Львівська митниця ДФС запровадила додатковий інформаційний сервіс для громадян
З метою запобігання затримкам транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України для зручності громадян, які планують здійснити їх оформлення, Львівська митниця ДФС спільно з Львівською облдержадміністрацією доповнила інтерактивну карту щодо інформації про підрозділи митного оформлення. Відтепер за посиланням на ВМО «Скнилів» додатково надаватиметься інформація про попереднє декларування. Громадянин, знаючи VIN-код автомобіля, може переглянути інформацію про номер попередньої декларації та дату її оформлення.
Згідно зі ст. 365 Митного кодексу України «подання попередньої митної декларації, доставка та пред’явлення цих товарів органу доходів і зборів, яким оформлена така попередня митна декларація, є обов’язковими». Тож у випадку, коли декларант або уповноважена ним особа, яка подала до оформлення ПД або ЕПД, не змогла завчасно проінформувати перевізника про номер і дату оформленої ПД, громадянин зможе самостійно її знайти.
Як відомо, Львівська митниця спільно з Львівською ОДА запровадила низку сервісів для громадян та суб’єктів ЗЕД. Зокрема на сайті облдержадміністрації можна переглядати в режимі онлайн ситуацію щодо накопичення транспортних засобів перед пунктами пропуску, інформацію про розташування митних постів, їх основні показники роботи тощо.
Новини за темою
Від початку великої війни львівські митники виявили та вилучили товарів на суму майже на 2,5 млн гривень
10 травня 2022
З початку повномасштабної війни росії проти української держави співробітники Львівської митниці склали 119 протоколів про порушення митних правил. Загальна вартість товарів, які вилучили, – майже 2.5 млн гривень. Як повідомили у пресслужбі Львівській митниці, зі складів митниці для потреб Збройних Сил України передали такі товари як: транспортні засоби, техніка, зброя та боєприпаси, побутова хімія, одяг тощо. “Загалом передали майна на суму понад 68 млн гривень. Тобто, це товари, які вилучили з початку війни, а також ті, які конфісковані раніше, прийняті на зберігання у складах та перейшли у власність держави”, – зазначили у пресслужбі Львівської митниці. Зазначимо, відповідальність за перевезення контрабанди регулюється Кримінальним кодексом України.
У Львові розпочалася XXVI Міжнародна конференція «Молода спортивна наука України»
5 травня 2022
Сьогодні у Львові стартувала конференція «Молода спортивна наука України», участь в якій візьмуть представники України, Польщі, Італії, Саудівської Аравії, Туреччини, Іраку, Катару та Литви. Цьогорічний захід проводять в онлайн форматі. Серед тем, які обговорять учасники зокрема такі: - Пізнання життя через фізичне виховання - Підготовка вчителів фізкультури та спорту на прикладі Польщі - Фізична культура та спорт як складник здоров'я збережної освіти під час пандемії - Психофізіологічні особливості дітей 8-10 років та інші. Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска виступив із вітальним словом, в якому наголосив на актуальності тематики конференції та значній ролі фізичного виховання у формуванні здорової молоді. «Сидячий спосіб життя має серйозний негативний вплив на здоров’я школярів. Як наслідок малорухомого дистанційного навчання, яке в Україні триває вже третій рік, лікарі вже спостерігають у школярів проблеми постави, проблеми з хребтом та тиском, а тривале сидіння в гаджетах суттєво погіршує зір. Ваша конференція й ті питання, які ви порушуєте, є дуже актуальними з огляду на те, що проблеми зі здоров’ям підлітків серйозно зростають», - наголосив Олег Паска. Конференція триватиме до 6 травня.
При Львівській митниці запрацює центр інформування про перевезення гуманітарного вантажу з Польщі
15 березня 2022
Гуманітарний штаб при Львівській митниці стає українсько-польським центром обміну інформацією стосовно перевезення гуманітарної допомоги. Польські митники допомагатимуть Львівській митниці в оперативних консультаціях щодо перевезення гуманітарної допомоги. Про це було домовлено на зустрічі керівництва Львівської митниці та представників Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Під час зустрічі в.о. керівника Львівської митниці Даніїл Меньшиков обговорив з Першим радником Посольства Республіки Польща з митних та фіскальних питань в Україні Бартошем Ґрушецкі посилення взаємодії під час воєнного стану в Україні. Зокрема, сторони домовилися про: оперативний обмін інформацією про зміни законодавства в обох країнах, подання переліку митних установ, які обробляють гуманітарні вантажі в спеціальному режимі, оперативні консультації щодо митних формальностей. За результатом зустрічі сторони домовились про те, що митники та волонтери з Гуманітарного штабу Допомогти UA Lviv, який діє при Львівській митниці, оперативно отримуватимуть інформацію від польських колег для подальших консультацій перевізників. Таким чином, штаб #ДопомогтиUALviv стане україно-польським консультаційним центром для донорів та перевізників з оперативного інформування про зміни законодавства, нормативного регулювання та порядку перевезення гуманітарних вантажів через польсько-український кордон як з України, так і з Польщі. Нагадуємо інформаційні канали Штабу Допомогти UA Lviv існують у фейсбуці та телеграмі. Телефони гарячої лінії: 0954868872 або 0976118554 чи 0934577492, а також 0934508297 і 0934508291.
Під виглядом гуманітарної допомоги через кордон намагаються перевезти комерційні товари
12 березня 2022
Від початку війни через Львівську митницю в Україну надійшло понад 30 тонн гуманітарних вантажів. Найбільше допомоги надходить з Польщі, Франції, Німеччини, Великої Британії. Однак, трапляються випадки, коли під виглядом гуманітарного вантажу намагаються перевезти комерційні товари. Про це під час брифінгу розповів в.о. начальника Львівської митниці Даніїл Меньшиков. «На пунктах пропуску частішають випадки, коли нечесні ділки перевозять комерційні товари під виглядом гуманітарної допомоги. Наприклад, сир, хамон тощо. Тому звертаюся до всіх громадян: не треба заробляти на війні! Всі незадекларовані товари ми негайно вилучаємо та передаємо на потреби Збройних Сил України», - зауважив Даніїл Меньшиков. В умовах воєнного стану вся гуманітарна допомога перетинає кордон у спрощеному порядку. Але таку перевагу можуть отримати тільки неприбуткові організації. Читайте також: Водії призовного віку, які перевозять гуманітарний вантаж зможуть перетнути кордон за певних умов: деталі. Нагадаємо, для перевезення гуманітарного вантажу треба подавати тільки декларацію, в якій має бути вказаний отримувач, відправник, транспорт і товар, що їде. Форма декларації визначена Додатком до постанови Кабміну від 01 березня 2022 р. №174 в редакції постанови від 09 березня 2022 р. №235. Окремі групи товарів – в першу чергу, це транспортні засоби, паливо, будівельні та хімічні матеріали (повний перелік визначений у постанові Кабінету міністрів №224 від 7 березня 2022 р.) можуть бути визнані гуманітарною допомогою тільки за рішенням голови обласної військової адміністрації. При їх перевезенні через митний кордон України треба до декларації надати рішення голови обласної військової адміністрації про визнання товарів, що перевозяться, гуманітарною допомогою. Всі ці документи краще підготувати та заповнити до перетину митного кордону України!
"Рава-Руська - Гребенне": працівники митниці організували додатковий транспорт для жінок та дітей
25 лютого 2022
У пункті пропуску "Рава-Руська - Гребенне" працівники митниці, спільно з прикордонниками, допомагають подорожнім, які збираються виїхати з України до Республіки Польщі. Вони організували додатковий транспорт для жінок та дітей. Сформовані групи пересаджують в автобуси, які направляються до сусідньої держави. Працівники Львівська митниця роблять все можливе, аби підтримувати спокій на кордоні та не допускати паніки серед громадян. Слава Україні! Перемога за нами!!!!
Українці з паспортами-книжечками зможуть змінити місце проживання онлайн — Уряд схвалив постанову
11 листопада 2021
Українці, що мають паспорти-книжечки, зможуть змінити місце проживання онлайн у Дії. Уряд ухвалив зміни до постанови про експериментальний проект щодо зміни місця реєстрації в електронній формі. Підтвердити місце реєстрації можна буде завдяки електронному витягу, який отримуватимемо на порталі Дія. Замість ходіння по декількох установах та довгих очікувань — 10 хвилин на заповнення заяви та доба — на її опрацювання в Дії. Як змінити місце реєстрації з паспортом-книжечкою? На порталі Дія вибрати пункт «Реєстрація місця проживання» та заповнити заяву. Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання після опрацювання заяви реєстратором з’являться в реєстрі територіальної громади, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично. Послуга буде надана протягом однієї доби. Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює для власників ID-карток у 7 містах. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу та Маріуполя. Постанова дає змогу до моменту набуття законом чинності запустити експериментальний проект для жителів всієї країни, зокрема власників паспортів-книжечок. Минулого тижня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про зміну місця реєстрації онлайн. З грудня регіони почнуть поступово переходити на електронну зміну місця реєстрації. Завдяки цьому реєстрація місця проживання буде декларативною — людина просто на порталі Дія зможе вказати адресу, за якою фактично проживає, і отримати підтвердження від власника житла. Жодних папірців чи походів у ЦНАП. А чоловіки не мусять щоразу відвідувати військкомати при переїзді — вони отримуватимуть цю інформацію автоматично. Закон дозволяє отримати вторинну та третинну медичну допомогу, оформити пенсію за місцем фактичного проживання. А також гарантує захист прав власника на своє майно. У XXI столітті люди можуть вільно переміщатися країною та не повинні залежати від штампів у паспорті. Проект реалізовується Програмою EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується Урядом Швейцарії, за співпраці Міністерства цифрової трансформації України з Міністерством внутрішніх справ України, Державною міграційною службою України, Міністерством оборони України та Міністерством юстиції України.
Послуга реєстрації місця проживання онлайн стане доступною для власників паспортів у формі книжки, — Денис Шмигаль
10 листопада 2021
Уряд затвердив із доопрацюванням експериментальний проект щодо можливості людям із паспортами у формі книжки здійснювати реєстрацію місця проживання в електронній формі за допомогою порталу Дія. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Послуга реєстрації місця проживання онлайн стане доступною для тих українців, які мають паспорти у формі книжки. Наразі відповідна послуга вже доступна для власників ID-карток», — зазначив Денис Шмигаль. Крім того, очільник Уряду повідомив, що іноземці в Україні також зможуть користуватися електронними послугами. Запровадження відповідного експериментального проекту Кабінет Міністрів підтримав 10 листопада. «Завдяки цьому рішенню у Дії з’явиться посвідка на тимчасове або постійне проживання. Усе працюватиме за аналогією до електронного паспорту, але натомість відображатиметься інформація з посвідки іноземця», — зауважив Прем’єр-міністр. За словами Дениса Шмигаля, такий експериментальний проект дасть можливість зробити перебування іноземних громадян на території України більш комфортним і зручним, а також покращить імідж нашої країни як відкритої та сучасної держави.
Представники ЛОДА взяли участь в онлайн-обговоренні щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства
1 листопада 2021
Сьогодні, 1 листопада, представники департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА взяли участь в онлайн-зустрічі з обговорення питань виконання місцевими державними адміністраціями Указу Президента України від 27 вересня 2021 року № 487 «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки». Онлайн-обговорення відбулось за участі Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександра Яреми, представників структурних підрозділів з питань взаємодії з громадськістю обласних облдержадміністрацій та інститутів громадянського суспільства. «Стратегія – це дороговказ, який допомагає рухатись вперед та можна використовувати у повсякденній роботі як органам влади, так й інститутам громадянського суспільства. Зокрема, сприятиме налагодженню міжсекторальної співпраці між інститутами громадянського суспільства, органами влади» - зазначив Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема. Також, він підкреслив про важливість основних завдань Стратегії, зокрема в частині волонтерства та соціального підприємництва. Участь у онлайн-зустрічі взяла Христина Швец, начальниця відділу комунікацій з громадськістю департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації. Вона поділилась з колегами інформацією про оновлену Регіональну програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки. Окрім цього розповіла про нові заходи, які відбулись цьогоріч в межах програми, про підготовку до проведення Форуму організацій громадянського суспільства та механізм реалізації конкурсу для організацій громадянського суспільства на Львівщині. «Цьогоріч до департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА було подано близько 80 проєктів від організацій громадянського суспільства, тому конкурсною комісією прийнято рішення про збільшення суми фінансування. Відтак, у 2021 році громадські організації могли отримати на реалізацію свого проєкту кошти в сумі до 100 тис. грн. Загалом сума фінансування проєктів цьогоріч становить 990 тис. грн.» - зазначила Христина Швец. Учасники заходу обговорили рекомендації щодо підготовки регіональних програм сприяння розвитку громадянського суспільства та могли ознайомитись із досвідом щодо підготовки цих програм від колег з інших регіонів України. Нагадаємо, що 27 вересня 2021 року Президент України підписав Указ №487 «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки».
«єМалятко» в «Дії»: як зареєструвати новонародженого онлайн
4 листопада 2020
З початку року в Україні працює сервіс «єМалятко», який об’єднує послуги, пов’язані з народженням дитини. Сервіс доступний у пологових будинках, Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) та відділах Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Зараз молоді батьки можуть зареєструвати дитину та оформити свідоцтво про її народження онлайн – «єМалятко» тепер доступний у застосунку «Дія». Головна перевага переходу «єМалятко» в онлайн – це економія часу та сил батьків. У Мінцифри підрахували, що раніше для отримання послуг, пов’язаних із народження дитини, потрібно було здійснити 11 візитів до державних установ та зібрати 37 різних документів. Зараз заповнення онлайн-заяви займає 15-20 хвилин. «єМалятко» об’єднує державні послуги, дві з них обов’язкові, інші – доступні на вибір. Серед базових – отримання свідотства про народження дитини та визначення походження дитини (якщо батьки не перебувають у шлюбі). Послуги на вибір: призначення допомоги при народженні. Розмір допомоги становить 41 280 грн: 10 320 грн виплачуються одноразово, решта суми — по 860 грн щомісячно протягом трьох років; реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків. Податковий номер дитини буде внесено до свідоцтва про народження; призначення допомоги багатодітним сім’ям. На третю і кожну наступну дитину в сім'ї батьки отримують по 1 700 грн щомісячно до досягнення нею 6 років; реєстрація місця проживання дитини. Батьки повинні зареєструвати місце проживання дитини протягом трьох місяців з дня її народження. Дитина віком до 14 років може бути зареєстрована лише за місцем проживання батьків (або одного з них); присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР). Номер буде внесено до свідоцтва про народження; визначення належності дитини до громадянства України. Дитина матиме українське громадянство лише в тому разі, якщо її батьки є громадянами України та інформація про них (або одного з них) внесена до Єдиного державного демографічного реєстру. Також будуть доступні ще дві послуги – внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів і оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї. Щоб скористатися комплексною послугою "єМалятко" онлайн, необхідно мати кваліфікований електронний підпис, який також можна отримати віддалено, наприклад, у ПриватБанку. Уся інформація, якою володіє держава про громадянина, автоматично підтягнеться в електронному кабінеті громадянина. Користувачу потрібно просто дозаповнити вільні поля заяви — зробити це може як мати дитини, так і батько. Також батькам потрібно мати електронний медичний висновок про народження дитини. Раніше його видавали тільки у паперовому вигляді, тепер батькам має приходити SMS-код. У Мінцифри кажуть, що саме зашифрований медичний висновок про народження дитини зробив можливим перенесення «єМалятко» в онлайн. На порталі «Дія» необхідно заповнити онлайн-заяву, відмітити додаткові послуги, поставити електронний підпис і чекати на лист, який сповістить про оформлення послуг. Коли свідоцтво про народження буде готове, його можна буде забрати у відділі ДРАЦС. Незабаром доставку документа можна буде оформити додому поштою. Оскільки лише частина пологових у країні встигла перейти на електронні медичні висновки, підключення до послуги відбувається поступово. Наразі скористатись «єМалятком» онлайн можна у 139 населених пунктах у 15 областях, зокрема у Львівській. У Мінцифри обіцяють, що вже до кінця 2020 року послугу запустять по всій Україні. Марта Кудляк
Для молоді Львівщини відбудеться онлайн-марафон
15 липня 2020
Львівський обласний молодіжний центр спільно з громадським об’єднанням «Фундація Регіональних Ініціатив» у межах школи розвитку молодіжного тренера “КРОК” 3.0 запускає онлайн-марафон. Основною метою марафону є формування корисних навичок учасників проекту. Щоранку у телеграм каналі проекту буде з’являтися відеотренінг на теми неформальної освіти, медіаграмотності, громадської активності, мистецтва публічних виступів, тощо. Як зазначають організатори, тренерами марафону стануть випускники школи розвитку молодіжного тренера “КРОК” 3.0. Нагадаємо, що проект складався із двох етапів: серії навчань із 10 занять, впродовж яких учасники набували навичок необхідних для успішного молодіжного тренера та власне онлайн-марафону. Під час першого етапу майбутні тренери вчились як будувати структуру тренінгів, як ефективно використовувати невербальну комунікацію, як формувати власний бренд, створювати ефектні презентації та втримувати увагу аудиторії під час публічних виступів. Також в учасників відбувся захист структури їхніх проектів. Марафон стартує вже 20 липня, для участі необхідно зареєструватися.
Учасники з Львівщини долучились до міжнародної молодіжної онлайн-конференції
9 липня 2020
У середу, 8 липня відбулась міжнародна онлайн-конференція на тему "Залучення дітей та молоді віком до 18 років до механізмів громадянської участі та прийнятті рішень" з ініціативи відділу виборів та громадянського суспільства Ради Європи (Council of Europe's Division of Elections and Civil Society). Конфренція проводилась зі Старсбурга (Франція). У ній взяли участь більш ніж 70 молодіжних експертів з України, Білорусі, Словаччини, Хорватії та представники Ради Європи. Під час конференції на тему "Участь дітей та молоді на регіональному рівні" виступав директор Львівського обласного молодіжного центру Василь Шатрук. Уродовж його виступу обговорили основні аспекти ефективної реалізації молодіжної політики в процесі реформи децентралізації публічної влади в Україні, а також відзначено досягнення та плани на майбутнє щодо розвитку молодіжної політики у Львівській області. Також, у ході конференції було обговорено наступні питання: 1. Міжнародні стандарти участі дітей у прийнятті рішень: - Міжнародні межі участі дітей; - Особливості участі дітей у порівнянні з громадською участю, орієнтованою на дорослих; - Мінімальний віковий діапазон механізмів участі; - Створення сприятливих умов для участі дітей в ініціативах громадської участі; - Роль організацій громадянського суспільства. 2. Діяльність Ради Європи у сфері участі молоді. 3. Діяльність Ради Європи у сфері участі молоді у процесі прийняття рішень в Україні. 4. Залучення дітей та молоді до 18 років до громадських механізмів участі в Україні: національне законодавство та політика, місцеві громадські інструменти участі. 5. Залучення дітей до процесу прийняття рішень на місцевому рівні: впровадження інструментарію Ради Європи щодо бюджету участі у школах. 6. "Голосування поза скринькою" - інструментарій Ради Європи для органів влади щодо спонукання молодих виборців голосувати свідомо та відповідально. Переглянути запис онлайн-конференції можна за посиланням: https://www.facebook.com/watch/live/?v=573671636676358&ref=watch_permalink Ознайомитись із найсвіжішим виданням проєкту «Огляд міжнародних стандартів та практик участі молоді у процесі прийняття рішень» можна за посиланням: https://bit.ly/38fc2OG
Відтепер книги «Реабілітовані історією. Львівська область» доступні онлайн
12 Червня 2020
Ознайомитись із електронними версіями п’яти томів науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» можна онлайн. Усі томи є складовою частиною багатотомної науково-документальної серії книг "Реабілітовані історією" і розповідають про політичні репресії радянської влади у Львівській області впродовж 1939-1980-х років. Архівні документи, публіцистичні та наукові статті і нариси розкривають політичну та соціально-психологічну атмосферу тих років, механізми терору і насильства комуністичної тоталітарної системи. Спогади жертв репресій відтворюють картини їх каторжного життя у таборах ГУЛАГу, нескореність людського духу, подвижництво і жертовність у боротьбі за незалежність української держави. Як інформують у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, ці книги є свідченням боротьби за незалежність України і книгами пам’яті жертв комуністичного режиму, який, попри всю свою антилюдяну суть, так і не зміг підкорити незламний дух української нації. Водночас – це і своєрідна книга-трибунал: уперше – в конкретних документах, цифрах, фактах, іменах – вона розкриває перед українською і світовою громадськістю страшну картину панування тоталітарного комуністичного режиму в Україні та на Львівщині зокрема. Структура кожного обласного тому включає декілька книг. У першій книзі публікується вступна стаття-дослідження, в якій особлива увага звертається на особливості комуністичного режиму на території області. Нариси про незаслужено забутих та репресованих державних діячів, видатних діячів науки, культури, політиків, робітників, селян дають читачеві можливість уявити масштабність політичної, національної, соціальної і релігійної «чистки» радянського суспільства. Розділ «Мовою документів» дає уявлення про перебіг політичних репресій, взаємодію партійних, радянських, правоохоронних органів і спецслужб у здійсненні державного терору, методи роботи радянських спецслужб, настрої населення. У книгах подаються також списки репресованих, підготовлені на основі архівно-кримінальних справ. Окремо висвітлюється увічнення пам'яті репресованих громадян. Кількість книг по кожній області залежить від кількості репресованих громадян. У першій книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» опубліковані результати дослідження про масові політичні репресії у 1939–1991 рр. До другої книги також увійшли персоналії репресованих мешканців м. Борислава та Бродівського району. До Книги третьої видання «Реабілітовані історією. Львівська область» увійшли персоналії репресованих мешканців Буського району (5089 осіб) та Городоцького району (5310 осіб). До четвертої - персоналії репресованих мешканців м. Дрогобича та Дрогобицького району (8744 особи). До Книги п’ятої видання - персоналії репресованих мешканців м. Жидачева та Жидачівського району (8112 осіб). Нагадаємо, що у паперовому варіанті книги вийшли у світ впродовж у 2009 -2020 років завдяки співпраці Видавничого Центру «Пам’ять» і Львівської обласної державної адміністрації. Ознайомитись із виданнями можна за посиланням.