На Львівщині збудують 43 нові амбулаторії загальної практики сімейної медицини (+відео)
Сьогодні, 5 листопада, відбулась селекторна нарада під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка щодо стану реалізації проектів будівництва сільських лікарських амбулаторій.
На сьогодні наказами Мінрегіону затверджено 512 проектів нового будівництва амбулаторій у всіх регіонах. Зокрема на Львівщині планують збудувати 43 амбулаторії.
Геннадій Зубко наголосив на важливості дотримання графіку вирішення питань щодо оформлення документів на земельні ділянки, проектування, оголошення тендерів на будівництво.
Будівництво нових та реконструкція сільських амбулаторій – це ініціатива Президента України Петра Порошенка. Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які збудують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбуватиметься таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу.
Нагадаємо, будівництво першої амбулаторії вже розпочали на Перемишлянщині.
Новини за темою
На території Львівської області збудують надсучасний завод з виробництва сухих будівельних сумішей
12 серпня 2021
Сьогодні, 12 серпня, на Львівщині заклали наріжний камінь для будівництва заводу з виробництва сухих будівельних сумішей німецької компанії «Крайзель». Завод збудують на території Щирецької громади, в селі Піски. Майбутнє виробництво на Львівщині стане продовженням діяльності в Україні одного з провідних європейських виробників будівельних матеріалів. Перший такий завод звели 13 років тому у Фастові, що на Київщині. Він вже є постачальником продукції на ринки України, Молдови та Грузії, а за останні 3,5 роки німецькі інвестори у нього вклали 5 мільйонів євро. В урочистому закладанні каменю сьогодні взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. "Залучення інвестицій та економічний розвиток регіону, створення робочих місць та інновації - все це важливі пріоритети для Львівщини на найближчі 6 років, які визначені нинішньою обласною стратегією. Сьогодні ми закладаємо наріжний камінь для нового заводу будівельних сумішей. І я дякую німецьким партнерам, за те, що вибрали Львівщину. В Україні активно триває програма «Велике будівництво», тому новий завод на території саме нашої області стане ще одним інфраструктурним об’єктом, який, я впевнений, успішно розвиватиме регіон та дозволить залучати нових партнерів до співпраці", - зазначив очільник Львівщини. Також учасниками заходу стали: голова правління Німецько-Української промислово-торговельної палати Александер Маркус, директор регіону Східна Європа Концерну FIXITGRUPPE Міхаель Краус, представники компанії «Крайзель», зокрема її генеральний директор Андрій Бойко та голова Щирецької громади Олег Василишин. «Сьогодні ми закладаємо перший камінь будівництва нового заводу «Крейзель» на Львівщині. Після Революції Гідності ваша країна зробила вибір на користь демократичних цінностей і пішла європейським шляхом розвитку. Тому наш Концерн вирішив орієнтуватись на ринок України, як на один з ключових ринків для співпраці. Ми провели ретельну оцінку усіх регіонів і свідомо стали на користь Західної України для розташування нашого другого заводу. Це рішення було правильним, адже ми отримали підтримку, як від області, так і від органів місцевого самоврядування, змогли знайти земельну ділянку під будівництво заводу », - каже Міхаель Краус. За словами пана Крауса, технології виробництва будуть відповідати найсучаснішим стандартам, що дозволить забезпечити клієнтів компанії матеріалами найвищої якості. Здати об’єкт в експлуатацію планують у 2023 році. Інвестиційний вклад в будівництво складає понад 10 млн євро. Усе обладнання та сучасну техніку завезуть з Європи. Потужність виробництва дорівнюватиме 170 тис. тонн на рік. У планах створити на заводі від 50 нових робочих місць. Ілона Орнат
Капітальне будівництво: погоджено перелік об'єків, які фінансуватимуть у 2021 році
9 квітня 2021
На засіданні комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку обласної ради погодили 115 об'єктів, які фінансуватимуться у поточному році в межах Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення. На їх реалізацію скерують 217 млн грн коштів обласного бюджету. Про це повідомляють у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Зокрема, кошти скерують на фінансування погашення заборгованості по об’єктах, які реалізовувались у 2020 році (36 об'єктів на суму 24,4 млн грн), співфінансування проєктів ДФРР (4 об'єкти на суму 7,9 млн грн), збільшення відсотка будівельної готовності проєктів, які реалізовувались у попередні роки,, а також на реалізацію інших соціально-значимих об'єктів. Наймасштабніші проєкти, які запланували реалізувати: Влаштування відділення трансплантації кісткового мозку з придбанням спеціалізованого обладнання КНП ЛОР "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр" по вул. Дністерська, 27; Добудова терапевтичного корпусу на 50 ліжок до існуючих корпусів Городоцької ЦРЛ по вул. Коцюбинського,18; Реконструкція будівлі басейну ДЮСШ "Тризуб плюс" на вул. Галицькій,1 в с.Давидів Давидівської сільської ради об'єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області; Реконструкція стадіону ім.Л.Броварського по вул.Коперніка,13 у м.Самборі Львівської області; Реконструкція приймального відділення КП «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради» по вул.Івасюка,2 м.Червоноград Львівської області; Реконструкція ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності); Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Либохора Турківського району Львівської області (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності); Реконструкція будівлі Підберізцівського навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів з добудовою приміщень для закладу дошкільної освіти на 40 місць по вул.Шевченка в с.Підберізці Пустомитівського району Львівської області (суттєве збільшення відсотку будівельної готовності). Зазначимо, що загалом у поточному році запланували завершити майже 70% об'єктів переліку.
Ще понад двадцять амбулаторій отримали комплекти для телемедицини
23 грудня 2020
На закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено 25 146,0 тис. грн субвенції з державного бюджету. Аби кожна амбулаторія отримала такі комплекти, співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Сьогодні комплекти для телеметрії та телемедичного консультування отримали ті медичні заклади, для яких місцева влада передбачила таке співфінансування. Комплекти урочисто передали заступникb голови Львівської ОДА Іван Собко та Юрій Холод. "До кінця року стовідсотково всі амбулаторії сімейної медицини отримають комплекти. Обласний бюджет дофінансував півмільйона на цю мету, аби всі мали змогу отримати сучасні пакети телемедицини. Не всі території дали співфінансування. Але втратити таку цільову субвенцію ми не мали права. Це була наша деражавницька позиція, аби сімейним лікарям помогти працювати у сучасних умовах. На жаль, до тих, хто не дав спіфінансування, входять і доволі профіцитні громади. Ми ефективно освоїли державну субвенцію і результативно закрили це питання", - наголосив Іван Собко. У програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних. Комплекти для телемедичного консультування отримала 21 амбулаторія у Жовківському та Самбірському районах. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Консультації в форматі «лікар — лікар» можна отримати у сфері пульмонології, ендокринології, дерматології, педіатрії тощо.
У Вільхівцях завершують будівництво амбулаторії групової практики
16 листопада 2020
У селі Вільхівці, що на Жидачівщині, завершують будівництво амбулаторії групової практики. Готовність об’єкту складає 95%. Медичний заклад, площею 316 м2, обслуговуватиме понад 2 тисячі мешканців із 4-х сіл - Вільхівці, Волиця-Гніздичівська, Пчани та Тейсарів. Будівництво закладу розпочали у 2018 році. Однак через недобросовісність підрядника з ним розірвали угоду. «Амбулаторія є однією із десяти медичних закладів, де минулого року, на жаль, довелося прийняти жорстке рішення і розірвати угоди з виконавцями робіт. Тендер на будівництво провели наприкінці 2018-го року, однак роботи не були виконані. У такий непростий для нас всіх час дуже важливо охопити якісними медичними послугами мешканців нашого регіону. Їхнє життя та здоров'я - в пріоритеті», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Відтак, 1 квітня цього року угоду на будівництво амбулаторії уклали із новим підрядником. Ним стала компанія МПП «ФірмаЗахідбуд». Як інформують в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА, загальна вартість амбулаторії - майже 9,5 млн гривень. Це кошти субвенції з державного бюджету у розмірі 8 млн 277 тис грн, а також співфінансування з місцевого бюджету – 1 млн 217 тис гривень. Ця амбулаторія є однією із 43-х на Львівщині, які будують у межах програми «Доступна медицина». Для кожної із новозбудованих медамбулаторій придбали автомобілі Renault Duster. Нагадаємо, 9 листопада цього року господарський суд Львівської області задовольнив позов управління капітального будівництва Львівської ОДА та постановив стягнути невикористаний аванс з підрядної організації ТзОВ «Будкомінвестиція». Компанія мала збудувати сільську медамбулаторію у селі Соколівка. За рішенням суду, підрядник повинен повернути 1 мільйон 562 тисячі гривень невикористаного авансу та 211 тисяч гривень пені. Христина Дмитрик
У Вільхівцях завершують будівництво амбулаторії групової практики
16 листопада 2020
У селі Вільхівці, що на Жидачівщині, завершують будівництво амбулаторії групової практики. Готовність об’єкту складає 95%. Медичний заклад, площею 316 м2, обслуговуватиме понад 2 тисячі мешканців із 4-х сіл - Вільхівці, Волиця-Гніздичівська, Пчани та Тейсарів. Будівництво закладу розпочали у 2018 році. Однак через недобросовісність підрядника з ним розірвали угоду. «Амбулаторія є однією із десяти медичних закладів, де минулого року, на жаль, довелося прийняти жорстке рішення і розірвати угоди з виконавцями робіт. Тендер на будівництво провели наприкінці 2018-го року, однак роботи не були виконані. У такий непростий для нас всіх час дуже важливо охопити якісними медичними послугами мешканців нашого регіону. Їхнє життя та здоров'я - в пріоритеті», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Відтак, 1 квітня цього року угоду на будівництво амбулаторії уклали із новим підрядником. Ним стала компанія МПП «ФірмаЗахідбуд». Як інформують в управлінні капітального будівництва Львівської ОДА, загальна вартість амбулаторії - майже 9,5 млн гривень. Це кошти субвенції з державного бюджету у розмірі 8 млн 277 тис грн, а також співфінансування з місцевого бюджету – 1 млн 217 тис гривень. Ця амбулаторія є однією із 43-х на Львівщині, які будують у межах програми «Доступна медицина». Для кожної із новозбудованих медамбулаторій придбали автомобілі Renault Duster. Нагадаємо, 9 листопада цього року господарський суд Львівської області задовольнив позов управління капітального будівництва Львівської ОДА та постановив стягнути невикористаний аванс з підрядної організації ТзОВ «Будкомінвестиція». Компанія мала збудувати сільську медамбулаторію у селі Соколівка. За рішенням суду, підрядник повинен повернути 1 мільйон 562 тисячі гривень невикористаного авансу та 211 тисяч гривень пені. Христина Дмитрик
Майже 1 млн гривень зекономили на закупівлі обладнання для телемедицини
16 листопада 2020
У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів телемедичного обладнання для амбулаторій Львівщини зекономили майже 980 тисяч гривень. Економія на кожному комплекті склала майже 4 тисячі гривень. «Вартість одного такого комплекту становить понад 106 тисяч гривень. Для амбулаторій Львівщини ми уже передали 65 наборів для телеметрії та телемедичного консультування. Наразі чекаємо співфінансування з місцевих бюджетів, аби решта медичних закладів також поповнилось новим сучасним обладнанням. Немає нічого важливішого, аніж життя та здоров'я людей. Тому ми робимо усе для того, аби охопити якісними медичними послугами наших мешканців», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Нагадаємо, що на закупівлю 254 комплектів телемедичного обладнання для сільських амбулаторій Львівщини передбачено понад 25 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету. Для того, щоб кожна амбулаторія отримала такі комплекти території повинні передбачити співфінансування із місцевих бюджетів, що становить 10%. Комплекти для телемедичного консультування уже отримали медичні заклади у Пустомитівському, Миколаївському, Стрийському, Перемишлянському, Самбірському, Городоцькому, Сокальському, Старосамбірському, Радехівському, Бродівському, Буському районах. Програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування складається з портативного електрокадіографа, вимірювача артеріального тиску, пульсоксиметра, спірометра, безконтактного термометра, дерматоскопа, цифрової оглядової камери та планшета для зберігання та передачі даних. Довідково. Телемедицина — це напрям медицини, а саме комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості). Повідомленнями обмінюються лікарі між собою. Так лікарі первинної ланки мають можливість швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег. Христина Дмитрик
Місцевим бюджетам надали субвенцію на капітальний ремонт 19 об'єктів соціального призначення
4 листопада 2020
Цього тижня продовжено фінансування з обласного бюджету Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення. Зокрема, всього спрямовано на цю мету 8,3 млн грн, з них для оплати робіт з реконструкції мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту КЗ ЛОР "Львівське училище фізичної культури" - 1,3 млн грн, приміщень першого поверху КНП ЛОР "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр" – 1,4 млн грн, складу, фасадів адміністративно-лабораторного корпусу, прохідної, теплогенераторної, навісів та благоустрій території ДП "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр" - 1,0 млн грн. Позатим, на відділення відновного лікування КЗ ЛОР "Львівська обласна лікарня відновного лікування" в смт. Дубляни Самбірського району скерували 0,7 млн грн, Львівського обласного клінічного перинатального центру – 0,1 млн грн, спортивних майданчиків КЗ ЛОР "Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Г.Крут" – 1,3 млн грн та капітального ремонту приміщень Львівської обласної клінічної лікарні – 0,7 млн грн, приміщень ВКНЗ ЛОР "Львівська медична академія ім.Андрея Крупинського"– 0,3 млн грн, влаштування спортивного покриття бігових доріжок і секторів та благоустрій прилеглої території Львівського державного університету фізичної культури – 1,5 млн грн. Окрім того, надали субвенцію іншим місцевим бюджетам області на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт 19 об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення – 11,1 млн гривень.
Для 254 амбулаторій придбають телемедичне обладнання
23 жовтня 2020
В області завершується будівництво амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості за рахунок цільової субвенції з державного бюджету, а також коштів місцевих бюджетів. Передбачені бюджетні кошти на будівництво 43 амбулаторій сімейної медицини, з яких вже завершено і здано в експлуатацію 21 медичну установу. Також, за рахунок субвенції з державного бюджету та коштів відповідних місцевих бюджетів, управлінням капітального будівництва облдержадміністрації проведено тендер на закупівлю телемедичного обладнання для 254 амбулаторій області, середня вартість якого становить 106.1 тис. гривень. В даний час на придбання цього обладнання для 68 амбулаторій спрямовано з обласного бюджету кошти в сумі понад 7,3 млн гривень. Для решти амбулаторій кошти будуть виділені після отримання з місцевих бюджетів співфінансування (в середньому 11 тис. грн за один комплект обладнання).
На зекономлені кошти відремонтуємо та добудуємо ще дев’ять амбулаторій, - Юрій Холод
22 жовтня 2020
На кошти, які вдалося зекономити під час будівництва 43 нових амбулаторій та придбання автомобілів для них у межах програми “Доступна медицина”, у різних районах області допоможуть збудувати чи відремонтують ще кілька медичних установ. Така ініціатива належить заступникові голови Львівської ОДА Юрію Холоду. Днями саме таке використання залишкових державних коштів погодили у Міністерстві розвитку громад та територій і Міністерстві охорони здоров’я України. За зекономлені гроші, а це понад 17 мільйонів гривень, на Львівщині дофінансують будівництво, реконструкцію або ремонти дев’яти сільських медустанов у Кам’янка-Бузькому, Жовківському, Городоцькому, Яворівському, Самбірському, Старосамбірському і Мостиському районах. “Ці гроші могли повернутися назад у державний бюджет, але ми запропонували, шляхом державної субвенції, перекинути ці гроші на ремонти і добудови медичних установ, які провадять самі громади. Так ми зможемо підсилити матеріальну базу в галузі медицини по області і дати ресурс для громад, який їм на старті буде дуже потрібний. Для мене важливо не просто виконати програми, я хочу, щоб ми дали людям максимум. І тішуся, що в Уряді чують наші пропозиції”, - зазначив Юрій Холод. Відтак, дофінансування у розмірі 2,25 млн гривень отримає сільська амбулаторія у Малехові на Жовківщині, яку вже відкрили минулого тижня. Ще 3 мільйони скерують на капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селі Деревня цього ж району. Ще щонайменше 10% від необхідної суми має додати місцева рада. Нагадаємо, на території Жовківського району у межах програми "Доступна медицина" вже завершили будівництво амбулаторій у селах Сулимів та Замок. У Великих Грибовичах, через недобросовісність підрядника, довелося розірвати угоду. Наразі триває коригування проектно-кошторисної документації і до кінця року будівництво також планують завершити. Будівництво ще однієї амбулаторії дофінансують у Запитові Кам’янка-Бузького району. В управлінні капітального будівництва інформують, що медустанову в Запитові будує місцева громада. Додати сюди планують ще 2 млн 250 тисяч гривень. У межах програми “Доступна медицина” на території Кам’янка-Бузького району завершили будівництво амбулаторії у селі Стрептів. Незабаром тут планують відкриття. “Капітальний ремонт амбулаторії монопрактики за зекономлені кошти відбудеться і на Городоччині - у селі Заверещиця. Сюди скерують майже 2 мільйони гривень. В межах програми “Доступна медицина” відразу у двох амбулаторіях Городоцького району - в Родатичах та Суховолі, через недобросовісність підрядника, довелось розірвати угоди. Проте наразі вже є визначені нові виконавці робіт, і до кінця року будівництво буде завершено”, - додав заступник голови Львівської ОДА. Христина Дмитрик
На Городоччині відкрили новозбудовану школу
20 жовтня 2020
Сьогодні, 20 жовтня, у селі Дубаневичі, на Городоччині, для учнів відчинив двері новий освітній заклад. Участь у відкритті взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. Дубаневицький заклад загальної освіти І-ІІ ступенів носить ім'я українського військового, сержанта 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України, учасника російсько-української війни, кіборга Івана Альберта. "Надзвичайно приємно бути разом з вами тут сьогодні. Ця школа – один з тих проектів, якими ми дуже гордимося. Радіємо разом з вами, що встигли здати її до настання холодів. Після канікул, учні зможуть нарешті вчитися в новій школі, де просторо, затишно та тепло. Я бажаю школярам міцного здоров’я, легкого навчання. Нехай школа буде для вас другим домом, куди ви будете ходити з великим задоволення", - наголосив Максим Козицький. Зазначимо, що розпочали будівництво цього освітнього закладу ще у 2016 році. "Будівництво школи – дуже дороговартісний проект. Нам своє плече підставила держава - школа потрапила в перелік програми Президента «Велике будівництво» і з державного бюджету виділили понад 30 мільйонів гривень. Надіюся, що найближчим часом ми завершимо облаштування спортивних майданчиків і діти зможуть якісно займатися спортом, проводити тут уроки фізкультури", - додав очільник Львівщини. У школі навчатиметься майже 110 учнів. У закладі працюватиме 20 педагогів та представників персоналу. Загальна кошторисна вартість будівництва школи у селі Дубаневичі становить 53 мільйони 734 тисячі гривень. За ці кошти зведено будівлю школи з покриттям даху, встановлено двері та вікна, змонтовано систему опалення, виконано електротехнічні роботи, збудовано та накрито котельню, проведено внутрішні роботи, утеплено фасад, закуплено обладнання, проведено благоустрій території. Христина Дмитрик
На Самбірщині відкрили нову амбулаторію
10 жовтня 2020
У місті Новий Калинів Самбірського району відкрили нову сільську медамбулаторію. У цьому закладі медичну допомогу зможуть отримати понад 5,5 тисяч жителів міста Новий Калинів та сіл Кружики, Калинів та Корналовичі. Як зазначають місцеві мешканці, попередня амбулаторія була на першому поверсі гуртожитку. Приміщення старе, невелика площа, цвіль на стінах. Ба більше, між мешканцями гуртожитку і пацієнтами виникали часті конфлікти, бо перші хвилювались своє здоров‘я. Новий заклад отримав сучасне медобладнання та автомобіль Renault Duster. Будівництво амбулаторії тривало впродовж року. Загальна вартість - понад 11 млн гривень. Нагадаємо, станом на сьогодні збудували 21 з 43-х сільських медамбулаторій на Львівщині в межах програми “Доступна медицина”.
На придбання та ремонт житла для дітей-сиріт скерували цього тижня понад 4 млн грн
10 вересня 2020
За рахунок одержаної субвенції з державного бюджету, цього тижня розпочато фінансування з обласного бюджету проектних, будівельно-ремонтних робіт, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт. Зокрема, всього спрямовано на цю мету кошти у сумі 4,1 млн грн, з них для оплати робіт із завершення будівництва дитячого будинку сімейного типу у с. Наварія Пустомитівського району – 0,4 млн грн, а також на придбання житла для дітей-сиріт у м. Львові, Жидачівському, Перемишлянському та Сколівському районах – 3,7 млн гривень.