З Новим роком та Різдвом Христовим!
Щиро вітаємо Вас із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!
Нехай Новий рік стане для Вас та Ваших близьких роком миру, єдності й успіху, а свято Різдва Христового зігріє душевним теплом і любов’ю Вашої родини.
Із глибокою пошаною привітаймо українських воїнів – нашу гордість і нашу славу, які й у святкові дні надійно тримають оборону на східних рубежах. Де б ми не були, згадаймо тих, хто захищає нашу країну і помолимося за них, попросивши у Бога здоров’я та сили.
Ми рухаємось вперед, переходимо до відновлення та розвитку. Це – результат спільної праці.
Господь з нами, бо ми ведемо праведну боротьбу за нашу незалежність, і Томос, який українська православна церква отримає 6 січня, – це історична подія на цьому шляху. За плечима сучасних українців, які стануть свідками цієї визначної історичної події, стоять сотні поколінь, які лише мріяли про це. Україна чекала і молилася за це тисячу років.
І зараз Церква потребує ще більше молитов, добра і любові. Нехай Господь почує нас, а наша духовна праця та щирі молитви і надалі утверджують нетлінні християнські цінності. Різдво - свято надії на краще. Разом ми обов’язково переможемо ненависть і зло.
Миру Вам і впевненості у завтрашньому дні, сімейного добробуту, міцного здоров'я, щастя й достатку!
Новини за темою
Вертеп і щедрівки: працівників Львівської ОДА привітали із зимовими святами
14 січня 2022
Гучні колядки, щедрівки та вертеп презентували сьогодні у Львівській ОДА студенти Української академії лідерства та фольклорний ансамбль “Древо” Золочівського центру позашкільної освіти. Студенти Української академії лідерства привітали працівників із зимовими святами та відтворили вертеп, сценарій якого самі створили. “Багато студентів родом з південних та східних областей України, де традиції святкування Різдва Христового із колядами та щедрівками не такі поширені. Перед тим, як створити вертеп, ми розповідали молоді про святкування Різдва, значення певних символів і самостійно писали з ними сценарій. Студентам дуже подобається, вони із захватом вивчали віншування і сьогодні виступають”, – зазначила заступник менеджера з інформаційної програми Української академії лідерства Оксана Ажнюк. У свою чергу фольклорний ансамбль “Древо” виконав різдвяні пісні “Святий вечір, добрий вечір”, “Пане господарю” та інші. “Ці коляди – це великий подарунок для нас усіх. Мені дуже приємно, що на Львівщині виховується така талановита та розумна молодь. Ви несете радість і виконуєте важливу місію, прославляючи народження Ісуса. Дякую вам, нехай у ваших домівках завжди панує добро і щоб усі свої таланти ви примножували”, – побажав молоді голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Довідково: Українська академія лідерства — це програма особистісного та суспільного розвитку, основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, що базується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків. Ансамбль “Древо” виступає вже понад двадцять років. Основу його репертуару складають зібрані вихованцями фольклорні пісні та обрядові дійства.
Мистецькі колективи привітали працівників Львівської ОДА з прийдешнім Різдвом Христовим
6 січня 2022
З колядками та віншуваннями завітали сьогодні у Львівську облдержадміністрацію мистецькі колективи Львівщини. Працівників із прийдешніми святами вітали Заслужена академічна хорова капела “Трембіта”, Львівська національна академічна хорова капела “Дударик” та вихованці вокальної студії під керівництвом Назара Савка. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький подякував колективам за коляду та побажав надалі творчих успіхів і щасливого Різдва. “Від вашого виконання перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею”, - зазначив очільник області.
Капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» виступлять з Різдвяним концертом
4 січня 2022
31 січня о 19:00 у Львіському національному театрі ім. М. Заньковецької національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» разом із фолк гуртом «Курбаси» та акустичним бендом презентуватимуть Різдвяний концерт. За словами директора та диригента НАЧХК «Дударик» Дмитра Кацала, на гостей чекають сто відсотків прем’єр. Це давня європейська традиція пишних сімейних шоу у часі Різдва. На цей раз артисти підготували незнані давні колядки і їх новітнє прочитання, суперенергетичні щедрівки. «Неймовірний симбіоз різдвяної та новорічної музики та ще й в модерній оправі - все це у нашому різдвяному концерті! Гості-колядники, а на завершення, окремі твори із золотої скарбниці Різдва. Поспішайте придбати квитки заздалегідь, щоб обрати найкращі місця», - запрошують Дударики та Курбаси. Квитки можна придбати за посиланнями. - https://soldout.ua/booking/687-dudaryk-&-kurbasy-christmas-concert?lang=ua - https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/rizdvianyi-kontsert-dudaryk-2022-01-31 Довідково: Заснував капелу «Дударик» 1971 році – провідний український диригент Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 3000 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної музики. «Курбаси» – український етно-гурт, який створили в 2009 році акторки львівського театру імені Л. Курбаса Наталія Рибка-Пархоменко, Марія Онещак і Мирослава Рачинська. Надихаючись у своїй творчості українською народною піснею, учасниці гурту разом з музикантами створюють музично-театральні дійства часто з багатою сценографією та використанням сучасних візуальних засобів.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини з прийдешнім Новим роком (ВІДЕО)
1 січня 2022
У новорічно-різдвяний час усі ми чекаємо дива. Хочемо, щоб позаду залишилися проблеми та незгоди, а наступний рік був кращий та щасливіший. Нехай так і станеться! Незважаючи на всі труднощі та виклики, цінуймо прості речі: прогулянку з дітьми, спілкування з рідними та друзями, кожну мить, яку дарує нам життя! Живімо тут і сьогодні! Цінуймо час для найдорожчих! Водночас, пам’ятаймо про головне, вміймо дякувати Богу і поважати воїнів, єднатися заради добра громади, області та України! Нехай Новий, 2022 рік, буде щедрим на радісні події і в кожну оселю принесе любов, мир та достаток. Хай подарує справжні перемоги Україні! Розквіту нашому краю! З Новим роком та Різдвом Христовим, Львівщино! Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький
У перші дні нового року центри вакцинації на Львівщині не працюватимуть
22 грудня 2021
У перші дні нового року усі центри та пункти масової вакцинації в Україні, які проводять щеплення від COVID-19, в тому числі, на Львівщині, будуть зачиненими. Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич. “Пункти та центри вакцинації населення проти COVID-19 1 та 2 січня працювати не будуть. У перші дні після святкування Нового року ми даємо можливість відпочити медичним працівникам. Водночас в решту інших днів пункти вакцинації працюватимуть за звичайним розкладом”, — пояснила Марія Карчевич. На сьогодні в Україні створили понад 1 400 мобільних бригад, більше ніж 3 300 пунктів щеплення та понад 500 центрів вакцинації. Заступниця міністра нагадала, що дізнатися графік роботи та записатися на щеплення можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua або через контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19. Графік роботи центрів вакцинації на Львівщині цього тижня – за посиланням. Нагадаємо, для отримання щеплення у центрі вакцинації при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу. Також вакцинуватися можна у пунктах щеплень, попередньо звернувшись до сімейного лікаря. У МОЗ наголошують - не відкладайте щеплення проти COVID-19 на післясвятковий період. Вакцинуйтеся, щоб наступний рік приносив вам тільки приємні несподіванки!
Заслужена академічна капела «Трембіта» привітала працівників Львівської ОДА зі святами
13 січня 2021
Із колядками, щедрівками і віншуваннями, житом і пшеницею солісти Заслуженої академічної хорової капели «Трембіта» сьогодні, 13 січня, завітали у Львівську ОДА. Директор-художній керівник капели «Трембіта» Микола Кулик побажав працівникам облдержадміністрації добра, злагоди та миру. «Щиро дякую вам за коляду, за те, що у стіни цієї установи ви принесли справжній дух Різдва і подарували нам святковий настрій. Від вашого співу перехоплює дух. Від усього серця вітаю Вас усіх зі святами! Хай та радість, добро і любов, які ви несете людям, повертаються до вас сторицею. Міцного здоров’я, злагоди і достатку вам і вашим сім’ям», - звернувся до колективу капели голова Львівської ОДА Максим Козицький. Довідково: Заслужена академічна капела «Трембіта» – один із найстаріших хорових колективів України, адже створено його у 1939 р. на базі легендарного «Львівського Бояна», історія якого бере свій відлік від 1891 р. Капела є справжньою окрасою та гордістю сучасного українського хорового мистецтва.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Різдвом Христовим (+ВІДЕО)
6 січня 2021
Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький привітав мешканців Львівщини із Різдвом Христовим. "Різдво – це особливий час. Час, коли вся сім’я збирається разом. Цього року пандемія внесла свої корективи в святкування і хтось не зможе бути поруч зі своїми рідними та близькими. Бажаю, щоб радісна звістка народження Спасителя сьогодні як ніколи укріпила нашу віру та додала сили. Христос народився, щоб навчити нас любити і піклуватися одне про одного, незважаючи ні на відстані, ні кордони. Якщо у вас є самотні знайомі чи сусіди, то подбаймо про те, щоб Різдво стало для них справжнім дивом. Нехай атмосфера свята запанує у кожному куточку нашої області. Христос рождається", - зазначив очільник області у вітальному слові.
Максим Козицький привітав мешканців Львівщини з прийдешнім Новим роком (ВІДЕО)
31 грудня 2020
Дорогі мешканці Львівщини! Напередодні Нового року хочу подякувати всім Вам за те, що вірили та підтримували. Допомагали боротися з труднощами та працювати у цей нелегкий рік, що минає. Львівщина багато у чому змінилася. Ми багато будували та розвивали. Довели, що спільними зусиллями можемо змінювати ситуацію. Нехай 2021 рік всі ми зустрінемо з найріднішими та найближчими. Щоб усі були здорові. Щоб у наших домівках панували лише радість та затишок. Переконаний, що наступний рік буде для Львівщини роком зростання та добробуту. Зробимо для цього все, що в наших силах. Спільною працею. З Новим Роком! Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький
Родини Героїв Небесної Сотні сплели різдвяні віночки
24 грудня 2020
Сьогодні у Львові зібрались родини Героїв Небесної Сотні, щоб сплести віночки із ялинки. Ними сьогодні о 14:00 год прикрасять Меморіал Героїв Небесної Сотні. Таку різдвяну акцію організували у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ. Також тут відбулось богослужіння у пам’ять про загиблих, яке очолив ректор Духовної семінарії отець Ігор Бойко. «Різдво святкують з найближчими людьми, усі збираються в родинному колі. Та для сімей, чиї рідні загинули, період свята найтяжчий, бо нагадує про втрату, яку неможливо повернути. Ми продовжуємо започатковану традицію, покликану пом’якшити душевні рани цих родин», - зазначає Ігор Бойко. За словами сестри Героя Небесної Сотні Романа Сеника – Лесі Лисак, така акція продовжує традицію, покликану єднати родини Героїв. До акції долучився також заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. Готовими віночками родини Героїв Небесної Сотні прикрасять Меморіал пам'яті до новорічних та різдвяних свят. Портрети полеглих оздоблять вінками із ялинкових гілок та калини, яку родини зібрали у власних садах напередодні.
Дітям загиблих захисників передали подарунки
10 січня 2020
У Будинку воїна рамках акції «Свята без тата» сестрою Героя Небесної Сотні Романа Сеника Лесею Лисак було передано подарунки від ГО «Ініціатива Героїв Майдану» у Варшаві для діток загиблих українських захисників із Львівщини. Такі ж подарунки отримають усі діти загиблих Героїв області. ГО «Ініціатива Героїв Майдану» у Варшаві 3 рік поспіль проводить акцію «Свята без тата», готуючи подарунки для дітей Героїв на Різдво. До цієї акції долучаються українська діаспора у Польщі та інших багатьох країн світу, посольства й небайдужі поляки. Співорганізатором акції став департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.
З Новим роком та Різдвом Христовим!
31 грудня 2019
Дорогі мешканці Львівщини! Від щирого серця вітаємо Вас із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаємо Вам здійснення заповітних мрій, нехай любов, добро та достаток прийдуть у кожен дім та родину. А кожен український воїн, який захищає Батьківщину, повернеться додому. Ми – сильний, талановитий і працьовитий народ, який об'єднаний навколо єдиних національних і суспільних цінностей задля розбудови нашої держави – України. Нехай дзвінка коляда наповнює миром та злагодою Ваші оселі, зігріє душевним теплом і любов’ю Ваші родини, а Новий 2020 рік буде щасливим і успішним для кожного з нас і для всієї держави!
Екоосвітяни закликають святкувати різдвяно-новорічні свята в екостилі
28 грудня 2019
Екоосвітяни РЛП «Верхньодністровські Бескиди» закликають долучитися до збереження природи та святкувати різдвяно-новорічні свята в екостилі. Екоосвітяни парку пропонують 10 варіацій новорічних декорацій, які найменше несуть шкоди довкіллю: 10 місце. Найгірша з точки зору екологічності ялинка – це зрубане дерево без клейма і документів. Воно відноситься до браконьєрської вирубки, яка, в свою чергу, існує у двох видах. Перший – це знищення молодої хвої, висадженої 5-7 років тому, другий, коли браконьєр зрізає верхівку дорослої ялини чи сосни. Після цього дерево не може залишити повноцінне потомство, а обираючи найкращі ялинки, можна говорити про генетичну диверсію хвойних лісів та лісонасаджень. Та найстрашніший вид браконьєрства — це коли валиться 20-30-метрове дерево, зрізується верхівка, а решта залишається на снігу. Заради 1,5-2-метрової верхівки знищуються сотні дерев-велетнів. 9 місце. Посідає зрубане дерево з клеймом або чіпом. Трохи краще, ніж попередній варіант - жива ялинка, що зрубана браконьєрським способом. Незважаючи на те, що ці дерева вирощуються «спеціально для різдвяних ялинкових базарів», але особливо екологічними їх не назвеш. Так чи інакше, для продажу обирають найкрасивіші деревця, і навіть якщо на них є відповідні документи, ліс, всеодно, страждає від масового вирубування молодої хвої. 8 місце Штучна пластикова ялинка. Це дуже і дуже неоднозначний варіант. З одного боку купується на багато років і не спричиняє знищення живих дерев, а з іншого – виробництво пластику є доволі шкідливим для довкілля і здоров’я людини. 7 місце. Штучна пластикова ялинка з міжнародним екологічним сертифікатом. Її знайти не легко, але потрібно цікавитись у продавців штучних ялинок про наявність документів, котрі підтверджують безпечність виробу для людей. 6 місце. Жива ялинка в горщику з розплідника. Такий варіант широко зараз рекламують та вважають за найбільш «зеленим». Після свят таку ялинку можна висадити в землю, або повернути в розплідник. 5 місце. Композиція з хвойних гілок. Цей варіант вважають екологічним рішенням. Обламування нижніх гілок сосен і ялин не шкодить лісу. Адже у дорослих дерев нижнє гілля з часом відмирає. Так званий, різдвяний фітодизайн забезпечить вам гарний настрій і життя ялинці. 4 місце. Саморобна «ялинка» з вторинних матеріалів. Безперечний тренд останніх років – імпровізоване різдвяне дерево з усього, що є під рукою. Такі ялинки роблять з подушок, книжок, пляшок, шиють, малюють на стінах і підвішують до стелі. 3 місце. Композиція з соломи, Дідух. Традиційне рішення в етно-стилі. Солома є відтворюваним ресурсом, який в нашій країні ще мало використовується. Дідух, зроблений з натуральних матеріалів, повністю розкладається в природі. 2 місце. Жива араукарія в горщику, що залишається в приміщенні протягом року. Екзотичне реліктове дерево араукарія – чудовий замінник ялинки. Араукарія швидко росте, не потребує спеціального догляду і має приємну темно-зелену м’яку «хвою». Купивши її одного разу, ви раз і назавжди вирішите питання ялинки на Різдво. 1 місце. Ялинка, що росте на подвір’ї – 100% екологічний варіант. Посадіть ялинку чи інше хвойне дерево у дворі приватного чи багатоповерхового будинку. Як альтернативний варіант, таке дерево можна прикрасити не іграшками, а годівничками і кульками з кормом для птахів.