Понад 15 тисяч фермерів цьогоріч отримали підтримку за утримання молодняка ВРХ
Цьогоріч у Львівську область з державного бюджету на підтримку галузі тваринництва залучили 41,1 млн гривень. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Зокрема, фінансову підтримку у 2018 році отримали 15278 фізичних осіб за утримання 21774 голів молодняка ВРХ в сумі 26,8 млн гривень, 14 суб’єктів господарювання у галузі тваринництва за закуплені ними 1269 голів племінних тварин та 35 доз спермопродукції бугаїв-плідників молочних порід в сумі 6,3 млн гривень та 57 суб’єктів господарювання за утримання 5996 корів в сумі 8 млн гривень.
«Сільгоспвиробники області і надалі матимуть можливість скористатись державною підтримкою за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, відшкодування вартості закупівлі племінних тварин, сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, а фізичні особи можливість отримати дотацію за утримання молодняка ВРХ» - зазначила т. в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко.
Бюджетні кошти спрямовуються з метою розвитку галузі тваринництва, стабілізації поголів’я худоби та поліпшення її генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва.
Детальніше про умови підтримки та участі у державних програмах аграрії можуть ознайомитись на сайті Мінагрополітикики за посиланням.
Новини за темою
На Львівщині профінансували перші заявки по Комплексній програмі підтримки та розвитку аграрного бізнесу
10 травня 2022
Департамент агропромислового розвитку здійснив перший транш фінансової підтримки аграріям в межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області в сумі 468,4 тис. грн. П’ятьом суб’єктам підприємництва відшкодували вартість сплачених ними, протягом січня-березня 2022 року, відсотків за залученими кредитами та договорами фінансового лізингу в сумі 168,4 тис. грн. А також для забезпечення посівної надали пільгові кредити на зворотній основі 2 суб’єктам підприємництва в сумі 300 тисяч. «Аграрії області працюють сьогодні в умовах дефіциту базових ресурсів для проведення посівної та обмеженого доступу до фінансування. Наш обов’язок підтримати наших сільгоспвиробників фінансово. Для цього ми максимально спростили умови участі в програмі і збільшили бюджет майже на 30% у порівнянні з бюджетом програми, яка була затверджена у довоєнний час» – зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман. Нагадуємо, що цьогоріч на фінансову підтримку аграріїв з обласного бюджету виділено понад 22 млн грн. Кошти спрямовуються на такі заходи: фінансова підтримка шляхом компенсації % за кредитами та % (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ; фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів у розмірі до 500 тис. грн; фінансова підтримка суб’єктів підприємництва шляхом часткової компенсації вартості насіння (гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюссельської, цвітної), столового буряка, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів) у розмірі до 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності у сумі до 2,5 тис. грн/голову, але не більше 125 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. Більш детально з умовами Програми та переліком документів можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-70, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
Аграрії Львівщини упродовж останнього тижня залучили понад 200 млн гривень кредитів
6 травня 2022
Станом на 5 травня, в межах програми «Доступні кредити 5–7–9%» аграрії Львівщини залучили кредитів на суму 1 млрд 84 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80%, тобто кредитних гарантій, які надає держава. На проведення комплексу весняно-польових робіт аграрії можуть залучити до 60 млн грн строком на пів року. Сплата за відсотками відсутня, потрібно тільки забезпечити для застави 20 % від суми кредиту, а решту суми гарантує держава. У заставу можна оформити майно клієнта або поручителя, обладнання, транспортні засоби, нерухоме майно, а також основні засоби, що купуються за кредитними коштами. Обмежень за кількістю землі в обробці немає. Але ключова умова – підпадати під визначення с/г товаровиробника. За інформацією Мінагрополітики України банками уже видано сільськогосподарським товаровиробникам 13 млрд 431 млн грн за програмою портфельних гарантій 80%. Граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі у 2022 році, з урахуванням вільних лімітів 2021 року, становить 26 млрд 953 млн грн. З умовами отримання агрокредитів від державних банків ви зможете ознайомитися за посиланнями: «ПриватБанк»: https://cutt.ly/QGhlDKI; «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl; «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6; «Укрексімбанк» https://cutt.ly/hGhxjd2.
Аграрії Золочівщини планують збільшити посівні площі на 11%
4 травня 2022
Під час війни сільгоспвиробники Золочівського району планують збільшити посівні площі на 11%. З 76,5 тис га у 2021 році до 84,9 тис га цьогоріч. Виконанню поставлених завдань сприяє допомога зарубіжних партнерів, німецької компанії «Bayer AG» та інших, які безкоштовно надали посівний матеріал – насіння пшениці, кукурудзи, сої, соняшника та суміші трав. Понад 30 суб’єктів господарювання аграрного сектору району уже скористались цією гуманітарною програмою. Окрім проведення підживлення на площах озимих культур, активно триває весняна посівна кампанія. Станом на початок травня поточного року аграрії району посіяли ярих культур на площі 13,8 тис га, з них ранніх зернових культур 2,2 тис га (83,2 % до прогнозу). Розпочали посів пізніх зернових та технічних культур, а саме кукурудзи на зерно – 3,8 тис га (22,4 % до прогнозу), цукрових буряків – 3,1 тис га (86,9% до прогнозу), соняшника – 2,4 тис га (20,7% до прогнозу), сої – 1,2 тис га (4,9 % до прогнозу).
На Стрийщині аграрії активно проводять весняно-польові роботи
4 травня 2022
Станом на сьогодні господарства Стрийського району засіяли 19,5 тис га ярих сільськогосподарських культур. Прогнозована площа у 2022 році сягає 40,2 тис га, що значно більше в порівнянні з минулим роком. У Стрийській РВА інформують, що ранніх зернових аграрії району вже посіяли на площі 1,3 тис га. Розпочато активний посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків, соняшника, сої. Також висіяли 32 га овочевих культур, посадили картоплі на площі 222 га. Стрийська районна військова адміністрація та аграрії Стрийщини щиро вдячні міжнародній компанії «Bayer», яка в такий складний для країни час надала гуманітарну допомогу у вигляді посівного матеріалу кукурудзи 26 господарствам району. Також 3 аграрні підприємства отримали гуманітарний вантаж з Франції з насінневою картоплею. «Зараз у районі працює 161 сільськогосподарське підприємство різних форм власності. Вони обробляють 65,2 тис га землі. З аграріями є постійна комунікація. Ми робимо все для того, щоб посівна відбулася вчасно та якісно. Вдячні кожному, хто в цей складний час працює для забезпечення потреб не лише нашого району, а й держави в цілому», - зазначив перший заступник голови Стрийської РВА Андрій Вовчастий.
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
Для аграріїв області пропонують консультації з питань технології вирощування продукції овочівництва
16 квітня 2022
Спільно з сільгоспвиробниками Львівщини відбувся онлайн-семінар щодо поточної ситуації у виробництві овочів в межах області. Нарада відбулась під головуванням заступника начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. До участі в заході долучились представники РВА, територіальних громад, а також експерти - дорадники, науковці, представники банківських установ. «Умови воєнного часу вимагають від аграріїв чіткого виконання дій, зокрема вчасно провести польові посівні роботи, задіяти всі можливі додаткові площі сільськогосподарських угідь для посіву і наростити обсяги валового виробництва. Органи місцевого самоврядування мають сприяти аграріям у забезпеченні посівним матеріалом, добривами і матеріальними ресурсами», - звернувся до аграріїв і голів громад Віталій Загайний. Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, за вимогами часу вирощування сільськогосподарських культур можна умовно поділити на два етапи: в звичайних умовах, і в умовах воєнного стану. «За останні 4 роки Львівщина наростила вирощування овочевих культур майже вдвічі. В області вирощується близько 9% овочів від загального виробництва по Україні. Через ситуацію в областях, де ведуться бойові дії, цьогоріч основне виробництво припадає на Західні області України, в тому числі і Львівської. На полях області вже тривають весняно-польові роботи, зокрема посів ярих культур, в тому числі овочевих. Тому основним завданням аграріїв сьогодні - задіяти всі можливі площі сільськогосподарських угідь і наростити обсяги валового виробництва», - зазначила Тетяна Гетьман. Своєю чергою, експерти-дорадники, науковці, представники фінансових структур пропонують безкоштовні консультації для аграріїв з актуальних питань технології вирощуванні продукції овочівництва, пропозиції у переорієнтації та розширенні ринків збуту в умовах воєнного стану, доступу до кредитних ресурсів. Як повідомила Тетяна Гетьман, Львівщина - єдина серед областей затвердила обласну програму підтримки малих сільгоспвиробників у умовах воєнного часу, на яку з обласного бюджету виділили 22,2 млн грн. Фінансова підтримка для аграріїв передбачена у чотирьох напрямках. Детальніше про програму читайте тут. Разом з цим, вирішено надати підтримку органам місцевого самоврядування на завершення заходів з поліпшення громадських пасовищ розпочатих торік. А за умови відкриття державних електронних реєстрів - проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.
Весняний день рік годує: як аграрії Львівщини проводять польові роботи
14 квітня 2022
Аграрії Львівщини активно проводять весняно-польові роботи. Станом на 14 квітня за всіма категоріями господарств в області посіяли всіх ярих культур на площі 70,5 тис. га. «Одна з особливостей цьогорічних весняно-польових робіт полягає у тому, що агрометеорологічні умови посіву для різних культур збігаються у часі й аграрії області паралельно проводять посів як ранніх культур, так і більш пізніх, враховуючи стан ґрунту та умови конкретного поля», - зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Разом з тим, ранніх зернових культур посіяли на площі 39,2 тис. га (79,1 % до прогнозу). Розпочали посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків 5,5 тис. га (40,6 % до прогнозу), соняшника 1,8 тис. га (6,1 % до прогнозу). Вже посадили картоплі на площі 5,3 тис. га (5,5 % до прогнозу). Овочевих культур посіяно на площі 2,9 тис. га (6,8 % до прогнозу). Нагадаємо, що напередодні Франція передала аграріям Львівщини близько 100 тонн гуманітарного вантажу з насіннєвою картоплею. Детальніше читайте за посиланням.
Уряд розширив доступ аграрних підприємств до пільгового кредитування
6 квітня 2022
Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення Уряд активував додаткові механізми кредитування аграріїв. Зокрема, йдеться про розширення програми “5-7-9%”, за якою будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. З початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів. З усіх виданих кредитних коштів за програмою “5-7-9%” 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств. Отримані кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр. “В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам”, – додала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Загалом же, починаючи з 24 лютого, державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік.
Щоб підтримати фермерів в час посівної Уряд вніс зміни до Програми «Доступні кредити 5-7-9%»
1 квітня 2022
За ініціативою Президента України внесли низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» у напрямку підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА. Мета - забезпечення посівної кампанії, а також підтримка та активізація підприємницької діяльності у період дії воєнного стану. Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників: - Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих. - Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній. - Процента ставка – 0% річних. - Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки; кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів. - Термін кредиту – 6 місяців. - Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року. - Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва). Уряд, Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізовує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.
Фермери Львівщини можуть взяти участь у конкурсі фінансової підтримки
1 квітня 2022
Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам». У 2022 році за програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» відповідно до Постанови КМУ від 25 серпня 2004 р. № 1102 на Львівську область виділено 4 млн 588 тис гривень що в 3,8 рази більше в порівнянні з минулим роком . Фінансова підтримка фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років. Прийом заявок та документів здійснюватиметься з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. Фермерські господарства подають у паперовій та електронній формі до Львівського регіонального відділення документи (фотокопії). 1. Заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики; 2. Копію статуту фермерського господарства із статусом юридичної особи або копію договору /декларації про створення сімейного фермерського господарства; 3. Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою; 4. Баланс та звіт про фінансові результати фермерського господарства за 2021 рік за встановленою формою; 5. Копію паспорта (у разі коли голова фермерського господарства віком до 35 років (включно); 6. Бізнес-план з техніко-економічним обгрунтуванням доцільності надання фінансової підтримки фермерському господарству із зазначенням графіка повернення коштів; 7. Пропозицію фермерського господарства щодо забезпечення виконання зобов’язання з повернення бюджетних коштів у порядку, встановленому законодавством; Львівське відділення приймає документи за адресою: 79026, м. Львів, вул. Липинського, 54, каб. 11,22. lvivudfpfg@ukr.net Контактні дані: +380 (67) 781 82 87 - Розмус Оксана Степанівна +380 (97) 210 74 57 - Кульчицька Наталія Володимирівна З більш детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1102-2004-%D0%BF#Text «В такий непростий для держави час основним завданням кожного фермера є ведення свого фронту – забезпечення продовольчої безпеки. В свою чергу держава сприяє розвитку фермерства та надає можливості додатково залучити такий необхідний додатковий фінансовий ресурс», - зазначають в департаменті агропромислового розвитку ЛОВА.
Аграріям відкриють безкоштовний доступ до супутникового моніторингу полів
28 березня 2022
Міністерство аграрної політики та продовольства України з компанією EOS Data Analytics (EOSDA) на період посівної кампанії можуть надати всім фермерам безкоштовний доступ для моніторингу полів до супутникової онлайн-платформи точного землеробства – EOS Crop Monitoring. Кожному аграрію буде надано безкоштовний доступ до повного функціонала платформи на площу до 2000 га на період до 31 травня 2022 року. «Якщо потрібно на більше гектарів для моніторингу, будь ласка, вкажіть це у формі, і ми обробимо ваш запит окремо» - зазначають фахівці компанії EOSDA. Департамент агропромислового розвитку ЛОВА запрошує аграріїв з посівною площею до 2 тис. га, які для себе вважають корисними супутникові дані для організації проведення польових робіт: - зареєструватись на платформі - https://crop-monitoring.eos.com/ - заповнити форму за посиланням - https://cutt.ly/bDdcAcI Зареєстрованим господарствам спеціалісти компанії нададуть доступ до платформи та індивідуально кожному порадять як отримати максимальну користь від супутникової аналітики. З допомогою інструментарію цієї платформи аграрії зможуть слідкувати за станом своїх посівів прямо з офісу, відразу дізнаватися про найменші зміни, приймати швидкі та обґрунтовані рішення щодо обробки полів. Зіставляючи погодні умови, що впливають на здоров'я сільськогосподарських культур, з індексами рослинності, прогнозувати врожайність та коригувати підживлення посівів. Застосовуючи диференційоване внесення мінеральних добрив заощаджувати до 30%.
До уваги аграріїв: до Земельного Кодексу України внесли низку змін
26 березня 2022
В умовах воєнного стану продовольча безпека держави набуває критичного значення, що вимагає невідкладного використання у 2022 році доступних сільськогосподарських угідь для проведення посівної кампанії та забезпечення інтенсивного сільськогосподарського виробництва. Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман. Відтак, 24 березня прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 19.03.2022 № 7178, яким вносяться зміни до Земельного Кодексу України (розділ X "Перехідні положення" доповнено пунктами 27 і 28), а саме: - Автоматична пролонгація на один рік договорів оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення (державної, комунальної власності, невитребуваних, нерозподілених земельних ділянок, а також земельних ділянок приватної власності) без волевиявлення сторін та без внесення відомостей про поновлення договору до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно договорів, строк користування земельними ділянками щодо яких закінчився після введення воєнного стану. - Передача в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на строк до одного року земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності (крім тих, що перебувають у постійному користуванні осіб, які не належать до державних, комунальних підприємств, установ, організацій), а також нерозподілених та невитребуваних земельних ділянок і земельних часток (паїв) здійснюється розпорядниками таких земель на таких умовах: 1) розмір орендної плати не може перевищувати 8 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що визначається від середньої нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області; 2) орендар земельної ділянки не має права на: поновлення договору оренди землі, передачу земельної ділянки в суборенду, зміну угідь земельної ділянки та її цільового призначення, будівництва на земельній ділянці об’єктів нерухомого майна, закладення на земельній ділянці багаторічних насаджень, переважне право на купівлю орендованої земельної ділянки у разі її продажу, відчуження, передачу в заставу (іпотеку) права користування земельною ділянкою, поділ земельної ділянки, об’єднання її з іншою земельною ділянкою, а також використання для власних потреб наявних на земельній ділянці загальнопоширених корисних копалин, торфу, лісу, водних об'єктів. 3) договір оренди земельної ділянки укладається лише в електронній формі, та засвідчується кваліфікованими електронними підписами орендаря і орендодавця (до прикладу через онлайн сервіс «Дія»); 4) передача в оренду земельної ділянки здійснюється без проведення земельних торгів; 5) формування земельної ділянки з метою передачі її в оренду здійснюється без внесення відомостей про таку земельну ділянку до Державного земельного кадастру (державної реєстрації) та присвоєння їй кадастрового номера, на підставі технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель, яка розробляється за рішенням органу, уповноваженого передавати земельну ділянку в оренду, та затверджується таким органом. Право оренди земельної ділянки, переданої в оренду не підлягає державній реєстрації. Договір оренди землі, а також зміни до нього, договір про розірвання такого договору оренди підлягає державній реєстрації. Така реєстрація здійснюється районною військовою адміністрацією. 6) земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності можуть надаватися у користування лише для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. - Земельні торги щодо прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності не проводяться, оголошення нових земельних торгів забороняється. -Землекористувачі, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності на праві постійного користування (крім державних, комунальних підприємств, установ, організацій), емфітевзису, можуть передавати такі земельні ділянки в оренду строком до одного року для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Більш детально із вищезазначеним Законом можна ознайомитись на сайті Верховної ради України. Водночас повідомляємо, що департаментом 30 березня о 11:00 год заплановано проведення наради в онлайн-форматі для представників районних військових адміністрацій та територіальних громад, на якій проаналізуємо механізми задіяння земель сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану. Слідкуйте за подальшими анонсами.