Фермерам Львівщини продовжують виплачувати дотацію за утримання молодняка ВРХ
За підсумками 2018 року на Львівщині дотацію отримали 15,3 тис фізичних осіб за утримання 21,8 тис голів молодняка ВРХ в сумі 26,8 млн. гривень.
Як інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, така підтримка передбачається і на 2019 рік, зокрема буде надаватись фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.
Для отримання дотації фізичній особі - власнику тварини необхідно:
Крок 1. Звернутись до спеціаліста державної установи ветеринарної медицини за місцем знаходження господарства, або до обласної філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» для проведення ідентифікації та реєстрації тварини;
Крок 2. Подати до органу місцевого самоврядування наступні документи:
- копію паспорта молодняка великої рогатої худоби, а у випадку утримання 10 і більше голів молодняка - витяг з Єдиного державного реєстру тварин, виданий Агентством з ідентифікації і реєстрації тварин;
- копію паспорта особи – власника тварини;
- копію ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини;
- копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку.
Документи приймають протягом року в порядку черговості. Дотація за молодняк нараховується за кожні чотири місяці його утримання із наростаючим підсумком до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня з урахуванням віку молодняка у розмірі:
при досягненні твариною віку 4-7 повних місяців - 300 гривень;
8-11 повних місяців – 700 гривень;
12 місяців - 1500 гривень.
Загальна сума дотації на 1 голову молодняка ВРХ при досягненні ним віку повних 12 місяців становить 2500 гривень.
Отримані бюджетні кошти перераховуються фізичній особі - власнику тварини на відкритий у банку поточний рахунок.
Новини за темою
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
Щоб підтримати фермерів в час посівної Уряд вніс зміни до Програми «Доступні кредити 5-7-9%»
1 квітня 2022
За ініціативою Президента України внесли низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» у напрямку підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА. Мета - забезпечення посівної кампанії, а також підтримка та активізація підприємницької діяльності у період дії воєнного стану. Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників: - Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих. - Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній. - Процента ставка – 0% річних. - Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки; кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів. - Термін кредиту – 6 місяців. - Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року. - Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва). Уряд, Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізовує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.
Фермери Львівщини можуть взяти участь у конкурсі фінансової підтримки
1 квітня 2022
Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». У 2022 році за програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» відповідно до Постанови КМУ від 25 серпня 2004 р. № 1102 на Львівську область виділено 4 млн 588 тис гривень що в 3,8 рази більше в порівнянні з минулим роком . Фінансова підтримка фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Прийом заявок та документів здійснюватиметься з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. Фермерські господарства подають у паперовій та електронній формі до Львівського регіонального відділення документи (фотокопії). 1. Заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики; 2. Копію статуту фермерського господарства із статусом юридичної особи або копію договору /декларації про створення сімейного фермерського господарства; 3. Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою; 4. Баланс та звіт про фінансові результати фермерського господарства за 2021 рік за встановленою формою; 5. Копію паспорта (у разі коли голова фермерського господарства віком до 35 років (включно); 6. Бізнес-план з техніко-економічним обгрунтуванням доцільності надання фінансової підтримки фермерському господарству із зазначенням графіка повернення коштів; 7. Пропозицію фермерського господарства щодо забезпечення виконання зобов’язання з повернення бюджетних коштів у порядку, встановленому законодавством; Львівське відділення приймає документи за адресою: 79026, м. Львів, вул. Липинського, 54, каб. 11,22. lvivudfpfg@ukr.net Контактні дані: +380 (67) 781 82 87 - Розмус Оксана Степанівна +380 (97) 210 74 57 - Кульчицька Наталія Володимирівна З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1102-2004-%D0%BF#Text «В такий непростий для держави час основним завданням кожного фермера є ведення свого фронту – забезпечення продовольчої безпеки. В свою чергу держава сприяє розвитку фермерства та надає можливості додатково залучити такий необхідний додатковий фінансовий ресурс», - зазначають в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА.
Піклування про землю та підвищення врожайності: в області розповіли про технологію виробництва органічної продукції
6 січня 2022
На базі Національного лісотехнічного університету України науковці вже давно розробляють винаходи, здатні підвищувати екологічну безпеку продуктів харчування та навколишнього середовища. Зокрема, це стосується й технології виробництва екологічно-чистої продукції. Йдеться про мікробіологічні добрива на основі гриба мікоризоутворювача (чорного трюфеля). З технологією використання та перевагами застосовування саме таких засобів ознайомився заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «В області діє Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства, яка передбачає закупівлю мікробіологічних засобів захисту рослин нашими фермерами. Торік цей напрямок не був достатньо ефективно реалізований і нам важливо донести аграріям переваги, які вони зрештою отримають. Перш за все, використання цих засобів дозволяє зменшити негативний вплив хімічних засобів на якість продукції та ґрунтів, тому така пропозиція має привернути увагу, перш за все, виробників саме органічної продукції. Львівщина – це прикордонний регіон, тому ми маємо хороші можливості для експорту екологічно-чистої продукції в європейські країни», - наголосив заступник. Основним завданням біологічних добрив є стимулювання росту та розвитку рослин та підвищення їхньої стійкості до захворювань. На відміну від хімічних засобів, ці препарати дозволяють покращити якість ґрунтів і зменшити до мінімальних показників залишок хімічних речовин у зібраному врожаї. «Кожна рослина росте винятково в симбіозі з грибами та бактеріями, але цей ріст та якість самих ґрунтів легко можна зіпсувати хімічними засобами. У цьому випадку необхідні корисні речовини не надходять до кореня. Тому важливо відновити мікоризний симбіоз в ґрунті. До прикладу, цю функцію виконує препарат створений на основі плодового тіла чорного трюфеля, основу якого складає пігмент меланін. Він трансформує пестициди, нейтралізує важкі метали, створює сприятливе середовище (ризосферу) навколо ґрунту для того, щоб рослина могла рости», - розповіла кандидатка біологічних наук та доцентка кафедри екології Інституту екологічної економіки НЛТУ Вікторія Оліферчук. До переваг, які отримають в результаті використання таких засобів фермери відносять: кореневе живлення рослин, їхня стійкість до посухи, засолення чи забруднення важкими металами, збільшення врожайності. «Це місцева розробка. Нам важливо залучати львівських науковців до прикладних досліджень в галузі сільського господарства», - додав заступник. Після запуску ринку землі питання збереження її якості стало вагомішим. Саме тому зацікавлення області в популяризації серед аграріїв засобів, здатних покращити якість ґрунтів теж зросла. «Вимоги до якості продуктів з кожним роком зростають. В багатьох країнах Європи товар може з’явитися на прилавках магазинів лише за умови відсутності у його складі шкідливих речовин. Вимоги до екологічності продуктів харчування зростають і у нас. Для виробників не менш важливою є фінансова складова. У довгостроковій перспективі вони отримають якісніші ґрунти, на яких збиратимуть більш «чисту» продукцію, за яку споживач буде готовий платити додатково», - зауважила директорка департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяна Гетьман. Нагадаємо, що в межах обласної програми, фермерам, котрі використовують мікробіологічні засоби захисту рослин відшкодовують 50% від їхньої вартості (в межах 50 тисяч гривень).
Виробники Львівщини одержали понад 40 млн грн на відшкодування інвестиційних витрат: підсумки фермерського форуму
19 листопада 2021
Учора, 18 листопада, під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України до Дня працівників сільського господарства провели Всеукраїнський фермерський онлайн-форум: «Актуальні напрями підтримки агросектору». Основною тематикою заходу було питання державної підтримки агровиробників України у 2021 та 2022 роках. Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький у своїй доповіді окреслив конкретні напрямки фінансової підтримки. «Державна підтримка – це один з елементів того, що має допомогти перш за все тим хто на старті, хто хоче розвиватися, і в тих сегментах, де необхідна критична підтримка держави, де формується додана вартість і де створюються нові робочі місця. Чітко розуміємо кореляцію. Нові робочі місця – це збільшення надходжень до місцевих бюджетів, це шлях до успішної громади», - зазначив Тарас Висоцький. Також в ході круглого столу найактивніші громади мали змогу поставити запитання першому заступнику Мінагрополітики, висловити свої пропозиції та бачення в частині напрямів фінансової підтримки. «У поточному році на фінансування підтримки сільськогосподарських виробників Львівської області з державного бюджету профінансовано 124,8 млн грн, а до кінця року ця цифра значно зросте коштом державних програм, з яких розгляд заявок виробників ще не проводився. Зокрема, виробники Львівщини у програмі підтримки садівництва і виноградарства одержали 41,6 млн грн на відшкодування інвестиційних витрат. Понад 43 млн грн - за здешевлення кредитних коштів. Серед областей України Львівщина займає третє місце по сумі виплаченої дотації за утримання корів. Таку дотацію одержали 77 фермерських господарств на загальну суму 9,6 млн грн. На сьогодні йде підготовка документів на виплату дотації пасічникам за утримання бджолосімей. 1843 пасічники отримають 8,4 млн грн», - зазначила заступник департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Учасниками Форуму також стали: Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України; Олександр Корнієнко, перший заступник Голови Верховної Ради України; Мар'ян Заблоцький, голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Володимир Кучма, голова Всеукраїнської асоціації громад; Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів. Нагадуємо, що захід організовано Міністерством аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнським Конгресом Фермерів, Всеукраїнською асоціацією громад, Департаментом агропромислового розвитку ОДА.
Збільшили обсяг фінансування на підтримку фермерів
16 листопада 2021
Сьогодні на черговій сесії Львівської обласної ради депутати підтримали запропоновані департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік. Зокрема, зміни в програмі передбачають збільшення обсягів фінансування на фінансову підтримку для: - виробників нішевих культур (жито, гречки, вівса та зернобобових культур) на здешевлення 50% вартості придбання високо репродукційного насіння; - фермерських господарств, засновниками яких є учасник АТО (ООС), на отримання бюджетної субсидії на 1 гектар сільськогосподарських угідь; - виробників органічної продукції на здешевлення вартості сертифікації; - надання пільгових кредитів під 5% річних на реалізацію бізнес-планів. «Перерозподіл коштів між заходами Комплексної програми дозволить надати підтримку фермерським господарствам засновниками яких є учасники АТО (ООС), малим виробникам органічної продукції та сільськогосподарським виробникам, які вирощують жито та гречку в повному обсязі до заявленої потреби. В цілому внесені зміни сприятимуть ефективному використанню коштів обласного бюджету, спрямованих на виконання програми» - зазначила заступник директора департаменту Людмила Гончаренко.
Фермерам виплатили 9,6 млн грн державної підтримки за утримання корів
1 листопада 2021
Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації виплатив фермерам кошти спеціальної бюджетної дотації за утримання корів всіх напрямів продуктивності. Фінансовий ресурс передбачений за програмою підтримки розвитку фермерських господарств згідно з наказом Міністерствааграрної політики та продовольства України від 8 жовтня № 265. У 2021 році на державну підтримку розвитку фермерських господарств передбачено - 200,0 млн грн. в цілому по Україні, зокрема на напрям спеціальної бюджетної дотації за утримання корів всіх напрямів продуктивності – 60,0 млн грн. Нагадаємо, що спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності нараховувалась у розмірі 5000 грн за одну голову, але не більше 250,0 тис грн. одному фермерському господарству. Отримувачами такої дотації є фермерські господарства, в т.ч. сімейні фермерські господарства, які утримують п’ять і більше корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства. Так, вищезазначену дотацію отримали 77 фермерських господарств Львівщини, в яких станом на 1 липня поточного року було 2522 корів, ідентифікованих і зареєстрованих у Реєстрі тварин.Нарахована та виплачена сума дотації складає 9 млн 575 тис грн на поголів’я 1915 корів. Як зазначає директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман, Львівщина вже другий рік поспіль займає перше місце серед областей Українипо освоєнню коштів дотації за утримання корів по всіх критеріях: за кількістю фермерських господарств області,кількістю корів та сумою дотації. "Приріст поголів’я корів за нарахованою дотацією у фермерських господарствах складає 48 % в порівнянні з минулим роком. Зростає зацікавленість особистих селянських господарств, які утримують більше 5-ти корів, до офіційної реєстрації сімейних фермерських господарств та участі у державних програмах підтримки. Так, впродовж 2020-2021 років у галузі тваринництва створено 39 сімейних фермерських господарств, які можуть залучати для розвитку власного бізнесу всі інструменти фінансової підтримки з обласного і державного бюджетів.Державна дотація спрямована на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на збільшення кількості поголів’я молочного стада та виробництва молока", - наголосила Тетяна Гетьман.
Перші місяці роботи ринку землі: як сьогодні аграрії Львівщини працюють в умовах купівлі-продажу земельних ділянок
20 вересня 2021
З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Саме про перші місяці ринку та як аграрний сектор Львівщини відреагував на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу. Спікерами виступили директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман та співзасновник виробничого кооперативу «Як бджола» Олег Бачинський. На старті ринку землі у багатьох аграріїв були застереження стосовно того, що землі почнуть активно продавати. «Ми, у департаменті агропромислового розвитку не підтримували такий розвиток подій. Активного розпродажу землі не могло відбутися через певні обмеження, котрі впровадили разом з початком ринку. Станом на п’ятницю, 17 вересня, на Львівщині зареєстровано земельних угод на площу 400 га, а це доволі низький показник. Серед цих земель – 87,8 га склали земельні ділянки (паї), які були підмораторними до 1 липня цього року. З огляду на таку малу кількість, власники паїв не поспішають продавати свої наділи. Можна сказати, що активний розпродаж не розпочався», - зазначила Тетяна Гетьман. За її словами, серед позитивних змін є те, що збільшилась кількість земельних ділянок, продаж право оренди яких пропонується на земельних торгах (аукціонах). Якщо в червні показник складав 24 ділянки, в липні він збільшився до 43, а в серпні кількість виставлених на аукціон земель щодо продажу право оренди – понад 100 ділянок. Нагадаємо, у травні Держгеокадастр передав землі у володіння територіальним громадам, що отримали компетенцію розпоряджатися цими землями. Також збільшується вартість оренди, бо зростає цінність землі. «Україна зараз рухається шляхом країн Європейського Союзу, де на початку ринку землі теж ввели певні обмеження, що не дозволило зробити розпродаж землі, втім збільшувалась орендна плата. Тут варто згадати про ті самі обмеження. По-перше, землю не можна продавати менше ніж за нормативно грошову оцінку самої ділянки. В області це 21,5 тис грн за один гектар ріллі. По-друге, на першому етапі, землі можуть купувати лише фізичні особи (громадяни України) в безготівковій формі не більше 100 гектарів. Юридичні ж особи можуть брати землі в оренду», - додала Тетяна Гетьман. До слова, від початку липня середня вартість одного проданого гектару земельних ділянок (паїв) становить більше ніж 40 тисяч гривень. А середня вартість оренди за попередній рік – 2200 грн за гектар. «За досвідом країн, які теж вводили ринок землі, можна сказати, що упродовж 10 років вартість самої землі зростала в 5-7 разів. Коли усе зрозуміло і прозоро, тоді формуються нормальні бізнес-стосунки. Сьогодні ми бачимо позитивну реакцію аграрного сектору на ці нововведення. Однак є моменти, що необхідно доопрацьовувати. До прикладу, роботу нотаріусів тощо», - підсумувала директор департаменту. «Багато фермерів звертаються сьогодні за допомогою щодо купівлі землі. Вони прицінюються, цікавляться юридичними документами, які їм потрібно підготувати для оформлення договору. Наразі у фермерів сезон збору урожаю, але на початку зими, я впевнений, більшість почне робити перші кроки для покупки землі. У цьому є переваги. Наприклад, коли земля є у власності фермера, а не в оренді, то легше оформити кредитування», - розповів Олег Бачинський. Додатково: Земельний банк Львівщини складає понад 2 млн гектарів землі, з яких 1 млн 200 тис гектарів – мають сільськогосподарське призначення. Разом сільськогосподарську діяльність в регіоні здійснюють більше ніж тисяча суб’єктів господарювання, серед яких більше 700 – фермерські господарства. Крім того, с/г діяльність на Львівщині здійснюють 280 тисяч особистих селянських господарств. Ілона Орнат
Юрій Бучко привітав фермерів Львівщини напередодні професійного свята
17 Червня 2021
Цієї суботи, 19 червня, в Україні відзначатимуть День фермера. Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко привітав фермерів Львівщини з прийдешнім професійним святом. “На Львівщині – понад 700 фермерських господарств. Тішить, що з кожним роком кількість фермерських господарств зростає. Як на обласному, так і на державному рівні діють програми підтримки фермерства. Так, цього року з обласного бюджету на підтримку сільського господарства виділили більш як 20 млн гривень. З державного бюджету на підтримку фермерства виділено 4,5 млрд грн. Вкотре закликаю фермерів не нехтувати можливостями державної та обласної підтримки та долучатись до програм. Дякую за вашу нелегку працю, ви не лише створюєте якісну, екологічно чисту та смачну продукцію, але й розвиваєте сільське господарство громади та області”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Програма святкування поєднала теоретичну частину, де фермерам розповіли про фінансові інструменти, які працюють і, що дуже важливо, значно розширились цього року. Практична частина святкування надала змогу фермерам ознайомитись із впровадженням сучасних технологій щодо вирощування сільськогосподарських культур. Довідково. Цього року День фермера відзначатимуть вже вдруге – свято установлено 18 червня 2020 року Президентом України Володимиром Зеленським, враховуючи значення фермерських господарств для розвитку сільського господарства України, їх внесок у вирішення питань продовольчої безпеки держави.
Фермерські господарства отримали кошти державної підтримки за утримання корів
24 грудня 2020
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України фермерам Львівщини виплатило кошти спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності за програмою підтримки розвитку фермерських господарств. Дотаційні кошти в сумі 6,48 млн грн отримали 50 фермерських господарств за утримання 1296 корів. «Серед областей України Львівська область на першому місці по кількості фермерських господарств області, які освоїли кошти програми. Державна дотація спрямована на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на збільшення кількості поголів’я молочного стада та виробництва молока. Зростає зацікавленість фізичних осіб, які утримують більше 5-ти корів, до офіційної реєстрації сімейних фермерських господарств та участі у державних програмах підтримки", - зазначила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Зазначимо, цьогоріч у галузі скотарства створено 23 сімейних фермерських господарств.
Львівщина - лідер серед областей з освоєння коштів дотації за утримання корів
9 грудня 2020
Фермери Львівщини активно беруть участь у державних програмах підтримки. Наша область - лідер з освоєння коштів спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму продуктивності за програмою підтримки розвитку фермерських господарств. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. «Серед областей України Львівська область на першому місці за кількістю фермерських господарств області, які стали учасниками програми. Відтак, дотацію в сумі 6,48 мільйонів гривень надано 50-ти фермерським господарствам за утримання 1296 корів. Дотаційні державні кошти спрямовані на підтримку розвитку малих товаровиробників, зокрема на збереження поголів’я молочного стада та збільшення виробництва молока», - пояснила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко. Так, загалом в Україні субсидії на утримання понад 7 тисяч корів молочного напряму продуктивності отримують за програмою підтримки розвитку фермерських господарств на суму у понад 35 мільйонів гривень. Нагадаємо, що з державного бюджету передбачили фінансову підтримку для фермерських господарств, які утримують від 5 корів. Сума дотації на одну корову складає 5000 гривень. Максимальна сума дотації, яку може отримати таке господарство за утримання корів - 250 тисяч гривень. "Розвиток аграрного сектору завжди буде пріоритетним напрямком для Львівщини. Цього року на обласні програми підтримки агровиробництва скерували 18 мільйонів гривень - найбільше в Україні", - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, за кількістю сільськогосподарських тварин Львівська область входить у ТОП-5 регіонів України. Христина Дмитрик
Аграрії отримали дотацію з держбюджету за утримання молодняка ВРХ
23 листопада 2020
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України скерувало кредиторську заборгованість 2019 року за утримання молодняка ВРХ, відповідно до наказу від 15 вересня. Як зазначила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко, за два роки дотацію в сумі 75,5 мільйонів гривень отримали 38 тисяч фермерів Львівщини. Загалом вони утримують майже 55 тисяч голів молодняка ВРХ. «Дотація за утримання молодняка ВРХ виплачувалась фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого молодняка великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах за Програмою підтримки розвитку тваринництва у 2018-2019 роках. У 2020 році такої дотації Програмою не передбачено”, - зазначила Людмила Гончаренко. За її словами, документи для виплати кредиторської заборгованості за 2019 рік на суму 102,6 тис гривень вже подали до казначейства, кошти будуть перераховані на рахунки 56 фізичних осіб.