«Молодь гордиться перемогами своєї держави та можливістю бути до них причетною», - Іванна Бородчук
П’ять вихованців малої академії наук та наукових товариств Львівської області здобули призові місця на Міжнародному інноваційному шоу INOVA 2021, що відбувалось у столиці Хорватії.
Загалом Україну представляла команда із 18 юнаків та дівчат, які вибороли для своєї країни 13 золотих медалей, 5 срібних, а також дві спецнагороди.
«Команда Львівської області, яка виступає на міжнародних конкурсах, завжди отримує найвищі нагороди. Торік участь у різноманітних змаганнях, конкурсах наукових проектів, олімпіадах брали участь 12 учасників. Географія представлення наукового потенціалу юних конкурсантів дуже широка: Малайзія, Туніс, США, Індонезія, Канада, Польща. Звідусюди наші вихованці привозили призові місця. І вони завжди пишаються тим, що можуть долучитись до розвитку своєї країни», - розповіла директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук.
Торік, щоправда, усі конкурси та змагання відбувались в онлайн режимі. Цього року діти змогли повернутись до живої презентації своїх проектів.
«Два роки ми мусіли пристосовуватись до карантинних обмежень, тож цього року для всіх було втіхою взяти участь в офлайн заході. Львівщину на міжнародному конкурсі представляло п’ятеро учасників, серед яких троє студентів. Чому студенти? Оскільки вони не змогли у минулі роки взяти участь в очному конкурсі, цього року організатори запропонували їм долучитись до конкурсу, хоч навіть у статусі студентів. І це правильно, адже ці діти не взялись нізвідки: вони роками навчались, починали із локальних конкурсів, писали наукові роботи, працювали над власними розробками», - наголосила Іванна Бородчук.
Роботи, які представники Львівщини презентували на конкурсі у Загребі, стосувались різноманітних галузей: підтримка кислотності ґрунту, дисипація потоків води при виробництві кави, виявлення небезпечних об’єктів з допомогою комп’ютерного зору та інші.
«Всесвітня асоціація інтелектуальної власності та винаходів визнала МАН України найкращою міжнародною делегацією. Проекти дітей далі можна реалізовувати як стартапи. До цього процесу варто залучати бізнес-середовище, адже потрібно, щоб хтось зацікавився цими розробками. Те, що діти беруть участь у подібних конкурсах - це дуже добре. Я вболіваю, аби якнайбільше дітей брало участь у таких конкурсах, щоб юні фізики, математики, хіміки чи інформатики записувались в секції малої академії та наукових товариств. Ми проводимо багато різних занять, було би лише бажання дітей. Серед нашої команди є багато досвідчених керівників гуртків, небайдужі методисти, вчені, які хочуть передавати свої знання. Така робота це не лише користь для дітей, а й популяризація наукового потенціалу області і України», - зазначила Іванна Бородчук.
INOVA – друга найстаріша виставка винаходів у Європі, що вже впродовж 50 років збирає у Загребі, столиці Хорватії, винахідників з усього світу. Організатори виставки – Асоціація винахідників Загребу разом з міжнародним партнером World Invention Intellectual Property Associations WIIPA.
Детальніше про переможців від Львівської області тут.