміністрації склав черговий рейтинг територіальних громад за окремими фінансовими показниками (динаміка доходів з/ф, індекс податкоспроможності, рівень дотаційності бюджетів та ін.). «Рейтинг другий квартал поспіль очолюють - Славська і Львівська громади. Це є свідченням фінансового забезпечення і достатніх джерел наповнення та раціональне виконання видаткової частини місцевих бюджетів. Як і в рейтингу за перше півріччя, твердо на своїх позиціях розмістилися Пустомитівська, Солонківська територіальні громади. Своїми позиціями помінялися Стрийська та Мурованська (остання опустилися з 5 на 6), Підберізцівська і Зимноводівська громади (остання опустилася зі 7 на 8). Без змін замикають десятку Червоноградська і Жовтанецька громади», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Олег Демків. У бюджетах 18 територіальних громад ще бракує коштів на виплату заробітної плати у бюджетній сфері. Хоча порівняно із першим півріччям дефіцит ліквідовано на 60 млн грн і становить понад 70 млн гривень. Найближчим часом ситуація може змінитися і на жаль не в кращу сторону, адже на це є певні причини. Основні з яких - це ріст цін і тарифів на енергоносії та прийняте урядом рішення з 30 жовтня переходу Львівської області до червоної зони карантину», - зазначив Олег Демків. Детальніше з рейтингом можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/mistsevi_byudzhety
Для закладів профтехосвіти області затвердили критерії оцінювання
5 жовтня 2021
У департаменті освіти і науки затвердили критерії оцінювання закладів професійно-технічної освіти. В області стартувала ініціатива систематичного і послідовного проведення рейтингового оцінювання закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Рейтингування закладів дозволить запровадити об’єктивну методику визначення ефективного управління закладами. «Таке рейтингування дозволить нам розуміти, які заклади динамічно розвиваються, а які потребують підтримки зі сторони. Є кілька показників, які допоможуть нам вдосконалювати систему профтехосвіти. Окрім того, заклади, які будуть в лідерах рейтингу зможуть ділитись досвідом з менш успішними. Це перш за все інструмент для покращення ситуації із управлінням та розвитком наших закладів», - розповів директор департаменту освіти Олег Паска. При оцінюванні закладів звертатимуть увагу на виконання регіонального замовлення, наповнення спецфонду, залучення грантів, застосування дуальної форми під час навчання тощо. Зазначимо, нещодавно також розробили Порядок рейтингового оцінювання ефективності управління системами освіти територіальних громад області.
До рейтингу найкращих університетів світу від журналу Times Higher Education потрапили два ВНЗ Львова
3 вересня 2021
Десять закладів вищої освіти України потрапили до щорічного рейтингу кращих університетів світу, який опублікував Журнал Times Higher Education. З-поміж усіх українських ВНЗ до списку потрапили також два університети Львова. Українські університети серед світових закладів розташувалися на таких позиціях: Сумський державний університет – 501-600 місце; Національний університет «Львівська політехніка» – 601-800 місце; Харківський національний університет радіоелектроніки – 1001-1200 місце; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара – 1201+ місце; Львівський національний університет імені Івана Франка – 1201+ місце; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 1201+ місце; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 1201+ місце; Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 1201+ місце; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 1201+ місце; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – 1201+ місце; Довідково: Times Higher Education World University Rankings 2022 охоплює більш ніж 1600 університетів з 99 країн і територій. Рейтинг ґрунтується на 13 ретельно вивірених показниках ефективності, які вимірюють результати діяльності установи у чотирьох сферах: викладання, дослідження, передача знань та міжнародні перспективи. Для цьогорічного рейтингу видання проаналізувало понад 108 мільйонів цитувань у більш ніж 14,4 мільйона наукових публікацій майже 22 тис. вчених у всьому світі. Загалом зібрано понад 430 тис. точок даних з більш ніж 2100 установ, які подали дані.
Славська, Підберізцівська та Мурованська громади – лідери області за доходами бюджету
13 серпня 2021
За підсумками семи місяців поточного року департамент фінансів облдержадміністрації провів аналіз показників дохідної частини бюджетів територіальних громад області та сформував рейтинг. Стосовно доходів бюджету в січні-липні лідерами серед громад області стали: Славська, Підберізцівська, Мурованська, Івано-Франківська, Новояворівська, Солонківська, Сокільницька, Шегинівська, Пустомитівська і Трускавецька громади. За рівнем виконання річного плану надходження податків до загального фонду бюджету - Підберізцівська, Куликівська, Боринська, Славська, Новояворівська, Комарнівська, Розвадівська, Східницька, Меденицька та Сокільницька громади. Найнижчі місця рейтингу територіальних громад Львівщини за показниками доходів на 1 серпня посіли Стрілківська, Добросинсько-Магерівська, Белзька, Журавненська, Козівська, Великомостівська, Ходорівська, Рудківська, Мостиська і Жовківська громади. Детальінше з показниками виконання місцевих бюджетів можна ознайомитися за посиланням.
Команда аналітичного центру DiXi Group запрезентує рейтинг постачальників газу
21 липня 2021
23 липня центр DiXi Group презентує результати пілотного продукту - Рейтинг постачальників газу. Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Дослідження є пілотним виданням рейтингу, яке спрямоване на розвиток роздрібного ринку газу через активізацію конкуренції. Рейтинг може бути цікавий як для постачальників, так і для споживачів природного газу. Адже завдяки йому постачальники матимуть доступ до оцінки роботи конкурентів, що сприятиме удосконаленню комерційної діяльності постачальників з орієнтацією на потреби споживачів, а споживач − отримає доступ до інформації щодо онлайн-сервісів, комерційних пропозицій, прозорості та ділової активності постачальників. Команда проєкту планує здійснювати рейтингування двічі на рік для відстеження прогресу постачальників та змін на ринку. Захід відбудеться в межах проєкту USAID «Прозорість Енергетичного Сектору», який реалізовує ГО «ДІКСІ ГРУП». Захід проведуть на онлайн-платформі Zoom. Початок об 11:00 год. Для участі у заході потрібно зареєструватись до 16:00 год 22 липня за посиланням.
Львівщина займає шосту позицію в Україні за соціально-економічними показниками
23 Червня 2021
За підсумками оцінки соціально-економічного розвитку областей України за січень-березень 2021 року, Львівська область зайняла 6 місце за усіма напрямами. Цей показник залишається стабільним ще за торішніми підсумками. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, попри нестабільну економічну ситуацію, поширення COVID-19 та тривалий час локдауну, в I кварталі 2021 року вдалось зберегти позитивні тенденції щодо динаміки основних соціально-економічних показників у ключових сферах розвитку області. Оцінювали за 24 показниками, що характеризують ситуацію у 6 напрямах різних сфер соціально-економічного розвитку регіонів: Економічна ефективність; інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця; фінансова самодостатність; ефективність ринку праці; розвиток інфраструктури; відновлювана енергетика та енергоефективність. За підсумками січня-березня 2021 року зафіксовано позитивну динаміку щодо обсягу виробництва валової продукції сільського господарства, в порівняні з аналогічним періодом 2020 року, ріст на 2,7% - 3 місце. У звітному періоді спостерігається зменшення податкового боргу за грошовими зобов’язаннями платників податків на 14,2 % - 4 місце. За напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність», що характеризує стан впровадження заходів з енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Львівщина зайняла 2 місце, зокрема зросла частка сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива в регіонах до загальної потужності котелень регіону на 23,5 % (4 місце). Рівень безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією МОП) склав 7,6 % - 5 місце. У розрізі регіонів в області спостерігалося збільшення обсягу виробництва будівельної продукції на одну особу – 6 місце. Довідково: моніторинг зробили у Міністерстві розвитку громад та територій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» та опубліковано на сайті міністерства.
Львівський університет вперше увійшов до рейтингу найкращих закладів вищої освіти світу
11 Червня 2021
Вісім українських закладів вищої освіти потрапили в рейтинг QS World University Rankings 2022. Цьогорічний рейтинг університетів – найбільший за весь час існування дослідження. До нього увійшли 1300 закладів вищої освіти. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України. Найвищу позицію в рейтингу серед українських ЗВО, за результатами цьогорічного дослідження, посідає Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (511-520 позиція). Інші вітчизняні університети, що взяли участь у дослідженні, посідають такі позиції в рейтингу: Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 601-650 позиція; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» – 651-700 позиція; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 701-750 позиція; Сумський державний університет – 701-750 позиція; Національний університет «Львівська політехніка» – 801-1000 позиція; Національний університет «Києво-Могилянська академія» – 1001-1200 позиція; Львівський національний університет імені Івана Франка, який вперше увійшов до рейтингу, – 1001-1200 позиція. Найвищу позицію в рейтингу вже десятий рік поспіль посідає Массачусетський технологічний інститут. Довідково: QS World University Rankings – рейтинг університетів світу, що був започаткований у 2004 році, перетворився в авторитетний інструмент порівняльних даних про ефективність університетів.
Львівщина – у трійці найпопулярніших туристичних місць в Україні
8 Червня 2021
За результатами соціологічного дослідження Міністерства культури та інформаційної політики Львівська область потрапила до топ-3 найпопулярніших туристичних напрямків України (на другому місці після Одещини). Також регіон увійшов до 5 напрямків, які б українці хотіли відвідати у майбутньому. Безпосередньо у рейтингу найцікавіших українських пам’яток друге місце посіла стара частина міста Львова (відзначили 34,8% опитаних) і четверте – Карпатські гори (19,7%). До рейтингу популярних природних заповідників України потрапило «Розточчя», що в Яворівському районі. «Друге місце після відомої морським відпочинком Одещини – достойний результат, - коментує Максим Козицький, голова Львівської облдержадміністрації. - Це певний підсумок, оцінка важливості нашої щоденної роботи за різними напрямками. По-перше, креативність у підході в облаштуванні самого об’єкту, так званого «туристичного магніту» - він має бути багатофункціональним та унікальним. По-друге, туризм – це завжди про інфраструктуру. До кожного об’єкту треба добратися. А це вже транспорт і дороги, на місці – можливість для тимчасового поселення. Ще й важливо зацікавити гостя, щоб він захотів залишитись у цій місцевості довше. І ключове – гостинність людей, адже саме люди додають тої важливої цінності в подорожі нашим гостям». До слова, до державної програми «Велике будівництво» увійшли 12 об’єктів для реставрації (палаци, замки, об’єкти Белзького заповідника). Активізує туристичні потоки у гірську місцевість також дорожній проєкт «Малого Карпатського кола».
Львівщина - 5-та в Україні за соціально-економічними показниками
19 травня 2021
За підсумками щорічного моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів України за 2020 рік, Львівська область зайняла 5 місце за усіма напрямами оцінки. Порівняно з 2019 роком Львівщина піднялася у рейтингу на 3 сходинки. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, що незважаючи на нестабільну економічну ситуацію, поширення COVID-19 та тривалий час локдауну, у 2020 році збережено позитивні тенденції щодо динаміки основних соціально-економічних показників в ключових сферах розвитку області. Зокрема, 1 місце - за показниками: індекс промислової продукції (105,4%); частка випускників шкіл звітного року з атестатом про повну загальну середню освіту, 74,2% до загальної чисельності осіб, прийнятих на початковий цикл навчання до вищих навчальних закладів IIIIV рівня акредитації; частка випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які отримали за результатами ЗНО з української мови та літератури 160 балів і вище, 35,9% до загальної кількості учнів, що проходили тестування з української мови та літератури; 2 місце - за часткою випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які отримали за результатами ЗНО з іноземної мови 160 балів і вище, 36,7% до загальної кількості учнів, що проходили тестування з іноземної мови; 3 місце - за часткою сільських домогосподарств, які мають доступ до Інтернету вдома, 59,8% до загальної кількості таких домогосподарств; 4 місце - за загальним коефіцієнтом вибуття сільського населення, у розрахунку на 10 тис. осіб наявного сільського населення (83,6 проміле); за часткою сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива в регіоні, 23,5% до загальної потужності котелень регіону; 5 місце - за середньою очікуваною тривалістю життя при народженні (73,45 років); за індексом будівельної продукції будівництва (122,7%); за рівнем безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією Міжнародної організації праці), 7,6% до економічно активного населення відповідного віку; за рівнем охоплення соціальними послугами осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, територіальними центрами соціального обслуговування, 99,99% до загальної кількості таких осіб. Довідково: моніторинг проведено Міністерством розвитку громад та територій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» та опубліковано на сайті міністерства