На Львівщині стартував патріотичний квест
Сьогодні, 1 листопада, з нагоди відзначення 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки у Львові молодь із різних вишів України візьме участь у патріотичному квесті.
“Ми дуже мало знаємо свою історію, оскільки її замовчували впродовж десятиліть, тому такий квест покликаний поглибити знання молоді про визначні сторінки нашої історії. Минулого року ми започаткували обласний квест, а цьогоріч відбудеться загальнонаціональний захід, де буде залучено багато молоді. Взяти участь у грі зголосились команди багатьох вищих навчальних закладів України. Переможці та учасники отримають і заохочувальні, і цінні призи”, – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
Учасники сформували команди, які виконуватимуть завдання на окремих локаціях. Серед правил квесту зазначено, що усі запитання стосуються історії ЗУНР та Львова, а кожна із команд матиме власний маршрут.
Фінал квесту відбудеться о 16:00 год.
Та команда, що за підсумками отримає найбільше балів, стане переможцем. Команди-переможців відзначать ввечері у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету імені Соломії Крушельницької під час презентація мистецького проекту “Історія сили. Музичний літопис ЗУНР”.
Новини за темою
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2021
Сьогодні, 1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 103-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськості поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА, які поховані на Личаківському кладовищі. «Синьо-жовтими прапорами замайоріла Львівська ратуша 1 листопада 1918 року. А за нею і всі інші важливі урядові установи краю. 103 роки тому Львів здійснив Листопадовий Зрив, а далі - проголосив Західноукраїнську Народну республіку. У цей же та наступні дні українські активісти і підрозділи Українських січових стрільців перейняли владу у Станіславові, Тернополі, Золочеві, Сокалі, Раві-Руській, Коломиї, Снятині, Печеніжині, Бориславі та інших містах і містечках Галичини. «Волею українського народу утворилася на українських землях Австро-Угорської монархії Українська Держава. Найвищою державною властю Української Держави є Українська Національна Рада. З нинішнім днем Українська Національна Рада обняла владу в столичнім місті Львові і на цілій території Української Держави», - такі слова відозви Української Національної Ради. Для всіх наступних поколінь - і тих, які були, і тих, які будуть після нас, дуже важлива ця перемога. І як приклад тактичних вольових дій, і як приклад великих особистостей, котрих ми маємо за взірець. Саме маємо, як показує новітня історія України. Хай не бракне нам, як і їм, рішучості, твердої певності і віри в Україну. Дай, Боже, нам сил іти лише вперед, відповідати за свої дії і відстоювати свою державу на рівні дипломатії та на полі бою!!", - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та Героїв, загиблих під час проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України, на полі почесних поховань № 76 – до їх могил поклали квіти. Також учасники заходу взяли участь у поминальній панахиді.
На території парку «Знесіння» для дітей-сиріт провели історико-екологічний квест
20 вересня 2021
Вихідними на території РЛП «Знесіння» відбувся історико-екологічний квест «Стежинами локальної історії». Захід провели для дітей-сиріт з метою зацікавити їх та поглибити знання з історії рідного краю. Подія відбулася у форматі інтерактивної історичної реконструкції, де герої історії України та Львівщини зокрема, розповідали дітям про основні моменти історичних епох, вели діалог про події того часу та дали змогу учасникам вдягнути обладунки та ознайомитися з озброєнням тих часів, зокрема і повправлятися в майстерності зі стрільби з лука. Загалом учасникам вдалося відвідати шість локацій: - Знахар (ознайомлення з рослинами рідного краю та приготування чаю); - Привид Епохи (вікторина історичної тематики); - Табір Лицарів (ознайомлення з інвентарем середньовічних часів); - Могила воїнів (реконструкція нападу поляків на воїнів УГА); - Мольфар (майстер-клас гри на дримбі, співи на галявині); - Локація новітньої історії (огляд разом з ветеранами Добровольчого Українського Корпусу Правий Сектор зброї та засобів захисту). На згадку про подію учасники отримали подарунки. Подія відбулась за підтримки управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, а організаторами стали ГО «Коло честі», Благодійний Фонд «Уляни Кузик», Правий Сектор/Львівщина, Чорна Галич, Товариство пошуку жертв війни «ПАМ'ЯТЬ» та Chivalric Order of Paladins/Лицарський Орден Паладинів.
Туристичний захід «ПоРа на квест!» об’єднав 70 молодих людей з різних куточків Львівщини
7 вересня 2021
Цими вихідними у селі Березина Стрийського району вчетверте відбувся дводенний туристичний квест «ПоРа на квест!». Захід об’єднав 70 учасників з містечок та сіл Львівщини. Його мета – популяризація здорового та активного способу відпочинку. У перший день команди здолали 15-кілометровий сплав річкою Дністер, послухали семінар про порятунок на воді, особливий акцент якого – як самому не втопитись, намагаючись врятувати людину та лекцію про лідерство – навчались бути справжніми лідерами і вирішувати різні конфліктні ситуації, переконувати людей, об'єднувати та вести за собою. Активний день для учасників закінчився переглядом мотиваційного фільму просто неба про відчайдушних спелеологів. «Цільовою аудиторією цього заходу є молоді люди. Важливо, щоб вони були згуртовані, сформували власну життєву позицію і вміли її відстоювати. Для мене, як організатора, важливо, щоб молодь знаходила своїх однодумців, гуртувалась та разом вирішувала спільні проблеми. Саме цього ми і навчаємо впродовж двох днів квесту» - зазначив Святослав Якимович, співорганізатор квесту. Наступний день розпочався із командних змагань. Учасники підкорювали скеледром, грали у бігбол, карпатський футбол, ходили на «лижах», боролись на купинах та проходили етап решето. «На Львівщині реалізовується велика кількість молодіжний проєктів і кожен з них важливим. «ПоРа на квест!» варто відзначити тим, що вже вчетверте дозволяє учасникам упродовж двох днів випробувати свої фізичні сили та витривалість, навчитись швидко приймати правильні рішення, відчути дух командної роботи, активно провести час, знайти нових друзів та однодумців і звичайно, отримати заслужені нагороди у кінці проєкту, що є таким важливим для кожного учасника», – зазначила Ольга Сподарик, фахівчиня відділу молодіжної політики Львівської ОДА. Щоб перемогти, кожній команді важливо було згуртуватись, забувши про особисту вигоду і діяти в інтересах команди. «ПоРа на квест!» реалізувала Львівська міська громадська організація «Туристсько-спортивний клуб «Манівці» за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА в межах конкурсу молодіжних проєктів обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки.
Андрій Годик привітав переможців квест-гри "Во Єдино!"
27 січня 2021
Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик привітав переможців квесту «Во Єдино!» та вручив їм пам’ятні подарунки. Квест-гра проходила у Львові упродовж 22-24 січня з нагоди відзначення 102-ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Участь у грі могли взяти усі охочі. Організатори аматорського спортивно-інтелектуального змагання – Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації. Усі 10 локацій квесту були розташовані недалеко від центру Львова. На кожній з них була розміщена наліпка з QR-кодом, скануючи та переходячи за яким, учасники отримували наступні завдання. Загалом у квесті взяли участь 12 команд. Усі учасники мали змогу позмагатись у знаннях історії, а також якнайкраще проявити кмітливість, логічне мислення, організаторські та творчі здібності. Переможцями стали 4 команди: 1-ше місце – «Гепарди»; 2-ге місце – «Команда»; 3-тє місце розділили одразу 2 команди – «Сплюхи» та «Діти Франкові». Наталія Калакун
Активну молодь запрошують до участі у квесті «Во Єдино!» приуроченому відзначенню Дня Соборності України
19 січня 2021
22-24 січня 2021 року з нагоди відзначення Дня Соборності України та 102‑ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у Львові проведуть квест «Во Єдино!». Організаторами аматорського спортивно-інтелектуального змагання є Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації. «Квест - це гарна можливість не тільки показати свої вміння та навички, але й отримати класні емоції та враження від гри, а також перевірити свої знання з історії Українського державотворення, зокрема історію проголошення Соборної України», - зазначають у департаменті. Долучитися можуть усі охочі. Для цього необхідно мати команду (2‑4 людини) та попередньо заповнити google-форму за посиланням. Всього буде 10 локацій квесту. Всі вони розташовані недалеко від центру Львова. На кожній з них буде розміщена наліпка з QR-кодом, скануючи та переходячи за яким, учасники отримають наступне завдання. Комунікація з учасниками квесту відбуватиметься за допомогою чат-бота у соціальній мережі Telegram. Саме туди команди надсилатимуть фото з місць розташування пунктів квесту, на яких були та скріншоти трекера з маршрутом та часом проходження квесту. Команда під час проходження квесту має включити трекер або будь-який додаток для бігу, що фіксуватиме пересування. У чат-бот також надсилатимуть результати та іншу додаткову інформацію. Три команди з найкращим часом проходження і стануть переможцями. Контактна особа: Уляна Кирилів, тел. 0990745397. Наталія Калакун
Львівщина урочисто відзначила річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2020
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбулися заходи з нагоди відзначення 102-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. "Утворення Західноукраїнської Народної Республіки було важливим етапом створення єдиної соборної України та потужним фундаментом державницько-правової розбудови нашої держави. Сьогодні приклад героїчної боротьби творців Західноукраїнської Народної Республіки наслідують незламні українські воїни, які мужньо протистоять агресору на Сході України. І вони обов’язково вистоять, обов’язково переможуть! То ж будьмо гідними наших Героїв! Слава Україні! Героям Слава!", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76, а також провели чин панахиди.
У Регіональному ландшафтному парку «Знесіння» відбувся історичний квест «Стежками локальної історії»
21 вересня 2020
У суботу, 19 вересня, у Регіональному ландшафтному парку «Знесіння» відбувся історичний квест «Стежками локальної історії». Захід організовано БО «БФ «Кузик Уляни» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Участь у заході взяли 21 дитина-сирота з різних районів області. Основною метою заходу було поглиблення знань історії України та краю, шляхом проведення ігрового просвітницького квесту. Також учасники квесту мали змогу: - наглядно вивчати елементів історії; - ознайомитись з польовим побутом українського середньовіччя; - ознайомитись з елементами одягу та зброї різних часових періодів Галичини; - ознайомитись з легендами краю. Загалом було створено шість локацій в парку: 1 Локація «Знахар», де дітей частували чаєм та розповідали стародавні рецепти українців. 2 Локація «Привид Епохи», де дітям задавали історичні загадки. 3 Локація «Табір Лицарів», де для дітей відтворили табір середньовічних лицарів, також діти подивилися бій на мечах, стріляли з лука, приміряли обладунки. 4 Локація «Могила воїнів», де відбулась реконструкція бою воїнів УГА. 5 Локація «Мольфар», де на дітей чекав майстер-клас гри на дримбі та заспіви на галявині. 6 Локація «Новітня історія», де діти разом з ветеранами Добровольчого Українського Корпусу «Правий Сектор» оглянули макети зброї та засоби захисту. На згадку про квест діти отримали сертифікати та подарунки. Проект «Історичний квест «Стежками локальної історії»» від благодійної організації «Благодійний фонд «Кузик Уляни» є одним з переможців конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики та протидії торгівлі людьми, розроблених інститутами громадянського суспільства та благодійними організаціями, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році.
На Львівщині організували інтерактивний табір для сімей, в яких є особи з інвалідністю
16 вересня 2020
Учора, 15 вересня, у м. Великі Мости відбувся інтерактивний табір для сімей, в яких є особи з інвалідністю. Захід організовано Червоноградською міською громадською організацією неповносправної молоді «Ніка» за підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Захід відбувся у спортивно – туристичному комплексі «Під дубом». Учасниками заходу стали 30 осіб з числа сімей, в яких є особи з інвалідністю, з різних куточків області. Першим етапом табору було плавання у байдарках, після чого відбувся захоплюючий квест «Пошук скарбів козаків». Під час перебування в таборі також проведені змагання з дартсу. На згадку про табір учасники отримали пам’ятні сувеніри. Проект «Інтерактивний табір для сімей, в яких є особи з інвалідністю» Червоноградської міської громадської організації неповносправної молоді «Ніка» є одним з переможців конкурсу з визначення проектів (заходів) у галузі сімейної політики та протидії торгівлі людьми, розроблених інститутами громадянського суспільства та благодійними організаціями, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2020 році.
До 101-ї річниці проголошення ЗУНР організували театралізоване військово-історичне дійство
3 листопада 2019
Сьогодні, 3 листопада, у сквері "На валах" відбулося театралізоване військово-історичне дійство "Бої за Львів". Динамічна реконструкція спогадів про героїчну боротьбу українських вояків зібрала глядачів з усієї Львівщини. Захід приурочили до відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Організатор – громадська організація “Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”. Зазначимо, що захід став переможцем конкурсу проектів для інститутів громадянського суспільства, який проводиться в межах реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки у 2019 році.
На Янівському кладовищі вшанували героїв Листопадового Чину
1 листопада 2019
Сьогодні, 1 листопада, з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі відбулось урочисте віче, під час якого вшанували борців за волю України. Студентство і громадськість поклали квіти до Меморіалу УГА та УСС, опісля чого відбулась панахида за всіма, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. “Історія України непроста, українці у всі часи мріяли мати власну, сильну, незалежну державу. Сьогодні – 101-ша річниця Західноукраїнської Народної Республіки – це мужній подвиг хлопців, які боролись за свою державу. Дуже приємно, що у сьогоднішніх заходах багато людей різного віку, особливо тішить око наша молодь, студентство, яке прийшло сюди, щоб вшанувати героїв. Мусимо пам’ятати, що ми сьогодні тут завдяки нашим героям. Ми усі, і політики, і громадськість,повинні докласти зусиль, щоб ця війна закінчилась, але завершитись вона має нашою перемогою, без жодного метра втрати території. Окупант повинен піти геть, бо українці є миролюбною, європейською нацією. Дякуємо кожному, хто захищає українські кордони. Ми повинні плекати пам'ять про тих, хто сто один рік тому віддав своє життя за нашу незалежну, вільну, суверенну Україну”, - зазначив Іван Собко. Нагадаємо, сьогодні також представники влади разом з громадськістю вшанували героїв Листопадового Чину на Личаківському кладовищі.
У Львові погасили марку до 101-ї річниці ЗУНР та 70-річчя марок підпільної пошти України
1 листопада 2019
У п’ятницю, 1 листопада, у Львівській ОДА відбулось урочисте спецпогашення поштової марки з нагоди 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 70-річчя марок підпільної пошти України. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, директор Львіської філії АТ «Укрпошта» Микола Ростов, член асоціації філателістів Львівщини Олександр Жарівський. «Ми навіть не усвідомлюємо усю цінність та унікальність проведення процедури погашення марки. Переконаний, що із роками ці марки лише зростатимуть у своїй цінності, адже по них ми вже можемо вивчати нашу історію. Дякую Укрпошті за те, що вболіваєте за українську філателістику», - наголосив під час заходу Тарас Грень. Спецпогашення – це погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій. Відмінністю від стандартних поштових штемпелів є зовнішнє оформлення. Спецпогашення має особливе значення для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти. ДП «Укрпошта» традиційно відзначає найважливіші події погашенням поштових марок та конвертів спеціально виготовленим до урочистої дати поштовим штемпелем, який дійсний лише один день.
Львівщина урочисто відзначає 101-у річницю утворення Західноукраїнської Народної Республіки
1 листопада 2019
Сьогодні,1 листопада, на Львівщині відбуваються заходи з нагоди відзначення 101-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтак, представники влади та громадськість поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, а також до могил Дмитра Вітовського – Держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових Стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА на Личаківському кладовищі. Опісля вшанували пам'ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та сучасних Героїв на полі почесних поховань № 76. Зазначимо, також сьогодні відбудеться масштабна Студентська хода від Франкового університету до Янівського кладовища.