Дослідників запрошують до участі у конкурсі грантів з питань політики управління земельними ресурсами
Програма Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні" запрошує дослідників взяти участь у національному конкурсі грантів на найкращу дослідницьку роботу з питань політики управління земельними ресурсами в Україні. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Грант конкурсу до 50 000 гривень. Участь у конкурсі можуть взяти окремі дослідники або групи до 3-х осіб, які є громадянами та постійними мешканцями України та мають ступінь не нижче магістерської.
До пакету заявки дослідницьких пропозицій входять матеріали: форма реєстрації та додаток: опис пропозиції дослідження, 2-х сторінкове резюме кожного учасника проекту.
Заявку необхідно подати до 15 листопада на адресу: land_project@kse.org.ua
Докладніше про конкурс за посиланням.
Новини за темою
Оголосили конкурс грантів на розширення взаємодії з громадянським суспільством у Східному партнерстві
24 Червня 2021
Партнерство «Відкритий уряд» оголошує конкурс на отримання грантів двох категорій. Інформують у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Категорія 1: гранти на залучення громадянського суспільства з акцентом на використання платформи OGP для розширення взаємодії з громадянським суспільством і побудови міжгалузевих партнерств у сферах доброчесності, боротьби з корупцією, надання державних послуг, правосуддя, реагування на COVID-19 та посткризового відновлення, а також громадського простору; Категорія 2: гранти на інновації для підтримки розробки або тиражування онлайн-інструментів і платформ, додаткового захисту і стратегій взаємодії, що дозволяють громадянському суспільству або громадянам вимагати від своїх урядів більшої підзвітності. Конкурс оголосили в межах програми EU for Integrity для Східного партнерства, що фінансується Європейським Союзом і реалізується спільно Партнерством «Відкритий уряд» та Антикорупційною мережею ОЕСР. Детальна інформація про процес подання заявок та терміни для кожної категорії грантів розміщена за посиланням. Заявки (заповнені форми «Application Form» та «Budget Form», які можна завантажити за посиланням) потрібно надсилати електронною поштою на адресу: eap@opengovpartnership.org, не пізніше 9 липня 2021 року. У разі виникнення додаткових питань щодо процесу подання заявок або конкурсу, можна приєднатися до орієнтаційної сесії 2 липня о 15:00 год за українським часом (забезпечать синхронний переклад). Реєстрація на сесію відкрита за посиланням.
До 30 грудня можна взяти участь у конкурсі грантів для підтримки бізнесу
29 грудня 2020
ЄС та GIZ Ukraine запрошують територіальні громади до участі в конкурсі грантів щодо системної підтримки малих і середніх підприємств (МСП) під час пандемії COVID-19. Подати заявку для участі у конкурсі потрібно до 12:00 год 30 грудня. Відтак, громади закликають не зволікати та скористатись цією можливістю. «Грантова підтримка – це ще один механізм допомоги бізнесу в час карантину. Важливо, що це підтримка малого та середнього підприємництва, адже саме ця ланка економіки найбільш втрачає в час пандемії. Підприємці Львівщини з березня активно користуються програмами державної підтримки. Зокрема, Львівщина - лідер з виплати допомоги підприємцям через центри зайнятості. Також це інші програми, які фінансово підтримують бізнес. Враховуючи обмежені терміни подання заявки, закликаємо громади не зволікати та спробувати свої сили в конкурсі грантів»,- зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Орест Гринів. На конкурс грантів ЄС виділяє мільйон гривень. Їх розподілять між 10 відібраними територіальними громадами у формі грантової підтримки. Конкурс є частиною проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», який реалізує GIZ за дорученням ЄС та уряду Німеччини. Його мета - створити кращі умови для розвитку українських малих та середніх підприємств, підтримати інновації та стимулювати експорт, що є шляхом до сталого та рівномірного економічного зростання. Проєкт в рамках підходу Team Europe також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19. Цільова аудиторія - органи місцевого самоврядування міст або громад із діапазоном населення 100 - 270 тисяч мешканців, з позитивною економічною динамікою, потенціалом розвитку малого й середнього бізнесу. Місцеві громади з населенням менш як 100 тисяч мешканців можуть створити неформальні «консорціуми» із сусідніми громадами для подання спільної заявки. Основні тематичні напрямки проєктів: загалом потенційно актуальним є будь-який проєкт, спрямований на зміцнення місцевого сектору МСП. Потенційні проєктні пропозиції можуть бути спрямовані, наприклад, на диджиталізацію послуг для МСП, консультації щодо ведення бізнесу в умовах карантинних обмежень, цільову (для конкретного сектору чи громади) інформаційну підтримку місцевих МСП щодо наявних механізмів допомоги, конкретних законів і положень, пов'язаних із COVID-19 тощо. Більш детальну інформацію про конкурс та аплікаційну форму участі можна завантажити за посиланням. Юлія Савостейко
Світовий Банк продовжує роботу над програмами управління земельними ресурсами
10 грудня 2019
На Львівщині триває робота над програмою Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Поточні проекти охоплюють різні напрями роботи із земельними ресурсами, зокрема, виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, створення інструментів та методології землеустрою на рівні ОТГ, проведення інвентаризації по спрощеній процедурі у пілотних громадах. Із 15 січня Світовий Банк планує розпочати ще один проект - створення Державного Аграрного Реєстру. «Система буде об’єднувати дані різних реєстрів, наразі це 6 державних відомств. Інформація буде аналізовуватись і відтворювати актуальну ситуацію по регіонах, від рівня ОТГ до загальнодержавного рівня. Система моніторитиме концентрацію земель в тих чи інших руках, і її можна буде використати для блокування операцій, якщо якийсь власник перевищив ліміт», -розповів представник Світового банку, координатор з ІТ діяльності програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Володимир Попов. Світовий банк надає технічну та фінансову допомогу для створення цієї системи. Створення Державного Аграрного Реєстру дозволить сформувати основу для впровадження державної програми підтримки надання субсидій з автоматичною перевіркою кандидатів.
Актуальні питання управління земельними ресурсами розглянуть в межах Міжнародного економічного форуму
22 жовтня 2019
Про ефективне управління земельними ресурсами говоритимуть в межах пленарного засідання XIX Міжнародного економічного форуму «Львівщина «Invest In Lviv Region». Засідання, у якому запрошують взяти участь аграріїв Львівщини та усіх зацікавлених, відбудеться 1 листопада на Арені Львів. Для участі у пленарному засіданні необхідно зареєструватись за посиланням. Попередня програма панельної дискусії у реєстраційній формі. За додатковою інформацією можна звертатись за номером телефону (032) 235-56-23, або ж на електронну скриньку - vhp_lviv@ukr.net. Нагадаємо, що Міжнародний економічний форум - потужна національна і міжнародна платформа, створена для компетентного обговорення важливих проблем, пов’язаних із конкурентоздатністю регіонів, їхнім стратегічним розвитком та економічним зростанням. Головними завданнями форуму є представлення України як безпечної території для ведення бізнесу, діалогу між владою і бізнесом, активізація транскордонної співпраці, залучення інвестицій, встановлення корисних бізнес-контактів між українськими та закордонними діловими колами.
Застосування інноваційних інструментів для управління ресурсами розглянули на Форумі
19 Червня 2019
На Харківщині розпочався Форум з питань місцевого системного розвитку: «Партнерство заради сталого розвитку громад, зміцнення економічного потенціалу на місцях», участь у якому взяли представники Львівщини. Захід відбувається в рамках Програми місцевого системного розвитку, що фінансується USAID і спрямований на фокусування розвитку партнерства бізнесу,органів місцевої і державної влади. До участі у Форумі запрошені директор Регіональної місії Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та республіки Білорусь СюзанКосінскіФрітц, представники пілотних областей Програми Світового банку "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні" від Львівщини, Миколаївщини, Київщини, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування (ОТГ) 6 областей прифронтової зони (Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Харківської, Херсонської областей). Учасники Форуму мали можливість отримати інформацію про актуальний стан справ процесу децентралізації в Україні. Однією з головних тем Форуму було застосування інноваційних інструментів для управління ресурсами на місцевому рівні. Присутні мали можливість обговорити ключові переваги від запровадження передових ГІС технологій для забезпечення прозорого й ефективного управління ресурсами для подальшого розвитку громад та посилення місцевого інвестиційного потенціалу. «На територіїЛьвівщини - є 40 новостворених ОТГ орієнтовною площею 4,9 тис. км. 2 і для нас можлива участь в проекті USAID є надзвичайно важливою та цікавою. І навпаки, Львівщина є привабливою областю для міжнародних проектів. Тому всіляко сприятимемо, аби в наступному проекті USAID з розвитку ОТГ Львівська область була пілотною територією. Додаткові інструменти такі, як навчання, обмін позитивним досвідом нададуть переваги та результат. Адже, вміння вдало і якісно користуватись повноваженнями на місцях - це відповідальність, від якої залежить економічний ріст, розвиток сільських територій, соціальне забезпечення населення, а також встановлення нового рівня відносин між керівництвом і мешканцями ОТГ», - зазначила начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Борушок. Форум став платформою для обміну інформацією між представниками ОТГ, міжнародною донорською спільнотою та бізнесом щодо можливих інфраструктурних проектів на місцях, їх типів та інвестиційних ресурсів.
Практичне використання карт класифікацій земного покриву - у центрі Міжнародної конференції
24 квітня 2019
Сьогодні, 24 квітня, закінчилась робота другого дня Міжнародної конференції «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України». У конференції взяли участь представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, робочих груп пілотних Львівської, Київської, Миколаївської областей, громад, де відбуваються роботи Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», Інституту космічних досліджень НАН України, компанії EOS, БломІнфо-Юкрейн, програми USAID Ukraine - USAID Україна "Підтримка аграрного і сільського розвиту". У межах заходу особливу увагу приділили питанням, що стосувались роботи із кадастровими межами, плануванням та охороною земель, виправленням помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Надзвичайно цікавою для аналітиків, науковців, представників органів місцевої та державної влади було питання використання ГІС-технологій в управлінні земельними ресурсами. В межах конференції було представлено можливості практичного використання карт класифікацій земного покриву з можливістю подальшого аналізу земель, посівів, вирубки лісів на пілотних територіях з використанням супутникових знімків для ухвалення правильних управлінських рішень. Відтак, в межах Програми Світового банку заплановано проведення курсів по ГІС-технологіям для представників державних органів влади та місцевого самоврядування, які будуть відубватись в рамках реалізації Програми Світового банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».
В області триває Міжнародна конференція щодо ефективного управління земельними ресурсами
23 квітня 2019
Сьогодні, 23 квітня, стартувала Міжнародна конференція «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України». Участь у конференції взяла в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів, заступник міністра юстиції України Ірина Садовська, керівник програм Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусії та Молдові, Європі та Центральній Азії Ель-Хіфнаві Баер та ін. «Сьогоднішній захід – це продовження того проекту, який ми реалізовуємо спільно зі Світовим банком. Проект надзвичайно важливий, адже полягає у просуванні двох реформ. Перша із них – реформа у сфері сільського господарства, яка полягає і у тому числі у загосподарьованості земель сільськогосподарського призначення. Львівщина впродовж останніх років зробила значний крок і навіть ривок у цих питаннях. Для цього ми розробили механізм. І я думаю, що він є першим в Україні з легалізації відносин у сфері земельних питань. Ми розробили ряд алгоритмів, які дають можливість сільськогосподарським виробникам і населенню легально загосподарьовувати землі сільськогосподарського призначення. Мова йде і про невитребувані паї, неуспадковані паї, землі державної та комунальної власності», - зазначив Роман Филипів. Окрім того, Роман Филипів зазначив, що другою реформою, з якою пов'язаний Проект є реформа децентралізації, адже він передбачає розробку відповідних механізмів і інвентаризацію управління земельними ресурсами на рівні ОТГ. Серед головних тем конференції - «Наповнення Державного земельного кадастру», «Удосконалення нормативно-правової бази та реєстрації прав на землю», «Ефективне управління земельними ресурсами як інструмент зміцнення місцевого самоврядування», «Система інформування власників земельних ділянок та моніторинг використання землі». У межах заходу особливу увагу приділили міжнародному досвіду у сфері побудови кадастру, реєстрації прав на землю та управління земельними ресурсами. Його представлять учасники з Нідерландів, Литви, Грузії, Білорусі, а також від Світового Банку, ЄС та Економічної комісії ООН для Європи. «На сьогодні ми точно можемо сказати, що у Львівській області результат з децентралізацією – передачею земель в ОТГ з ефективністю використання земельних ресурсів є дуже непогані. Ми активно співпрацюємо з департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації і маю сказати, що Львівщина має свої конкуренті переваги і ми маємо це визнати. І ці конкурентні переваги активно використовується регіоном і його виробниками», - наголосила Ольга Трофімцева. Провідний економіст Світового банку, дослідницька група з питань розвитку, керівник програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Клаус Дайнінгер у межах конференції наголосив на тому, що Програма Світого банку та ЄС спрямована на результати, серед яких: реєстрація державних земель, зокрема 100% реєстрація сільськогосподарських земель, земель лісового фонду та реєстрація водних об’єктів. Окрім того, спрощення процедур реєстрації земель Також електронний підхід на всіх рівнях управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, а також захист прав громадян та їх власності.
Львівщина продовжуватиме співпрацю зі Світовим банком
12 березня 2019
Сьогодні, 12 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із куратором програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Давидом Егіашвілі, аби узгодити напрями подальшої співпраці. Під час розмови очільник області наголосив на актуальності Програми та акцентував увагу на доцільності поширити реалізацію Програми на всю область. «Львівщина не одразу стала учасником програми, але це - позитивний досвід, який дозволяє нашому регіону бути успішним. Спільна робота у чітких часових межах та виконання світового рівня завдань наближає нас до ефективного управління земельними ресурсами. Було би корисним поширити цей проект на територію всієї Львівської області, а також продовжити його в часі», - наголосив Олег Синютка. Давид Егіашвілі своєю чергою відзначив успіхи Львівщини у реалізації проекту. «Вкрай важливо, аби Україна отримала підтримку у сфері управління земельними ресурсами. Спрощення усіх процедур – невід’ємна частина аудиту земель та їх раціонального використання. Окрім того, управління земельними ресурсами має відбуватися на місцевому рівні. Місцеві громади таким чином зможуть брати активну участь у керуванні ресурсами та наповненні своїх бюджетів», - наголосив Давид Егіашвілі. В межах зустрічі також порушили питання організації семінару-навчання та обміну досвідом із фахівцями Світового банку. Довідково: Метою Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні»є підтримка Уряду України у створенні передумов для прозорого функціонування ринку сільськогосподарських земель та підвищення ефективності використання земельних ресурсів, створення основи для інвестицій у сільськогосподарський сектор та сільську місцевість.
Прозоре управління земельними ресурсами – у центрі реалізації програми Світового банку
12 грудня 2018
У Києві відбулось засідання підгрупи з питань забезпечення ефективної реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Участь в засіданні взяли представники пілотних областей, де впроваджують заходи для реалізації Програми, органи виконавчої влади, виконавці робіт, а також перший заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Шемелинець Людмила та Клаус Дайнінгер – куратор Програми. Нагадаємо, що 19 липня 2018 року Львівська облдержадміністрація підписала Меморандум із Світовим банком в межах реалізації Програми "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні". В межах засідання узгодили попередні результати щодо дистанційного зондування сільськогосподарських земель на території пілотних областей, за словами представників компанії EOS готовність карти класифікації Львівської області становить 93%. Щодо питань проведення кадастрових робіт, то тут процедура первинного накопичення вихідних даних є більш тривалою. Обговорили можливість налагодження спільної роботи в частині виправлення помилок у кадастровій системі та отримання вихідних даних для ефективної реалізації Програми. Також, куратор Програми Клаус Дайнінгер наголосив на важливості розроблення та запровадження технологій, які б налагодили процес оброблення отриманих кадастрових даних. Відтак, на засіданні ухвалили спільне рішення щодо вивчення можливості автоматизації даних по векторизації, з метою спрощення робіт по Програмі, адже з наступного року територіально збільшиться спектр пілотних об’єктів. В свою чергу Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру готова до співпраці та всебічно буде сприяти у наданні інформації в рамках чинного законодавства.
На Львівщині розпочалась реалізація Програми Світового банку із прозорого управління земельними ресурсами
9 серпня 2018
Сьогодні, 9 серпня, у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА відбулось засідання робочої групи із забезпечення ефективної реалізації Програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» у Львівській області. Завданням програми є забезпечення технічної, аналітичної, методологічної та консультативної допомоги власникам сільськогосподарських земель, фермерам, територіальним громадам, органам влади у напрямку прозорості земельних ресурсів, сприяння наповненню Земельного кадастру та Реєстру прав, ефективного управління земельними ресурсами. «Прозоре управління земельними ресурсами – це одне з основних питань, які є на контролі голови Львівської ОДА. Так ми вже провели моніторинг використання земельних ділянок, аудит, і зараз, попри те, що ця інформація є динамічна і постійно оновлюється, ми бачимо в розрізі кожного району, яка земельна ділянка використовується, її правовий статус. Ми це робимо також і для того, щоб землекористувачі сплачували необхідний фінансовий ресурс власникам паїв, сільським, селищним радам, щоб було наповнення бюджету. Окрім того, нам важливо розуміти, що саме на цій землі вирощується. Реалізація Проекту Світового банку дасть можливість якомога швидше впорядкувати і управляти земельними ресурсами, які є на території районів, ОТГ. Це також дасть можливість пошуку та запрошення до інвестування тих підприємців, які працюють в галузі аграрного розвитку. Це також додаткові робочі місця, сплата до місцевого бюджету. Дуже важливо, що під час реалізації проекту ми зможемо актуалізувати базу даних, відповідно її оцифрувати, зробити звірку Геокадастру і інформації, яка перебуває в Реєстрі речових прав», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Як додав Ростислав Замлинський, Проект забезпечує два важливі стратегічні завдання – підготовка до запровадження прозорого і ефективного ринку землі, допомогти землевласникам, фермерам, особистим селянським господарствам мати власний ресурс та знання для управління і земельним фондом і галуззю, в якій вони працюють. «Наша робота буде стосуватися дистанційного зондування землі, оцифровування кадастрових даних, а також тих даних, які необхідні для визначення правового статусу тих чи інших земельних ділянок. Окрім того, буде організована робота на прикладі пілотної громади, де виконуватиметься безпосередня робота з інвентаризації, реєстрації, виправлення помилок, визначення меж адміністративно-територіальних одиниць, і допомога з розробкою технічної документації, яка необхідна для внесення в Кадастр», - зазначив керівник Програми Денис Нізалов. Пілотною громадою Проекту на території Львівщини стала Давидівська ОТГ. Тут вже проводять кадастрові та картографічні роботи. У подальших планах – поширення та застосування Програми на території всіх районів Львівщини. Також в межах засідання розглянули перспективи розробки та запровадження геопорталу з розпорядження земельними ресурсами, покращення безоплатної юридичної допомоги в сфері земельних відносин та план реалізації заходів на 2018 рік, в тому числі вибір пілотних територій та перспективи розгортання діяльності проекту на 2019-2020 роки.
Львівщина – пілотна область з реалізації Програми Світового банку щодо прозорого управління земельними ресурсами
19 липня 2018
Сьогодні, 19 липня, у Києві, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Львівської ОДА та Міжнародним банком реконструкції та розвитку («Світовий банк») в межах реалізації Програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Метою Програми є підтримка уряду України у створенні передумов для прозорого функціонування ринку сільськогосподарських земель та підвищення ефективності використання земельних ресурсів, створення основи для інвестицій у сільськогосподарський сектор та сільську місцевість. «Сьогодні ми бачимо позитивну динаміку розвитку сільського господарства Львівщини. Лише за минулий рік зростання в цій галузі склало більше 6 %. Саме тут понад 300 тисяч особистих селянських господарств ведуть свою діяльність. Вони забезпечують 90 % валового продукту, який генерується на території області, забезпечують продовольчу безпеку нашої країни. Це все роблять конкретні люди, серед яких особисті селянські господарства, фермерські господарства. Львівщина сьогодні багато робить для врегулювання земельних відносин, про що вже свідчать результати аудиту земель, який ми проводимо. Відтак співпраця у цьому напрямі сприятиме підвищенню ефективності використання земельних ресурсів, створення основи для інвестицій у сільськогосподарський сектор та сільську місцевість. Взємодія зі Світовим банком дозволить нам вийти на ті стандарти, що рано чи пізно діятимуть в Україні. Окрім того, ми хочемо дійти до впровадження того програмного забезпечення, що нині стандартизовано та уніфіковано в Європейському Союзі. В кінцевому результаті ми повинні мати відкритий доступ до бази землі, що унеможливить будь-які зловживання та незаконні дії у цій сфері», - зазначив Ростислав Замлинський. Відтак в межах співпраці передбачено: обмін знаннями, даними, ідеями та набутим досвідом і поширення їх серед зацікавлених сторін, організація спільних заходів для координації діяльності у разі потреби,об’єднання зусиль та досвіду і залучення наявних ресурсів й засобів для досягнення встановлених цілей, створення спільної робочої групи. Окрім цього вживатимуться заходи, спрямовані на підвищення прозорості управління земельними ресурсами та захисту прав землевласників, землекористувачів, місцевих громад та держави. За результатами спільної співпраці очікують таких результатів: - Підвищення прозорості управління земельними ресурсами та покращення процесу прийняття рішень в сфері земельних відносин державними органами влади та органами місцевого самоврядування; - Забезпечення ефективного управління земельними ресурсами; - Збільшення доходів місцевих бюджетів; - Збільшення приватних інвестицій; - Підвищення стійкості землекористування; - Підвищення цінності землі та добробуту сільського населення; - Забезпечення підґрунтя для подальшої реалізації земельної реформи в Україні. Окрім Львівської Меморандуми підписали Київська та Миколаївська області. Саме ці регіони стали пілотними в Україні, де будуть реалізовуватись заходи Програми.
Європейський Союз та Світовий банк розпочинають Програму підтримки управління земельними ресурсами
17 травня 2018
Вчора, 16 травня, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський взяв участь у міжнародній конференції з обговорення пріоритетних напрямів земельної реформи та кроків щодо забезпечення їх реалізації. Конференція організована Європейським Союзом та Світовим банком. Земельна реформа в Україні спрямована на розвиток сільської місцевості та сільського господарства і сприятиме залученню інвестицій і покращенню добробуту населення. «Співпраця ЄС з Урядом України та Світовим банком створить передумови для ефективного верховенства права та поваги до кожного з власників та користувачів землі. Ми приємно схвильовані з приводу великої зацікавленості до програми зі сторони областей, а також співпраці Уряду на різних рівнях. Сподіваємось, це принесе відчутні результати та вигоди для всіх українців», − наголосив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі. Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський презентував досягнення Львівщини в земельних відносинах, поділився досвідом з проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення, оскільки таку роботу вперше в Україні запроваджено на Львівщині та висловив готовність до участі в програмі. «Область готова ділитись своїм досвідом з проведення аудиту із регіонами України. Програма підтримки прозорого управління земельними ресурсами є дуже важливою для підвищення ефективного використання сільськогосподарських земель та подальших заходів роботи з завершення земельної реформи в області», - зазначив Ростислав Замлинський. Європейський Союз та Світовий Банк розпочинають нову програму технічної допомоги для підтримки місцевих та центральних органів влади щодо підвищення прозорості та ефективного використання земельних ресурсів та подальшого впровадження реформи. Програма передбачає технічну, аналітичну, методологічну та консультативну допомогу власникам сільськогосподарських земель, фермерам, об’єднаним громадам, місцевим, регіональним та центральним органам виконавчої влади. Програма передбачає впровадження з пілотних областей.