Львівська обласна Мала академія наук відзначила 40-річчя

20 грудня 2018р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 20 грудня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась урочиста академія з нагоди 40-річчя Львівської обласної Малої академії наук.

Привітав учасників заходу голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Сьогодні у всіх на устах три речі: армія, корупція, церква і кожен десь, мабуть, це трактує по-своєму. Але я б дуже хотів, щоб ви - молоді люди побачили не лише сильну, озброєну армію захисників вітчизни, я б дуже хотів, щоб в армії побачили силу віри в себе. Бажаю, щоб в тому процесі, в якому ви сьогодні перебуваєте, ви обов’язково вірили в себе і тоді вам обов’язково підкоряться будь-які вершини. Друга річ – це річ, яка викликає відразу, це - корупція. Але будьте певні, що ця річ ніколи не зникне сама собою. Нехай корупція стане для вас символом відторгнення всього несправедливого, нечесного, не притаманного. Пам’ятайте, що ви завжди маєте право сказати «ні». І в цьому «ні» бути прикладом для багатьох інших. І третя річ – це церква. Ви ніколи не здобудете успіху, якщо не будете вірити в себе, вірити в свої сили, адже без тих людей, які вірили, що в Україні постане своя церква, ніколи не було б успіху і ця церква  б не постала. Будьте завжди вперті і впевнені в тому, що ви обов’язково зробите, що від вас залежне, не бійтеся казати «ні» всьому чужому і несправедливому і вірте в те, що перед вами можуть підкоритися і ви можете здолати будь-які перешкоди та бар’єри. Тоді ці речі, які ви здобудете в Малій академії наук, обов’язково вас перенесуть на вершину успіху, впевненості в собі, гордості за себе, родину та державу», -  зазначив Олег Синютка.

Також очільник області вручив почесні грамоти методисту академії Тетяні Хомик та керівнику гуртка інформатики Оксані Сторож.

Привітав присутніх і перший президент Львівської Малої академії наук Ігор Юхновський.

«Ви маєте знання. Коли ви вчите ваші уроки, перший раз почитаєте сторінку, другий, зрозумієте, що там написано, намагаєтесь розказати це своїми словами, спершу не можете це розказати, тоді ідете далі і вкінці кінців розкажете весь урок, який вам задано, від початку до кінця. І так по кожному уроку на який ви йдете в школу. З якою думкою ви туди йдете? Ви йдете туди з думкою, що ви є незалежна людина. Талановиті люди – це ті люди, які вміють довго працювати, навчатись цікавого для них і не втомлюватись. Тому я вас вітаю з вашими здібностями талановитих людей», - зазначив Ігор Юхновський

Участь у заході взяли викладачі, випускники, студенти та школярі Малої академії наук.

 

Довідково

Мала академія наук заснована у жовтні 1978 року за ініціативи вчених Західного наукового центру Академії Наук України та відділу освіти Львівського міськвиконкому як Мала академія наук старшокласників м. Львова «Еврика». Новостворений заклад ставив собі за мету допомогти педагогам у навчально-виховній роботі, пропагувати серед учнівської молоді досягнення науки і техніки, прищеплювати обдарованим дітям навички творчої, науково-дослідницької роботи, сприяти свідомому вибору професії.

Для забезпечення організації роботи МАН у жовтні 1978 року провели конференцію старшокласників і вчителів міста, на якій обрали Президію МАН, куди увійшли вчені, педагоги та учні. Першим Президентом МАН став відомий учений, академік НАН України Ігор Рафаїлович Юхновський, а першими віце-президентами – доктор фізико-математичних наук Богдан Любомирович Пелех, академік НАН України Ярослав Дмитрович Ісаєвич, доктор біологічних наук Костянтин Андрійович Малиновський, доктор хімічних наук Віктор Теофілович Яворський, кандидат технічних наук Роман Федорович Федорів.

Першими дійсними членами і кандидатами МАН стали переможці і призери Республіканських і Всесоюзних олімпіад: 29 старшокласників отримали звання дійсного члена і 54 – кандидата у дійсні члени МАН.

Популярність МАН зростала. На заняття у секціях почали приїжджати учні зі шкіл районів області. В Інституті прикладних проблем механіки і математики організували колектив молодих учених-математиків, які систематично виїжджали у школи районів і проводили заняття з обдарованими школярами.

У 1986 році відкрилася перша філія МАН у Самборі, а згодом створили Стрийську, Бориславську, Дрогобицьку та Червоноградську філії. Матеріали про роботу академії експонувалися на ВДНГ України в Києві (1989 р.).

З 1988 року відповідальним секретарем, а потім директором МАН працює Іванна Антонівна Бородчук.

У Львівській обласній МАН зараз діє 4 відділення: суспільно-гуманітарне, фізико-математичне, хіміко-біологічне та науково-технічне. У структурі відділень працюють 22 секції, в яких діють 64 різнопрофільні гуртки.

Ключові слова:

відзначенняМАН

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook