В області здійснили інвентаризацію поголів’я ВРХ
Забезпечення ефективного використання коштів, передбачених у державному бюджеті на спеціальну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах населення, є актуальним як для тваринництва України в цілому, так і для Львівської області.
З метою отримання достовірної інформації про наявність тварин та можливості більш цілеспрямовано довести інформацію до власників тварин про надання бюджетних дотацій за утримання молодняка ВРХ, відповідно до доручення Голови Львівської обласної державної адміністрації № 50/0/6-18 від 11.09.2018 спільно з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області та Львівської філії Державного підприємства «Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин» із залученням представників сільських, селищних або міських рад в районах області створено робочі групи та проведено інвентаризацію поголів’я ВРХ в господарствах населення.
За підсумками інвентаризації поголів’я ВРХ в господарствах населення, слід зазначити, що спільною тенденцією для всіх районів області є значна наявність непроідентифікованих тварин, що становить 34 % від наявного поголів’я ВРХ станом на 01.09.2018 р.
Зважаючи на значний відсоток непроідентифікованого поголів’я, звертаємо увагу власників тварин на необхідність дотримання норм чинного законодавства, а саме проведення ідентифікації та реєстрації худоби в термін до 7-ми днів від народження тварини.
Довідково:
Для проведення ідентифікації та реєстрації тварини, власник повинен звернутися до спеціаліста державної установи ветеринарної медицини за місцем знаходження господарства, або до обласної філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».
Послуга з ідентифікації і реєстрації тварин включає:
-прикріплення вушних бирок з нанесеним на них ідентифікаційним номером;
-заповнення реєстраційного документа;
-проведення реєстрації тварини в Єдиному державному реєстрі тварин;
-оформлення та видачу ідентифікаційного документа на тварину.
Вартість послуги для фізичних осіб становить 34,00 грн за голову.
Ключові слова:
ВРХНовини за темою
Львівщина - лідер серед областей з освоєння коштів дотації за утримання корів
9 грудня 2020
Фермери Львівщини активно беруть участь у державних програмах підтримки. Наша область - лідер з освоєння коштів спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності за програмою підтримки розвитку фермерських господарств. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. «Серед областей України Львівська область на першому місці за кількістю фермерських господарств області, які стали учасниками програми. Відтак, дотацію в сумі 6,48 мільйонів гривень надано 50-ти фермерським господарствам за утримання 1296 корів. Дотаційні державні кошти спрямовані на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на збереження поголів’я молочного стада та збільшення виробництва молока», - пояснила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Так, загалом в Україні субсидії на утримання понад 7 тисяч корів молочного напряму продуктивності отримують за програмою підтримки розвитку фермерських господарств на суму у понад 35 мільйонів гривень. Нагадаємо, що з державного бюджету передбачили фінансову підтримку для фермерських господарств, які утримують від 5 корів. Сума дотації на одну корову складає 5000 гривень. Максимальна сума дотації, яку може отримати таке господарство за утримання корів - 250 тисяч гривень. "Розвиток аграрного сектору завжди буде пріоритетним напрямком для Львівщини. Цього року на обласні програми підтримки агровиробництва скерували 18 мільйонів гривень - найбільше в Україні", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, за кількістю сільськогосподарських тварин Львівська область входить у ТОП-5 регіонів України. Христина Дмитрик
Аграрії отримали дотацію з держбюджету за утримання молодняка ВРХ
23 листопада 2020
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України скерувало кредиторську заборгованість 2019 року за утримання молодняка ВРХ, відповідно до наказу від 15 вересня. Як зазначила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко, за два роки дотацію в сумі 75,5 мільйонів гривень отримали 38 тисяч фермерів Львівщини. Загалом вони утримують майже 55 тисяч голів молодняка ВРХ. «Дотація за утримання молодняка ВРХ виплачувалась фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого молодняка великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах за Програмою підтримки розвитку тваринництва у 2018-2019 роках. У 2020 році такої дотації Програмою не передбачено”, - зазначила Людмила Гончаренко. За її словами, документи для виплати кредиторської заборгованості за 2019 рік на суму 102,6 тис гривень вже подали до казначейства, кошти будуть перераховані на рахунки 56 фізичних осіб.
За вересень-листопад понад 4,5 тисячам власників нарахували дотацію за утримання молодняка ВРХ
16 грудня 2019
На Львівщині завершили третій етап прийому документів для нарахування дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби (ВРХ). Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Відтак, упродовж року прийом документів проводили у три етапи: на 1 травня (за період січень-квітень), 1 вересня (травень-серпень) та 1 грудня (вересень-листопад). Зокрема за зведеними даними за вересень - листопад поточного року нараховано дотацію 4,6 тис фізичним особам за утримання 6,5 тис голів молодняка ВРХ на суму 14,7 млн гривень. Всього за період з січня по грудень 2019 року нараховано дотації 23,5 тис фізичним особам за утримання 32,9 тис голів молодняка ВРХ на загальну суму 48,7 млн гривень. Зазначимо, що упродовж двох років дії державної програми з виплати фізичним особам дотації за утримання молодняка ВРХ Львівщина утримує перше місце по кількості фізичних осіб, які подали документи на дотацію, друге місце – по кількості молодняка ВРХ та сумі нарахованої дотації. Довідково: У 2018 році з квітня по грудень дотацію в сумі 26,8 млн гривень отримали 15,3 тис фізичних осіб за утримання 21,8 тис голів молодняка ВРХ.
Понад 7 тисяч фермерів отримали дотацію за утримання молодняка ВРХ
12 вересня 2019
В області станом на 1 вересня прийняли документи та нарахували дотацію 7,3 тис фізичним особам, які у своїх господарствах утримують 10,3 тис голів молодняка ВРХ на суму 9,9 млн гривень Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку, загалом з початку року нарахували дотацію 18,8 тис. фізичним особам за утримання 26,3 тис гол. молодняка ВРХ на суму 34,0 млн гривень. Відповідно до прийнятих документів, департаментом сформована зведена відомість та подана до Міністерства аграрної політики та продовольства України для формування розподілу коштів на виплату фізичним особам другого траншу дотації за утримання молодняка ВРХ. Прийняття документів на дотацію продовжується, третій етап буде завершений 1 грудня. Для отримання третього траншу дотації фізичні особи повинні подати до органів місцевого самоврядування такі документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.
Власники тварин отримали перший у цьому році транш дотації за утримання молодняка ВРХ
25 липня 2019
Департаментом агропромислового розвитку профінансовано перший у 2019 році транш коштів на виплату дотації фізичним особам за утримання молодняка великої рогатої худоби відповідно до поданих документів станом на 1 травня. Відтак, кошти в сумі 24111,3 тис гривень виплатили 11,5 тис фізичним особам, які в своїх господарствах утримують 16,0 тис голів молодняка ВРХ. Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, прийом документів для нарахування другого траншу дотації триває до 31 серпня. Для отримання дотації власники тварин повинні подати до органів місцевого самоврядування такі документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.
Розвиток тваринництва на Львівщині - у центрі наради із представниками районів
25 квітня 2019
Сьогодні, 25 квітня, заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів зустрівся із представниками районних держадміністрацій, аби обговорити стан та перспективи розвитку тваринництва на Львівщині. В межах зустрічі присутніх ознайомили із ситуацією в регіоні із кількістю поголів’я молодняка великої рогатої худоби та рівнем охоплення державною дотацією. У 2019 році з держаного бюджету по Україні на виплату фізичним особам дотації за утримання молодняка ВРХ виділено кошти в сумі 700,0 млн. гривень. Відповідно до постанови КМУ від 07.02.2018 №107 (у новій редакції), дотація надається фізичним особамза молодняк ВРХ,який народився у їх господарстві за його утримання при досягненні ним певного віку, а також за молодняк ВРХ набутий шляхом його переміщення від інших власників за кожні повні 4 місяці його утримання від дати переміщення до досягнення ним 13 місячного віку. Загальна сума дотації складає 2500 гривень за голову. Під час наради також обмінялися думками щодо організації процесу інвентаризації та ідентифікації худоби в регіоні із залученням ветлікарів.За даними інвентаризації поголів’я ВРХ станом на 1 січня 2019 року в господарствах населення нараховується 131,6 тис. голів ВРХ, в т. ч. 89,8тис.голів корів та 41,8 тис. голів молодняка. За даними Держпродспоживслужби проідентифіковано 27,6 тис. голів молодняка ВРХ, що становить 65,7 % від наявного поголів’я молодняка ВРХ станом на 1 січня 2019 року. За оперативними даними органів місцевого самоврядування за січень-березень 2019 на дотацію прийнято документи за утримання 12,6 тис.голів молодняка ВРХ, що становить 46,0 % від про ідентифікованого поголів’я молодняка ВРХ. Окрім того, акцентували увагу на необхідності створення умов для нарощування обсягів виробництва яловичини. Довідково: Найкращий відсоток прийняття документів на дотацію за січень-березень 2019 року в Радехівському (76,5%), Камянка-Бузькому (72,7%) та Бродівському (80,9%) районах. Найнижчий відсоток прийняття документів на дотацію за січень- березень 2019 року в Мостиському (37,6%), Буському (43,2%) та Самбірському (43,8%) районах. У 2018 році на дотацію прийнято документи від 15,3 тис. фізичних осіб, які утримують 221,8 тис. голів молодняка ВРХ на суму 26,8 млн. гривень.
До 1 травня триває прийом документів на дотацію фізичним особам за утримання молодняка ВРХ
22 квітня 2019
Прийом документів першого етапу нарахування дотацій триватиме до 1 травня. За попередніми даними у Львівській області станом на 1 квітня прийняли документи від 9903 фізичних осіб - власників тварин, які у своїх господарствах утримують 12649 голів молодняка ВРХ. Для отримання дотації фізичним особам необхідно зробити такі покрокові дії: Крок 1. 1.1. На молодняк народжений в господарстві потрібно оформити паспорт великої рогатої худоби. Для отримання паспорта звернутись до фахівця ветеринарної медицини за місцем знаходження господарства. У разі утримання 10 і більше голів молодняку великої рогатої худоби необхідно взяти витяг з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього необхідно звернутись до державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин». 1.2. Для молодняка набутого шляхом переміщення потрібно звернутись до фахівця ветеринарної медицини за місцем знаходження господарства та зробити переміщення тварини (датою переміщення молодняка вважається дата прибуття тварини в господарство нового власника). Крок 2. Відкрити рахунок у банку та взяти довідку про відкриття рахунку з реквізитами банку. Крок 3. Підготувати необхідні документів: копії паспортів ВРХ, а якщо 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин; копія паспорта особи – власника тварини; копія довідки або договору про відкриття рахунка в банку; копія ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини. Крок 4. Для отримання дотації за молодняк фізичним особам необхідно подати копії зазначених документів за місцем знаходження господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади. Зазначені документи приймаються впродовж бюджетного року. Виплата дотації проводиться за результати сформованих реєстрів станом на 1 травня, 1 вересня, 1 грудня поточного року. Якщо молодняк ВРХ народився у господарстві дотація з державного бюджету надається за його утримання при досягненні ним певного віку на момент подання документів вперше: за молодняк віком 4 місяці - 300 грн за голову; за молодняк віком 8 місяців - 1000 грн за голову; за молодняк віком 12 місяців - 2500 грн за голову. У подальшому бюджетна дотація за молодняк, що народився в господарствах фізичних осіб, виплачується за кожні наступні 4 місяці утримання до досягнення ним віку: за молодняк віком 8 місяців - 700 грн; за молодняк віком 12 місяців - 1500 грн. Якщо молодняк ВРХ набутий шляхом його переміщення від інших власників то дотація надається за кожні повні 4 місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним 13 місячного віку у розмірі: за перші 4 місяці утримання молодняка – 300 грн за голову; за наступні 4 місяці утримання молодняка – 700 грн за голову; за наступні 4 місяці утримання молодняка – 1500 грн за голову.
Турківщина лідер за кількістю господарств, які торік отримали дотацію на молодняк ВРХ
11 березня 2019
Турківщина лідер серед районів, які торік скористались дотацією на утримання молодняка великої рогатої худоби (ВРХ). Про це сьогодні, 11 березня, під час звіту розповів голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький. Зокрема у 2018 році місцеві ради прийняли документи від 2441-ї фізичної особи на 3969 голів молодняка ВРХ на загальну суму 5,4 млн грн, що становить 94% до ідентифікованого поголів’я молодняка ВРХ. Також в районі торік зросла кількість овець, кіз та свиней. Окрім цього продовжується процес загосподарювання земель. «Так в селі Комарники фермерським господарством «ЕКОСВЕСТ» засаджено малину на ділянці 5 га, а у 2019 році планується засадити малину ще на площі 7 га. Також новостворене фермерське господарство «Буйвол» має наміри взяти в оренду у 2019 році понад 100 га землі для вирощування кормових культур. Окрім цього, ТзОВ «Еко-Газда» планує побудувати в с.Гусне тваринницький комплекс та взяти в оренду землю для випасання худоби»,- розповів Олександр Лабецький. Загалома на території району є 44 591,05 га сільськогосподарських угідь, в тому числі: ріллі – 21 768 га, багаторічних насаджень – 210,9 га, сіножатей – 5562,8 га, пасовищ – 17049,03 га.
Фермерам Львівщини продовжують виплачувати дотацію за утримання молодняка ВРХ
14 січня 2019
За підсумками 2018 року на Львівщині дотацію отримали 15,3 тис фізичних осіб за утримання 21,8 тис голів молодняка ВРХ в сумі 26,8 млн. гривень. Як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, така підтримка передбачається і на 2019 рік, зокрема буде надаватись фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб. Для отримання дотації фізичній особі - власнику тварини необхідно: Крок 1. Звернутись до спеціаліста державної установи ветеринарної медицини за місцем знаходження господарства, або до обласної філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» для проведення ідентифікації та реєстрації тварини; Крок 2. Подати до органу місцевого самоврядування наступні документи: - копію паспорта молодняка великої рогатої худоби, а у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку. Документи приймають протягом року в порядку черговості. Дотація за молодняк нараховується за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня з урахуванням віку молодняка у розмірі: при досягненні твариною віку 4-7 повних місяців - 300 гривень; 8-11 повних місяців – 700 гривень; 12 місяців - 1500 гривень. Загальна сума дотації на 1 голову молодняка ВРХ при досягненні ним віку повних 12 місяців становить 2500 гривень. Отримані бюджетні кошти перераховуються фізичній особі - власнику тварини на відкритий у банку поточний рахунок.
До 1 грудня триває прийом документів на отримання дотації ВРХ
26 листопада 2018
До 1 грудня фізичні особи – власники тварин можуть подати документи для отримання дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби (ВРХ). Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Зокрема у вересні - жовтні прийняли документи на дотацію від 5012 фізичних осіб за 6607 голів молодняку ВРХ. Відсоток прийнятих документів до всього поголів’я молодняку ВРХ становить 19%. Найбільше власників тварин подали документи у Старосамбірському та Бродівському районах. Загалом з початку року прийняли документи на 21423 голів молодняка ВРХ для нарахування та виплати дотації. Відсоток прийнятих документів до всього поголів’я молодняку ВРХ становить 60%. Додамо, що в області налічується 35356 голів молодняка ВРХ, з них до 15 місячного віку проідентифікували 23914 голів (67% до всього поголів’я молодняка ВРХ). Найвищий відсоток ідентифікації в Перемишлянському (98%) Старосамбірському (95%) та Жовківському (85%) районах.
2,9 млн грн дотацій скерували фізичним особам за утримання молодняка ВРХ
5 листопада 2018
Для виплати дотації фізичним особам за утримання молодняка ВРХ департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації спрямував частину коштів другого траншу нарахування дотації. Вже виплачені кошти 2316 фізичним особам з Золочівського, Радехівського, Стрийського та Турківського районів в сумі 2,9 млн гривень. Робота над виплатою дотації наступним районам на суму 8,2 млн гривень продовжується. Найближчим часом кошти будуть спрямовані на рахунки фізичних осіб. зазначимо, що на виплату другого траншу дотації фізичним особам за утримання молодняка ВРХ для Львівщині скерували фінансовий ресурс в сумі 11,1 млн гривень.
Львівщина лідер за кількістю фермерів, які подали документи на дотацію ВРХ
9 жовтня 2018
В області триває прийом документів для отримання третього траншу дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби (ВРХ). Третій етап завершать 1 грудня. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Станом на 1 вересня вже спрямований другий транш на виплату дотації фізичним особам за утримання молодняка ВРХ. Фінансовою підтримкою скористаються 10543 фізичних особи-власники тварин, які в своїх господарствах утримують 15218 голів молодняка ВРХ. Загальна сума дотації складає – 11436,9 тис гривень. Відтак за підсумками другого траншу Львівщина займає перше місце в Україні за кількістю фізичних осіб, які подали документи на дотацію та друге за кількістю поголів’я молодняку ВРХ на яке нараховано дотацію. Нагадаємо, що для отримання дотації власники тварин подають до органів місцевого самоврядування наступні документи: - копії паспортів ВРХ, у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин; - копію паспорта особи – власника тварини; - копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; - копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини.